نکات انتخاب پارچه مبل و صندلی

ثبت درخواست " تعمیرات مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات انتخاب پارچه مبل و صندلی

انتخاب پارچه مبل و صندلی

به عقیده اکثر مردم، پارچه مبل اولین چیزی است که در مبلمان و دکوراسیون اهمیت دارد. پارچه مبلمان موجود در بازار از نظر قیمت، طرح، رنگ و جنس بسیار متنوع هستند. در این صورت هنگام تعویض پارچه مبلمان و انتخاب پارچه مبل، ممکن است شما را سردرگم کنند. برای انتخاب پارچه مبلی بهتر است از جنبه‌های مختلف انواع پارچه مبل را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نوع پارچه را برای مبلمان و یا صندلی انتخاب کنید.

دغدغه افرادی که هنگام انتخاب پارچه مبل با آن روبه‌رو می‌شوند:

 • پارچه مبلی یزد
 • قیمت پارچه مبلی نانو
 • قیمت پارچه مبلی ارزان
 • قیمت پارچه مبلی یزد
 • اسامی انواع پارچه مبلی
 • خرید اینترنتی پارچه مبلی ارزان
 • لیست قیمت پارچه مبلی مازراتی
 • پارچه مبلی لاکچری

 

انتخاب پارچه مبل و صندلی بر اساس نوع کاربرد

اولین ملاک برای انتخاب پارچه مبل و صندلی نوع کاربرد مبلمان است. مبل سلطنتی یا راحتی یا صندلی‌های میز ناهارخوری هر یک کاربرد متفاوتی دارند. مثلا از مبلمان راحتی در طول روز بیش‌تر از مبلمان سلطنتی استفاده می‌شود. پس در این صورت پارچه مبل راحتی دوام و طرح متفاوتی با نوع پارچه مبل سلطنتی دارد. در مورد طرح و رنگ پارچه مبل راحتی نیز بهتر است از رنگ‌های تیره‌تر و طرح‌های ساده‌تری استفاده شود. در صورتی که معمولا پارچه مبل سلطنتی کمی لوکس‌تر و متفاوت‌تر است.

نکته در مورد انتخاب پارچه صندلی ناهارخوری: پارچه صندلی ناهارخوری با پارچه مبلمان دیگر بهتر است هماهنگ باشد. اما در نظر داشته باشید که پارچه صندلی ناهارخوری معمولا دیده نمی‌شود پس از لحاظ زیبایی درجه اهمیت کمتری می‌تواند داشته باشد.

 

بهترین انتخاب پارچه مبل و صندلی

پارچه مبل

 

انواع پارچه مبل

به دلیل تنوع بالا در طرح و رنگ و جنس پارچه مبلی کمتر پیش می‌آید که پارچه مبلی متناسب با سلیقه‌تان پیدا نکنید. پارچه‌ مبلی از نظر جنس، به دو دسته الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی تقسیم می‌شوند. پارچه مبل با جنس الیاف طبیعی شامل انواع پارچه مبل کتان، ویسکوز، استات، ریون، چرم، ابریشم و پشم می‌شود پارچه مبل با جنس الیاف مصنوعی شامل انواع پارچه‌ آکرلیک، نایلون، پلی استر و در برخی موارد ابریشم مصنوعی می‌شود. 

 

اولین معیار: کیفیت پارچه مبل

یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب پارچه مبل، کیفیت آن است. اما آیا کیفیت پارچه مبل قابل تشخیص است؟ کیفیت پارچه مبل را چگونه تعیین کنیم؟ در ادامه روش‌هایی را بیان کردیم که به شما کمک می‌کند تا بهترین پارچه مبل را انتخاب کنید.

 

مبل و صندلی و انتخاب پارچه مبل و صندلی

کیفیت پارچه مبل ذپارچه مبلی بهترین پارچه مبل پارچه مبلی یزد پارچه مبلی لاکچری

 

تشخیص کیفیت پارچه مبل

 • اولین راه‌حل برای تشخیص میزان کیفیت پارچه مبل: بافت پارچه را به دقت بررسی کنید. برای بررسی استحکام و مقاومت پارچه مبل بهتر است آن را در جهت مخالف بکشید. پارچه مبل باکیفیت کش نمی‌آید. 
 • دومین راه برای انتخاب پارچه مبل با کیفیتپارچه مبل: پارچه مبل را در نور آفتاب بگیرید. معمولا روش مقایسه پارچه‌های مبلی بر روی خود مبل تست می‌شود و پس از چند بار استفاده اگر پارچه فرم طبیعی خود را زود از دست دهد، کیفیت خوبی ندارد ولی اگر شکل ظاهری خود را حفظ کند، کیفیت مطلوب را دارد.

 

چگونه پارچه مبل بادوام بخریم؟

یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به انتخاب پارچه مبل، میزان دوام و مقاومت پارچه آن است. قطعا قبل از انتخاب پارچه نوع کاربرد مبل، تعداد اعضای خانواده و شیطنت‌های بچه‌ها را در نظر بگیرید. اگر به دنبال انتخاب پارچه برای مبلمان راحتی در حال خصوصی هستید بایستی یکی از مقوم‌ترین پارچه‌ها را انتخاب کنید که میزان ساییدگی و پرز آن حداقل ممکن باشد. معمولا هر کدام از پارچه‌ها یک درجه استحکام بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰۰ دابل راب دارند که اطلاعات مربوط به آن را می‌توانید از فروشنده پرس‌و جو کنید. انتخاب پارچه مبل که درجه استحکام صد درصد را داشته باشد قطعا یک انتخاب عالی برای مبلمان پر استفاده خواهد بود. ولی اگر به دنبال انتخاب پارچه مبل برای فضای پذیرایی هستید که استفاده چندانی شاید در طول روز از آن نشود، این درجه استحکام تا ۴۴ درصد نیز باشد کفایت می‌کند چوون این نوع مبلمان به عنوان مبلمان دکوری در خانه تلقی می‌شوند که کاربرد بسیاری ندارند.

 

دومین معیار: رنگ پارچه مبل

قطعا بعد از در نظر گرفتن استحکام و کیفیت پارچه، هنگام انتخاب پارچه مبل بایستی رنگ آن را نیز در نظر داشت. انتخاب رنگ پارچه مبل بایستی کاملا هوشمندانه انجام شود. توجه به هارمونی رنگ‌ها، همخوانی با دکوراسیون خانه و نوع فضایی که مبلمان در آن‌جا قرار می‌گیرد، همگی از جمله نکاتی است که هنگام انتخاب رنگ پارچه مبل باید به آن توجه داشت. یکی از مدل‌های پارچه مبل که امروزه طرفدار بسیاری دارد، نوع ترکیبی است. به طور مثال اگر رنگ ساده و یکدست مبلمان برای طولانی مدت برای شما کسل کننده است می‌توانید در کنار انتخاب یک رنگ ساده برای مبلمان بزرگ، پارچه‌های طرح‌دار برای مبل تک نفره انتخاب کنید و یا با انتخاب یک پارچه طرح‌دار و شیک برای کوسن‌ها، جلوه مبلمان خود را بیشتر کنید.

 

سومین معیار: قیمت پارچه مبل

برای بسیاری مهم است که قیمت پارچه مبل مناسب باشد و یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها محسوب می‌شود. از نظر قیمت نیز، پارچه‌ مبلی با یکدیگر متفاوت هستند و بسته به اینکه تولید داخل کشور باشند و پارچه‌های خارجی باشند، قیمت آن متفاوت است.

 

اسامی انواع پارچه مبلی جهت انتخاب پارچه مبل و صندلی

طرح پارچه مبل بورس پارچه مبلی بازار تهران پارچه مبلی ملیتا بهترین نوع پارچه مبل

 

چهارمین معیار: طرح و بافت پارچه مبل

شاید برخی از افراد با تاثیر بافت پارچه بر فضا آشنا نباشند پس بهتر است به شما پیشنهاد دهیم اگر فضای مورد نظر شما برای مبلمان یک فضای کوچک است می‌توانید پارچه‌هایی که بافت درشت دارند را برای مبلمان خود انتخاب کنید تا فضا را برجسته‌تر و بزرگتر نشان دهد و اگر برای یک فضای بزرگ مانند پذیرایی به دنبال انتخاب پارچه مبل هستید می‌توانید از پارچه‌هایی که بافت بسیار ریز یا کوبیده مانند مخل دارند استفاده کنید. علاوه بر این طرح پارچه نیز تاثیر بسیاری در بزرگنمایی فضا دارد. قطعا پارچه‌هایی با طرح‌هایی مانند گل درشت یا شکل‌های هندسی علاوه بر زیبا سازی، فضا را بزرگتر نشان می‌دهند. انتخاب پارچه با طرح‌های هندسی برای مبلمان مستطیلی و انتخاب پارچه گل‌دار برای مبلمان منحنی یا گرد بسیار انتخاب شایسته‌ای است.

 

انتخاب پارچه مبل با متخصصان

تغییر و تعویض پارچه مبل و تعمیر مبل یکی از اقدامات مناسب و به صرفه برای کسانی است که می‌خواهند تغییری در دکوراسیون و مبلمان خود ایجاد کنند. اگر قصد تغییر پارچه مبل خود را دارید، اما در انتخاب پارچه مبل دچار تردید شده‌اید، می‌توانید از نظر متخصصان تعمیرات مبل استفاده کنید. 

4.5 امتیاز از 1636 رای


تعمیرات مبل
برای سرویس تعمیرات مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین