طریقه رفع لکه چسب قطره ای با چند راهکار موثر

ثبت درخواست " خشکشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
طریقه رفع لکه چسب قطره ای با چند راهکار موثر

با کمی اغراق، لکه چسب قطره ای روی لباس یا دست را می‌توان از کابوس‌های هر فرد به شمار آورد؛ زیرا پاک کردن و رفع لکه چسب قطره ای کمی سخت و زمان بر است. چسب قطره‌ای ساختار پلیمری قوی ای دارد که در مجاورت جریان هوا به سرعت خشک و سخت می‌شود و به سختی می‌توان حلالی برای آن پیدا کرد.

در این مطلب، سعی می‌کنیم تا جایی که ممکن است این روند را برای شما ساده کنیم و طی چند مرحله، رفع لکه چسب قطره ای روی لباس یا روی دست را آموزش دهیم. توجه کنید که لکه چسب قطره ای صرفا با یک راهکار به طور کامل پاک نمی‌شود و شما باید عملیاتی را به صورت مرحله به مرحله پیاده کنید تا لکه چسب قطره ای روی لباس یا دست، حتی الامکان محو شود. با ما همراه باشید.

مراحل رفع لکه چسب قطره ای روی لباس

مهم‌ترین اصل برای رفع لکه چسب قطره ای روی لباس این است که اجازه دهید چسب به طور کامل خشک شود. تلاش برای رفع لکه چسب قطره ای، وقتی هنوز خیس است منجر به آسیب دیدن بافت پارچه می‌شود. مخصوصا اگر پارچه نازک و لطیف باشد، این آسیب بیشتر خواهد شد. پس صبر کنید چسب به طور کامل خشک شود و سپس مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله اول: استفاده از یخ

چند قطعه یخ بزرگ را روی لکه چسب قطره ای بگذارید. 15 تا 20 دقیقه صبر کنید تا چسب روی لباس کاملا خودش را بگیرد. منقبض شدن لکه چسب و نزدیک شدن مولکول‌های آن به هم، باعث می‌شود چسب تا حد زیادی از بافت پارچه جدا شود. در این مرحله شما قسمت اعظم لکه چسب قطره ای روی لباس را از سطح آن جدا خواهید کرد. در مراحل بعد باید باقی‌مانده چسب را پاک کنید.

 

مرحله دوم: تراشیدن لکه چسب قطره ای

پس از این که قسمت اصلی چسب را با یخ جدا کردید، در این مرحله باید لباس را روی یک سطح سخت، مثل سنگ اپن آشپزخانه یا یک میز قرار دهید. بهتر است از کسی کمک بگیرید تا لباس را برایتان ثابت نگه دارد. حالا با پشت یک چاقو یا قاشق سعی کنید باقی‌مانده چسب را بتراشید. دقت کافی را در این کار به خرج دهید تا لباس آسیب نبیند.

 

لکه چسب قطره ای

 

مرحله سوم: استفاده از اتو بخار

به طور قطع استفاده از یخ و تراشیدن چسب، به طور کامل لکه چسب قطره ای را محو نخواهد کرد. برای رفع کامل لکه چسب قطره ای روی لباس، دو مرحله دیگر باقی است. اتو بخار را آماده کنید، یک پارچه تمیز روی لکه پهن کنید و روی آن را اتو بکشید. گرما و بخار باعث می‌شود بافت چسب از هم باز شده و به پارچه جدیدی که روی آن پهن کردید جذب شود.

تا این مرحله شما احتمالا موفق شدید لکه چسب قطره ای روی لباس را تا حد زیادی از بین ببرید. تنها یک مرحله برای رفع نهایی لکه وجود دارد که باید انجام دهید.

مرحله چهارم و نهایی: استفاده از استون یا سرکه سفید

استون 100% بهترین حلال چسب قطره ای است. یک تکه پنبه یا پد آرایشی را به مقدار زیادی به استون آغشته کنید؛ دور لکه چسب را پلاستیک بکشید تا به بقیه پارچه آسیبی نرسد؛ پنبه استونی را روی لکه فشار دهید و بگذارید چند دقیقه در همان حال باقی بماند. بعد از چند دقیقه، با همان پنبه، روی لکه چسب قطره ای بکشید.

اگر لازم بود می‌توانید این مرحله را چند بار تکرار کنید تا لکه به طور کامل از روی لباس محو شود. اگر به هر دلیلی به استون دسترسی نداشتید، می‌توانید این مرحله را با استفاده از سرکه سفید پیش ببرید. اما مسلما سرکه سفید نتیجه مشابه استون را به شما نخواهد داد. پس سعی کنید در قدم نهایی رفع لکه چسب قطره ای روی لباس، از استون 100% استفاده کنید.

 

رفع لکه چسب قطره ای روی دست

حتما در حین کار با چسب قطره ای، پیش آمده که مقداری چسب روی دستتان بریزد و متوجه شدید که از بین بردن آن می‌تواند چقدر دردناک باشد. برای از بین بردن لکه چسب قطره ای روی دست نیز باید چند مرحله را در پیش بگیرید.

 

لکه چسب قطره ای روی لباس

 

در قدم اول، دست خود را برای چن دقیقه در محلول آب گرم و سرکه قرار دهید. این کار باعث می‌شود بافت چسب کمی نرم شود. سپس مقداری نمک را روی لکه بپاشید و سعی کنید چسب را اسکراب کنید. بهتر است نمکی که استفاده می‌کنید کمی دانه درشت باشد؛ مثل نمک دریا. در نهایت با پد آغشته به استون باقی‌مانده چسب را از روی دست پاک کنید.

توجه کنید برای رفع لکه چسب قطره ای روی دست، بیش از اندازه به دست خود فشار نیاورید و مواد مختلف را به عنوان حلال، روی آن تست نکنید. این کار ممکن است باعث شود پوست شما آسیب جدی ببیند و حتی کنده شود. پس از طی مراحل بالا، کمی مرطوب کننده مناسب یا به دستان خود بمالید تا رطوبت از دست رفته را به پوست برگردانید.

سخن آخر

پاک کردن لکه چسب قطره ای حداقل یک بار برای همه ما به چالش تبدیل شده و متوجه شدیم که چه کار سخت و حتی ناممکنی به نظر می‌رسد. در این مقاله سعی کردیم نشان دهیم رفع لکه چسب قطره ای روی لباس یا دست کار چندان غیرممکنی هم نیست و می‌توان طی چند مرحله آن را تا حد خوبی انجام داد. مراحل از بین بردن لکه چسب قطره ای روی لباس را به طور کامل توضیح دادیم و راه حل پاک کردن لکه چسب قطره ای از روی دست را نیز آموزش دادیم. امید است نکات فوق مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

4.5 امتیاز از 954 رای


خشکشویی
برای سرویس خشکشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین