نکات مهم پتینه روی دیوار

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات مهم پتینه روی دیوار

پتینه کاری روی دیوار امروز در میان صاحبان منازل، یکی از پرطرفدارترین کارها جهت ایجاد تنوع و عوض کردن حال و هوا در منزل یا هر فضای دیگری می‌باشد. پتینه دیوار به شما این امکان را می‌دهد که با کمترین هزینه و متناسب با طرح و سلیقه‌ی خود یکنواختی را از بین ببرید.

اگر قصد پتینه کاری روی دیوار مکان خود را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که آن را به افراد با مهارت و مجرب بسپارید تا نتیجه کار مورد رضایت شما واقع شود. ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" را با ما همراه باشید تا علاوه بر اطلاع از قیمت پتینه دیوار با جزئیات روند کار آن نیز آشنا شوید.

انواع کاربرد پتینه کاری روی دیوار

حتما شما نیز تا به حال انواع پتینه را بر روی اشیا و ظروف تزیینی که در اکثر خانه‌ها وجود دارند دیده‌اید؛ علاوه بر پتینه روی ظروف، پتینه کاری روی دیوار نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است که در اکثر مکان‌ها با توجه به سبک دکوراسیونی آن‌ها اجرا می‌شود. این موضوع را به خاطر داشته باشید که شما می‌توانید در اجرای پتینه روی دیوار مکان خود از خلاقیت مطابق با سلیقه خود نیز استفاده کنید چرا که طرح‌ها و رنگ‌های قابل اجرای آن به صورت نامحدود خواهد بود.

یکی از کاربردهایی که می‌تواند استفاده از پتینه روی دیوار را بسیار هوشمندانه نشان دهد، زمانی است که دیواره ها بر طبق گذشت زمان دچار آسیب دیدگی و ترک شده‌اند. از این رو استفاده از این ایده در بهبود ظاهر دیوار بسیار موثر خواهد بود. پس همانطور که گفته شد اجرای پتینه دیوار علاوه بر ایجاد زیبایی، تغییر ظاهری که در دیوار به وجود می‌آورد، نقش بسیار مهمی در تغییر دکوراسیون از خود ایفا خواهد کرد.

 

روش‌های انجام پتینه کاری روی دیوار سیمانی

برای انجام پتینه کاری روی دیوار سیمانی، شما می‌توانید از دو ابزار اسفنج و پارچه استفاده کنید. در هر کدام از روش‌ها، تکنیک‌های خاصی جهت انجام روند کار موجود می‌باشد که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

 پتینه دیوار با استفاده از اسفنج 

برای پتینه کاری روی دیوار به وسیله اسفنج، در ابتدا لازم است دیوار را به صورت کاملاً یکدست با رنگ مورد نظر خود به خوبی رنگ آمیزی کنید. سپس زنگ متضاد آن را برای اجرای طرح بر روی زمینه انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که زمانی که شما می‌توانید طراحی را شروع کنید که از خشک شدن رنگ زیر این اطمینان حاصل کرده باشید. پس از آن با استفاده از تکه‌ای اسفنج آغشته به رن،گ به صورت ضربه‌ای طرح خود را جهت نقاشی پتینه روی دیوار پیاده کنید.

 

نکات مهم پتینه روی دیوار

 

 پتینه دیوار با استفاده از پارچه

در این تکنیک نیز همانند شیوه قبلی لازم است ابتدا زمینه‌ی خود را به رنگ مورد نظر در آورده باشید. سپس پارچه مستطیل شکل تمیزی را در دست بگیرید و با لوله کردن و آغشته کردن آن به رنگی متضاد با رنگ زمینه، آن را آماده اجرای طرح بر روی دیوار کنید. جهت اجرای طرح شما می‌توانید لوله پارچه خود را به مانند وردنه بر روی دیوار بکشید تا طرحی زیبا به اجرا درآید.

 اگر قصد داشته باشید پتینه کاری روی دیوار سیمانی شما به صورت بافت دار باشد، می‌توانید از پودر مل، روغن الیت، آب و رنگ روغنی استفاده کنید؛ تا ترکیب خمیری جهت ایجاد بافت بر روی دیوار به دست بیاید.

 

قیمت پتینه دیوار

این نکته را به خاطر داشته باشید که قیمت پتینه کاری روی دیوار به میزان قابل توجهی با انواع نقاشی ساختمان متفاوت خواهد بود و امروزه آن را به عنوان یکی از سبک‌های جدید دکوراسیونی در گروه کارهای هنری به حساب می‌آورند. حدود قیمت پتینه روی دیوار را طبق آخرین خبر در بازه ۴۰ هزار تومان تا ۷۰ هزار تومان به ازای هر یک متر مربع برآورد شده است.

 لازم به ذکر است که عوامل متعددی می‌تواند بر قیمت پتینه کاری موثر باشد، از مهمترین آن‌ها می‌توان به اجرت فرد اجرا کننده آن، تکنیک‌های استفاده شده، سختی کار، نیاز یا عدم نیاز به زیرسازی در کنار ابزار و وسایل استفاده شده اشاره کرد. علاوه بر آن اگر شما قصد اجرای پتینه بر روی سقف را در نظر داشته باشید بهتر است این نکته را بدانید که قیمت پتینه کاری روی سقف به میزان قابل توجهی با هزینه پتینه کاری دیوار متفاوت خواهد بود.

 

آخرین قیمت پتینه کاری روی دیوار

 

اگر قصد دارید به اجرای پتینه روی دیوار فضای مورد نظر خود بپردازید، به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا اطلاعات لازم جهت قیمت پتینه نقاشی ساختمان و قیمت هر متر مربع پتینه را را جمع آوری کنید تا با توجه به بودجه خود، بهترین انتخاب را جهت زیباسازی فضا داشته باشید.

آخرین نکات مهم پتینه دیوار

 امروزه یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های نوسازی و طراحی دکوراسیون در منازل، انجام پتینه کاری روی دیوار می‌باشد. از مهم‌ترین دلایلی که می‌توان پتینه دیوار را جایگزین تغییر دکوراسیون‌های سنگین دانست، هزینه پتینه کاری بسیار کمتر از آن می‌باشد. اگر شما قصد دارید به نقاشی پتینه روی دیوار فضای خود بپردازید، توصیه می‌شود که حتماً آن را به فردی مجرب و با مهارت بسپارید تا در کمترین زمان بهترین را برای شما به اجرا درآورد.

 شما می‌توانید علاوه بر استفاده از نمونه پتینه کاری روی دیوار موجود در بازار، با استفاده از خلاقیت و سلیقه خود طرح‌های جدیدی را نیز ارائه دهید تا به صورت منحصر به فرد بر روی دیوار شما به اجرا درآیند.

 اگر هنوز نتوانستید فرد مورد نظر خود را جهت پتینه کاری روی دیوار سیمانی پیدا کنید، اصلا نگران نباشید؛ چرا که بازار آنلاین "خدمت از ما" برای شما فرصتی را فراهم کرده است که می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان با ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن آن، علاوه بر اطلاع آخرین قیمت پتینه کاری روی دیوار با مجرب‌ترین متخصصان به طور مستقیم ارتباط برقرار کنید و از راهنمایی‌های آنان بهره ببرید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading