نرخ کرایه وانت بین شهری

ثبت درخواست "وانت بار"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نرخ کرایه وانت بین شهری

وانت بین شهری شاید به اندازه یک خاور یا کامیونت ظرفیت نداشته باشد، اما همه ما هم قرار نیست اسبا‌ب‌کشی‌های بین شهری را تجربه کنیم! البته مانند بحث ظرفیت، کرایه وانت بین شهری هم کمتر و مقرون به‌صرفه‌تر است.

واقعیت این است که هزینه وانت بین شهری می‌تواند کمابیش به اندازه وانت بارهای درون شهری باشد؛ مخصوصا زمانی که از ماشین‌های برگشتی برای جابه‌جایی بار استفاده کنید. در بازار آنلاین "خدمت از ما" شما با ثبت یک سفارش رایگان، به راحتی می‌توانید از چند متخصص نرخ  کرایه وانت بار بین شهری را دریافت کنید.

در ادامه هرآنچه را که باید پیش از استخدام راننده و کرایه وانت بین شهری بدانید، بررسی می‌کنیم.

 

جدول نرخ کرایه وانت بین شهری 1401

 

نوع خدمات نرخ کرایه (به روز رسانی سال 1401)
نرخ کرایه وانت بار درون شهری (تا 2 ساعت - مسیر کوتاه) 150.000 تا 300.000 تومان
نرخ کرایه وانت بار بین شهری ( پراید وانت، آریسان و...) زیر 200 کیلومتر کیلومتری 4000 تومان
نرخ کرایه وانت بار بین شهری( پراید وانت، آریسان و...) بالای 200 کیلومتر کیلومتری 3.200 تا 3.500 تومان
نرخ کرایه نیسان بار بر اساس کیلومتر (بین شهری زیر 200 کیلومتر) کیلومتری 5000 تومان
نرخ کرایه نیسان بار بر اساس کیلومتر (بین شهری بالای 200 کیلومتر) کیلومتری 4.200 تا 4.500 تومان

 

فرض کنیم مبدا شما تهران است؛ در این حالت، در سال 1401، نرخ کرایه وانت بار بین شهری (پراید وانت، آریسان و...) از کیلومتری 4000 تومان شروع می شود و با توجه به میزان مسافت تعیین می‌شود، که با توجه به مسافت نرخ کرایه وانت بار برای مقصد کرج با زاهدان بسیار متفاوت است.

مثلا هزینه وانت بین شهری از مقصد تهران به شهرهای شمالی معمولا از 2 میلیون تومان تجاوز نمی‌کند. کرایه وانت بین شهری برای شهرهای جنوبی حدود 3 میلیون تومان است. هزینه تمام‌شده ارسال بار شهرهای مرکزی هم بسیار معقول است و معمولا از 1 میلیون تومان بیشتر نمی‌شود، و به همین ترتیب.

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها برای نیسان بار است. مشخصا اگر ماشین جمع‌وجورتری را انتخاب کنید، کرایه وانت بین شهری هم کاهش خواهد یافت؛ درست مانند هزینه برای جابه‌جایی‌هایی بین شهری (کرایه وانت پیکان برای یک تا دو ساعت داخل تهران حدود 150 هزار تومان، و برای نیسان حدود ۳۰۰ هزار تومان است).

 

کرایه وانت بین شهری

 

عوامل موثر بر  هزینه وانت بین شهری چیست؟

کنجکاو هستید بدانید مبالغی که گفتیم بر چه اساسی محاسبه می‌شوند؟ پس این بخش را از دست ندهید.

مسلما مسافت بین مبدا و مقصد مهمترین عامل در تعیین نرخ کرایه وانت بار بین شهری است؛ اما تنها عامل موثر نیست. اگر بخش قبل را با دقت مطالعه کرده باشید، متوجه می‌شوید که فرضا با دو برابر شدن مسافت (به کیلومتر)، کرایه لزوما دو برابر نمی‌شود.

دلیل این موضوع آن است که عوامل دیگری هم در محاسبه کرایه وانت بین شهری دخیل هستند، از جمله:

 

 • وضعیت و شرایط جاده (ایام خاص مانند عیدها، جاده‌های صعب‌العبور و کوهستانی) که مستقیما روی زمان کار و هزینه سوخت تاثیر می‌گذارد
 • نوع بار و ارزش آن که روی مبلغ بیمه‌نامه موثر است
 • هزینه بسته‌بندی در صورت درخواست
 • وجود طرح تردد و محدودیت تردد
 • نوع مسیر (آسفالت، خاکی و ...)
 • تعداد راننده و کارگر مورد نیاز
 • معطل شدن راننده در زمان بارگیری و تخلیه
 • بعضا بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز بودن ماشین هم روی هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد

جالب است بدانید که طبق نرخ اتحادیه باربری، برای محاسبه هزینه وانت بین شهری باید مسافت بین مبدا و مقصد را در نرخ کرایه وانت بار ضرب کرد. اما این قانون هنوز به صورت قطعی اجرا نمی‌شود.

 

دریافت آخرین نرخ کرایه وانت بار بین شهری

شما هم مانند ما در جریان وضعیت متلاطم هزینه خدمات گوناگون هستید. برای دریافت به‌روزترین کرایه وانت بار بین شهری کافی است درخواست خود را با جزئیات لازم (مبدا، مقصد و نوع بار) در اپ «خدمت از ما» یا همین‌جا در وبسایت ثبت کنید، تا چند راننده نزدیک به شما مبلغ پیشنهادی خود را برایتان ارسال کنند.

در این بازار آنلاین خدمات، روند استعلام هزینه وانت بین شهری در چند مرحله کوتاه، کاملا رایگان و بدون نیاز به استخدام راننده انجام می‌شود. با خیال راحت قیمت بگیرید. یکی از پرطرفدارترین خدمات حمل و نقل در "خدمت از ما"  وانت بار اینترنتی تهران است.

 

ظرفیت وانت بین شهری چقدر است؟

ماشین‌هایی که تحت عنوان وانت بار کار می‌کنند، اصلا کم نیستند. از وانت پیکان بگیرید تا پیکان، مزدا و ... و البته نیسان. شما همیشه می‌توانید وسیله مناسب را با توجه به موقعیت مبدا و مقصد و البته نوع بار انتخاب کنید.

ظرفیت اسمی نیسان دو تن است، اما بعضا می‌تواند تا یکی دو تن بیشتر را هم تحمل و جابه‌جا کند. کمترین ظرفیت هم مربوط به وانت پراید و حدود نیم تن است. وانت پیکان هم تا حدود 700 کیلوگرم را ساپورت می‌کند.

خواهشمندیم اینجا و در مورد این وسیله بحث ظرفیت اسمی و واقعی را جدی نگیرید؛ چون 800 کیلوگرم بار می‌تواند وانت پیکان را رسما بخواباند. وزن و البته حجم بار که مشخص باشد، می‌توان وانت بین شهری مناسب برای آن را به راحتی مشخص کرد.

 

با تمام این اوصاف، بیشتر افراد "نیسان" را یک وانت بین شهری مناسب و قابل اعتماد می‌دانند، چون:

 • ابعاد نیسان تقریبا دو برابر وانت پیکان است. این جادارتر بودن به شما اجازه می‌دهد بارهای حجیم‌تر (و نه لزوما سنگین‌تر) را با آرامش خاطر بیشتری جابه‌جا کنید.
 • اگر بارتان حساس است، مطمئن شوید که وسیله مدنظرتان سقف و ضربه‌گیر داشته باشد. به دلیل ابعاد خوب، نیسان بارهای مسقف و مجهز به پتو و ضربه‌گیر بسیار زیاد هستند؛ و این مورد باعث نمی‌شود که ظرفیت و جادار بودن‌شان فدا شود.
 • بحث ظرفیت به کنار، توان و قدرت یک وانت بین شهری هم بسیار مهم است. مخصوصا اگر جاده پرپیچ و خم باشد؛ یا هوا چندان مناسب نباشد. قدرت نیسان از باقی وانت‌های معمولی هم بیشتر است.

درخواست وانت بار بین شهری

بعد از استعلام کرایه وانت بین شهری، اگر مایل باشید، می‌توانید یکی از راننده‌ها را برای ارسال انواع بار (لوازم منزل و محل کار، تولیدات کارخانه‌ای، محموله‌های تجاری، کالاهای سوپرمارکتی و ...) استخدام کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که برای ثبت درخواست وانت بین شهری به مقایسه هزینه‌ها اکتفا نکنید، و بعد از دریافت قیمت از متخصصین "خدمت از ما" به پروفایل کاری هر راننده هم سر بزنید. در آنجا می‌توانید ضمن بررسی سوابق و مجوزهای او، نظرات و تجربه‌های مشتریان پیشین راننده را هم مطالعه کنید.

وانت بار
برای سرویس وانت بار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading