تعویض رویه مبل در منزل

ثبت درخواست "رویه کوبی مبل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض رویه مبل در منزل

تعویض رویه مبل در منزل 

تعویض رویه مبل در منزل کار ساده‌ای نیست؛ اما می‌توان با کمی انرژی و توجه به یک سری نکات آن را انجام داد. در هنگام کهنه شدن مبل دوست داریم مبل‌مان را به کلی تعویض کنیم و یا آن را به کارگاه‌های تعمیر مبل بسپاریم تا تعویض رویه مبل انجام دهند. به علت گران بودن مبل، همیشه تعویض مبل مقرون به صرفه نیست. پس بهترین راه تعویض رویه مبل در منزل است، چرا که تجربه ثابت کرده است که هزینه حمل و نقل بسیار بالاست. بنابراین تعویض رویه مبل در منزل از سایر روش‌ها مقرون به صرفه‌تر است.

نکته‌های ضروری در تعویض رویه مبل در منزل:

تعویض رویه مبل در منزل، در مدل‌های اسپرت و راحتی، باید به گونه‌ای باشند که شخص احساس راحتی کند. حتما دیده‌اید که همه‌ی مبل‌های اسپرت با لایه‌ی رویی پیچیده شده‌اند، چیزی که در قالب مبل‌های دیگر مثل مبل‌های اداری، پذیرایی یا اصطلاحا سلطنتی مصداق ندارد. در خانه از مبل خصوصاً مبل راحتی بیشتر استفاده می‌شود؛ به همین دلیل پارچه رویی مبل خیلی زود کثیف می‌شود، به گونه‌ای که پس از مدتی شاید سه یا چهار سال، نیاز به تعویض رویه مبل داشته باشید.

خدمت از ما برای راحتی شما تعویض رویه مبل در منزل را به شما پیشنهاد می‌کند.


 

شما به راحتی می‌توانید تعویض رویه مبل در منزل را انجام دهید:

برای تعویض رویه مبل در منزل، اگر چارچوب آن سالم مانده باشد، تنها نیاز به تعویض پارچه رویی مبل دارید؛ برای این کار کافی است مقدار خیلی کمی به کارهای فنی علاقه داشته باشید تا با هزینه بسیار کمی بتوانید تعویض رویه مبل در منزل را انجام دهید. ولی در هر حال اگر تعویض رویه مبل در منزل را در توان خود نمی‌بینید و فکر می‌کنید کار دشواری برای شماست، از همان ابتدا دست از این کار بردارید و تعویض رویه مبل را به یک کاردان حرفه‌ای بسپارید.


 

 اگر تصمیم دارید تعویض رویه مبل در منزل را انجام دهید، می‌توانید به ترتیب زیر عمل کنید:

1. برای جدا کردن پارچه قدیمی از اسکلت مبل دقت لازم را خرج دهید.
برای تعویض رویه مبل عجله نکنید و خیلی آرام و با حوصله پارچه را از اسکلت مبل جدا کنید. برای انجام این کار در ابتدا باید جایی را که پارچه به اسکلت چسبیده پیدا کنید. سپس منگنه و یا چسب موجود را از پارچه جدا کنید و به آرامی پارچه را از اسکلت جدا کنید. شما به این پارچه نیاز خواهید داشت چرا که اندازه‌ی رویه‌ی جدید از روی آن برش داده می‌شود.

بعد از این که پارچه کاملا جدا شد، آن را روی فرش خانه بیندازید و به طور کاملا صاف قرار دهید؛ سپس به دقت اندازه‌ی آن را برای تعویض رویه مبل مشخص کنید. اندازه‌گیری اهمیت زیادی در تعویض رویه مبل دارد، چرا که شما ممکن است اندازه ی جاهایی که زیر دوخت رفته‌اند را فراموش کنید. بعد از این که اندازه‌ها را کاملا دقیق گرفتید آن‌ها را یادداشت کنید تا یک الگوی کامل از پارچه تهیه کنید.

 

تعمیر مبل در منزل و تعویض روکش مبل خود را به خدمت از ما بسپارید

 

2. برای انتخاب نوع پارچه رویه مبل وقت بگذارید.
برای تعویض رویه مبل در منزل معمولا جنس پارچه رویی از پلی‌استر، کتان، پارچه‌های پشمی و یا چرم‌های مختلف تهیه می‌شود. در تعویض رویه مبل، جنس پارچه اهمیت چندانی ندارد؛ اما اگر بهترین نوع پارچه را انتخاب کنید، مبل‌مان شما دوام بیشتری خواهد داشت. اگر آلرژی دارید و می‌خواهید سطح آلرژی زایی پارچه را به حداقل برسانید، از پارچه‌های نخی یا چرمی استفاده نمایید و به هیچ وجه سراغ پارچه‌های شیمیایی نروید.

اکثر پارچه‌های چرمی موجود در بازار برای تعویض رویه مبل، جنسی تلفیقی از کائوچو یا چرم‌های مصنوعی دارند. چرم‌های طبیعی به‌علت گران بودن طرفدار کمتری دارند. توجه داشته باشید که نوعی از چرم‌های مصنوعی را انتخاب نمایید که دوام بیشتری داشته باشد.

 

3. انتخاب بهترین رنگ، طرح و نقش مناسب برای پارچه رویی مبل را فراموش نکنید!
در صورتی که کودک بازیگوشی دارید و یا خانه‌تان همیشه پر از مهمان است، برای تعویض رویه مبل، پارچه را به گونه‌ای انتخاب کنید که چرک‌های مبل را خیلی نشان ندهد.

اگر خان‌ه‌ای پر رفت‌وآمد دارید، بهتر است که برای تعویض رویه مبل از پارچه‌های همگن و رنگ‌های با تنالیته‌ی کم رنگ و کم نقش استفاده کنید. ولی می‌توانید برای کوسن‌هایتان پارچه‌هایی پر نقش و نگار تهیه کنید.

 

تعویض رویه مبل در منزل را به متخصصین خدمت از ما بسپارید

 

4. در دوختن پیراهن مبل صبر و حوصله کافی داشته باشید.
اگر در خیاطی مهارت لازم دارید، خودتان رویی را بدوزید و یا اینکه دوختن رویی برای تعویض رویه مبل را به یک دوزنده‌ی حرفه‌ای بسپارید تا آن را برای نصب بر روی مبل شما آماده کند. همچنین می‌توانید با استفاده از آموزش دوخت تشک مبل، تشکی زیبا برای مبل خود تهیه کنید.

 

5. رویه مبل را با مهارت لازم وصل کنید.
مهم‌ترین بخش در تعویض رویه مبل، وصل نمودن رویی مبل است. کشیده نشدن پارچه رویی، در نگاه اول ممکن است ساده به نظر بیاید ولی اهمیت فراوانی دارد؛ چرا که در صورت کشیدگی بیش از حد، پارچه رویی دارای چروک می‌شود و نتیجه خوبی در تعویض پارچه مبل، راحتی حاصل نخواهد شد. سعی کنید با حوصله‌ی فراوان این مرحله‌ی پر اهمیت را انجام دهید. در این مرحله پایانی از تعویض رویه مبل، می‌توانید با استفاده از ژلاتین‌های خاص و آموزش دوخت پیراهن مبل، کار دوخت کاور مبل خود را انجام دهید و پیراهن زیبایی برای مبل‌تان تهیه کنید.

 

نکته پایانی تعویض رویه مبل در منزل

اکنون شما با مطالعه این مقاله، به سادگی و با صرف کم‌ترین هزینه، می‌توانید تعویض رویه مبل در منزل را انجام دهید. پس اگر هنوز دست به کار نشده‌اید از این مراحل برای تعویض رویه مبل خود استفاده کنید. در آخر متوجه خواهید شد که با استفاده از این ترفندهای ساده می‌توانید زیبایی منزل‌تان را دو چندان کنید.

رویه کوبی مبل
برای سرویس رویه کوبی مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading