اصول انتخاب رنگ پارچه مبل

ثبت درخواست " رویه کوبی مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اصول انتخاب رنگ پارچه مبل

اصول انتخاب رنگ پارچه مبل مبحثی است که در آن دو مورد مهم در دکوراسیون داخلی با هم تلاقی می‌کنند: رنگ و مبلمان. به همین دلیل است که فارغ از مدل مبلمان‌مان؛ هنگام انتخاب رنگ پارچه مبل کلاسیک یا رنگ پارچه مبل راحتی سعی می‌کنیم حداقل دو بار فکر کنیم و البته رنگ مبل سال و جدیدترین ترکیب رنگ مبل راحتی را نیز در نظر بگیریم. در این مطلب با اصول انتخاب رنگ پارچه مبل کاملا آشنا خواهید شد تا بتوانید یک رنگ مبل راحتی شیک را انتخاب کنید.

 

اصول انتخاب رنگ پارچه مبل

انتخاب رنگ مناسب مبل راحتی با توجه به اصول انتخاب رنگ پارچه مبل می‌تواند حال و هوای کل خانه و اعضای خانوده‌تان را تحت تاثیر قرار دهد. برای انتخاب رنگ پارچه مبل راحتی علاوه بر توجه به رنگ چوب مبلمان، کفپوش و دیوارها، به اصول دیگری نیز باید توجه کرد. شما برای انتخاب بهترین گزینه‌ی رنگ پارچه مبل کلاسیک، رنگ پارچه مبل راحتی و... تنها یک گزینه پیش رو ندارید و با روش‌های مختلفی می‌توانید رنگ مناسب مبل راحتی خود را انتخاب کنید.

 

1. ایجاد تضاد و انتخاب رنگ پارچه مبل

ایجاد تضاد برای ترکیب رنگی مناسب یکی از موارد محبوب اصول انتخاب رنگ پارچه مبل است. اگر هنوز مبلمان خود را خریداری نکرده‌اید یا قصد تعویض پارچه رومبلی‌تان را دارید، حتما به مدل‌های دو رنگ توجه کنید. در این مدل‌ها معمولا رنگ پارچه مبل کلاسیک یا رنگ پارچه مبل راحتی تک‌نفره متفاوت است. این مورد اکثرا در جدیدترین ترکیب رنگ مبل راحتی نیز رعایت شده و از مزایای آن می‌توان به بالا بردن تنوع و امکان ایجاد تغییرات اشاره کرد.

ترکیب سیاه و سفید (به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین گزینه‌های انتخاب تضاد) را که کنار بگذاریم، بهتر است رنگ‌های اصلی و خالص برای ایجاد تضاد در رنگ پارچه مبل کلاسیک و رنگ پارچه مبل راحتی را با یکدیگر ترکیب نکنید تا فضا از حالت عادی خود خارج نشود. رنگ مناسب مبل راحتی در این حالت معمولا رنگ‌های هم‌خانواده و سایه‌ای هستند.

 

اصول انتخاب رنگ پارچه مبل

 

2. بازی با رنگ‌ها پیش از انتخاب رنگ مبلمان

محیط داخلی خانه‌های ما اکثرا رنگی خنثی دارد. در این حالت بخش بزرگی از مسئولیت ایجاد تنوع به دوش مبلمان و رنگ آنهاست. بیشتر ما در این موارد و بدون توجه به اصول انتخاب رنگ پارچه مبل، سراغ یک مبل راحتی رنگ شاد یا رنگ مبل سال می‌رویم. البته برخی نیز هنگام انتخاب رنگ پارچه مبل کلاسیک یا رنگ پارچه مبل راحتی خود، با وجود رنگ‌ها و مدل‌های بسیار متنوع، دچار تردید می‌شوند.

پیشنهاد ما در این حالت استفاده از کاتالوگ‌ها، تصاویر آماده در اینترنت، و همچنین استفاده از نرم‌افزارهای طراحی برای داشتن ایده‌ای بهتر و انتخاب یک رنگ مبل راحتی شیک برای خانه‌تان است.

 

3. استفاده از تک‌رنگ‌ها و رنگ مناسب مبل راحتی

مطمئنا می‌دانید که استفاده از تنها یک رنگ در اصول انتخاب رنگ پارچه مبل مقام قابل توجهی را کسب نمی‌کند. استفاده از این روش در دکوراسیون تنوع چندانی را ایجاد نکرده و بیشتر موجب کرختی آن می‌شود. اما اگر چند تک‌رنگ را به‌طور متوالی و گسترده در خانه استفاده کنید تاثیر آن را به چشم خواهید دید.

درصورتی که می‌خواهید از این روش در اصول انتخاب رنگ پارچه مبل برای رنگ پارچه مبل کلاسیک، رنگ مبلمان استیل و یا مبل راحتی رنگ شاد استفاده کنید، ما به شما رنگهای روشن را پیشنهاد می‌کنیم.  

 

رنگ پارچه مبل کلاسیک

 

4. ایجاد موج رنگی برای انتخاب رنگ مبلمان

یکی از روش‌های جالب در اصول انتخاب رنگ پارچه مبل، ایجاد موج با انتخاب مناسب رنگهاست. شما می‌توانید با ایجاد گرادیانتی از یک رنگ (مثلا رنگ مبل سال) یا چند رنگ و حرکت از روشن به تیره، مسیر نگاه افراد را مشخص کنید. هرچه فضای خانه شما بزرگتر باشد، شما می‌توانید این روش را بهتر اجرا کنید.

 

5. ایجاد بالانس در اصول انتخاب رنگ پارچه مبل

درصورت انتخاب بهترین گزینه برای رنگ پارچه مبل راحتی نیز، بالانس رنگ‌ها را نباید فراموش کرد. یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در این اصل همان ترکیب فضایی خنثی با رنگ مناسب مبل راحتی و حتی مبلمان کلاسیک است. اگر فضای خانه خودتان بیشتر شامل رنگ‌های خنثی است، مبل راحتی رنگ شاد انتخابی مناسب خواهد بود (برعکس این شرایط نیز می‌تواند صادق باشد).

ترکیب رنگ‌های مورد نظرتان با رنگ سفید نیز یکی دیگر از راه‌های ایجاد تعادل و بالانس رنگی در دکوراسیون است. این مورد را می‌توانید در جدیدترین ترکیب رنگ مبل راحتی نیز ببینید.

 

جدیدترین ترکیب رنگ مبل راحتی

 

سایر نکات در اصول انتخاب رنگ پارچه مبل

- اگر برای قسمت‌های خانه خود مبلمان متفاوتی دارید، نیازی نیست رنگ همه آنها مانند هم باشد. از اصول انتخاب رنگ پارچه مبل که در این مقاله گفته شد برای رنگ پارچه مبل کلاسیک، رنگ پارچه مبل راحتی، رنگ مبلمان استیل و... استفاده کنید. اگر قصد استفاده از تنها یک رنگ را دارید، آن را به‌طورت تیره و روشن به‌کار ببرید.

- آشنایی با انواع طیف‌های رنگی، ویژگی‌ها و تاثیرات آنها مکمل بسیار خوبی برای اصول انتخاب رنگ پارچه مبل است. برای مثال اگر رفت‌وآمد زیاد یا کودک خردسال دارید، رنگ‌های تیره و طیف‌های آن اولین پیشنهاد برای شما خواهد بود. شما می‌توانید اطلاعات کامل در این مورد را در مقاله "راهنمای انتخاب رنگ روکش مبل" بررسی کنید.

- ست کردن طرح کاغذ دیواری (درصورت استفاده) و طرح مبلمان نیز یکی دیگر از گزینه‌های شماست. البته زمان مورد نیاز و هزینه بیشتر در این حالت را نباید فراموش کرد.


 

امیدواریم راهنمای اصول انتخاب رنگ پارچه مبل به شما در انتخاب رنگ مبلمان جدیدتان، یا پارچه رومبلی جدیدتان کمک کرده باشد. به‌خاطر داشته باشید که اگر قصد تعویض پارچه رومبلی خود را داشته باشید، می توانید با استفاده از اپلیکیشن "خدمت از ما" درخواست خود را ثبت کنید تا متخصصان در کوتاه‌ترین زمان به آن رسیدگی کنند.

4.5 امتیاز از 1000 رای


رویه کوبی مبل
برای سرویس رویه کوبی مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین