سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ثبت درخواست "سنگ کاری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سنگ اسلب چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سنگ اسلب نمونه‌ای از سنگ‌های ساختمانی طبیعی بوده که در دکوراسیون داخلی و خارجی کابرد زیادی دارد. در واقع  اسلب معرف سنگ‌های ساختمانی با ابعاد بزرگ و مصارف کاربردی خاض است. استفاده از سنگ اسلب برای کفسابی و کف پوش جلوه و زیبایی خاصی به محیط می‌بخشد. 

سنگ اسلب با ضخامت دقیق، شفافیت و دقت بسیار بالا ساب زده شده و از این رو از نظر کیفی و نما از امتیاز قابل قبولی برخوردار است. زیبایی و رنگ‌های طبیعی سنگ اسلب آن را به یک سنگ تزئینی برای دکوراسیون داخلی منزل و سالن‌های کنفرانس تبدیل کرده است. 

نصب سنگ اسلب، سنگ اسلب اصفهان، قیمت سنگ اسلب مرمریت، سنگ اسلب کف، قیمت سنگ اسلب کف، قیمت سنگ اسلب تراورتن، سنگ اسلب ایرانی و نمونه کار سنگ اسلب امروزه بیشترین بررسی را پیرامون سنگ اسلب و کاربرد سنگ اسلب به خود اختصاص داده است. در این مطلب علاوه با آشنایی با ماهیت سنگ اسلب با نمونه‌های کاربردی این سنگ آشنا می‌شویم. 

 

سنگ اسلب چیست؟

سنگ‌ها به خصوص سنگ اسلب، موجب بخشیدن زیبایی دو چندانی به محیط و ایجاد شکوهی کم‌نظیر می‌شوند. یکی از کاربردی‌ترین سنگ‌ها برای دکوراسیون خارجی و داخلی ساختمان، سنگ اسلب است.

 

سنگ اسلب چیست

 

سنگ اسلب به دو صورت سنگ اسلب طبیعی و سنگ اسلب مصنوعی در دسترس است که البته نوع طبیعی آن، ماندگاری و زیبایی بیشتری دارد؛ اما کمی گران‌تر است. با ما در این نوشته همراه شوید تا به دکوراسیون و طراحی داخلی با سنگ اسلب بپردازیم. 

 

کاربرد سنگ اسلب در دکوراسیون

بیشترین کاربرد سنگ اسلب همانطور که در مقدمه مطلب اشاره شد در دکوراسیون داخلی خصوصا برای تزئین کف و دیوار است. نصب نمونه‌های فراوری شده سنگ اسلب برای تغییر دکوراسیون ساختمان از نمونه‌های کاربرد این سنگ است.

 

کاربرد سنگ اسلب در دکوراسیون

 

برش‌های بزرگ سنگ اسلب برای ساخت میز سنگی، تابلو‌های تزئینی کار شده در دیوار و موارد مشابه از تکنیک‌های خاص و نوین دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید.

 

دکوراسیون داخلی با سنگ ساب طبیعی

یکی از محبوب‌ترین کاربردهای سنگ اسلب طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مربوط به آشپزخانه و حمام است. استفاده از سنگ‌های اسلب با برش‌های طبیعی راه میانبری برای دسترسی آسان به این سبک زندگی است. کاربرد سنگ اسلب در طراحی دکوراسیون داخلی جدید و نوظهور نیست. 

 

نصب سنگ اسلب

 

تنوع بالای رنگ و طرح سنگ اسلب و نگهداری آسان این نوع سنگ‌های ساختمانی از دیگر دلایل کاربرد آن در طراحی و دکوراسیون قسمت‌های مختلف ساختمان است. در ادامه به کابرد سنگ اسلب در قسمت‌های مختلف منزل با ارائه نمونه‌های کار شده اشاره خواهیم داشت. 

 

دکوراسیون آشپزخانه با سنگ اسلب

از سنگ‌های اسلب باید در نقاط مرکزی استفاده کرد. جایی که کمترین دید ممکن را دارد ولی در عین حال پرزرق و برق است. سنگ‌های اسلب سفید رنگ مانند تکه‌های بزرگ برف و یخ‌اند با رگه‌هایی که در هیچ دو تکه یکسان نیستند. تقریباً پیدا کردن دو تکه سنگ با رگه‌هایی مشابه غیرممکن است.

 

دکوراسیون آشپزخانه با سنگ اسلب

 

در عین حال این تفاوت‌ها به افزایش زیبایی بصری طراحی داخلی کمک می‌کند. از سنگ طبیعی برای طراحی کانتر آشپزخانه، سنگ اپن یا رویه کابینت، جزیره آشپزخانه و به عنوان جایگزین کاشی پشت گاز رومیزی استفاده می‌شود.

برای آشپزخانه از سنگ‌های روشن با رگه‌های تیره‌تر استفاده کنید؛ زیرا هم تمیز نگاه داشتن آن‌ها ساده‌تر است و هم اثر انگشت روی آن به سختی دیده می‌شود.

 

دکوراسیون حمام با سنگ اسلب

سنگ‌های اسلب را میتوان در سطح گسترده برای طراحی کف، دیوار حمام و سرویس بهداشتی بکار برد. یک محفظه شیشه‌ای دوش حمام را با شیرآلات طلایی روی یک تخته سنگ طبیعی مرمر تصور کنید. کاشی کاری‌های سنتی هر چقدر هم زیبا باشند در این میان حرفی برای گفتن ندارند.

از اسلب در کفپوش‌ها با احتیاط استفاده کنید. معمولا کاشی‌ها در مناطق مرطوب ایمن‌تر هستند و یک دست بودن سنگ‌های طبیعی میتواند لغزنده و خطرناک باشند.

 

سنگ اسلب اصفهان

 

دکوراسیون پذیرایی یا نشیمن با سنگ اسلب 

استفاده از سنگ اسلب برای کف پوش و دیوار پوش ساختمان در قسمت‌های مثل پذیرایی بسیار کاربرد دارد. تنوع رنگ و طرح بالای این مدل سنگ ساختمانی شرایط را برای ست کردن و تطابق بین لوازم چیده شده در سالن و کف و دیوار‌های محیط فراهم کرده است. 

 

دکوراسیون پذیرایی یا نشیمن با سنگ اسلب 

 

استفاده از سنگ‌های یک تکه اسلب برای تزئین بخشی از دیوار و بهره‌مندی از تکنیک‌های خاص دکوراسیون داخلی با سنگ فضای نشیمن را زیبا و خاص می‌کند. برای محیط‌های کوچک استفاده از سنگ به دلیل انعکاس مناسب نور فضا را بزرگ و دلباز نشان می‌دهد. 

 

دکوراسیون داخلی در قسمت‌های مختلف با سنگ اسلب

در کنار مواردی که برای به کار بردن سنگ ساب برایتان بیان نمودیم، مکان‌های دیگری نیز هست که می‌توانید از سنگ ساب برای آن بهره ببرید. . تراس، دیوارهای بزرگ و دیوار اتاق‌های بزرگ نمونه‌ای از دیگر کاربرد‌های سنگ اسلب در ساختمان است. 

 

دکوراسیون داخلی در قسمت‌های مختلف با سنگ اسلب

 

اگر برای تزئین تراس و بالکن منزل به فکر یک کف پوش مناسب با تغییرات آب و هوایی هستید، سنگ اسلب می‌تواند یک ایده کاربردی باشد. 

 

واکنش سنگ اسلب به مواد اسیدی

برخی از متخصصین نصب سنگ اسلب به این نکته اشاره می‌کنند که در مواردی شاهد واکنش سنگ اسلب با مواد با اسیدیته بالا بوده‌اند. با لمس مواد دارای اسید، در سنگ اسلب نصب شده، شاهد تغییر رنگ خواهیم بود.

 

قیمت سنگ اسلب تراورتن

 

در صورتی که زمان برخورد ماده با سنگ بسیار به طول بینجامد، رنگ آن نقطه از سنگ کاملا دگرگون می‌شود؛ البته برخی از سنگ‌های اسلب مانند سنگ کوارتز، صابون، گرانیت، لوح و ... اثری نمی‌پذیرند. 

نکات کاربردی در نصب سنگ اسلب 

ماهیت سنگ اسلب به گونه‌ای است که شرایط را برای تمیز کردن و نگهداری از این سنگ ساختمانی راحت کرده است. در هنگام انتخاب سنگ اسلب برای تغییر دکوراسیون منزل توجه به محل نصب این سنگ از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

نکات کاربردی در نصب سنگ اسلب

 

بهترین جایگاه سنگ اسلب در نمونه‌های ساختمانی برای دکوراسیون داخلی و محیط‌هایی مثل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام و فضای نشیمن و برخی بالکن و تراس‌هاست. در هنگام انتخاب این مدل سنگ حتما با افراد متخصص در این زمینه مشورت و نوعی متناسب با محیط و دکوراسیون منزل خود در نظر داشته باشید. 

سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading