دوخت کوسن مبل

ثبت درخواست " دوخت کاور مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دوخت کوسن مبل

جالب است بدانید که در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، تغییرات هر چند جزئی و کوچک نیز می‌توانید تاثیر فوق العاده ی بر روی محیط اطراف تان داشته باشد. دوخت کوسن مبل یکی از این تغییرات است.

شما می‌توانید با دوخت کوسن مبل های جدید و خلاقانه، رنگ و روح تازه ای به محیط منزلتان ببخشید. در این نوشته قصد داریم آموزش دوخت کوسن مربعی ساده، اموزش دوخت کوسن قلبی و اموزش دوخت دکمه وسط کوسن را بطور کامل برایتان توضیح دهیم.

دوخت کوسن مبل

بطور کلی روش دوخت کوسن مبل بسیار آسان می‌باشد و شما با یادگیری این روش هر مدل کوسن مبلی را که بخواهید؛ با کشیدن الگوی آن روی کاغذ، می‌توانید، بدوزید. در ادامه موارد زیر را برایتان توضیح خواهیم داد:

 

وسایل مورد نیاز برای دوخت کوسن مبل

  • پارچه
  • متر
  • قیچی
  • سنجاق ته گرد
  • چرخ خیاطی و نخ

 

آموزش دوخت کوسن مربعی ساده

دوخت کوسن مربعی ساده، راحتترین مدل دوخت کوسن مبل می‌باشد و الگوی بسیار ساده و راحتی دارد و اگر فقط در حد کمی با خیاطی آشنایی داشته باشید می‌توانید خودتان زیبا ترین کوسن ها را بدوزید. قبل از شروع بهتر است

پارچه مورد نظر خود را برای دوخت کوسن مبل انتخاب کنید. اگر پارچه مبل منزلتان ساده است با انتخاب پارچه های طراحدار و جذاب خواهید دید که چقدر فضای اطرافتان زیباتر خواهد شد. در مقاله های قبلی "خدمت از ما" نکات بسیار خوبی در مورد این موارد گفته شده که پیشنهاد می‌کنیم آن ها را مطالعه کنید.

یک نکته مهم اینکه در هنگام انتخاب پارچه به شرایط پس از دوخت کوسن و نحوه نگهداری آن مثل شستن کوسن مبل و موارد مشابه توجه داشته باشید. 

 

قدم اول:  برای دوختن کوسن مربعی ساده ابتدا باید اندازه کوسن های خود را مشخص کنید که کاملا به شکل و فرم مبل‌تان بستگی دارد. بعنوان مثال در اینجا ما اندازه ها را برای دوختن یک کوسن مربعی ساده ۱۶*۱۲ در نظر گرفته‌ایم. با توجه به اینکه باید  چند سانت از پارچه را هم برای دوخت در نظر بگیریم به دو تکه پارچه با این اندازه ها نیاز خواهیم داشت. ابعاد پارچه جلویی کوسن  را 17 * 13 و ابعاد پارچه پشتی کوسن را 22 * 13 در نظر می‌گیریم.

 

قدم دوم: شما باید پارچه ای را که برای پشت کوسن در نظر گرفته اید را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید که در اینجا با توجه به ابعادی که ما در نظر گرفتیم، برابر۱۱*۱۳ خواهد شد.

 

قدم سوم: تا اینجا شما 2 تکه پارچه 11*13 برای پشت کوسن دارید؛ در این مرحله برای اینکه لبه های تمیزی داشته باشیم، کافیست که یکی از عرض های تکه پشتی را حدودا 4 سانتی متر تا کنید و بدوزید. توجه داشته باشید که این کار را برای هر دو تکه پارچه پشت کوسن انجام دهید.

 

قدم چهارم: در این مرحله نوبت به دوخت پارچه می‌رسد و تنها کافیست که قطعه های پشتی و جلویی را با سنجاق به هم متصل کنید تا آماده دوخت شود. برای اینکار پارچه رویه کوسن را، از پشت روی سطح پهن کنید و دو تکه پشتی کوسن را هم از روی جلویشان با تکه پارچه زیری هم تراز کنید و سنجاق بزنید و در نهایت قسمت های سنجاق زده را بهم بدوزید.

 

قدم پنجم: در نهایت بعد از اینکه دوخت کوسن مبل به اتمام رسید؛ گوشه های بیرونی روکش کوسن را با قیچی برش بزنید و فراموش نکنید که حتما کوسن جدیدتان را اتو کنید. حالا می‌توانید درون کوسن را با فوم یا پنبه پر کنید و یا با کوسن قبلیتان جایگزین کنید.

 

نکته: آموزش دوخت کوسن مربع زیپ دار هم دقیقا مانند آموزش دوخت کوسن مربعی ساده می‌باشد؛ با این تفاوت که باید در قدم سوم دو تکه پارچه پشتی را از عرض پارچه با زیپ بهم وصل کنید.

 

اموزش دوخت کوسن قلبی

حالا که به‌فکر دوخت کوسن مبل برای مبلمانتان هستید، بد نیست مدل های مختلف دوخت کوسن مبل را نیز امتحان کنید. اموزش دوخت کوسن قلبی نیز مانند آموزش دوخت کوسن مربعی ساده بسیار راحت و آسان می‌باشد و روش دوخت آن نیز تقریبا مشابه روش قبلی می‌باشد. در ادامه اموزش دوخت کوسن قلبی را بطور کامل توضیح می‌دهیم.

 

روش دوخت کوسن قلبی زیبا

قدم اول: برای شروع پارچه ای که برای دوخت کوسن مبل انتخاب کرده اید، را دو لایه کنید و سپس یک الگو به شکل قلب روی کاغذ بکشید و با سوزن ته گرد روی پارچه کاملا فیکس کنید که حرکت نکند.

 

قدم دوم: به اندازه یک تا دو سانتی متر از الگو را برای دوخت جا بگذارید و با قیچی ببرید، با نخ و سوزن دور تا دور پارچه را بدوزید و دقت کنید که حدود به اندازه 10 سانتی متر را باز بگذارید تا بتوانید الیاف و یا پنبه را درون کوسن بریزید و در نهایت بعد از پر کردن کوسن، می‌توانید قسمتی را که باز گذاشته اید بدوزید. حالا شما یک کوسن قلبی زیبا دارید که برای مبلمان و یا اتاق خواب می‌توانید از آن استفاده کنید.

همچنین می‌توانید با روش های خلاقانه و زیبا کوسن قلبی تان را تزیین کنید. برای مثال می‌توانید مقداری پارچه ی نمدی تهیه کرده؛ و به شکل حروف و یا اشکال متنوع  در آورید و به روی کوسن بدوزید.

 

اموزش دوخت کوسن قلبی

 

اموزش دوخت دکمه وسط کوسن

تا اینجا به‌خوبی روش کلی دوخت کوسن مبل را یادگرفته اید و با هر مدل کوسنی را که دوست داشته باشید می‌توانید بدوزید. اموزش دوخت دکمه وسط کوسن هم بسیار مشابه اموزش دوخت کوسن قلبی است و تفاوت چندانی با هم ندارند. در ادامه بطور کامل اموزش دوخت دکمه وسط کوسن را برایتان توضیح خواهیم داد.

 

قدم اول: تمام مراحل اموزش دوخت دکمه وسط کوسن مانند اموزش دوخت کوسن قلبی می‌باشد؛ فقط برای شروع به جای قلب، کافیست که یک دایره روی پارچه بکشید.

 

قدم دوم: به وسیله خط کش دایره ای را که روی کاغذ کشیده اید را به 16 قسمت مساوی تقسیم کنید. برای اینکار ابتدا دو قطر عمود بر هم روی دایره بکشید و بعد هر ربع دایره را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید.

 

قدم سوم: در این مرحله از دوخت کوسن مبل باید روی خطوطی را که ایجاد کرده اید با چرخ خیاطی بدوزید. در واقع یعنی قطرها را بدوزید. البته برای زیبایی بیشتر می‌توانید با دست دوخت تزیینی بزنید که در نهایت کار خیلی زیبا تر خواهد شد.

 

قدم چهارم: از این مرحله به بعد دقیقا مشابه اموزش دوخت کوسن قلبی می‌باشد و کافیست که دور تا دور کار را دوخته و سپس قسمتی را هم برای ریختن پنبه ها و الیاف باز بگذارید و درمراحل اخر کار بدوزید.

 

قدم پنجم: حالا نوبت به دوخت دکمه وسط کوسن می‌رسد. فقط کافیست که مرکز کوسن را کوک بزنید تا ثابت شود و در نهایت دکمه ای را در مرکز کوسن بدوزید و تمام. کوسن شما آماده می‌باشد.

 

اموزش دوخت دکمه وسط کوسن

 

جمع بندی

در این نوشته سعی کردیم که تمام روش های دوخت کوسن مبل را به شما آموزش دهیم در مقالات بعدی آموزش دوخت کوسن مبل سلطنتی را برایتان توضیح خواهیم داد؛ تا خودتان به‌راحتی بتوانید یک کوسن زیبا برای مبلمان منزلتان بدوزید. البته روش ها و مدل های خلاقانه ای برای دوخت کوسن وجود دارد که شما اگر وقت کافی ندارید می‌توانید از طریق سایت "خدمت از ما" انواع خدمات مربوط به مبلمان از جمله دوخت کوسن مبل را به افراد حرفه ای بسپارید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید و بهترین قیمت دوخت کوسن مبل را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1680 رای


دوخت کاور مبل
برای سرویس دوخت کاور مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین