آسان‌ترین روش پاک کردن چسب قطره ای روی دست

ثبت درخواست " خشکشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آسان‌ترین روش پاک کردن چسب قطره ای روی دست

آشنایی با نحوه پاک کردن چسب قطره ای تا حدودی برای همه امری الزامی می‌باشد، چرا که همه حداقل یک بار در زندگی خود تجربه چسبیدن چسب قطره ای روی دست خود را داشته و به دنبال راهی جهت پاک کردن آن با ساده‌ترین روش‌های ممکن بوده‌اند.

انواع چسب‌های قطره ای جهت کارایی بالای خود بسیار قوی می‌باشند و وقتی به سطوح برخورد می‌کنند، پس از گذشت تنها کسری از ثانیه خشک می‌شوند. توصیه می‌شود که هنگام چسباندن آن سطوح به وسیله انواع چسب قطره ای بسیار دقت کنید، تا مانع آغشته شدن آن‌ها با دست خود شوید.

اما در صورتی که مقداری از چسب بر روی دست شما آغشته شد نگران نباشید چرا که ما در این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" به شرح ساده‌ترین روش‌های پاک کردن چسب قطره ای روی دست می‌پردازیم. شما می توانید با استفاده از این راهکارها به سادگی و در منزل به پاک کردن چسب قطره ای اقدام کنید.

 

8 راهکار ساده پاک کردن چسب قطره ای 

راهکارهای مختلف جهت پاک کردن چسب قطره ای روی دست موجود می‌باشند؛ که ما در ادامه این مطلب به شرح ساده‌ترین و موثرترین راهکارها می‌پردازیم تا شما بتوانید در کوتاه‌ترین زمان و بدون رساندن هیچگونه آسیبی به پوست خود، به سادگی به انجام آن اقدام کنید.

 

 استفاده از آب و مایع دستشویی

یکی از ساده‌ترین روش‌های پاک کردن چسب قطره ای استفاده از آب و صابون می‌باشد، که برای آن تنها کافی است مقداری مایع دستشویی را در ظرفی از آب ترکیب کنید و آن قسمت از پوست خود را که آغشته به چسب خشک شده است درون آن قرار دهید. به یاد داشته باشید که مدت زمانی که لازم است شما دست خود را درون ظرف قرار دهید به قدرت چسبندگی چسب بستگی دارد. گاهی نیز لازم است این کار را چند مرتبه تکرار کنید تا موفق  شوید چسب قطره ای روی دست خود را جدا کنید. 

 

آسان‌ترین روش پاک کردن چسب قطره ای روی دست

 

استفاده از آبلیمو و  مایع دستشویی

 در این روش لازم است مشابه روش قبلی عمل کنید تنها به جای آب از مقداری آب لیمو استفاده کنید؛ چرا که آب لیمو به دلیل خاصیت اسیدی خود می‌توانند در پاک کردن چسب قطره ای روی دست سریع‌تر و موثرتر عمل کند. در صورتی که در مراحل اول چسب شما به دلیل قدرت بالایی که داشت جدا نشد، می‌توانید پس از قرار دادن دست درون محلول، از ناخن یا قاشق برای جدا کردن آن استفاده کنید.

 

استفاده از وازلین

در صورتی که به مقداری وازلین دسترسی دارید می‌توانید از آن به عنوان یک ماده کاملا بی خطر جهت پاک کردن چسب قطره ای استفاده کنید. جهت به کار بردن وازلین لازم است ابتدا دست خود را با آب و ماده شوینده مناسب به خوبی بشویید. سپس به وسیله دست دیگر خود مقداری وازلین را بر روی محل چسبیدن چسب قطره ای روی دست بمالید تا شاهد پاک شدن سریع آن باشید.

 

 خشک شدن چسب

 گاهی چسب قطره ای روی دست از قدرت بالایی برخوردار نیست و شما می‌توانید به سادگی پس از آنکه چسب به خوبی خشک شد، آن را از روی دست خود جدا کنید. به یاد داشته باشید که برای موثر بودن این روش لازم است چسب کاملا خشک شود و شما نمی‌توانید از آن برای چسبی که هنوز مرطوب است استفاده کنید.

 

 استفاده از نمک

نمک از جمله موادی است که در هر خانه ای وجود دارد. از این رو می‌تواند استفاده از آن راهکار بسیار ساده و سریعی جهت پاک کردن چسب قطره ای روی دست باشد. برای استفاده از نمک تنها کافی است خمیری از ترکیب نمک و آب به دست آورید و به مدت چند دقیقه آن را بر روی چسب خشک شده بر روی پوست بمالید.

 

8 ترفند ساده پاک کردن چسب قطره ای

 

استفاده از استون

 قبل از توضیح روش استفاده از استون برای پاک کردن چسب قطره‌ای لازم است به این نکته اشاره کنیم که ممکن است پوست شما نسبت به استون حساس باشد. از این روش تنها زمانی استفاده کنید که مطمئن باشید استون به پوست شما هیچگونه آسیبی نخواهد رساند.

 برای استفاده از استون تنها کافی است آن قسمت از دست خود را که به چسب آغشته شده را درون ظرفی از استون قرار دهید و پس از گذشت مدتی خود را خارج کنید. پس از آن به احتمال زیاد چسب از دست شما جدا خواهد شد. در غیر این صورت شما می‌توانید با استفاده از یک سوهان ناخن به آرامی روی دست خود چسب را بخراشید. پس از استفاده از این ماده لازم است سریعا دست خود را با مواد شوینده مناسب بشویید.

 

 استفاده از تینر

 استفاده از تینر نیز به مانند استون چندان توصیه نمی‌شود چرا که ممکن است برای برخی که دارای پوست‌های حساس می‌باشند خشکی ایجاد کنند. شما تنها زمانی لازم است اقدام به استفاده از این مواد کنید، که پاسخ مورد نظر خود را از راهکارهای گفته شده نگرفته‌اید.

 برای استفاده از تینر شما تنها به تکه‌ای پنبه احتیاج دارید، که لازم است آن را به تینر آغشته کرده و به آرامی بر روی چسب قرار دهید. از آن جایی که تینر حلال انواع چسب‌های قطره ای می‌باشند؛ می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی به پاک کردن چسب قطره ای بپردازد. توجه داشته باشید که تینر و استون هر دو جزء مواد آتش زا می‌باشند و لازم است به هنگام استفاده از آن  دقت بالایی را به خرج دهید.

 

 استفاده از روغن

 در صورتی که پوست حساسی دارید استفاده از انواع روغن‌ها می‌توانند انتخاب هوشمندانه‌ای جهت پاک کردن چسب قطره ای روی دست شما باشد. برای استفاده از این مواد تنها لازم است مقداری از روغن را را به وسیله دست دیگر خود بر روی چسب خشک شده بمالید تا زمانی که شاهد ورامدن و جدا شدنی چسب از دست خود شوید.

جمع بندی

 با توجه به مطالب گفته شده در هر زمان که شاهد چسبیدن چسب قطره ای روی دست خود شده‌اید اصلا نگران نشوید و تنها با استفاده از راهکارهای ساده در منزل به پاک کردن چسب قطره ای بپردازید. این نکته را فراموش نکنید که هنگام پاک کردن چسب قطره ای لازم است به موادی که استفاده می‌کنید توجه داشته باشید تا هیچگونه آسیبی به پوست شما وارد نکند.

4.5 امتیاز از 942 رای


خشکشویی
برای سرویس خشکشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین