کرایه وانت بین شهری

ثبت درخواست "وانت بار"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کرایه وانت بین شهری

وانت بین شهری شاید به اندازه یک خاور یا کامیونت ظرفیت نداشته باشد، اما همه ما هم قرار نیست اسبا‌ب‌کشی‌های بین شهری را تجربه کنیم! البته مانند بحث ظرفیت، کرایه وانت بین شهری هم کمتر و مقرون به‌صرفه‌تر است.

واقعیت این است که هزینه وانت بین شهری می‌تواند کمابیش به اندازه وانت بارهای درون شهری باشد؛ مخصوصا زمانی که از ماشین‌های برگشتی برای جابه‌جایی بار استفاده کنید.

در ادامه هرآنچه را که باید پیش از استخدام راننده و کرایه وانت بین شهری بدانید، بررسی می‌کنیم. با «خدمت از ما» همراه باشید و در کمترین زمان ممکن  کرایه وانت بار و جابجایی وسایل و اثاثیه تان را تجربه کنید.

 

ظرفیت وانت بین شهری چقدر است؟

ماشین‌هایی که تحت عنوان وانت بار کار می‌کنند، اصلا کم نیستند. از وانت پیکان بگیرید تا پیکان، مزدا و ... و البته نیسان. شما همیشه می‌توانید وسیله مناسب را با توجه به موقعیت مبدا و مقصد و البته نوع بار انتخاب کنید.

ظرفیت اسمی نیسان دو تن است، اما بعضا می‌تواند تا یکی دو تن بیشتر را هم تحمل و جابه‌جا کند. کمترین ظرفیت هم مربوط به وانت پراید و حدود نیم تن است. وانت پیکان هم تا حدود 700 کیلوگرم را ساپورت می‌کند.

خواهشمندیم اینجا و در مورد این وسیله بحث ظرفیت اسمی و واقعی را جدی نگیرید؛ چون 800 کیلوگرم بار می‌تواند وانت پیکان را رسما بخواباند. وزن و البته حجم بار که مشخص باشد، می‌توان وانت بین شهری مناسب برای آن را به راحتی مشخص کرد.

با تمام این اوصاف، بیشتر افراد "نیسان" را یک وانت بین شهری مناسب و قابل اعتماد می‌دانند، چون:

 • ابعاد نیسان تقریبا دو برابر وانت پیکان است. این جادارتر بودن به شما اجازه می‌دهد بارهای حجیم‌تر (و نه لزوما سنگین‌تر) را با آرامش خاطر بیشتری جابه‌جا کنید.
 • اگر بارتان حساس است، مطمئن شوید که وسیله مدنظرتان سقف و ضربه‌گیر داشته باشد. به دلیل ابعاد خوب، نیسان بارهای مسقف و مجهز به پتو و ضربه‌گیر بسیار زیاد هستند؛ و این مورد باعث نمی‌شود که ظرفیت و جادار بودن‌شان فدا شود.
 • بحث ظرفیت به کنار، توان و قدرت یک وانت بین شهری هم بسیار مهم است. مخصوصا اگر جاده پرپیچ و خم باشد؛ یا هوا چندان مناسب نباشد. قدرت نیسان از باقی وانت‌های معمولی هم بیشتر است.

 

کرایه وانت بین شهری چقدر است؟

فرض کنیم مبدا شما تهران است؛ در این حالت، در سال 1401 هجری شمسی، کرایه وانت بین شهری برای "نیسان" از حدود 400 هزار تومان (برای مقصد کرج) تا حدود 4 میلیون تومان برای زاهدان متغیر است.

هزینه وانت بین شهری برای باقی شهرها بین این دو عدد قرار می‌گیرد. مثلا هزینه ارسال بار به شهرهای شمالی معمولا از 2 میلیون تومان تجاوز نمی‌کند. کرایه وانت بین شهری برای شهرهای جنوبی حدود 3 میلیون تومان است. هزینه تمام‌شده ارسال بار شهرهای مرکزی هم بسیار معقول است و معمولا از 1 میلیون تومان بیشتر نمی‌شود، و به همین ترتیب.

توجه داشته باشید که این هزینه‌ها برای نیسان بار است. مشخصا اگر ماشین جمع‌وجورتری را انتخاب کنید، کرایه وانت بین شهری هم کاهش خواهد یافت؛ درست مانند هزینه برای جابه‌جایی‌هایی بین شهری (کرایه وانت پیکان برای یک تا دو ساعت داخل تهران حدود ۲۰۰ هزار تومان، و برای نیسان حدود ۳۰۰ هزار تومان است).

 

کرایه وانت بین شهری

 

نحوه محاسبه هزینه وانت بین شهری

کنجکاو هستید بدانید مبالغی که گفتیم بر چه اساسی محاسبه می‌شوند؟ پس این بخش را از دست ندهید.

مسلما مسافت بین مبدا و مقصد مهمترین عامل در تعیین نرخ کرایه وانت بار بین شهری است؛ اما تنها عامل موثر نیست. اگر بخش قبل را با دقت مطالعه کرده باشید، متوجه می‌شوید که فرضا با دو برابر شدن مسافت (به کیلومتر)، کرایه لزوما دو برابر نمی‌شود.

دلیل این موضوع آن است که عوامل دیگری هم در محاسبه کرایه وانت بین شهری دخیل هستند، از جمله:

 • وضعیت و شرایط جاده (ایام خاص مانند عیدها، جاده‌های صعب‌العبور و کوهستانی) که مستقیما روی زمان کار و هزینه سوخت تاثیر می‌گذارد
 • نوع بار و ارزش آن که روی مبلغ بیمه‌نامه موثر است
 • هزینه بسته‌بندی در صورت درخواست
 • وجود طرح تردد و محدودیت تردد
 • نوع مسیر (آسفالت، خاکی و ...)
 • تعداد راننده و کارگر مورد نیاز
 • معطل شدن راننده در زمان بارگیری و تخلیه
 • بعضا بنزینی، دیزلی یا دوگانه سوز بودن ماشین هم روی هزینه نهایی تاثیر می‌گذارد

جالب است بدانید که طبق نرخ اتحادیه باربری، برای محاسبه هزینه وانت بین شهری باید مسافت بین مبدا و مقصد را در نرخ کرایه وانت بار ضرب کرد. اما این قانون هنوز به صورت قطعی اجرا نمی‌شود.

 

دریافت آخرین نرخ کرایه وانت بار بین شهری

شما هم مانند ما در جریان وضعیت متلاطم هزینه خدمات گوناگون هستید. برای دریافت به‌روزترین کرایه وانت بار بین شهری کافی است درخواست خود را با جزئیات لازم (مبدا، مقصد و نوع بار) در اپ «خدمت از ما» یا همین‌جا در وبسایت ثبت کنید، تا چند راننده نزدیک به شما مبلغ پیشنهادی خود را برایتان ارسال کنند.

در این بازار آنلاین خدمات، روند استعلام هزینه وانت بین شهری در چند مرحله کوتاه، کاملا رایگان و بدون نیاز به استخدام راننده انجام می‌شود. با خیال راحت قیمت بگیرید. یکی از پرطرفدارترین خدمات حمل و نقل در "خدمت از ما"  وانت بار اینترنتی تهران است.

درخواست وانت بین شهری

بعد از استعلام کرایه وانت بین شهری، اگر مایل باشید، می‌توانید یکی از راننده‌ها را برای ارسال انواع بار (لوازم منزل و محل کار، تولیدات کارخانه‌ای، محموله‌های تجاری، کالاهای سوپرمارکتی و ...) استخدام کنید.

پیشنهاد می‌کنیم که برای ثبت درخواست وانت بین شهری به مقایسه هزینه‌ها اکتفا نکنید، و به پروفایل کاری هر راننده هم سر بزنید. در آنجا می‌توانید ضمن بررسی سوابق و مجوزهای او، نظرات و تجربه‌های مشتریان پیشین راننده را هم مطالعه کنید.

وانت بار
برای سرویس وانت بار از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading