چگونه سوختگی رو مبل را از بین ببریم

ثبت درخواست " تعمیرات مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چگونه سوختگی رو مبل را از بین ببریم

چگونه سوختگی روی مبل را از بین ببریم؟

اکثرا سوختگی و جای سوختگی سیگار روی مبل را یکی از بدترین انواع آسیب به لوازم خانه می‌دانند؛ چرا که سیگار باعث ذوب شدن و از بین رفتن بافت پارچه می‌شود و به‌نظر می‌رسد هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد. البته مبحث از بین بردن لکه سوختگی روی مبل به رفع جای سوختگی سیگار روی مبل ختم نشده و سوالاتی مانند پاک کردن سوختگی مبل با سشوار، از بین بردن جای اتو روی مبل و رفو مبل سوخته نیز از سوالات پرتکرار هستند. در این مقاله بر نحوه از بین بردن جای سوختگی سیگار روی مبل تمرکز کرده و راهکارهایی موثر را برای حل این مشکل ارائه می‌دهیم.

 

 

برخی از مشکلات سوختگی روی مبل

 • رفوگری مبل چگونه است؟
 • رفو مبل سوخته در کجا انجام می شود؟
 • تعمیر سوختگی مبل را چه کسی می تواند انجام دهد؟
 • سوختگی مبل با سیگار را چگونه بر طرف نماییم؟
 • آیا رفع سوختگی مبل با سیگار ممکن است؟
 • ترمیم سوختگی مبل با سیگار چگونه است؟
 • از بین بردن اثر سوختگی روی مبل 
 • چگونه سوختگی روی مبل را از بین ببریم

 

از بین بردن جای سوختگی سیگار روی مبل

بهتر است توجه کنیم که جای سوختگی سیگار روی مبل می‌تواند درجات مختلفی داشته باشد؛ از ذوب شدن کامل بافت پارچه‌ی مبل گرفته تا لکه‌ی سوختگی سطحی در اثر ریختن خاکستر سیگار و یا حتی جرقه‌های فشفشه. در نتیجه روش‌های مختلفی برای رفع جای سوختگی سیگار روی مبل وجود دارد که به ترتیب آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

1. از بین بردن لکه سوختگی روی مبل

قبل از اجرای هر یک از روش‌های زیر برای از بین بردن لکه سوختگی روی مبل، ابتدا محل سوختگی را با یک برس نرم یا یک مسواک به آرامی بر روی آثار سوختگی بکشید تا خاکستر سیگار تا جای ممکن از مبل جدا شود.

 • در موارد جزئی، شما با استفاده از کمی الکل و یک تکه پنبه می‌توانید به سادگی جای سوختگی سیگار روی مبل را برطرف کنید. بعد از پاک کردن با الکل، روی محل را با پنبه خیس بمالید و اگر هنوز اثر کمرنگی از لکه را می‌بینید، می‌توانید از آب اکسیژنه استفاده نمایید. به جای پنبه می‌توانید از یک برس لطیف نیز استفاده نمایید.
 • شما می‌توانید از مایع لباسشویی نیز برای از بین بردن لکه سوختگی روی مبل استفاده کنید. مقدار مناسبی مایع لباسشویی را روی محل آنقدر بمالید تا لکه مورد نظر در آن حل شود. مایع را با پارچه پاک کنید و روی آن را با پارچه‌ای مرطوب بکشید تا کاملا پاک شود. بعد از خشک شدن مبل، در صورتی که لکه کمرنگی از جای سوختگی سیگار روی مبل را دیدید، می‌توانید از پاک کننده کلر (برای رنگ‌های روشن) یا اکسیژن استفاده کنید.
 • مخلوط آب و گلیسیرین نیز برای از بین بردن اثر سوختگی روی مبل می‌تواند به شما کمک کنید. مقداری مساوی از این دو را با یکدیگر ترکیب کنید و پارچه‌ای را کاملا به آن آغشته کنید. پارچه خیس شده را روی محل سوختگی بگذارید و 1 الی 2 ساعت صبر کنید. سپس، محل را خشک و با پارچه‌ای مرطوب پاک کنید.
 • آخرین روش برای از بین بردن لکه سوختگی روی مبل، استفاده از خمیر آب و جوش شیرین است. این خمیر جسبنده را روی جای سوختگی سیگار روی مبل بگذارید. بعد از اینکه خمیر خشک شد، آن را بردارید و با پارچه مرطوب کاملا پاک کنید.

 

اگر بعد از بکارگیری هریک از این روش‌ها جای سوختگی سیگار روی مبل از بین نرفت، نیاز به روش‌های قوی‌تری برای از بین بردن اثر سوختگی روی مبل دارید که در ادامه خواهید دید:

 

از بین بردن جای سوختگی سیگار روی مبل

 

2. از بین بردن جای سوختگی سیگار روی مبل

پیش از رفو مبل سوخته و انجام هر یک از روش‌های زیر، فراموش نکنید که محل سوختگی را کاملا پاک و گردگیری گنید.

 • برای از بین بردن اثر سوختگی روی مبل، ابتدا محل سوختگی را بررسی کنید؛ و لبه‌های آن را که تغییر رنگ داده‌اند با یک قیچی تیز بچینید. اگر اندازه جای سوختگی سیگار روی مبل بزرگ است، ابتدا باید تکه‌ای از پارچه مبل را از جایی که دیده نمی‌شود بچینید. تکه پارچه را داخل سوراخ قرار دهید (به تطبیق جهت طرح پارچه توجه کنید) و دور آن را به چسب پارچه آغشته کنید. پدی نازک را روی محل بگذارید و یک جسم سنگین مانند کتاب را روی آن قرار دهید. هنگامی که چسب خشک شد، کتاب را بردارید و پد را به آرامی جدا کنید.
 • اگر جای سوختگی سیگار روی مبل زیاد بزرگ و یا زیاد در معرض چشم نیست، می‌توانید به‌راحتی و با استفاده از کوسن‌ها و پارچه‌های مناسب آن را بپوشانید.

4.5 امتیاز از 1723 رای


تعمیرات مبل
برای سرویس تعمیرات مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین