کلوزت روم یا واکینگ کلوزت

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کلوزت روم یا واکینگ کلوزت

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که کلوزت روم یعنی چه؟ در این مطلب همه چیز را درباره کلوزت روم به شما خواهیم گفت و آن را بطور کامل بررسی خواهیم کرد. کلوزت روم که به آن واکین کلوزت (walk in closet) هم گفته می‌شود، اتاق مخصوص لباس‌هاست یا فضایی است که پر از قفسه و کمد برای آویزان کردن لباس‌ها، کیف‌ها، کفش‌ها و ... باشد. همچنین در کلوزت روم معمولا یک آینه قدی وجود دارد که فرد بتواند به طور کامل خود را چک کند و ایرادات در تیپ و ظاهر خود را بگیرد.

به طور کلی می توان گفت کلوزت روم فضای مناسب برای نگهداری و تعویض لباس در منزل است، امروزه در منزل‌های لوکس و بزرگ کلوزت روم طراحی می شود.

 

ویژگی‌های کلوزت روم

  • کلوزت روم باید نور پردازی خوبی داشته باشد.
  • قفسه های کلزت روم باید متناسب با استاندارد برای کیف و کفش و سایر وسایل باشد.
  • معمولا کلوزت روم ها تفکیک شده هستند و برای هر وسیله جای مخصوصی تعبیه شده است.
  • فضای مناسب برا کلوزت روم از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • بهتر است در کلوزت روم حتما یک مبل برای تعویض کفش ها موجود باشد.

 

طراحی کلوزت روم

 

طراحی کلوزت روم

طراحی کلوزت روم با توجه به بوجه و سلیقه شما انجام می‌شود. ولی در طراحی کلوز روم یک سری استانداردهایی وجود دارد کخ علاوه بر سلیقه شخصی آن‌ها را نیز باید مد نظر بگیرید. در ادامه به بررسی نکاتی برای طراحی کلوزت روم مناسب می‌پردازیم.

 

جنس کمد و قفسه‌های کلوزت روم

شما با توجه به بوجه‌ای که برای این کار کنار گذاشتید می توانید از متریال های مختلفی مثل چوب، آهن، ام دی اف و ... استفاده کنید. معمولا می توانید برای انتخاب روکش کمدهای خود از ملامینه، هایگلاس، روکش های براق استفاده کنید. بهتر است انتخاب روکش را باید با توجه به دکوراسیون اتاق خواب وخانه انجام دهید. همچنین اگر در انتخاب جنس کمد و قفسه ها دچار ابهام هستید می توانید از کسی که قرار است برای شما کمد ها را بسازد راهنمایی بخواهید.

 

ابعاد کلوزت روم

ابعاد کلوزت روم بسیار زیاد به متراژ خانه بستگی دارد. شما باید ابعادی متناسب با فضای خانه برا کلوزت روم در نظر بگیرید. اما در معماری مدرن در متراژهای کوچک نیز این کار انجام می شود. کلوزت روم در خانه های کوچک به صورت کمد طراحی می شود و در خانه هایی با متراژ بالا یک اتاق را به آن اختصاص می دهند.

 

رنگ کلوزت روم

انتخاب رنگ برای کلوزت روم بسیار سلیقه ای می باشد اما پیشنهاد می شود اگر فضای کلوزت روم شما کوچک است از رنگ های روشن تر برای انتخاب کمد و دیوارها استفاده کنید، تا فضا بزرگتر به نظر بیاید. همچنین رنگ چوب طبیعی فضا را گرم تر و رنگ های براق مثل طلایی و نقره ای فضا را لوکس تر می کند.

 

استفاده از آینه در کلوزت روم

وجود آینه در کلوزت روم ها برای بررسی ایرادات لباس و چک کردن استایل نهایی ضروری است. آینه را می توانید در فضای خالی که در دیوارها هست بگذارید یا اینکه نوع پایه دار آن را سفارش دهید. استفاده ار آینه باعث می شود فضای کلوزت روم شما بزرگ تر به نظر بیاید.

 

کلوزت روم

 

انتخاب دستگیره در کلوزت روم

دستگیره کمد ها در کلوزت روم جز وسایل تزیینی به حساب می آید و با انتخاب دستگیره مناسب فضا را زیباتر می کنید. دستگیره را باید متناسب بارنگ کمد ها و نوع دکوراسون شما باشد و با آن ها هم خوانی داشته باشد تا به زیباتر شدن کلوزت روم کمک کند.

 

صندلی در کلوزت روم

اگر فضای کلوزت روم شما به اندازه کافی جا دار است پیشنهاد می شود که حتما از مبل یا صندلی برای تعویض کفش و انتخاب لیاس استفتده کنید. سعی کنید صندلی انتخابی شما متناسب با دکوراسیون فضا باشد به طور مثال اگر دکوراسیون شما کلاسیک است از صندلی سبک کلاسیک نیز استفاده کنید.

 

کلوزت روم ایرانی

در معماری قدیم ایرانی رسم بر گرفتن فضایای بزرگ برای کمد دیواری بودا است. امروزه این کمد دیواری ها بزرگ تر طراحی می شود و حتی اتاقی برای تعویض لباس در نظر گرفته می‌شود. در ایران به کلوزت روم رختکن می گویند و در معماری مدرن حتما آن را تعبیه می کنند. کلوزت روم ایرانی معمولا در پشت اتاق خواب در نظر گرفته می شود . فضای آن متناسب با فضای اتاق خواب دکور و طراحی می شود. 

 

کلوزت روم ایرانی

سخن پایانی

در این مطلب سعی شد درباره کلوزت روم و طراحی کلوزت روم مطالبی را به شما بگوییم. چنان چه قصد طراحی و ساخت کلوزت روم و در خانه خود داشتید به راحتی می توانید در سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما ثبت سفارش دهید. پس از ثبت سفارش در بازار آنلاین خدمت از ما لیست افراد متخصص فعال در این زمینه برای شما می آید. با بررسی پروفایل هر یک از آن ها و خواندن نظرات سایر کاربران درباره پروژه های قبلی آن ها می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. همچنین در بازار آنلاین خدمت از ما شما می توانید به رایگان از افراد متخصص استعلام قیمت بگیرید تا قیمت حدودی طراحی و ساخت کلوزت روم قبل از انجام کار را بدانید.

طراحی و دکوراسیون داخلی
برای سرویس طراحی و دکوراسیون داخلی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading