سنگ مناسب کف پارکینگ چیست؟

ثبت درخواست "سنگ کاری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سنگ مناسب کف پارکینگ چیست؟

سنگ کف پارکینگ نمونه‌های استفاده از سنگ‌های ساختمانی در دکوراسیون خارجی را در بر دارد. سنگ مناسب کف پارکینگ علاوه بر زیبایی سنگ‌های تزئینی باید از نظر استقامت همطراز سنگ‌های نما و سنگ حیاط باشد. بنابراین سنگ کف پارکینگ باید خصوصیات ظاهری به همراه مقاومت بالا را در کنار هم داشته باشد.

سنگ مناسب برای کف تراس به همراه انتخاب بهترین سنگ برای پارکینگ با بررسی ویژگی‌های کابردی و ساختاری انواع سنگ ساختمانی قابل انجام است. تردد خودرو، شستشوی مداوم کف و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌های محیطی انتخاب سنگ کف پارگینگ را با حساسیت‌های خاصی مواجه کرده است.

مدل سنگ کف پارکینگ، طرح سنگ کف پارکینگ در کنار جنس کف پارکینگ برای هماهنگی دکوراسیون این قسمت با دیگر مکان‌های ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

بهترین مصالح برای کف پارکینگ در حالت ابتدایی انتخاب نوع سنگ که می‌تواند سنگ تراورتن برای کف پارکینگ یا سنگ هرسین کف پارکینگ باشد، را شامل می‌شود. با معرفی ساختار سنگ کف پارکینگ استاندار در این مطلب سعی داریم شما را با بهترین سنگ برای کف پارکینگ و سنگ مناسب برای کف تراس آشنا کنیم.

 

بهترین سنگ برای کف پارکینگ

 

اجرای سنگ کف پارکینگ

سنگ کف پارکینگ در دسته بندی سنگ‌های ساختمانی از ویژگی ظاهری مناسب و مقاوم و دوام بالایی برخوردار است. همانند دیگر سنگ‌ها نوع کاربرد سنگ کف پارکینگ در انتخاب جنس، مدل و رنگ این سنگ تاثیر مستقیم دارد.

در واقع سنگ تزئینی به کار رفته در کف پذیرایی برای نصب در پارکینک مناسب نبوده و علاوه بر زیبایی کاربرد دوام سنگ‌های تهیه شده برای نما و کف حیاط در این نمونه کف پوش ضرورت دارد.

 

بهترین مصالح برای کف پارکینگ

 

از بارزترین نشانه‌های سنگ کف پارکینک می‌توان به مقاومت بالا در برابر اکسایش مواد اسیدی و شوینده، مقاومت سایشی و ضربه، دوام بالا در برابر سرما و یخبندان و موارد این چنینی می‌باشد.

 

بهترین گزینه برای کف پارکینگ

 

سنگ کف پارکینک بر اساس محل نصب به دو دسته قابل مشاهده و پنهان از دید تقسیم بندی می‌شود. طرح سنگ کف پارکینک در ساختمان‌هایی که ورودی آنها مشرف به پارکینگ بوده به اندازه دوام آنها اهمیت دارد.

 

نمونه سنگ کف پارکینگ

 

توجه به نمای سنگ مناسب پارکینگ در بناها نامبرده به اندازه طراحی و زیبای کف و دیواره ساختمان در نظر بیننده تاثیر گذار است.

 

ویژگی‌های سنگ مناسب کف پارکینگ

سنگ کف پارکنیگ همانند مدل‌های مختلف سنگ در ساختمان وابسته به نوع استفاده‌شان با ویژگی‌های ساختاری و ظاهری خاصی همراه هستند.

 

سنگ مناسب کف پارکینگ

 

مقاومت زیاد در برابر ضربه و سایش، مقاومت بالا در برابر سرما و یخبندان، جذب ناچیز آب و رطوبت، میزان ضخامت سنگ کف پارکینگ، عدم جذب کثیفی و آلودگی‌های ناشی از تردد و نگهداری خودرو، نوع فرآوری سطح سنگ پارکنیگ، ابعاد و مدل سنگ کف پارکینگ و در نهایت رنگ سنگ کف پارکینگ از ویژگی‌های بارز سنگ مناسب برای کف پارکینگ است.

 

مدل سنگ کف پارکینگ برای مجتمع

 

در این بخش به توضیحات مختصری درباره اصلی ترین ویژگی‌های سنگ کف پارکینگ به شرح ذیل اشاره خواهیم داشت.

 

طرح و مدل سنگ کف پارکینگ

طرح و مدل سنگ‌های به کار رفته در پارکنیگ وابسته به موقعیت مکانی آن در ساختمان متنوع می‌باشد. طرح و مدل سنگ پارکنیگ هماهنگ با دیگر قسمت‌های ساختمان مانند کف حیاط برای نمونه پارکنیگ‌های مشرف به درب ورودی و حیاط بسیار مناسب است.

 

طرح و مدل سنگ کف پارکینگ

 

نوع فرآوری سطح سنگ

شسته شدن مداوم کف پارکینگ، تماس زیاد آب و رطوبت با کف از دلایل استفاده از سنگ‌های صیقل نشده در کف پارگینک است. اجرای سنگ کف پارکینگ از نوع لاشه، سنگ‌های تیشه‌ای و نیمه صیقلی برای جلوگیری از لیز خوردن و آسیب دیدگی در سطح پارکینگ بهترین پیشنهاد می‌باشد.

 

سنگ کف پارکینک با سنگ فراوری شده

 

بنابراین بهترین نوع فراوری سنگ پارکنیگ با کمترین درصد صیقل خوردگی و تراشکاری و همین طور زبری سطح برای ایجاد اصطکاک در کف پارکنیگ می‌باشد.

 

ابعاد سنگ کف پارکینگ

هر چه ابعاد سنگ کف پارکینگ بیشتر باشد، زیبایی ظاهری آن در محیط چشمگیر تر خواهد بود. علاوه بر این ابعاد بالای سنگ کف پارکنیک با قیمت بیشتری برای خرید و اجرا همراه است. برای پارکینگ‌های مشرف به درب ورودی استفاده از سنگ‌های با ابعاد بالا مناسب تر می‌باشد.

 

ابعاد سنگ کف پارکینگ

 

اما در پارکینگ‌های خارج از دید می‌توانید از اندازه‌های کوچک تر با قیمت مناسب تر استفاده کنید. پر کاربرد ترین ابعاد سنگ کف پارکنیگ برای استفاده 40*40، 50*50 و 60*60 می‌باشد.

 

بهترین سنگ برای کف پارکینگ

سنگ تراورتن برای کف پارکینگ، سنگ هرسین کف پارکینگ و سنگ گرانیت و کریستال مناسب ترین نمونه‌های سنگ ساختمانی برای اجرا در کف پارکینگ است. علاوه بر آن می‌توان به نوع‌های کاربردی سنگ مرمریت برای پارکینگ نیز اشاره داشت.

 

مدل سنگ کف پارکینگ در ابعاد مختلف

 

مقاومت بالای این سنگ‌ها در برابر ضربه، سایش و تفاوت‌های آب و هوایی دلیل مناسب بودن آنها برای نصب سنگ در کف پارکنیگ است.

 

سنگ مناسب برای کف تراس

استفاده از سنگ برای دکوراسیون کف تراس زیبایی و خاص بودن محیط بالکن را به همراه دارد. امروزه انتخاب کف پوش مناسب برای تراس به دلیل تغییر دید افراد به استفاده از محیط تراس و تبدیل آن به بخشی از فضای داخلی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

سنگ مناسب برای کف تراس

 

استفاده از سنگ‌های ساختمانی برای کف تراس به دلیل سازگار بودن این متریال با محیط بیرون، هماهنگی آن با طبیعت اطراف، داوم ،زیبایی و طول عمر بالا بیشترین نوع کف پوش برای بالکن را به خود اختصاص داده است.

 

سنگ کف تراس

 

انواع سنگ تراورتن و سنگ گرانیت به دلیل مقاومت بالا در برابر سرما و گرما، لیز نبودن، جذب کمترین مقدار آب و رطوبت، زیبایی ظاهری و تنوع رنگ سنگ مناسب برای کف تراس می‌باشند.

نکاتی درباره سنگ مناسب کف پارکینگ

پس از آشنایی کامل با ویژگی‌های سنگ کف پارکینگ و مناسب ترین گروه‌های سنگ برای نصب در کف پارکینگ و تراس در این قسمت به نکات مهمی برای انتخاب سنگ مناسب کف پارکنیگ اشاره خواهیم داشت.

 

مدل سنگ مناسب کف پارکینگ

 

  • تا جایی که امکان دارد از بهترین مصالح برای کف پارکینگ در هنگام اجرای کف پوش استفاده کنید.
  • در هنگام انتخاب سنگ کف پارکینگ علاوه بر در نظر گرفتن شرایط دمایی و موقعیت مکانی به مواردی مثل تعداد تردد و نگهداری ماشین و میزان آلودگی ناشی از آن توجه داشته باشید.
  • ابعاد سنگ کف پارکینگ‌ را برای محیط‌های مشرف به حیاط بزرگ و در ساختمان‌های خارج از دید برای صرفه جویی در هزینه کوچک تر انتخاب کنید.
  • میزان فرسایش و مقاومت سنگ را علاوه بر زیبایی در نمونه‌های قابل مشاهده کف پارکینگ تست کنید.
  • دوام، عمر بالای استفاده از سنگ کف پارکینگ وابسته به انتخاب شماست. قبل از خرید و اجرای سنگ کف پارکینگ با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.
سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading