انواع کمد دیواری

طراحی و ساخت کمد
شما در حال مطالعه در مجله "خدمت از ما" هستید
انواع کمد دیواری

انواع کمد دیواری چه کاربردی دارند؟

وجود کمد دیواری مدرن و شیک، نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارد و در طراحی داخلی اتاق‌ها تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد. انتخاب کمد دیواری مناسب باعث می‌شود علاوه بر جمع‌آوری وسایل اضافه، فضای منزل بزرگ‌تر و منظم‌تر به نظر برسد. اگر قصد دارید فضای داخلی منزل خود را تغییر دهید، نصب انواع کمد دیواری با قفسه‌بندی مناسب، میتواند یک گزینه‌ی عالی برای انجام این کار باشد. در این مطلب با انواع کمد دیواری بیشتر آشنا می‌شوید.

 

در یک طبقه‌بندی، انواع کمد دیواری بر حسب دیزاین، به انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 

انواع مدل‌های کمد دیواری

کمد دیواری، نوعی کمد است که برای نگهداری لباس‌ها و لوازم منزل مورد استفاده قرار می‌گیرد و دسترسی سریع و راحت به لوازم مورد نیاز روزمره را فراهم می‌کند. کاربری کمد دیواری منحصر به فرد است و بسته به نیاز، می‌تواند برای نگهداری رختخواب‌ها، لباس‌ها، کیف و کفش و یا هر نوع دیگری از وسایل که ترجیح می‌دهید در معرض دید نباشد یا از خاک گرفتن محفوظ بماند، مورد استفاده قرار گیرد. در اینجا به پرکاربردترین انواع کمد دیواری می‌پردازیم.

 

کمد دیواری ویترینی

کمد دیواری ویترینی، بهترین انتخاب برای نگهداری لباس‌ها، کفش‌ها و لوازم است. از آنجا که این نوع از کمد دیواری، یک اتاق کامل و مجزا است، برای خیلی از افراد یک کمد دیواری رؤیایی محسوب می‌شود که تنها محل نگهداری از وسایل نیست؛ بلکه ویترینی برای نمایش وسایل قرارگرفته داخل کمد است. کمد دیواری ویترینی، معمولاً در اتاق‌ مستر قرار می‌گیرد و از لحاظ سایز می‌تواند از چند متر مربع تا بزرگی یک اتاق کامل باشد. دیزاین این نوع از کمدها بسیار متنوع است و فضای زیادی برای آویزان‌کردن لباس‌ها و ساخت قفسه‌های روباز یا طراحی یک واحد جزیره‌ای از دراورها را در اختیار قرار می‌دهد. اگرچه کمدهای دیواری ویترینی دارای فضای بسیار بزرگی هستند اما باید به درستی طراحی شوند تا از تمام ظرفیت آن‌ها استفاده شود.
مهم: اطمینان کسب کنید که از تمام گوشه‌ها  و زوایا به درستی استفاده می‌کنید و به راحتی به دراورها و کابینت‌ها دسترسی دارید.

 

انواع کمد دیواری

 

کمد دیواری بدون در

کمد دیواری بدون در، متداول‌ترین نوع کمد دیواری و مشابه کمد دیواری ویترینی است اما از لحاظ اندازه بسیار کوچک‌تر از آن است. این نوع از کمدها به منظور آویزان‌کردن لباس‌ها از یک میله به همراه یک طبقه بالای آن طراحی شده بودند. امروزه این نوع از کمدها به اندازه‌ی طول یک بازو عمق دارند و می‌توانند در هر جایی با وسعت یک تا سه متر تعبیه شوند و به وسیله پارتیشن، در لولایی، در کشویی، درهای دولنگه یا پرده‌ از فضای بیرونی جدا شوند. این کمدهای کاربردی؛ اغلب دارای یک میله‌ی افقی بلند برای آویزکردن لباس‌ها و تعدادی قفسه و دراور در بالای آن و در کناره‌ها هستند.

 

مدل کمد دیواری 2017

 

کمد دیواری هال یا ورودی

یک نوع دیگر از کمدهای بدون در، کمد دیواری هال یا ورودی است؛ که همان‌طور که از اسم آن مشخص است، نزدیک ورودی اصلی منزل قرار می‌گیرد. کمد دیواری هال، بسته به فضایی که پوشش می‌دهد ممکن است به شکل یک کمد دیواری ویترینی کوچک هم ساخته شود. این کمدها به منظور نگهداری لباس‌های بیرونی مانند ژاکت، کت، پالتو، کلاه و کفش مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین برای نگهداری وسایل ورزشی، چتر، جارو و وسایلی از این دست هم به کار برده می‌شوند و البته لباس مهمان!

 

مدل کمد دیواری mdf

 

کمد دیواری آشپزخانه

کمد دیواری آشپزخانه، نزیک یا درون آشپزخانه قرار می‌گیرد و می‌تواند بدون در یا ویترینی باشد. یا می‌تواند دارای در کشویی یا لولایی باشد. کمدهای دیواری آشپزخانه نسبت به دیگر انواع کمد دیواری دارای طبقه‌هایی با ارتفاع بیشتر هستند. دارای تعداد زیادی طبقه و دراورهای داخلی هستند تا همه‌چیز را از ادویه و چاشنی‌ها گرفته تا مواد غذایی خشک و کنسروشده را درون خود جا دهند. همچنین می‌توانند برای نگهداری سرویس‌های اضافی قاشق و چنگال، ظروف غذاخوری، وسایل کیک‌پزی، ابزار شست و شو مثل مایع ظرف‌شویی و حوله‌ها، تی و جارو و وسایل بسته‌بندی مثل چسب، فویل آلومینیوم به کار روند.

 

کمد دیواری آشپزخانه

 

کمد دیواری گاراژ

کمد دیواری گاراژ برای نگهداری هرچیزی به جز غذا و لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کمد دیواری می‌تواند نزدیک یا داخل گاراژ یا زیرزمین قرار گیرد. تمام چیزهای کوچکی را که مصرف روزانه ندارند اما برای اداره امور منزل اهمیت دارند مثل مواد پاک‌کننده، سموم، تجهیزات باغبانی، چکش، آچار و پیچ گوشتی، ابزارآلات، قوطی‌های رنگ و برس‌ها، تی و جارو، جاروبرقی و وسایل جشن‌ها می‌توان درون این کمد دیواری نگه داشت.
مهم: مشابه هر کمد دیواری دیگر، مطمین شوید که تمام وسایل جوری نگهداری می‌شوند که کاملا در معرض دید هستند. استفاده از قفسه‌بندی، سبدهای فلزی و قلاب‌ها می‌تواند به منظم نگه داشتن وسایل کمک کند. وسایل مشابه هم را در سطل‌ها یا جعبه‌ها قرار دهید و به آن‌ها برچسب بزنید تا بدون کاوش درون تمام وسایل بدانید داخل هرکدام چه چیزی را قرار داده‌اید. یک کرسی یا نردبان پله‌ای در دسترس داشته باشید تا بتوانید وسایلی را که در طبقه‌های بالا قرار دارند، بردارید.

 

کمد دیواری گاراژ

 

کمد دیواری اتاق خواب

امروزه در طراحی کمد دیواری‌ها، از مدل کمد دیواری ام دی اف بسیار استفاده می‌شود. با توجه به میزان روشنایی اتاق خواب و سلیقه افراد، رنگ کمد دیواری انتخاب می‌شود. هرچقدر فضای اتاق کوچک‌تر باشد و دارای نور کم‌تری داشته باشد، بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود تا اتاق خواب فضای دلنشین و جذاب‌تری پیدا کند. بسته به فضایی که در یک اتاق در اختیار دارید، انواع کمد دیواری اتاق خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. در اتاق‌های با متراژ کم، به منظور استفاده‌ی بهینه از فضا، اغلب از مدل کمد دیواری ریلی استفاده می‌شود.

 

انواع کمد دیواری اتاق خواب

 

کمد دیواری پذیرایی

امروزه نمونه‌های شیک و دیدنی از انواع کمد دیواری پذیرایی متناسب با دکوراسیون منازل کوچک و بزرگ تولید می‌شوند که ضمن زیبایی و جلوه آن در دکوراسیون منزل، می‌توانند استفاده‌های کاربردی زیادی داشته باشند. مدل کمد دیواری پذیرایی مخصوصا در منازل بدون انباری بسیار حایز اهمیت و کاربردی است. فضای اختصاص‌یافته به آن نقش بسیار مهمی در منظم‌کردن منزل دارد و باعث می‌شود همه چیز ساده و عالی به نظر برسد و هیچ چیز اضافی در دکوراسیون نمایان نشود.

 

کمد دیواری پذیرایی

 

بهترین رنگ برای کمد دیواری

انتخاب رنگ کمد دیواری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شما می‌توانید با انتخاب صحیح رنگ کمد دیواری، کارایی فضا را افزایش دهید و با آن دیزاین یک اتاق را بهبود ببخشید. با انتخاب رنگ مناسب کمد دیواری، می‌توانید تأثیر به‌سزایی در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب و همچنین بزرگ‌تر، کوچک‌تر، تاریک‌تر یا روشن‌تر نشان‌دادن آن داشته باشید. انتخاب رنگ کمد دیواری، پیش از هرچیز، سلیقه‌ای است  و می‌توانید متناسب با رنگ‌بندی کلی اتاق، انتخاب خود را انجام دهید. در ادامه به چند نکته‌ مهم می‌پردازیم که می‌تواند برای انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری به شما کمک کند.

رنگ کمد دیواری

بهترین رنگ برای کمد دیواری

 

 • به طور کلی، استفاده از رنگ روشن به خصوص در کارهای بلند، باعث می‌شود فضای اتاق کم‌تر گرفته شود.
 • در یک اتاق کوچک، برای این‌که فضای اتاق، شلوغ و درهم‌ریخته به نظر نرسد، از کمدهای تک‌رنگ استفاده کنید؛ این کار باعث می‌شود فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. یکی از بهترین انتخاب‌ها استفاده از کمد دیواری به رنگ چوب است. خیلی از افراد هم ترجیح می‌دهند کمدهای سفیدرنگ را در اتاق‌های کوچک نصب کنند تا اتاق جادارتر دیده شود.
 • اگر دیوارهای اتاق مورد نظر، دارای رنگ روشن هستند، برای این که به اتاق جلوه ببخشید، می‌توانید درب کمد را رنگی انتخاب کنید. برای هماهنگی بیشتر دکوراسیون، از کوسن‌های رنکی و روتختی کمک بگیرید.
 • اگر با رنگ‌های ملایم میانه‌ی خوبی ندارید، درب کمد دیواری را تیره و مشکی کار کنید. یکی از جذاب‌ترین رنگ‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب، تم سیاه و سفید است.
 • اگر فضای مورد نظرتان محدود است، رنگ کمد دیواری را مشکی انتخاب نکنید. رنگ مشکی فضا را تاریک‌تر و کوچک‌تر جلوه می‌دهد. اگر دوست دارید رنگ تیره کار کنید، پیشنهاد می‌شود آن را با رنگ‌های روشن ترکیب نمایید.
 • دکوراسیون اتاق کودک باید رنگارنگ باشد تا خلاقیت ذهنی کودکان را افزایش دهد. استفاده از ترکیب رنگی به جای تک‌رنگ، به کارگیری رنگ‌های متضاد و پرانرژی می‌تواند انتخاب خوبی باشد. خیلی به فکر اصول و قوانین بزرگسالان نباشید. مهم این است که یک کمد دیواری جادار با رنگ‌های شاد ومتنوع در گوشه‌ای از اتاق وجود داشته باشد.
 • می‌توانید رنگ کمد دیواری را متناسب با رنگ کاغذ دیواری اتاق خود انتخاب کنید.
 • اگر یکی از دیوارهای اصلی و بزرگ اتاق دارای کاغذ دیواری طرح‌دار و منقش باشد، نیاز به یک دیوار تک‌رنگ و ساده در دکوراسیون اتاق احساس می‌شود. در چنین مواقعی می‌توانید با انتخاب یک کمد دیواری ساده و تک‌رنگ مثل سفید، دکوراسیون اتاق را به تعادل برسانید. 

 

انواع کمد دیواری از نظر جنس و متریال

انواع کمدهای دیواری با تنوع وسیعی از متریال‌ها به کار برده می‌شوند که اکثرا از نظر کیفیت یکسان هستند و بیشتر از لحاظ طرح و رنگ با یکدیگر متفاوت هستند. انواع کمد دیواری از نظر متریال به شرح زیر هستند.

 • کمد نئوپان روکش ملامینه
 • کمد ام دی اف
 • کمد هایگلاس
 • کمد لامی‌گلاس
 • کمد پلی‌گلاس
 • کمد اکرولیک
 • کمد ممبران
 • کمد ممبران روکش وکیوم
 • کمد خود رنگ
 • کمد رنگ پوششی
 • کمد رنگ پلی استر
 • کمد رنگ پولیشی
 • کمد تمام پولیشی
 • کمد درب شیشه‌ای
 • کمد درب آینه‌ای

کمد دیواری ریلی جدید

کمد دیواری ریلی جدید

 

هزینه نصب کمد دیواری

هزینه‌های طراحی کمد بر اساس متر محاسبه می‌شود و برای باکس‌های بالای کمد که جای چمدان‌ها و وسایلی است که نیازی نیست در دسترس باشند، هزینه‌ای جدا گرفته می‌شود.

 

سخن آخر

در این مطلب تلاش کردیم متداول‌ترین انواع کمد دیواری را معرفی کنیم. به طور کلی، کمد دیواری یک گزینه‌‌ی بسیار کاربردی برای نظم بخشیدن به وسایل منزل است. با توجه به کاربرد و مورد استفاده‌ی شخصی خودتان، می‌توانید از انواع کمد دیواری در قسمت‌های مختلف منزل خود استفاده کنید و به این شکل هم از حداکثر فضا استفاده‌ی بهینه ببرید و هم یک نظم ظاهری در خانه ایجاد کنید. نصب کمد دیواری یک کار تخصصی است و به مهارت‌های ویژه‌ای نیاز دارد؛ بنابراین بهتر است توسط افراد حرفه‌ای انجام شود. اگر قصد ساخت و نصب کمد دیواری در منزل خود را دارید، می‌توانید از تیم متخصصین خدمت از ما کمک بگیرید.


 

5.00 امتیاز از 6 رای

طراحی و ساخت کمد

برای سرویس طراحی و ساخت کمد از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با طراحی و ساخت کمد

انواع کمد دیواری
مدل کمد دیواری

مطالب مرتبط با نجاری

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
banner
loading