انتخاب رنگ کوسن متناسب با مبلمان

ثبت درخواست "رنگ کاری مبل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انتخاب رنگ کوسن متناسب با مبلمان

در هنگام انتخاب رنگ کوسه به چه مواردی باید دقت کنیم؟

در هنگام تنظیم دکوراسیون خانه انتخاب رنگ مناسب کوسن برای مبل کرم کمی دشوار است. انتخاب کوسن برای هر نوع از مبلمان متفاوت است. که بستگی رنگ و مدل مبلمان شما دارد. هنگام انتخاب رنگ کوسن دقت کنید. کوسن برای مبل فیلی، کوسن برای مبل آبی، کوسن برای مبل راحتی یا کوسن مبل سلطنتی بسیار متفاوت است. همچنین شما می توانید رنگ کوسن برای مبل سفید را با کوسن رنگی برای مبل طوسی با هم ست کنید.

کوسن‌ها نقش بسزایی در راحتی و زیبایی مبلمان ایفا می‌کنند. بعنوان یکی از اشیا دکوراتیو منزل، کوسن ها می‌توانند در جذابیت دکوراسیون اتاق نشیمن نیز تاثیرگذار باشند اما به شرط اینکه قواعد انتخاب رنگ کوسن را بدانید و بتوانید رنگ کوسن را با خلاقیت و سلیقه با مبلمان ست کنید. نکته اولی که باید در نظر بگیرید این است: اگر رنگ کوسن با رنگ مبل یکسان است باید به فکر تغییر باشید.

 

رنگ مناسب کوسن برای مبل کرم کوسن برای مبل فیلی  کوسن مبل سلطنتی

 

انتخاب رنگ کوسن و ست کردن کوسن با مبلمان

انتخاب رنگ کوسن که هم به مبلمان شما بیاید و هم به دکوراسیون سایر وسایل خانه و همچنین به رنگ دیوارها به راستی کار مشکلی است. در ادامه شما را با عوامل موثر در ست کردن کوسن آشنا می کنیم.

  1. رنگ دکوراسیون اتاق را بشناسید

هنگام انتخاب رنگ کوسن باید به رنگ‌هایی که در دکوراسیون اتاق استفاده شده است دقت کنید. معمولا رنگی را برای کوسن انتخاب می‌کنند که در میان این رنگ‌ها خودی نشان دهد. بعنوان مثال اگر دکوراسیون خنثی را برای اتاق نشیمن خود انتخاب کرده‌اید بهتر است هنگام انتخاب رنگ کوسن به دنبال رنگ‌های شاد و چشم گیر باشید.

 

  1. تعداد کوسن روی مبل را مشخص کنید

هنگام چیدن کوسن‌ها و ست کردن آن‌ها با مبلمان باید به تعدادشان نیز دقت داشته کنید. برای انتخاب تعداد کوسن‌ها باید بدانید سبکی که برای دکوراسیون خانه خود انتخاب نموده اید چیست.؟بعنوان مثال، اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق شما سبکی سنتی‌تر داشته باشد، بهتر است تعداد کوسن‌ها زوج باشد. در عوض، تعداد فرد بیشتر مناسب یک دکوراسیون مدرن یا هنری است. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که انتخاب رنگ کوسن می‌تواند متنوع باشد. بعنوان مثال اگر زوج انتخاب می‌کنید دو به دو یک شکل انتخاب کنید یا اگر فرد انتخاب می‌کنید طرح دار و ساده را در کنار هم بچینید. اما فراموش نکنید، نباید از تعداد زیادی کوسن استفاده کنید. تعداد بیش از اندازه موجب می‌شود اتاقتان نامرتب و شلوغ به نظر برسد.

 

کوسن مبل راحتی  کوسن برای مبل آبی  کوسن رنگی برای مبل طوسی

 

  1. سایز و شکل کوسن‌ها را با هم ترکیب کنید

علاوه بر انتخاب رنگ کوسن که در دکوراسیون خانه نقش مهمی ایفا می‌کند، سایز و شکل کوسن نیز بسیار مهم است. حتما لازم نیست همه کوسن‌ها یک سایز واحد داشته باشند می‌توانید آن‌ها را در اشکال و سایزهای متنوعی انتخاب کنید. یک ایده برای ست کردن کوسن با مبلمان این است که چند کوسن را در سایزی بزرگ‌تر و رنگی متضاد مبل انتخاب کنید و چند کوسن کمی کوچک‌تر و طرح دار را در کنار آن بچینید. نیازی نیست تمامی کوسن‌ها مربعی شکل باشند. می‌توانید یک کوسن مستطیلی شکل نیز در وسط مبل قرار دهید.

 

  1. با طرح‌ها و جنس‌های مختلف بازی کنید

در کنار انتخاب رنگ کوسن و سایز کوسن ها، جنس و طرح پارچه نیز اهمیت بسزایی دارد. جنس پارچه کوسن باید با جنس پارچه مبلی هماهنگی داشته باشد. علاوه بر این، این جنس باید با جنس سایر لوازم اتاق نیز مرتبط باشد. مثلا برای یک اتاقی که با اشیا لوکس چیده شده است نمی‌توانید یک رومبلی یا کوسن از جنس معمولی و ارزان قیمت استفاده کنید. بلکه باید همگام با نوع وسایل، جنس کوسن نیز انتخاب شود. بعنوان مثال در چنین شرایطی شاید جنس مخمل مناسب باشد. علاوه بر این‌، انتخاب طرح‌های متنوع و مناسب جنس پارچه‌ای که انتخاب می‌کنید نیز اهمیت دارد.

 

فروشگاه کوسن مبل در تهران  کوسن ست با مبل نسکافه ای

 

قانون خاصی برای نحوه چیدن کوسن‌ها روی مبل وجود ندارد اما ایده‌آل‌ترین کار این است که آن‌ها را طوری بچینید که جلوه و تاثیرشان را از دست ندهند. بعنوان مثال کوسن‌های بزرگ کنار هم قرار نمی‌گیرند بلکه بهتر است کنار کوسن کوچک قرار بگیرند. این نکته درباره کوسن‌های همرنگ نیز صدق می‌کند. قرار گرفتن یک کوسن تک رنگ در کنار یک کوسن طرح‌دار جلوه بهتری خواهد داشت. اگر بخواهید ایده‌ای درباره چیدن کوسن‌ها داشته باشید برای کوسن‌های زوج بهتر است مثلا دو کوسن بزرگ را در پشت قرار دهید و دو کوسن کوچک را با کمی فاصله جلوی آن‌ها. همچنین کوسن‌های بزرگ را تک رنگ و کوسن‌های کوچک را طرح دار انتخاب کنید.

نکته: برای چیدن کوسن‌هایی که تعدادشان فرد است یک کوسن با شکلی متفاوت داشته باشید و آن را در وسط قرار دهید. کوسن مستطیل شکل می‌تواند ایده خوبی باشد. فقط دقت کنید که خیلی سایز آن را بزرگ انتخاب نکنید.

 

سخن پایانی درباره رنگ کوسن ها

در این مقاله برایتان گفتیم که چگونه رنگ، سایز و طرح کوسن خود را انتخاب کنید تا دکوراسیون فوق العاده ای را تجربه کنید. کوسن ها در دکوراسیون منزل و مبلمان نقش بسزایی دارند. در هنگام خرید کوسن دقت کنید.

رنگ کاری مبل
برای سرویس رنگ کاری مبل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading