آموزش دوخت کاور مبل راحتی و سایر مدل ها

ثبت درخواست " دوخت کاور مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آموزش دوخت کاور مبل راحتی و سایر مدل ها

دوخت کاور مبل برای مبلمان منزل در بین بانوان بسیار رواج دارد. بعضی ترجیح می‌دهند که دوختن کاور مبل را به خیاط بسپارند، اما بسیاری نیز تمایل دارند در خانه، با دانش خیاطی خود و هزینه کمتر دوخت کاور برای مبل های راحتی، سلطنتی، چستر و سایر مدل ها را در منزل انجام دهند.

یادگیری دوختن کاور مبل کار دشواری نیست و مهارت زیادی لازم ندارد. دوخت کاور مبل یک روش مناسب برای حفاظت از مبلمان منزل است. در این مطلب آموزش گام به گام دوخت کاور مبل را توضیح می‌دهیم، و در زمانی کوتاه کاور مبل راحتی یا سلطنتی‌مان را می‌دوزیم. 

 

موارد بسیاری مثل مدل، الگو، جنس پارچه و همینطور رنگ روکش مبل در تهیه و دوخت کاور مبل تاثیر داشته و باید به آن توجه ویژه داشت. برخی تمایل به ست کاور با مبلمان دارند اما برخی دیگر به دنبال تنوع و به کارگیری ایده‌های خاص برای بهتر شدن دکوراسیون داخلی برای طرح و مدل کاور مبلمان هستند. بنابراین نقش سلیقه افراد را نمی‌توان در این امر نادیده گرفت. 

 

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی و راحتی

 

همان‌طور که می‌بینید، ساده بودن این چالش باعث علاقه افراد بسیاری مانند خود شما به آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی و راحتی شده است. حتی بسیاری به فکر کسب درآمد از دوخت کاور مبل ژلاتینی و پارچه‌ای نیز در کنار دیگر تزئینات مبل مثل دوخت کوسن مبل افتاده‌اند.

 

آموزش گام به گام دوخت کاور مبل راحتی

بدون هرگونه مقدمه‌چینی، سراغ آموزش دوخت کاور مبل راحتی می‌رویم:

 

مرحله اول: تهیه پارچه برای کاور و اندازه‌گیری

در ابتدا باید پارچه مناسب برای کاور مبل راحتی را تهیه کنید. سپس، به صورت خیلی دقیق تمام قسمت‌های مبل‌های خود را اندازه‌گیری کنید؛ طول، عرض، ارتفاع، پشتی مبل، نشیمن‌گاه، دسته مبل، قسمت پایینی و ... .

پیشنهاد: اگر قصد تهیه و دوخت کاور مبل ارزان را دارید، بهتر است سراغ پارچه‌های بروید که مقرون به صرفه‌تر هستند.

 

انواع پارچه های کاور مبل قابل استفاده برای دوختن:

 

  • پارچه کاور ترک با کیفیت
  • کاور های ژلاتینی و پلاستیکی برای دوخت
  • پارچه کشی برای کاور مبل
  • دوخت کاور مبل با پارچه تکه ایی
  • پارچه های بلند دامن دار برای کاور مبل
  • پارچه های رو دوزی شده
  • پارچه های ساده و ارزان

 

اندازه گیری و الگو برداری برای دوخت کاور مبل

 

مرحله دوم: تبدیل اندازه‌ها به الگوی دوخت کاور مبل

در این مرحله اندازه‌های گرفته شده را تبدیل به الگو کنید. برای اینکار، بهتر است ابتدا الگو را روی کاغذ بکشید و بعد آن را روی پارچه بیاورید. همچنین، در رسم الگو بهتر است ابتدا قسمت‌های بزرگ را اندازه بزنیم و بعد قسمت‌های کوچک را. نکته مهم در آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی و یا راحتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که اندازه‌ای که روی پارچه می‌زنید، چند سانتی‌متر از اندازه واقعی بزرگ تر باشد. این کار برای سوار شدن کاور روی مبل و قرار دادن درز است.

 

دوخت الگوی کاور مبل

 

مرحله سوم: برش الگو و کوک زدن

آموزش گام به گام دوخت کاور مبل از این مرحله به بعد عملی‌تر می‌شود. اکنون باید پارچه را با یک قیچی مناسب ببرید. بعد از اتمام برش‌های کاور مبل راحتی، قسمت‌های برش‌خورده را روی هم بگذارید و با دقت آن‌ها را با نخ کوک، کوک بزنید. پس از اتمام کوک آن را روی مبل قرار دهید، اندازه‌های کاور را چک کنید، و جاهایی را که ایراد دارد را با سنجاق مشخص کنید.

 

برای دوخت کاور مبل باید الگو ها را برش و روی مبل کوک زد
 

 

مرحله آخر: دوخت کاور مبل با چرخ خیاطی

اگر کاوری که کوک زده‌اید اندازه بود، با چرخ خیاطی محل کوک‌ها را بدوزید. اگر دوست داشته باشید می‌توانید برای قسمت‌های پایین کاور مبل راحتی‌تان حاشیه بدوزید، یا به سلیقه خودتان آن را تزیین کنید. همچنین، می‌توانید برای راحتی برای آن زیپ یا دکمه بگذارید. تبریک می‌گوییم! شما با موفقیت یک کاور مبل با دوام و زیبا را در چند مرحله ساده در خانه دوختید!

 

دوخت کاور مبل با چرخ خیاطی

 

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی ژلاتینی

برای دوخت کاور مبل ژلاتینی که اصطلاحا به کاور مبل ژله ای نیز معروف است، جهت پوشاندن مبلمان سلطنتی، آموزش جامع و کاملی در دسترس نیست، به این خاطر که تنوع آنها بالاست، و مدل‌هایی مختلفی از این مبل وجود دارد.

در نتیجه، آماده‌سازی یک مطلب برای آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی ژلاتینی که بتواند همه مدل‌ها را پوش دهد، تقریبا امکان‌پذیر نیست. امااز طریق ویدیو‌های آموزشی می‌توان روش دوخت کاور مبل ژلاتینی را فهمید. در این آموزش‌ها معمولا از زیپ یا نوار برای دور آن استفاده می‌شود.

اگر یک خیاط آماتور نیستید، احتمالا به آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل چندان نیاز ندارید و با آموزش قبلی هم می‌توانید دوخت کاور مبل ژلاتینی را انجام دهید. اما اگر تجربه بالایی ندارید، حتما پیش از دست به کار شدن، ویدئوهای آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی پلاستیکی را ببینید.

 

آموزش دوخت کاور مبل سلطنتی ژله ای و پلاستیکی

 

آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل

به کاور ژلاتینی کاور ژله ای یا کاور پلاستیکی نیز گفته می‌شود. آموزش دوخت آن‌ها نیز مثل کاور ژله‌ای است. بهتر است برای تهیه این نوع کاورها از نمونه‌های آماده بازار استفاده کنید، زیرا دوختن آن دشوار است و ظرافت آن مثل کاور آماده نمی‌شود.

با این حال، اگر دستی بر خیاطی دارید و برای یک چالش آماده هستید، باید بگوییم که مراحل آموزش دوخت کاور پلاستیکی مبل و دوخت کاور مبل ژلاتینی (مخصوصا برای کاور مبل راحتی) تفاوت چندانی با  آموزش گام به گام دوخت کاور مبل با پارچه که آن را مطالعه کردید، ندارد.

 

سفارش دوخت کاور مبل ژلاتینی و پارچه‌ای

در این مطلب آموزش گام به گام دوخت کاور مبل را با یکدیگر مرور کردیم و نکاتی راجع به دوخت کاور مبل در منزل را آموزش دادیم. دوخت کاور مبل ژلاتینی، کاور مبل راحتی و استیل، مبل‌های دسته‌دار چوبی و ... ضمن داشتن مزایای خود، چالش‌هایی هم دارد. بنابراین، اگر به هر دلیلی نتوانستید در منزل خودتان دوخت کاور پلاستیکی مبل و یا کاور مبل پارچه‌ای را انجام دهید، جای نگرانی نیست. با ارسال سفارش در اپلیکیشن «خدمت از ما» خیاطان حرفه‌ای این کار را با بالاترین کیفیت و رقابتی‌ترین قیمت برای شما انجام می‌دهند.

4.5 امتیاز از 1576 رای


دوخت کاور مبل
برای سرویس دوخت کاور مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین