آیا تیغ زدن صورت زنان بد است؟

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آیا تیغ زدن صورت زنان بد است؟

همیشه یکی از دغدغه‌های خانم ها اصلاح صورت به روشی راحت و آسان و کم درد است بدون آن‌که جوش بزنند. یکی از راحت ترین روش‌ها روش اصلاح صورت با تیغ یا به اصطلاح شیو است. که این روش هم مزایا و معایب خاص خود را دارد. اصلاح صورت با تیغ روش هایی دارد که به آنها در این متن اشاره می‌کنیم.

 

روش صحیح اصلاح صورت با تیغ

 

اصلاح صورت با تیغ

 

 1. برای اصلاح صورت باتیغ هیچوقت از تیغ اصلاح بدن خود استفاده نکنید. بهترین نوع تیغ برای اصلاح صورت، تیغ اصلاح چند لبه، یا تیغ های یکبار مصرف که بسیار بهداشتی تر هستند. حتی میتوانید از ماشین اصلاح مردانه استفاده کنید.
 2. هیچوقت از فوم اصلاح برای اصلاح صورت باتیغ استفاده نکنید. چون هوایی که در فوم وجود دارد باعث لیز خوردن تیغ و سرانجام بریدن و یا سوختگی پوست می‌شود. از ژل های اصلاح یا اب وصابون استفاده کنید تا شیو راحت تری داشته باشید.
 3. قبل از اصلاح صورت با تیغ پوست خود را تمیز و مرطوب کنید تا اصلاح بهتری داشته باشید. قبل از اصلاح صورت با تیغ صورت را با یک پاک کننده پوست ملایم و آب گرم بشویید و با حوله خشک کنید. چون انجام این کار باعث از بین رفتن آلودگی های سطحی پوست می‌شود. آلودگی هایی که اگر بر روی پوست باشند باعث ایجاد جوش می‌شوند.
 4. هنگام اصلاح صورت با تیغ بهتر است پوست خود را بکشید و از جهت رویش مو اصلاح کنید که از به وجود آمدن موی زیر پوستی جلوگیری کند.
 5. بعد از اتمام اصلاح صورت با تیغ صورت را کاملا شستشو دهید و از مرطوب کننده استفاده کنید. دقت داشته باشید که محصولاتی که بعد از اصلاح استفاده می‌کنید؛ بدون الکل باشد تا ایجاد حساسیت یا جوش نکند.

 

نکاتی که باید در اصلاح صورت با تیغ رعایت شود

 

شستشوی صورت قبل از اصلاح

 

 1. اگر پوست صورتتان جوش، آکنه یا زخم دارد، این روش پیشنهاد نمیشود چون ممکن است به پوست آسیب بیشتری برسد.
 2. قبل از اصلاح صورت باتیغ، حتما تیغ را ضد عفونی کنید.چون ممکن است باکتری و آلودگی بر روی لبه های تیغ باشد که باعث عفونت و ایجاد جوش بر روی پوست شود.
 3. به هیچ عنوان از تیغ مشترک برای اصلاح صورت و بدن استفاده نکنید. و بهتر است از تیغ مخصوص صورت برای اصلاح صورت استفاده کنید.
 4. اصلاح صورت با تیغ بخاطر اصطحکاک زیاد تیغ با پوست صورت ممکن است زخم های بسیار ریزی را به جا بگذارد . اگر شما پوست صورت بسیار حساسی دارید این روش را برای اصلاح صورت انتخاب نکنید.

 

مزایای اصلاح صورت با تیغ

 1. اصلاح صورت با تیغ نه تنها موهای زائد را از بین میبرد بلکه باعث لایه برداری ملایمی میشود و سلول های مرده را از بین میبرد و باعث روشن شدن و شفاف شدن پوست می‌شود.
 2. بعد از اصلاح صورت با تیغ و از بین رفتن سلول های مرده از سطح پوست منافذ باز هستند . چون منافذ پوست باز هستند زمان مناسبی برای تقویت و آسیب رسانی به پوست است. پس بعد از اصلاح صورت با تیغ حتما از آبرسان ها و روغن های مفید برای پوست استفاده کنید تا پوست شاداب تری داشته باشید.
 3. اگر می‌خواهید آرایش کنید بهترین زمان آن بعد از اصلاح صورت است زیرا بعد از اصلاح صورت ، پوست بسیار نرم و صاف است و مواد آرایشی به خوبی روی پوست مینشیند و آرایش بی نقصی را داشته باشید.
 4. روش اصلاح صورت با تیغ نسبت به بند انداختن و وکس کردن صورت بسیار روش آسانتر و بی دردسرترو کم هزینه است؛ به شرط اینکه با مراقبت های پوستی انجام شود.

آیا اصلاح صورت با تیغ باعث زیاد شدن و رشد موهای زائد می‌شود؟

 • در واقع شیو کردن موهای زائد ، هیچ تاثیری در ازدیاد و رشد موها ندارد. قسمتی که بریده میشود در واقع قسمت مرده مو است که از ریشه در آمده و اینکار باعث رشد و زیاد شدن آن نمیشود.
 • بعد از رشد موها بعضی از افراد با لمس مو احساس زبری و خشن بودن آن را دارند که باعث میشود فکر کنند که موها ضخیم شده است که این درست نیس در واقع تیغ زدن باعث می‌شود موهایی که در حال استراحت بودند به حالت فعال در بیایند. 
 • اگر فکر می‌کنید که تیغ کشیدن باعث زیاد شدن و ضخیم شدن موها می‌شود اشتباه می‌کنید؛ چون مویی که از سطح پوست به بیرون آمده مولکول زنده ای ندارد و فقط ماده کراتین بر روی آن قرار دارد به همین دلیل ضخیم و پرپشت شدن موها صورت نمی‌گیرد.
 • برای اصلاح صورت با تیغ اگر احساس زبری و خشن بودن مو دارید بخاطر این است که به اشتباه اصلاح کردیدو از روش صحیح اصلاح پیروی نکردید.

4.5 امتیاز از 1509 رای


اصلاح صورت و ابرو بانوان
برای سرویس اصلاح صورت و ابرو بانوان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین