مرتب کردن کمد لباس با ترفندهای ساده

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مرتب کردن کمد لباس با ترفندهای ساده

قطعا شما هم با چالش مرتب کردن کمد لباس و تلاش برای مرتب نگه داشتن آن روبرو شده اید. عمده مشکلات بی نظمی در کمدها به دلیل عدم فضای کافی برای لباس‌ها می‌باشد و همه افرادی که لباس‌های زیادی دارند، با این مشکل مواجه هستند.

اما صرفا تا زدن لباس‌ها و چیدن آنها در کمدی که به اندازه کافی جا ندارد کافی نیست؛ برای همیشگی بودن این نظم و ترتیب، شما نیاز به یادگیری چندین ترفند مرتب کردن کمد لباس و کشوها دارید. در این محتوا قرار است با هم لیستی از تکنیک ها و کارهایی که به شما در نظم بیشتر کمدها کمک می کند را مرور کنیم.

 

برای مرتب کردن کمد لباس، از کجا شروع کنیم؟

به سراغ کمد لباستان آمده اید تا آن را مرتب کنید؛ اما با کوهی از لباس و کیف و کفش روبرو هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید تا در کمترین زمان کمد خود را مرتب کتید؟

 نگران نباشید،کافی است مراحل زیر را یکی یکی انجام دهید، در یک چشم به هم زدن کمد شما از این رو به آن رو می‌شود. در زیر مراحل کلی برای مرتب کردن کمد لباس که همیشه لازم است انجام شود را بررسی می‌کنیم و سپس به تکنیک ها و ترفندهای مرتب کردن کمد لباس که به نظم همیشگی و سرعت انجام آن کمک می‌کند می پردازیم.

(بیشتر بدانید: انواع کمد دیواری)

 

مرتب کردن کمد لباس

 

قبل از هر چیز کمد لباستان را خالی کنید

برای شروع مرتب کردن کمد، در مرحله اول همه لباس‌ها و هر آنچه که داخل کمدتان است را خالی کنید و در گوشه ای از اتاق بگذارید. (بهتر است در همین مرحله لباس ها را مرتب و به صورت تفکیک شده و جدا از هم در گوشه اتاق قرار دهید؛ زیرا کار را برای شما در مراحل بعد راحت تر می کند)

حالا باید کف کمد و دیواره های آن را جارو بکشید و با اسپری‌های تمیز کننده همه سطوح را کاملا پاک کنید.

 

مرتب کردن کمد دیواری

 

لباس‌های قدیمی را دور بریزید

مرحله بعد، نوبت دل کندن از لباس‌های قدیمیست! وقت آن است که لباس‌هایی را که چند مدت است از آنها استفاده نمی‌کنید و یا آنها را دوست ندارید را دور بیندازید؛ در این صورت جای بیشتری برای لباس‌های مورد علاقه خود باقی می‌گذارید و به مرتب شدن کمد لباستان کمک می‌کنید.

پس تمام لباس‌هایتان را بیرون بریزید و هر کدام را که احساس خوبی به آن ندارید، دور بیندازید؛ حتی می‌توانید از آنها برای دستمال گردگیری استفاده کنید که دوباره مصرف شوند.

 

ترفند مرتب كردن كمد لباس

 

لباس های تابستانی و زمستانی را جدا کن

و اما می‌رسیم به مهمترین قسمت ماجرا که جدا کردن لباس‌های تابستانی از زمستانی است؛ این کار علاوه بر اینکه، کمد لباس شما را منظم و خلوت می‌کند باعث می‌شود که شما راحت تر لباس های مربوط به آن فصل را پیدا و انتخاب کنید.

لباس‌ها و حتی کیف و کفش‌ها را بر اساس فصلشان از هم تفکیک کنید و در گوشه ای قرار دهید. در این مرحله شما دو راه حل دارید، بخشی از کمد را که دسترسی به آن سخت تر است را برای قرار دادن  لباس هایی که مربوط به آن فصل نیست در نظر بگیرید و یا از کیسه های وکیوم موجود در بازار استفاده کنید.

 

مرتب كردن کشوی لباس

 

استفاده از این کیسه‌ها برای لباس‌های ضخیم و حجیم زمستانی بسیار مناسب است، تمامی این لباس‌ها را تا کنید و مرتب درون کیسه قرار دهید و سپس به کمک جارو برقی آن را وکیوم کنید تا حجم لباس ها کاملا کم شود و فضای کمتری بگیرد.

 

مرتب کردن لباس ها برای قرار دادن در کمد

حالا که تکلیف لباس‌های زمستانی معلوم شد، برویم به سراغ لباس های همین فصل. برای قرار دادن لباس‌ها در جای مناسب و استفاده درست و بهینه از آنها، کافی است که هر مدل از انواع لباس‌ها از جمله تیشرت، شلوار، کفش، کیف، اکسسوری و... را بر اساس اولویت و میزان استفاده از آنها تفکیک کنید.

 

مرتب كردن كمد لباس کوچک

 

حالا لباس ها را بر اساس نیاز و اولویت مصرف، در جای مناسب قرار دهید. به این صورت که برای هر نوع از وسایل، مثلا شلوار، کفش و... یک بخش جدا در کمد لباستان در نظر بگیرید و بعد آنهایی که بیشترین استفاده را به صورت روزمره دارید در قسمت های جلویی کمد که دسترسی به آن راحت‌تر است قرار دهید، این کار مانع از به هم ریختگی کمد می‌شود.

 

چند  ترفند مرتب كردن كمد لباس را بررسی کنیم؟

مواردی که در بالا گفته شد، مراحل کلی مرتب کردن کمد لباس بود، اما در طول اجرای آن شما باید با اجرای ترفند و تکنیک های صحیح تا زدن و یا تفکیک کردن وسایل به نظم بیشتر آن کمک کنید، مثل تا زدن صحیح جوراب، یا نحوه چیدن لباس‌ها در کشو، پیدا کردن یک راه حل مناسب برای چیدمان و دسترسی راحت به اکسسوری‌ها و.. که در ادامه تمامی این موارد را بررسی می‌کنیم.

 

ترفند مرتب کردن کمد لیاس

 

نحوه تا زدن لباس برای مرتب كردن کشوی لباس

یکی از ترفندهایی که به شما برای مرتب کردن کشوی لباس و کمد کمک می‌کند، نحوه صحیح و درست تاکردن لباس‌ها به کوچک ترین حالت ممکن است؛ زیرا جای بیشتری برای تمام لباس هایتان باقی می‌ماند. در تصاویر زیر نحوه تا کردن لباس‌ها را می‌بینید، حتی می‌توانید لباس ها را بر اساس رنگ یا طرح دسته بندی کنید و در کمدتان قرار دهید.

 

 

تا کردن لباس

 

نحوه تا کردن لباس ‌ها جهت مرتب سازی کشو

نحوه تا کردن لباس

 

از دیگر روش‌های کاربردی برای تا زدن و قرار دادن لباسها در کشو و کمدها، رول کردن آنها می‌باشد، که بسیار مناسب شال و روسری و تیشرتها است. در این روش، دیگر شاهد چروک شدن لباسها نیستسد و به راحتی می‌توانید آنها را در کشو پیدا کنید. به تصویر زیر دقت کنید.

 

مرتب كردن كمد لباس کوچک

 

ترفند و نحوه تا کردن جوراب‌ها

یکی دیگر از ترفندهای مرتب سازی کشو، تا کردن درست و اصول جوراب هاست. اغلب ما این عادت را داریم که جورب ها بدون اینکه تا کنیم در کشو قرار بدهیم که قطعا شاهد به هم ریختگی کشو جوراب هم بوده اید.

برای جلوگیری از این اتفاق، با کمک تصاویر زیر که به صورت مرحله به مرحله روش تا کردن جوراب ها را توضیح داده است، تمامی جوراب ها را تا بزنید. سپس برای مرتب کردن آنها در کشوها از جداکننده‌ها استفاده کنید.

 

آموزش تا کردن جوراب

تا کردن جوراب

 

جدا کننده وسیله های کاربردی برای مرتب سازی کشوها هستند و به شما امکان استفاده بهینه از کشو را می‌دهند، شما می‌توانید از آنها برای  هر نوع کشویی استفاده کنید.

 

مرتب سازی کشو عینک‌ها

برای مرتب کردن عینک ها می‌توانید در کشوها از جدا کننده استفاده کنید و یا از یک چوب لباسی برای جا دادن و مرتب کردنشان کمک بگیرید؛ به این صورت که چوب لباسی را به دیوار و یا در کمدتان وصل کنید و عینکها را مرتب بر روی آن بچینید.

 

مرتب کردن عینک

 

شما می‌توانید از کشو زیورآلات هم برای نگهداری عینک‌ها استفاده کنید

چگونه کمد را مرتب کنیم

 

تکنیک مرتب کردن روسری‌ها در کمد

برای مرتب کردن روسری‌ها، می‌‎توانید از چوب لباسی استفاده کنید و مانند شکل زیر آنها را مرتب داخل کمد قرار دهید، یا از رگالها و چوب لیاسیهای مخصوص شال استفاده کنید که روسری ها را به صورت مجزا و جدا از هم تفکیک می کنند. 

همچنین می‌توانید از روش رول کردن که در بالا توضیح دادیم هم استفاده کنید و هر روسری را به صورت رول و جداگانه در کشو قرار دهید، این کار مانع از چروک شدن شال می‌شود و شما راحت شال یا روسری مورد نظرتان را پیدا می‌کنید.

 

مرتب کردن روسری

 

روسری های مرتب شده

 

نحوه تا زدن شلوار برای مرتب کردن کمد لباس

یکی از مشکل‌ترین کارها برای جا دادن لباس‌ها در کشو و کمد دیواری، مرتب کردن شلوارها در کمد لباس است، آن هم به دلیل بزرگ و حجیم بودن شلوار هاست. در تصویر زیر برای شما مراحل تا کردن شلوار را آورده ایم، مطمعن باشید با اجرای این ترفند از به هم ریختگی شلوارها خلاص می‌شوید و جای بیشتری برای شلوارهایتان ذخیره می‌کنید.

 

تا کردن شلوار

 

ترفند مرتب سازی کشو اکسسوری 

پیچ خوردن گردنبند و دستبندها در هم و زمانی که برای جدا کردن آنها باید بگذارید یکی از کلافه کننده‌ترین قسمت های آماده شدن و لباس پوشیدن است؛ اما اگر از ترفندهای مرتب کردن کمد لباس و اکسسوری استفاده کنید و برای آنها جای مناسبی در نظر بگیرید دیگر با این مشکل روبرو نخواهید شد.

شما می‌توانید برای چیدن اکسسوری هایی که جا دادن آنها در کشوها سخت است مانند زیورآلات و کمربندها از کشوهایی که دارای جداکننده هستند استفاده کنید و یا درب کمد ها را به وسیله آویز تقسیم بندی کنید و کمربندها، گردنبند و کراوات‌ها را به آنها آویزان کنید.

 

مرتب كردن کشوی لباس

 

مرتب کردن کراوات ها با قرار دادن آنها به ترتیب روی چوب لباسی

مرتب کردن کمد دیواری

 

مرتب کردن کیف ها

برای مرتب کردن کیف ها از آویزهای مخصوصی که در بازار است میتوانید استفاده کنید، این کار فضای زیادی را که کیف ها در حالت عادی می‌گیرند محدود می کند و شما فضای لازم برای سایر وسایل دارید.

 

مرتب کردن کیف ها در کمد لباس

 

همچنین می‌توانید از طبقه‌ها، برای چیدن کیف‌ها کنار هم استفاده کنید فقط دقت کنید که کیف‌ها یک قفسه مخصوص به خود داشته باشند تا کمد نظم بشتری بگیرد. بهتر است کیف هایی که دیر به دیر از آنها استفاده می‌کنید را در قفسه‌های بالای کمد دیواری قرار دهید، البته این مورد به مدل کمد دیواری شما بستگی دارد.

 

چیدمان کمد

 

نحوه مرتب كردن كمد لباس کوچک

حالا که ترفندهای مختلف مرتب کردن کمد لباس را آموختیم، بهتر است درباره مرتب کردن کمدهای کوچک هم چند نکته را بیان کنیم. از آنجایی که در این کمدها، فضای کمتری برای جا دادن لباس‌ها وجود دارد، باید به کمک سایر وسایل دیگر از حداکثر فضا استفاده کنید.

 برای مرتب کردن کمد لباس کوچک بهترین راه تقسیم بندی کمد به وسیله جدا کننده ها یا میله هاست. میله های عمودی را میتوانید در کمدها نصب کنید و جای بیشتری برای آویزان کردن لباس ها بسازید یا به وسیله تخته های کوچک و بزرگ جای شلوار یا کشو در آنها تعبیه کنید. مانند عکس زیر که مشاهده می‌کنید.

(بیشتر بدانید: کلوزت چیست؟)

 

جداکننده و مرتب کننده کشو

 

جداکننده کشو چیست؟

برای مرتب سازی کشوها بهترین وسیله جداکننده کشو است؛ که همانطور که در تصویر بالا می بینید، به راحتی میتوان به کمک آنها وسایل را مرتب کرد. جدا کننده ها با جنسهای مختلف از جمله چوبی، پلاستیکی، فلزی و ... در بازار موجود می‌باشد.

پیش از خرید شما باید میزان لباس و وسایلی که می‌خواهید در آن جا دهید و اندازه کشو و قفسه ها را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

حالا که با تکنیکها و ترفند مرتب کردن کمد لباس آشنا شدید، وقت را هدر ندهید، به سراغ کمدتان بروید و آن را برای فصل جدید مرتب کنید، در این بین اگر برای اضافه کردن قفسه، کشو و ساخت کمد دیواری ساده و ارزان، نیاز به یک نجار خوب داشتید، می‌توانید از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1487 رای


طراحی و ساخت کمد دیواری
برای سرویس طراحی و ساخت کمد دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین