نصب لمینت و پارکت روی سرامیک

ثبت درخواست " نصب پارکت و لمینت "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نصب لمینت و پارکت روی سرامیک

امروزه بسیاری از خانوارها از طریق نصب لمینت روی سرامیک، اقدام به نوسازی و تغییر دکوراسیون منزل خود می‌کنند. لمینت و پارکت نسل نسبتا جدیدی از کفپوش‌ها هستند که به دلیل سهولت نسب و قیمت مناسب، از محبوبیت بالایی برخوردارند. تنوع در طرح، خاصیت نسبی عایق بودن در برابر حرارت و صوت، و همچنین مقاومت در برابر ضربه، پارکت و لمینت را جزء دسته متریال ساختمانی پرکاربرد قرار داده است.

نصب پارکت روی سرامیک برای خانواده‌هایی که کودکشان به تازگی شروع به قدم برداشتن کرده، بسیار مناسب است. زیرا در صورت زمین خوردن کودک روی پارکت لمینتی، آسیب کمتری او را تهدید می‌کند. در این مقاله پیرامون امکان نصب پارکت لمینت روی سرامیک، قیمت نصب پارکت روی سرامیک و طریقه نصب کفپوش روی سرامیک صحبت خواهیم کرد.

آیا نصب لمینت روی سرامیک امکان پذیر است؟

اگر قصد نصب پارکت روی سرامیک را دارید، پاسخ این سوال بله است. امکان نصب لمینت روی سرامیک به راحتی فراهم است. لمینت‌ها تایل‌های ماژولاری هستند که به راحتی روی هر سطح صافی نصب می‌شوند.

اکثر منازل در هنگام ساخت، از سرامیک و سنگ برای فرش کردن کف ساختمان استفاده می‌کنند. صاف بودن سطح سرامیک، به راحتی اجازه می‌دهد که نصب پارکت لمینت روی سرامیک امکان پذیر باشد. درصورت وجود ناصافی در سطح، لمینت پس از نصب ممکن است صداهای اضافی ایجاد کند و زودتر از موعد خراب شود.

پس از اطمینان از تراز بودن سطح، می‌توان به نصب لمینت روی سرامیک اقدام کرد. لمینت‌ها از تایل‌هایی با اندازه یکسان و استاندارد تشکیل شده‌اند که لبه کناری هر تایل، چفت‌های نر و ماده وجود دارد که منجر به متصل شدن لمینت‌ها به هم می‌شود. پیش از نصب پارکت لمینت روی سرامیک، یک لایه فوم مخصوص روی زمین اجرا می‌شود تا ثبات بیشتر لمینت‌ها و جلوگیری از ایجاد صدا را تضمین کند.

روش دقیق‌تر و آموزش نصب پارکت روی سرامیک در بخش‌های بعدی، مفصل‌تر توضیح داده خواهد شد.

 

نصب پارکت لمینت روی سرامیک

 

نصب پارکت چوبی روی سرامیک

نصب پارکت چوبی روی سرامیک نیز امکان پذیر است. اما صاف بودن و تراز بودن سطح سرامیک در مورد نصب پارکت چوبی، از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا چوب بافتی حساس‌تر دارد و در صورت اجرا سازی روی یک سطح غیر تراز، به راحتی آسیب می‌بیند و همچنین درصورت خوب چفت نشدن و خالی بودن فضا زیر پارکت، امکان جذب رطوبت و پوسیدگی زود هنگام پارکت چوبی نیز وجود دارد.

در صورت عمیق بودن خط دوغاب مابین سرامیک‌ها، باید آن‌ها را پیش از نصب پارکت روی سرامیک، پر کرد. اگر شکستگی و غیر تراز بودن سرامیک‌ها بیش از حد باشد، احتمالا نیاز می‌شود که سرامیک‌ها را جدا کنید. همچنین به دلیل ضخامت بیشتر پارکت چوبی در قیاس با پارکت لمینتی، باید چک کنید که درها پس از نصب پارکت چوبی روی سرامیک، کماکان بسته می‌شوند. در غیر این صورت، مجددا نیاز به کندن سرامیک‌ها ایجاد خواهد شد.

 

قیمت نصب پارکت روی سرامیک

در زمینه بررسی عوامل تاثیرگذار در قیمت نصب پارکت روی سرامیک، دو حوزه کلی سنجیده می‌شود: اول قیمت خود پارکت و لمینت و دوم دستمزد نصب پارکت. درمورد قیمت پارکت و لمینت باید گفت بسته به اسم برند، ایرانی یا غیر ایرانی بودن و درجه مقاومت سایشی، قیمت‌های متفاوتی خواهند داشت. به طور حدودی قیمت هر متر پارکت لمینت ایرانی چیزی بین 100 تا 200 هزارتومان به ازای هر متر مربع است.

در مورد دستمزد نصب لمینت روی سرامیک باید ذکر کرد که در سال 1402 به ازای هر متر مربع عددی حدود 100 هزار تومان است. البته این برای حالتی است که منزل شما نیاز به زیرسازی خاصی نداشته باشد و سطوح کف، کاملا تراز و مناسب باشند. پس به طور کلی می‌توان گفت هزینه تمام شده و قیمت نصب پارکت روی سرامیک، به نوع پارکت، متراژ منزل، نیاز یا عدم نیاز به زیرسازی و ابزار نصب پارکت لمینت بستگی دارد.

 

طریقه نصب کفپوش روی سرامیک

در این بخش به آموزش نصب پارکت روی سرامیک می‌پردازیم. طریقه نصب پارکت روی سرامیک فرایند چندان پیچیده‌ای نیست. ولی به طبع، مثل هر حرفه تخصصی دیگر، نیاز به مهارت و تجربه قبلی دارد.

اولین قدم در روش نصب پارکت روی سرامیک، اندازه‌گیری دقیق متراژ فضای مورد نظر است. با اندازه‌گیری درست، شما می‌توانید برآورد کنید که به چند متر مربع تایل لمینت نیاز دارید. در این مرحله باید مشخص کنید که تایل‌ها را در چه جهتی می‌خواهید نصب کنید. این که جهت نصب، عمودی باشد یا افقی ممکن است در میزان لمینتی که باید تهیه کنید تاثیر بگذارد. شاید بخواهید برای به صرفه‌تر بودن، جهتی را انتخاب کنید که تایل‌های کمتری نیاز دارد.

در مرحله دوم، باید تراز بودن سطح کف را بسنجید، در صورت لزوم تعمیراتی انجام دهید و برای نصب لمینت روی سرامیک، زیرسازی‌های لازم را اجرا کنید. سپس باید یک لایه فوم، موسوم به فوم سایلنت را روی کف منزل پیاده کنید. فوم سایلنت برای جلوگیری از ایجاد صداهای مزاحم استفاده می‌شود و علاوه بر آن کمک می‌کند لمینت در جای خود حرکت نکند و تایل‌ها به خوبی به یکدیگر متصل شوند.

 

طریقه نصب پارکت روی سرامیک

 

در مرحله نهایی باید از یک سمت خاص شروع به قرار دادن و چفت کردن لمینت‌ها کرد و به تدریج کل سطح را پوشش داد. فاصله تایل‌ها از هر دیوار باید چیزی حدود 5 سانتی متر باشد. این فضای خالی متعاقبا با ابزار و قرنیز پوشانده خواهد شد. در آخر برای محکم‌تر شدن نصب پارکت لمینت روی سرامیک، با ابزار مخصوصی به صورت ملایم به آن‌ها ضربه می‌زنند. این سه مرحله ساده، طریقه نصب کفپوش پی وی سی روی سرامیک را نشان می‌دهد.

یکی از مزایایی که برای نصب لمینت روی سرامیک در کنار سهولت نصب و قیمت مناسب، می‌توان برشمرد این است که در صورت اسباب کشی به منزل جدید که متراژ آن با متراژ منزل فعلی شما هماهنگ است، میتوانید تایل‌های لمینت را جدا کرده و با خود ببرید.

سخن آخر

در متن فوق پیرامون امکان نصب لمینت روی سرامیک صحبت کردیم، کمی از مزایای نصب پارکت روی سرامیک گفتیم و طریقه نصب کفپوش روی سرامیک را بیان کردیم. در مورد شرایط نصب پارکت چوبی روی سرامیک نکاتی را ذکر کردیم و قیمت نصب پارکت روی سرامیک در سال 1402 بررسی نمودیم. امیدواریم مطالب شده در حوزه روش نصب پارکت روی سرامیک برای شما مفید واقع گردد.

در صورت نیاز به یک نصاب لمینت در تهران و سایر شهرهای دیگر و اطلاع از قیمت نصب پارکت، می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید.

4.5 امتیاز از 1006 رای


نصب پارکت و لمینت
برای سرویس نصب پارکت و لمینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین