کاربرد سنگ لاشتر در ساختمان

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کاربرد سنگ لاشتر در ساختمان

سنگ لاشتر که به سنگ مرمریت لاشتر معروف بوده با رنگبندی مشکی مایل به طوسی مناسب برای طراحی داخلی و دکوراسیون‌های خاص است. مقاومت بالا و جذب آب پایین سنگ لاشتر آن را به یک دیوار و کف پوش مناسب برای محیط‌هایی مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه مناسب کرده است.

سنگ لاشتر یا همان مرمریت مشکی مایل به طوسی با ویژگی تیشه‌ای یا تامبل و ضخامت 3 سانتی متری برای کف فضاهای باز مناسب است. تلفظ سنگ لاشتر برگرفته از محل یافت و استخراج این سنگ بوده و به دلیل شهرت جهانی این سنگ با نام Pietra Gray Marble در دنیا مطرح است.

عکس سنگ لاشتر بیانگر رنگ خاص و تلفیقی این سنگ بوده و همین امر آن را به نمونه نادری از سنگ مرمریت در جهان تبدیل کرده است.

 

 

ابعاد سنگ لاشتر، معایب سنگ لاشتر، قیمت سنگ لاشتر، عکس سنگ لاشتر و تلفظ سنگ لاشتر در هنگام شناخت قابلیت‌های کاربردی سنگ لاشتر از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مطلب با معرفی سنگ لاشتر به بررسی محورهای کاربردی این سنگ بر اساس نمونه‎های فرآوری شده اشاره خواهیم داشت.

 

عکس سنگ لاشتر

 

معرفی سنگ لاشتر (Pietra Gray Marble)

سنگ لاشتر که خاستگاه و معدن استخراج آن در 35 کیلومتری جنوب شهر اصفهان یعنی منطقه لاشتر است، از قابلیت‌های ظاهری و کاربردی بالایی برخوردار است. مقاومت فشاری و سایشی بالا به همراه نفوذ پذیری کم آن در برابر آب و رطوبت از ویژگی‌های پر اهمیت سنگ لاشتر است.

 

قیمت کوپ سنگ لاشتر

 

رنگ سنگ لاشتر که مابین طیف رنگی مشکی و طوسی قرار داشته منجر به شهرت جهانی این سنگ شده است. سنگ لاشتر در رده پر فروش ترین سنگ‌های طبیعی دنیا ست و به نوعی آن را شبیه‌ترین سنگ به پیترا گری ایتالیا می‌دانند.

 

قیمت کوپ سنگ لاشتر

 

مرمریت خاکستری، سیاه با رگه‌های ظریف سفید در انواع مختلفی طبقه بندی شده‌است. این سنگ تحت عمل فرآوری در گونه‌های مختلف تولید می‌شود.

 

نمونه‌های فرآوری سنگ لاشتر

نمونه‌های مختلف فرآوری سنگ لاشتر در انواع مختلف با مصارف کاربردی متنوع دسته بندی شده‌اند. هر کدام از این فراوری‌ها هدف مشخصی و برای بهره‌مندی از ویژگی‌های ساختاری سنگ لاشتر می‌باشد.

 

تکسچر سنگ لاشتر

 

 • سنگ تیشه ای لاشتر بصورت دستی و ماشینی
 • سنگ لاشتر سابیده و هوند
 • سنگ لاشتر سند بلاست یا بوش همر
 • سنگ لاشتر بوش همر چرمی
 • سنگ لاشتر تامبل
 • سنگ لاشتر بادبر و گیوتین
 • سنگ لاشتر کوبیک

 به معرفی دو مدل از این نمونه فرآوری سنگ لاشتر برای آشنایی بیشتر در این بخش اشاره خواهیم داشت.

 

سنگ تیشه ای لاشتر

سنگ تیشه‌ای لاشتر از پر فروش ترین نمونه‌های سنگ طبیعی مرمریت است. نحوه فرآوری این سنگ که با دو تیشه یا تیشه کم انجام شده آن را در مقابل ضربه مقاوم کرده است. از این رو از سنگ لاشتر تیشه‌ای در مناطق پر رفت و آمد استفاده می‌شود.

 

تلفظ سنگ لاشتر

 

همچنین خاصیت نم گیری سنگ تیشه ای لاشتر منجر به کاربرد این سنگ در استحکام زیر بنای سازه‌ها به منظور جلوگیری از نفوذ نم و رطوبت به دیوارهاست. اندازه استفاده تیشه در فراوری سنگ لاشتر در این حالت در قیمت این مدل سنگ تاثیر دارد.

 

سنگ لاشتر سابیده و هوند

در روش سابیده و هوند سطح سنگ لاشتر برای کاهش زبری سطح سابیده شده و با خاصیت هوند صیقلی و ماتی خاصی به آن بخشیده می‌شود. در حالت سابیده سنگ لاشتر مشکی آن پر رنگ تر از حالت ابتدایی می‌شود.

 

فراوری شده سنگ لاشتر

 

کاربرد سنگ لاشتر در پروژه‌های ساختمانی

همانطور که اشاره شده سنگ لاشتر وابسته به انواع فرآوری در پروژه‌های مختلف ساختمانی استفاده می‌شود. بعنوان مثال نوع صیقلی و هوندا سنگ لاشتر در دکوراسیون داخلی محیط‌هایی مثل هتل، سرویس بهداشتی، سینما،کافی شاپ و مواردی مشابه کاربرد دارد.

 

 سنگ لاشتر در پروژه‌های ساختمانی

 

علاوه بر این می‌توان به محورهای کابردی دیگر سنگ لاشتر بر اساس فراوری و ویژگی این سنگ به شرح ذیل اشاره داشت.

 • سنگ مرمریت لاشتر سابیده و هوند وابسته به سطح صیقلی و مات ایجاد شده در آنها بصورت اسلب و تایل برای سنگ فرش، راه پله‌ها و راه روها کاربرد دارند.
 • سنگ مرمریت لاشتر بوش همر ، بوش همر چرمی و تامبل جهت سنگ کاری کف پارک و سنگ فرش محوطه‌ فضای سبز استفاده می‌شود.
 • سنگ لاشتر تیشه ای جهت مقاوم سازی بنای ساختمان در برابر رطوبت، محوطه سازی و نمای ساختمان استفاده می‌شود.
 • سنگ مرمریت لاشتر بادبر و گیوتین برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان در طرح‌های خاص و مدرن کاربرد دارند.
 • سنگ مرمریت لاشتر کوبیک برای سنگفرش خیابان و پیاده رو ها در معابر عمومی استفاده می‌شود.

معیارهای تعیین قیمت سنگ لاشتر

همانطور که در بخش معرفی سنگ تیشه‌ ای لاشتر اشاره داشتیم، شرایط فراوری سنگ در قیمت آن تاثیر دارد. اما در نهایت چهار عامل اصلی در تعیین قیمت سنگ لاشتر موثرند. یکدستی رنگ، اندازه ضخامت، ابعاد سنگ لاشتر و در آخر کیفیت فراوری سنگ لاشتر معیار‌های مشخص کننده قیمت سنگ لاشتر است.

 

 قیمت سنگ لاشتر

 

سنگ لاشتر بعنوان یک سنگ خاص با شهرت جهانی در مصارف مختلفی کاربرد داشته و از نما تا پی ساختمان را پوشش می‌دهد. برای استفاده از انواع سنگ فراوری شده لاشتر حتما با افراد کارشناس مشورت کرده و مناسب ترین نوع سنگ هماهنگ با نیازتان را انتخاب و استفاده کنید.

4.5 امتیاز از 1152 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین