تعمیر مبل چرمی

ثبت درخواست " تعمیرات مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر مبل چرمی

اگر شما هم از صاحبان مبلمان چرم و طرفدار جذابیتی که در دکوراسیون‌تان ایجاد می‌کند باشید، نگهداری و تعمیر مبل چرم (بخصوص تعمیر مبل چرمی در منزل) از دغدغه‌های شما نیز هست. برخی از افراد برای جلوگیری از نیاز به تعمير مبل چرمی و کاهش هزینه تعمیر مبل چرمی از روکش مبل راحتی چرم استفاده می‌کنند. برخی نیز درصورت بروز مشکل، تصمیم می‌گیرند خودشان ترمیم مبل چرم پاره شده وتعمیر مبل چرم پوسته شده در منزل انجام دهند، یا حتی گاهی اوقات اقدام به تعمیر مبل چرم به پارچه ای می کنند. شما کدام را ترجیح می‌دهید؟

با مقاله امروز همراه باشید تا بتوانید بدون صرف هزینه‌ی بالا تعمیر مبل چرم با چسب چوب و سایر روش های دیگر در منزل انجام دهید و در مورد تعمیرات مبل  چرمی خود اطلاعات مهمی را کسب کنید.

 

تعمیر مبل چرمی در منزل

کودک خردسال، داشتن حیوانات خانگی، استفاده زیاد و در مواردی هم نگهداری نادرست، همه از مواردی هستند که نیاز به تعمیر مبل چرم را بالا می‌برند. برخی از افراد با جستجوی آموزش تعمیر مبل راحتی در منزل در اینترنت و کمک گرفتن از رنگ مخصوص مبل چرم و کیت ترمیم چرم به تعمیر مبل چرمی در منزل می‌پردازند؛ برخی هم تعمیر مبل چرم خود را به متخصصان می‌سپارند.

اگر جزو گروه اول هستید، ادامه مطلب را ازدست ندهید. اگر هم جزو گروه دوم هستید، می‌توانید درخواست خود را در "خدمت از ما" ثبت کنید، هزینه تعمیر مبل چرمی را برآورد و از خدمات تعمیر مبل اصفهان، تعمیرات مبل در تهران، مشهد، شیراز و سایر شهرها استفاده کنید.

 

تعمیر مبل چرم با چسب چوب در منزل

مسئله‌ای که بیشتر از سایر موارد باعث می‌شود افراد به‌دنبال راه‌های ترمیم مبل چرم و تعمیر مبل چرمی در منزل باشند، پوسته پوسته شدن و جدا شدن روکش‌های چرم مصنوعی مبلمان چرم است. در این حالت برای تعمیر مبل چرم از چسب و رنگ مخصوص استفاده می‌شود. پیش از آنکه مبل چرم پوسته شده شما وضعیت وخیم‌تری پیدا کند، مراحل زیر را انجام دهید:

 

  1. ابتدا سطح مبل و چرم های جدا شده را با الکل و یک پارچه تمیز به آرامی تمیز کنید تا هنگامی که چسب روی آن قرار میگیرد مشکلی پش نیاید.
  2. مقداری از چسب چرم را که از قبل آماده کرده‌اید، روی سطح زیرین چرم جدا شده بزنید، و سطح جدا شده را به درستی و دقیق روی بخش زیرین که حالا چسب خورده است قرار دهید، به طوری که تمامی درزها روی هم قرار بگیرند.
  3. بعد از تعمیر مبل چرم با چسب چوب  لازم است سطح چسب خورده را به آرامی سمباده بکشید تا درزها کاملا پر شود و سطح برجسته‌ای باقی نماند.
  4. بعد از سمباده، سطح چرم را با یک دستمال تمیز پاک کنید تا گرد و غبار حاصل از سمباده تمیز شود.
  5. مرحله بعد خرید رنگ چرم مبل مشابه رنگ مبلمان خودتان است. این رنگ مخصوص مبل چرم را در قسمت‌هایی که چرم را با چسب ترمیم کردید، اعمال کنید.
  6. اجازه دهید رنگ کاملا خشک شود و درصورت نیاز، دوباره رنگ بزنید.

 

تعمير مبل چرمی

 

تعمير مبل چرمی: ترمیم مبل چرم پاره شده

این سوراخ‌ها می‌تواند در اثر سوختگی یا پارگی ایجاد شود که می توانید با رفو مبل سوخته آن ها را برطرف کنید.   اگر تعمیر چرم مبل پاره را پشت گوش بیندازید، ممکن است بزرگتر شوند. برای ترمیم چرم مبل در این حالت، قبل از هر کاری سطح مبل را با یک حوله‌، تمیز کنید.

برای ترمیم چرم مبل پاره شده به چرم هم‌رنگ مبل‌تان احتیاج دارید. شما می‌توانید پارچه را از بازار خریداری کرده و یا تکه‌ای را از مبل‌تان و از قسمتی که در معرض دید نیست جدا کنید. بعد از چیدن نخ‌های اضافی، برای ترمیم مبل چرم پاره شده تکه‌ای از چرم که کاملا قسمت پارگی را پوشش می‌دهد را زیر پارگی یا سوراخ دهید.

تکه‌‌ی دیگر چرم را به چسب آغشته کنید و آن را روی محل پارگی قرار دهید. محکم این دو قسمت را فشار دهید و نگه دارید تا کاملا خشک شوند (می‌توانید از چند کتاب یا سشوار استفاده کنید). بعد از خشک شدن کامل تکه‌ها، می‌توانید دور آن را نیز با دست و نخ و سوزن مناسب بدوزید تا هم ظاهر زیباتری پیدا کند و هم مقاومت آن بالاتر برود.

شما می‌توانید از انواع کیت ترمیم چرم موجود در بازار استفاده کنید که لوازم مورد نیاز (از جمله چسب مناسب) برای ترمیم مبل چرم پاره شده را دارند. را برای لازم به ذکر نیست که هزینه تعمیر مبل چرمی با این روش با هزینه تعویض روکش و یا قیمت تعمیر مبل چرم به پارچه ای اصلا قابل مقایسه نیست.

 

تعمیر مبل چرم

 

تعمیر مبل چرم: نحوه رفع خراش و ساییدگی مبل چرم

وجود خراش و ساییدگی نیز یکی دیگر از دلایل تصمیم به تعمیر مبل چرمی در منزل است. برای خراش‌های کوچک، بعد از پاک کردن گرد و خاک از روی مبل، کمی سرکه سیب را روی محل ساییدگی یا خراش بمالید. سپس روی آن پولیشی که رنگ آن مشابه رنگ چرم مبل‌تان است را بمالید.

درصورت وجود خراش‌ها یا ساییدگی‌های بزرگ نیز برای تعمیر مبل چرم می‌توانید از رنگ مخصوص مبل چرم استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر بعد از یکبار رنگ کردن هنوز مبل شما مانند قبل نشده بود، صبر کنید تا رنگ قبلی کاملا خشک شود و بعد دوباره رنگ بزنید.

 

تعمیر مبل چرمی در منزل

 

آیا تعمیر مبل چرم به پارچه ای امکان پذیر است؟

بله انجام این کار امکان پذیر است. خرابی مبل چرم و نیاز به تعمیر آن به دلایل مختلفی رخ می‌دهد. مبل چرم به دلیل جنس خاصی که دارد، خیلی سریع دچار پارگی می‌شود، به همین دلیل در اغلب موارد می بینیم که خانواده ای که بچه کوچک یا حیوان خانگی دارند، هنگام خرابی مبل چرمی، به دنبال تعمیر مبل چرم پوسته شده در منزل و تعمیر مبل چرم به پارچه ای هستند یا گاهی اوقات به دلیل تغییر دکوراسیون و هماهنگی مبلمان با محیط، نیاز به تعمیر مبل چرم به پارچه ای است.

نکته مهم در تغییر این دو جنس با هم، این است که، از پارچه مناسب برای تعمیر مبل چرم به پارچه ای استفاده کنید. بهترین پارچه ها به شرح زیر است:

  • پارچه مازراتی: پارچه های مازراتی از نظر جنس و مقاومت دارای کیفیت بالایی هستند، به همین دلیل بسیار مناسب مبل های راحتی می باشند.
  • پارچه مبل پورشه: این نوع پارچه هم مناسب برای تغییر و تعمیر مبل چرم به پارچه ای است و اینکه دارای تنوع رنگی بسیار زیادی است.
  • پارچه بوگاتی: پارچه بوگاتی هم دارای مقاومت و کیفیت بالاست و هم دارای تنوع رنگ بالایی است.

در صورتی که تصمیم دارید، مبل چرمی خود را به پارچه ای تبدیل کنید بهتر است که یکی از پارچه های بالا را انتخاب کنید.

در کنار تغییر چرم مبل، می توانید به تعویض فوم مبل تیز بپردازید تا بیشتر به عمر مبل اضافه شود. انواع فوم مبل موجود در بازار و آموزش هایی که در خدمت از ما وجود دارد، برای انجام این کار به شما کمک می کند. شما در همین سایت، کلیه اطلاعاتی که برای تعمیر مبل نیاز دارید را خواهید یافت. از تعمیر پایه مبل در منزل گرفته تا تغییر اسکلت مبل در خدمت از ما اموزش داده شده است. 

 

 

امیدواریم روش‌های بالا به شما در تعمیر مبل چرمی در منزل و همچنین کاهش هزینه تعمیر مبل چرمی کمک کرده باشد. در بلاگ خدمت از ما، شما علاوه بر این مطلب، می توانید برفندهای دیگری برای نوسازی مبل هایتان را بیاموزید. به عنوان مثال یکی از این آموزش ها ترفند از بین بردن مشکل خوابیدن ابر مبل است. که با تعویض فوم مبل انجام می شود. 

درصورتی که مشکل مبلمان چرم شما را ترمیم‌های خانگی و تعمیر مبل چرمی در منزل حل نکرد، می‌توانید به‌سادگی از طریق اپلیکیشن و وب‌سایت "خدمت از ما" درخواست خود برای خدمات ترمیم چرم مبل ثبت کنید و تعمیر مبل چرم خود را با خیال راحت به افراد باتجربه‌ی این حوزه بسپارید. 

4.5 امتیاز از 1684 رای


تعمیرات مبل
برای سرویس تعمیرات مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین