قیمت سوله در سال 1402

ثبت درخواست " ساخت سوله و کانکس "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
قیمت سوله در سال 1402

قیمت سوله جهت اطلاع اهمیت بسیاری برای افرادی دارد که در انواع زمینه‌های صنعت ساخت و ساز فعالیت می‌کنند. این اهمیت از آن جهت مورد توجه قرار میگیرد که قیمت ساخت سوله از همان ابتدای قبل از شروع کار بر هزینه‌های نهایی تاثیر چشمگیری می‌گذارد.

قیمت سوله تحت تاثیر عوامل متنوعی قرار خواهد گرفت؛ که ما در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" به بررسی اکثر آن‌ها خواهیم پرداخت. به یاد داشته باشید که قیمت سوله نو قطعا با خرید سوله های دست دوم تفاوت خواهد داشت.

قیمت ساخت سوله و عوامل موثر بر آن

 به طور کلی طبق نرخ نامه‌های موجود می‌توان بازه قیمت هر متر مربع سوله را از 387 هزار تومان تا 1 میلیون و 247 هزار تومان، بسته به شرایط و متریال مورد استفاده پیش بینی کرد. 

از عوامل تاثیر گذار در محاسبه قیمت سوله می‌توان به وزن، وجود دفترچه محاسباتی، اتصالات سازه، رنگ آمیزی سوله، محل احداث سوله، متراژ و مساحت سازه، کاربرد، مصالح و متریال مورد استفاده برای ساخت، تیر ریزی سقف و هزینه نصب سازه اشاره کرد. در ادامه به شرح 6 مورد مهم و تاثیر گذار در هزینه ساخت سوله خواهیم پرداخت.

 

وزن سوله

تفاوت بسیار زیاده که در این بازه گفته شده از قیمت سوله قرار دارد؛ بیشتر از همه با وزن هر متر مربع از این سازه ارتباط خواهد داشت. لازم به ذکر است که وزن سوله ارتباط زیادی به متریال و مصالح انتخاب شده برای ساخت سازه دارد.

 

محل احداث سوله

فاصله ی محل احداث سوله از کارخانه سازنده آن، تاثیر بسیار زیادی بر قیمت نهایی خواهد گذاشت. چرا که هر چه کارخانه از محل نهایی احداث دورتر باشد، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل مصالح از کارخانه به آن مکان نیز به تبع بیشتر خواهد شد. عامل دیگری که در محل احداث سوله بر قیمت تاثیرگذار است جنس و تراکم خاک آن می‌باشد.

در صورتی که خاک و زمین مکان مورد نظر، تراکم مورد نیاز را نداشته و سست باشد؛ نیاز به مقاوم سازی خاک احساس و در نتیجه موجب افزایش هزینه‌ها می‌شود. در صورتی که قصد ساخت سوله ای با ابعاد بسیار بزرگ را در نظر دارید حتما در هنگام ساخت از جهت مقاوم سازی دیواره‌های آن در برابر آب و هوای محل احداث از نظر باد و باران و رطوبت اطمینان کامل حاصل کنید.

 

قیمت ساخت سوله و عوامل موثر بر آن

 

متراژ و مساحت سوله

هر چه مساحت و متراژ سوله درخواستی بیشتر باشد، به تبع آن مصالح بیشتری برای ساخت ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پی آن هزینه ساخت سوله نیز افزایش خواهد یافت. به عنوان مثال هزینه ساخت سوله 5000 متری قطعا با سوله 500 یا 1000 متری تفاوت خواهد داشت.

 

 مصالح و متریال انتخابی

در این مورد دقت داشته باشید که با توجه به کاربردی که سازه برای آن طراحی و ساخته می‌شود و  همانطور که گفته شد محل احداث سوله باید متریال مناسب را برای ساخت سازه انتخاب کرد. هزینه‌های لازم جهت خرید مصالح و ساخت سوله، با توجه به مواد  خواسته شده به میزان قابل توجهی بر قیمت سوله سازی نهایی تاثیر خواهد گذاشت.

لازم به ذکر است که هزینه ساخت هر متر مربع سوله تحت تاثیر نوسانات قیمت آهن و فولاد می‌باشد. این دو ماده که نقش بسیار مهمی در ساخت سازه بر عهده دارند، که با افزایش قیمت ارز باعث افزایش قیمت ساخت سوله در سال ۹۹ شده‌اند.

 

 کاربرد سوله

 یکی از موارد مهمی که سایر عوامل موثر بر استعلام‌ قیمت سوله را تحت تاثیر قرار خواهد داد، کاربرد سوله و هدف سازنده از ساخت آن می‌باشد. سازنده سوله با توجه به کاربردی که سازه خود را به منظور آن می‌سازد؛ ابعاد، محل احداث و متریال آن را انتخاب می‌کند و به تبع آن باعث افزایش یا کاهش قیمت انواع سوله خواهد بود.

فراموش نکنید که ساختن سوله بدون مشخص کردن هدف و کاربرد آن، ممکن است پشیمانی بزرگی را در کنار هزینه بازسازی و تعمیرات برای سازنده آن به دنبال داشته باشد؛ چرا که برای ساخت سوله‌ای در جهت داشتن بیشترین بازده، لازم است از موادی استفاده شود که متناسب با کاربرد نهایی آن باشد. 

 

طراحی سوله

در صورتی که نقشه از پیش طراحی شده برای ساخت سوله در دسترس سازنده نباشد، فرد لازم است هزینه طراحی آن را نیز متقبل شود. همانطور که در عامل موثر قبل گفته شد بر اساس کاربردی که سازنده از سازی خود انتظار دارد لازم است نوع طراحی مشخص شود و در آن مرحله فرد می‌تواند بر اساس هدف خود از ساخت سوله، برآورد صحیحی از قیمت طراحی سوله به دست آورد.

 

قیمت ساخت سوله سبک

 

قیمت ساخت سوله سبک

یکی از انواع سوله‌های سبک سوله خرپایی می‌باشد؛ که به دلیل استفاده کمتر از آهن در ساخت این سازه، وزن کمتری نسبت به سایر سوله‌ها دارد. سقف این مدل سوله ها به صورت شیبدار طراحی شده و یازه به صورت پیش ساخته به محل احداث منتقل و آن جا نصب می‌شود و در نهایت سوله فوق سبک لوله‌ای شکل را حاصل می کنند.

از دیگر مزایای ساخت سوله ارزان قیمت، نصب سریع، مقاومت بالا و جابجایی آن در صورت لزوم می باشد، که موجب محبوبیت بالای این ساز شده است.

یکی از دلایل پایین بودن قیمت سوله سبک به دلیل کاهش هزینه‌های ناشی از حمل و نقل مواد از کارخانه تا محل احداث می‌باشد. جهت محاسبه‌ی قیمت این سازه لازم است نوع فونداسیون، ابعاد و دهانه سوله علاوه بر سایر موارد گفته شده مورد بررسی قرار گیرد.

جمع بندی

همانطور که گفته شد عوامل متعددی بر قیمت ساخت سوله تاثیر گذار هستند؛ که مهم‌تر از همه آنها هدف و کاربرد سازنده از ساخت آن می‌باشد و همینطور این عامل می‌تواند سایر عوامل را تحت تاثیر خود قرار دهد. اگر با خواندن مطالب بالا پاسخ سوالات خود را در رابطه با قیمت سوله دریافت نکرده اید؛ بازار آنلاین "خدمت از ما" برای شما فرصتی را فراهم کرده است که می توانید همین لحظه با ثبت درخواست خود در وب سایت یا اپلیکیشن آن، جهت محاسبه آنلاین هزینه ساخت سوله اقدام کنید.

شما این امکان را دارید که به رایگان از سازندگان آن قیمت‌های پیشنهادی را بگیرید و پس از بررسی آن‌ها و نظرات مشتریان سابق هر یک، بهترین سوله ارزان قیمت را برای کاربرد مد نظر خود بسازید.

4.5 امتیاز از 1054 رای


ساخت سوله و کانکس
برای سرویس ساخت سوله و کانکس از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین