سنگ رومی نمای ساختمان

ثبت درخواست "سنگ کاری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سنگ رومی نمای ساختمان

سنگ نما رومی برای طراحی خارجی بناهای مختلف با انواع سنگ ساختمانی است. سنگ رومی نما برگرفته از طرح سنگ در دکوراسیون بیرونی ساختمان در ابعاد و طرح‌های گوناگون است. سنگ نما رومی بیانگر قدمت بالای کاربرد سنگ در نماسازی بناهای قدیمی بوده که در دکوراسیون مدرنیته جا باز کرده است.

سنگ رومی نمای ساختمان یا همان کاربرد انواع سنگ در ایجاد نمای روی در منازل با مدل‌های مختلف نما رومی با سنگ سفید، ساده و مدل‌های جدید قابل اجراست. سنگ نمای رومی در ایران با طراحی ساختمان‌های ویلایی نمود یافته و امروزه در بناهای آپارتمانی و ساختمان‌های تجاری نیز کاربرد دارد.

سنگ نمای رومی یک طبقه، دو طبقه، سه طبقه و نمای سنگ رومی ساختمان ویلایی بیانگر کاربرد طرح سنگ نما رومی در انواع ساختمان‌های مسکونی و غیر مسکونی است.

 

هزینه اجرای نمای رومی، مدل‌های مختلف سنگ نمای رومی ساختمان، طرح نما رومی سنگ مانند سنگ نما رومی ساده، سنگ نما رومی سفید و مواردی از این قبیل از موارد پر بازدید برای طرح سنگ نما رومی در بین کاربران است.

 

نمای سنگ رومی ساختمان ویلایی

 

سنگ نمای رومی چیست؟

سنگ رومی نما از پر طرفدارترین نمونه‌های کاربرد سنگ و ترکیبات سنگ در طراحی بیرونی ساختمان است. بخشیدن یک ظاهر با شکوه و پر ابهت به نمای بناهای جدید از ویژگی‌های اصلی اجرای نمای سنگی رومی در طرح‌های مدرن امروزی است.

 

سنگ نمای رومی در ایران

 

شیوه طراحی، آماده سازی و اجرای سنگ رومی نما در بین دیگر نماهای سنگی از پیچیدگی و استاندار‌های خاصی برخوردار است. همین امر نیز بعنوان یک وجه تمایز بین سنگ نمای رومی و دیگر نمونه‌های طرح سنگ مدرن قرار گرفته است.

 

سنگ نمای رومی قیمت

 

در اجرای نمای رومی با سنگ از مصالح متنوعی استفاده می‌شود. بیشتر نمای سنگی رومی تماما از سنگ‌هایی مانند مرمر، گرانیت و غیره تهیه شده است. اما امروزه استفاده سیمان سفید به جای سنگ طبیعی در سنگ نمای رومی منجر به کاهش قیمت سنگ رومی نما و عرضه و تقاضای بیشتر آن شده است.

در این مطلب با معرفی انواع سنگ نمای رومی برای ساختمان‌های مختلف و کابرد سنگ رومی نما در بنا‌های گوناگون با شما همراه هستیم.

 

انواع نما رومی ساختمان

کاربرد سنگ نمای رومی برای طراحی بیرونی ساختمان یک توازن و نظم خاصی را به ظاهر آن بخشیده و بر صلابت بنا را در نظر بیننده می‌افزاید. استفاده از سنگ‌های تراورتن، مرمر، گرانیت سنگ نمای رومی دلیل مشاهده این ویژگی‌های ساختاری در این سبک طراحی نما شده است.

 

سنگ کاری نما رومی ساختمان

 

امروزه نمونه‌های متنوعی از کابرد انواع نما رومی ساختمان با سنگ‌های مختلف و طرح‌های گوناگون ایجاد و بصورت زیر ارائه شده است.

 

سنگ نما رومی با جنس سنگ مختلف

سنگ رومی نما با تنوع کاربردی سنگ‌های مختلف در رنگ‌های متنوع قابل تهیه و اجراست. استفاده از سنگ‌های مرمریت،گرانیت، تراورتن، ماسه سنگ، سنگ‌های مصنوعی و در نهایت سیمان سفید برای ساخت سنگ نمای رومی نمونه‌های کاربرد متنوع سنگ در انواع نما رومی ساختمان است.

 

انواع نما رومی ساختمان

 

این نمونه سنگ‌ها هر کدام وابسته به میزان مقاومت و دیگر ویژگی‌های ساختاری برای سنگ نمای رومی محیط‌های مختلف با تنوع آب و هوایی کاربرد دارند.

 

نما رومی با سنگ سفید

اجرای طرح سنگ نمای رومی در ساختمان‌های مختلف بیشتر در ترکیب رنگ سفید ،استخوانی و کرم دیده می‌شود. بنابراین نمای سنگ رومی سفید از پر طرفدارترین مدل‌های اجرای سنگ رومی نما در بناهای مختلف است.

 

نمای سنگ رومی سفید

 

مدرن ترین نماهای رومی با سیمان سفید، جدیدترین مدل‌های رومی کلاسیک با مرمریت و تراورتن سفید و کرم از نمونه‌های کاربردی این متریال در نمای ساختمان است.

 

سنگ نما رومی ساده

انواع ساختمان‌های مدرن و زیبا با اجرای سنگ نمای رومی با یک طرح ساده و شیک همراه هستند. سنگ نمای رومی به اندازه‌ای در جذب نظر افراد موفق بوده که ساده‌ترین طرح‌ها نیز با اسنجام و هماهنگی خاصی در نظر بیننده جلوه می‌کند.

 

سنگ نما رومی ساده مدرن

 

مدل‌های شیک و خاص سنگ نمای رومی ویلایی و کاربرد سنگ رومی نما در مجتمع‌های آپارتمانی از این طرح در اجرای نمای رومی استفاده کرده‌اند.

 

سنگ نمای رومی جدید

اجرای طرح‌های کلاسیک و مدرن در سنگ نمای رومی امروزه بیشترین نوع نصب را در ساختمان‌های مختلف خصوصا مسکونی به خود اختصاص داده است.

 

هزینه اجرای نمای رومی

 

استفاده از سیمان سفید در سنگ نمای رومی و مدل‌های جدید در طراحی سنگ رومی نما ساختمان‌ها با ارائه سبک‌های جدیدی در طراحی بیرونی بناهای مسکونی همراه است.

 

سنگ نمای رومی ویلایی

نمای سنگ رومی ساختمان ویلایی با استفاده از سنگ‌های طبیعی و مصنوعی در مقایسه با کاربرد دیگر متریال‌ها مثل انواع کامپوزیت‌ها، چوب‌های مصنوعی و ترموود، سنگ‌های اسلوب نظرات زیادی را به خود جلب کرده است.

 

نمای سنگ رومی ساختمان ویلایی

 

سنگ نمای رومی ویلایی با کاربرد طرح‌های خاص نمای بیرونی ویلاها و تلفیق آن با طرح‌های مدرن و کلاسیک رومی از ظاهر خاص و شیکی برخوردار است. 

 

نمای سنگ رومی ساختمان یک طبقه

نمای رومی ساختمان‌های حیاط دار در کنار دیگر مدل‌های نمای سنگ رومی ساختمان دو طبقه و نمای سنگ رومی ساختمان سه طبقه و مجتمع‌های آپارتمانی با استقبال ویژه‌ای مواجه بوده است.

 

سنگ نمای رومی یک طبقه

 

استفاده از سنگ‌های تراورتن و به دنبال آن مرمریت و انواع سنگ مصنوعی در سنگ نمای رومی این سبک ساختمان‌ها دیده می‌شود.

 

ویژگی‌های سنگ رومی نما

سنگ رومی نما با اجرای اصل تقارن در طراحی اصلی بنای خارجی همراه است. تاکید معماران و طراحان داخلی در رعایت این اصل منجر به رعایت توازن، انتقال حس پایداری، انجسام و جلوه‌های بصری ویژه مثل هارمونی رنگ و طرح در سبک سنگ نمای رومی شده است.

 

نمای سنگ رومی ساختمان دو طبقه

 

علاوه بر این موارد زیبایی، مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی، چسبندگی بالا و در نهایت نظافت آسان و نگهداری راحت از دیگر ویژگی‌های کاربردی سنگ رومی نما در محیط‌های مختلف است.

نمونه کاربرد سنگ نما رومی

عمده کاربرد سنگ نمای رومی در طراحی بیرونی ساختمان‌های مسکونی، تجاری، ویلایی و مجتمع‌های آپارتمانی است. هزینه اجرای سنگ نمای رومی وابسته به نوع سنگ، سبک طراحی و همین طور وسعت ساختمان متغیر می‌باشد.

 

قیمت سنگ رومی نمای ساختمان

 

امروزه از انواع سنگ نما رومی برای طراحی بیرونی ساختمان‌هایی مثل هتل‌ها، بازسازی بناهای قدیمی و تالار‌های پذیرایی نیز استفاده می‌شود. قبل از اجرای سنگ نمای رومی در ساختمان در انتخاب نوع سنگ و سازه‌های سازگار با محیط دقت کافی را داشته و از افراد متخصص در این زمینه راهنمایی و مشورت بخواهید.

سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading