آیا تغییر مدل مبل امکانپذیر است؟

ثبت درخواست " تعمیرات مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آیا تغییر مدل مبل امکانپذیر است؟

خرید مبل‌های شیک و مدرن یکی از بهترین اتفاقاتی است که هر کسی می‌تواند در زندگی خود تجربه کند. اما این روزها برای خرید یک مبل جدید و باکیفیت، به هزینه زیادی نیاز است. پس چاره کار چیست و افرادی که سرمایه چندانی ندارند، چطور باید از شر مبل‌های قدیمی خود خلاص شوند؟ در چنین شرایطی، می‌توان با کمی دستکاری، ظاهر و مدل مبل را تغییر داد.

بله درست شنیدید! شما می‌توانید با مراجعه به مراکز تعمیر مبل معروف و معتبر، برای تغییر مدل مبل خود اقدام کنید. منظور از تغییر مدل، انجام اقداماتی است که ساختار کلی مبل شما را تغییر می‌دهد و یک مبل قدیمی را به یک مبل جدید و مدرن تبدیل خواهد کرد. اما آیا تغییر اسکلت مبل ممکن است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، تا انتهای مطلب همراه ما باشید! 

آیا میشود مدل مبل را تغییر داد؟

همانطور که در ابتدای مطلب هم اشاره کردیم، شما می‌توانید با چند تغییر کوچک در مبلمان خود، نسبت به تغییر مدل مبل اقدام کرده و مبل‌هایی جدید و جذاب داشته باشید. البته این کار کاملاً تخصصی است و نیاز به مهارت بالایی دارد. پس اگر می‌پرسید که آیا میشود مدل مبل را تغییر داد؟ باید بگوییم که بله؛ در صورتی که این کار را به کاردانش بسپارید.

مراکز معتبری که در زمینه تعمیر مبلمان فعالیت دارند، می‌توانند ساختار کلی مبلمان شما را تغییر داده و ظاهری جدیدتر و امروزی‌تر به آن‌ها ببخشند. آن‌ها برای انجام این کار از ابزارهای خاصی استفاده می‌کنند و همان مبل‌های قدیمی شما را طوری تغییر می‌دهند که خودتان هم به سختی باور کنید چیزی که می‌بینید، یک مبل جدید نیست!

 

تغییر مدل مبل

 

 

تغییر مدل پایه مبل

 

تغییر مدل مبل چطور انجام می‌شود؟ 

روش‌های زیادی برای تغییر مدل مبل وجود دارد. هرکدام از این روش‌ها، بخش خاصی از مبل را تغییر می‌دهند. شما می‌توانید بعد از مراجعه به تعمیرکار، به او بگویید که دقیقا چه تغییراتی مد نظرتان است. برخی از رایج‌ترین روش‌های تغییر مدل مبل، شامل موارد زیر هستند:

 

آیا تغییر اسکلت مبل ممکن است؟

 

تعویض رویه مبل

اگر می‌پرسید که آیا میشود مدل مبل را تغییر داد و به آن رنگ و رویی تازه بخشید، باید بگوییم که بله، به راحتی می‌توان با رویه کوبی مبل، ظاهر آن را از این رو به آن رو کرد. تعمیرکاران مبل، پارچه‌هایی جدیدتر با طرح و رنگ‌های مدرن را به جای پارچه قدیمی مبل جایگزین می‌کنند.

 

آیا تبدیل مبل دسته چوبی به تمام پارچه ممکن است

 

تغییر رنگ مبل

رنگ کاری هم یک روش دیگر است که تعمیرکاران با استفاده از آن، می‌توان برای تغییر ظاهر مبل اقدام کرد. در صورتی که رنگ چوب مبل قدیمی شده باشد، تعمیرکاران رنگ‌های جدیدی را روی آن اعمال می‌کنند تا مبل از آن حالت قدیمی و کهنه خارج شود.

 

تبدیل مبل قدیمی به مدرن

 

آیا تغییر اسکلت مبل ممکن است؟

خیلی از افراد با این سوال مواجه می‌شوند که آیا تغییر اسکلت مبل ممکن است؟ خوشبختانه تعمیرکاران ماهر می‌توانند ساختار کلی مبلمان را تا حدود زیادی تغییر دهند. حتی گاهی اوقات، امکان تغییر سبک طراحی مبلمان هم وجود خواهد داشت.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که امکان تبدیل هر مبلی به مدل دلخواه شما وجود ندارد. در واقع باید اینطور گفت که در تغییر مدل مبل، چهارچوب کلی مبل حفظ می‌شود و فقط تغییراتی در آن صورت می‎گیرد. برای مثال، نمی‌توان یک مبل یک نفره را به مبل دو نفره تبدیل کرد. اما می‌توان دسته و پایه‌های همین مبل یک نفره را به شکل مدرنتر و امروزی‌تری درآورد.

پس برای آن دسته عزیزانی که می‌پرسند آیا تبدیل مبل دسته چوبی به تمام پارچه ممکن است، باید گفت که بله. به راحتی می‌توان با کمی پارچه و متریال مدرن، دسته مبل چوبی را به پارچه‌ای تغییر داد. در اینجا نمونه‌هایی از تغییر اسکلت مبل را به شما نشان می‌دهیم. 

 

تعویض رویه و مدل مبل

 

ایا میشود مدل مبل را تغییر داد

 

تغییر اسکلت مبل

 

دقت کنید که تغییرات گسترده روی کلاف و اسکلت مبل، حتی اگر قابل انجام هم باشد، گاهی اوقات به صرفه نیست. چرا که علاوه بر هزینه ی زیادی که برای این تغییر مدل مبل میپردازید، ممکن است به نتیجه ی دلخواه نرسید. همچنین، تغییر مدل مبل استیل به راحتی، در بیشتر مواقع قابل انجام نیست. اما برخی تبدیل مدل های استیل به یک مدل مبل استیل دیگر (مثل تبدیل مبل فرانسوی به آلمانی) قابل انجام است.

 

تبدیل مدل مبل

 

تغییر مدل مبل استیل

 

تغییر مدل مبل راحتی به استیل

 

ایا تغییر اسکلت مبل امکانپذیر است

 

هزینه تغییر مدل مبل

حال که متوجه شدید آیا تبدیل مبل دسته چوبی به تمام پارچه ممکن است و آیا می‌توان ظاهر و ساختار کلی مبل را تغییر داد، به احتمال زیاد برای انجام این کار ترغیب شده‌اید. در خصوص قیمت و هزینه تغییر مدل مبل باید بگوییم که هزینه این کار هم مانند هر نوع خدمات دیگر، به عوامل مخلتفی بستگی دارد. از جمله این عوامل، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقدار و جنس متریال مصرفی
  • تغییراتی که مد نظر شماست
  • میزان تغییر کردن مبل
  • وقت و زحمتی که تعمیرکار برای تغییر مدل مبل صرف کرده است
  • و...

 

در کل باید گفت که هزینه تغییر ظاهر مبل نسبت به خرید یک مبل جدید، بسیار مقرون به صرفه‌تر است. پس اگر بودجه چندانی ندارید ولی می‌خواهید ظاهر جدیدتر و جذاب‌تری به دکوراسیون خود ببخشید، می‌توانید روی انجام این تکنیک حساب کنید. البته فراموش نکنید که اگر چهارچوب مبل شما سالم نباشد، امکان انجام این کار وجود ندارد.

 

تغییر مدل مبل، راهی ارزان برای تغییر دکوراسیون

 

جمع بندی

در این مطلب بررسی کردیم که آیا میشود مدل مبل را تغییر داد یا خیر. همچنین در مورد روش‌های تغییر مدل مبل با شما عزیزان صحبت کردیم. همانطور که متوجه شدید، تعمیرکاران حرفه‌ای می‌توانند با تغییر عناصر مختلفی از مبلمان، ظاهر و ساختار کلی آن‌ها را تغییر دهند. به این ترتیب شما می‌توانید با صرف هزینه کمتر، مبلمان قدیمی خود را به مبل‌هایی مدرن و زیبا تبدیل کنید.

برای مشورت با بهترین تعمیرکاران مبل شهرتان برای تبدیل مدل مبل، کافیست یک سفارش رایگان تعمیر مبل در وب سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت کنید.

5.0 امتیاز از 1 رای


تعمیرات مبل
برای سرویس تعمیرات مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین