8 راهکار تعمیرات شکستگی مبل

ثبت درخواست " تعمیرات مبل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
8 راهکار تعمیرات شکستگی مبل

تعمیر پایه مبل و همچنین تاج و دسته آن، در جهت کاهش هزینه‌ها بسیار موثر است. اما برخی از افراد خود را درگیر تعمیر مبل شکسته نمی‌کنند و با خرید مبل نو، برای خود هزینه‌های زیادی را به بار می‌آورند. چراکه این افراد از ترفندهای تعمیر پایه مبل در منزل و دیگر شکستگی‌های آن، آگاهی ندارند. بنابراین به محض خراب شدن یا شکستگی مبل‌هایشان، مبل جدیدی را جایگزین آن می‌کنند.

گاهی مقدار شکستگی مبل کم بوده و تعمیر شکستگی مبل بسیار راحت است و نمیخواهد زمان زیادی را صرف آن کرد. اما گاهی شکستگی، مخصوصاً در مورد پایه مبل، عمقی بوده و به حضور متخصص در زمینه تعمیر پایه مبل شکسته نیاز است؛ چرا که ممکن است شکستگی فقط با تعویض پایه مبل رفع شود.

 

تعمیر مبل شکسته

مبل یکی از اجزای مهم در دکوراسیون منزل است. داشتن یک مبل شیک، زیبایی دکوراسیون منزل را دوچندان می‌کند. یکی از مواردی که در کاهش زیبایی دکوراسیون موثر است؛ شکستگی پایه مبل، دسته مبل یا فرسودگی آن است. در این صورت تعمیر پایه مبل شکسته در منزل می‌تواند یکی از راه‌های موثر در بهبود عملکرد مبل باشد.

شکستگی، جنس و نوع مبل در نحوه تعمیر مبل شکسته تاثیر زیادی دارد. یکی از صدمه‌های رایج در مبلمان، شکستگی یا لقی پایه مبل است.تاج مبل نیز یکی از قسمت‌های اصلی در مبل کلاسیک و سنتی است که احتمال خراب شدن آن زیاد است.

از دلایل شکستگی پایه مبل و تاج آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بی دقتی در جا به جایی مبل‌ها در اسباب کشی
 • نشستن روی دسته‌های مبل
 • باز شدن در اثر استفاده نامناسب
 • قرار دادن وسایل سنگین بر روی مبل
 • گذاشتن مبل بر روی سطوح ناهموار
 • کشیدن مبل در هنگام جا به جایی

 

اهمیت تعمیر مبل شکسته در منزل

 

اهمیت تعمیر پایه مبل شکسته

ممکن است به دلیل استفاده زیاد از مبل و جابه‌جایی‌های زیاد، پایه، دسته و تاج مبل دچار آسیب یا فرسودگی شده باشد. اگر تنها پایه‌های مبل دچار شکستگی، کوتاهی و عدم تراز شده باشند؛ می‌توان از طریق تعمیر پایه مبل یا تعویض پایه مبل مشکل را حل کرد.

اگر شرایط تعمیر مبل شکسته در منزل برای شما فراهم نباشد، می‌توانید از تعمیرکاران خبره در این زمینه کمک بگیرید. تعمیر پایه مبل توسط متخصص آن، باعث حذف هزینه خرید مبلمان نو می‌شود. تاج و دسته مبل را نیز می‌توان با کمی آگاهی، تعمیر کرد.

دلیل دیگری که ممکن است افراد را به سمت تعمیر پایه مبل هدایت کند؛ ناهماهنگی پایه مبل با دیگر اجزای مبل است. تعمیر پایه مبل طبق سلیقه خودتان باعث زیبایی دکوراسیون منزل می‌شود.

 

چگونگی تعمیر شکستگی‌های مبل

مبل‌ها در اثر استفاده نادرست ممکن است دچار آسیب در دسته، تاج و پایه شوند. بنابراین قدم اول این است که راهکارهای تعمیر آن در منزل را بیاموزیم و خودمان آن را تعمیر کنیم. بنابراین بسته به اینکه کدام قسمت از مبل دچار شکستگی شده است را می‌توان با استفاده از راهکارهای زیر تعمیر کرد.

 

 • تعمیر شکستگی کامل پایه مبل

یکی از روش‌های تعمیر پایه مبل در منزل، استفاده از بلاک است. بلاک یک نوع بست است که دو تکه جدا را به هم وصل می‌کند. زمانیکه پایه مبل به طور کامل از مبل جدا شده باشد، از بست استفاده می‌کنیم.

 

 • تعویض پایه مبل

گاهی اوقات شکسته شدن پایه مبل به شکلی است که امکان چسباندن و تعمیر وجود ندارد. در اینصورت باید یک پایه جدید از همان جنس و همان رنگ ساخته شده و پایه شکسته مبل تعویض شود.

اگر پایه قبلی با پیچ به بدنه متصل شده باشد، کار تعویض پایه مبلمان بسیار راحت تر خواهد بود. شما می توانید پایه را جدا کرده و با خود به تولیدی یا کارگاه تعمیر مبل ببرید و یک پایه جدید را خریداری کنید. اما اگر اینطور نباشد و کل بدنه مبل یکپارچه باشد یا پایه با چسب متصل شده باشد، لازمست کار تعویض پایه مبل در کارگاه تعمیر مبل انجام شود.

 

تعمیر پایه مبل شکسته

 

 • تعمیر ترک خوردگی پایه مبل در منزل

اگر پایه مبل ترک خورده و نیاز به تعمیر پایه مبل در منزل دارید؛ در چنین مواقعی می‌توانید با چسب چوب مشکل را برطرف کنید. به این صورت که قسمت ترک خوردگی را با چسب چوب پر کرده و وسیله سنگینی را روی مبل قرار دهید تا خوب خشک شود.

 

 • تعمیر لقی پایه مبل در منزل

 یکی از موارد تعمیر پایه مبل در منزل، از بین بردن لقی پایه مبل با استفاده از میله نگهدارنده است. در این صورت می‌توان برای ثابت کردن و از بین بردن لقی پایه مبل از 3-4 عدد میله استفاده کنید. برای تعمیر پایه مبل در منزل، این میله‌ها را باید پیرامون پایه مبل با پیچ محکم وصل کنید.

اگر لقی پایه مبل به عدم تراز پایه ها مربوط است و میخواهید به تعمیر پایه مبل در منزل بپردازید؛ می‌توانید از سوپاپ استفاده کنید. سوپاپ روش دیگر برای از بین بردن لقی مبل است که به دلیل کوتاهی پایه مبل به وجود آمده است. سوپاپ را باید زیر پایه مبل وصل کنید تا لقی مبل از بین برود.

 

 • تعمیر خراش‌های کوچک ایجاد شده روی مبل

اگر پایه‌های مبل و یا بدنه مبل، چوبی باشد و تنها خراش روی چوب مبل ایجاد شده باشد؛ از ماژیک‌های چوب استفاده کنید. اگر نتوانستید ماژیک چوب را تهیه کنید استفاده از مداد شمعی یکی دیگر از راه‌های تعمیر خراش روی مبل در منزل است. اما باید توجه کرد که رنگ ماژیک یا مداد شمعی متناسب با رنگ چوب مبلمان باشد.

 

تعمیر پایه مبل در منزل

 

استفاده از لاک ناخن یکی از راه‌های تعمیر مبل شکسته است. تعمیر پایه مبل با استفاده از لاک ناخن می‌تواند عاملی برای پنهان کردن ترک پایه مبل و همچنین یک لایه محافظتی برای آن باشد.

 

 • تعمیر تاج مبل شکسته

تاج مبل یکی از مواردی است که باعث تزئین و زیباتر دیده شدن مبل می‌شود. اگر تاج مبل دچار شکستگی شود؛ می‌توان آن را با چسب چوب چسباند و سپس سمباده کشید تا جای چسب چوب بر روی تاج باقی نماند.

به دلیل ظریف بودن تاج مبل و احتمال شکستگی بیشتر، بهتر است که کار تعمیر شکستگی تاج مبل را به تعمیرکار مبل بسپاید.

 

 • تعمیر مبلی که از قسمت درزهای آن دچار شکستگی شده

برای تعمیر مبل شکسته‌ای که از قسمت درزهای آن دچار آسیب شده است؛ باید از گیره و بلاک استفاده کرد. گیره و بلاک‌ها دو طرف درز را به هم وصل می‌کند. برای تمیز کار باید از پیچ‌های کوچک استفاده کنید.

 

تعمیر شکستگی مبل از قسمت درز

 

 • تعمیر شکستگی دسته مبل

شکستگی دسته مبل به دلیل جابه جایی نادرست یا نشستن روی دسته مبل ایجاد می‌شود و برای تعمیر آن می‌توان از چسب چوب یا چسب‌های بسیار قوی استفاده کرد. همچنین می‌توان از متخصصین برای تعمیر شکستگی‌ دسته مبل کمک گرفت.

برای تعمیر مبل شکسته در منزل، باید توجه کرد که به خود بدنه مبل آسیبی وارد نشود. همانطور که توضیح داده شد، گاهی صدمه‌ها و آسیب‌هایی که به مبل وارد می‌شود جزئی بوده و با مقداری چسب چوب، ماژیک و لاک ناخن بر طرف می‌شوند.

ممکن است پایه مبل کاملا شکسته شده باشد که برای تعمیر مبل و اتصال دو تکه شکسته شدهاز بست استفاده می‌شود. اما ممکن است آسیب عمقی باشد و تعمیر پایه مبل در منزل، مشکل را رفع نکند. بنابراین نیاز است که مبل توسط متخصص آن در کارگاه‌های تعمیر شکستگی مبل، تعمیر شود.

4.4 امتیاز از 1980 رای


تعمیرات مبل
برای سرویس تعمیرات مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین