خانه‌ای لوکس و مدرن با نقاشی ساختمان طرح سنگ

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
خانه‌ای لوکس و مدرن با نقاشی ساختمان طرح سنگ

اگر به دنبال تغییری در دکوراسیون داخلی خانه خود هستید، نقاشی ساختمان طرح سنگ مرمر یا تراورتن، می‌توانند گزینه‌ای مناسب باشد‌. در این مطلب قصد داریم که با نوع منحصربه‌فردی از رنگ‌آمیزی ساختمان، یعنی نقاشی ساختمان طرح سنگ آشنا شویم.

دیوارهای خانه به عنوان یکی از اثر‌بخش‌ترین المان‌ها در هنر معماری شناخته می‌شوند. در گذشته، دیوارهای یک سازه بیشتر جنبه عنصری محصورکننده و عایق در برابر دما و عوامل طبیعی داشتند؛ اما امروزه جنبه دکوراتیو هم پیدا کرده و در دکوراسیون داخلی نقش موثری را ایفا می‌کند. از آنجایی که دیوارها بیشترین جلوه بیرونی یک سازه را در بردارند، می‌توانند با تغییر کوچک در آن‌ها، تحولی بزرگ در دکوراسیون داخلی ایجاد کرد. پس اگر به نقاشی ساختمان طرح سنگ روی دیوار یا ستون علاقه‌مند هستید، در ادامه با ما همراه باشید و در خصوص آموزش نقاشی طرح سنگ اطلاعاتی کسب کنید.

 

نقاشی ساختمان طرح سنگ

 

نقاشی طرح سنگ مرمر

احتمالا دیوارهایی به شکل سنگ مرمر و سنگ‌های قیمتی دیگر به چشمتان خورده است. ممکن است در دید اول این دیوارها به صورت سنگ واقعی نمایان کند؛ اما جالب است بدانید که این دیوارها، با استفاده از  طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان که نقاشی ساختمان طرح سنگ یا پتینه‌کاری نام دارد، رنگ شده اند. شاید این سوال برایتان مطرح میشود که  پتینه چیست؟ این نوع نقاشی ساختمان یک تکنیک در هنر نقاشی به‌شمار می‌رود که در آن با کمک رنگ و متدهای خاص، به اشیا کهنه جلوه‌ای خاص و منحصربه‌فرد بخشیده و ظاهر بافت آن را به کل تغییر می‌دهد‌.

این فعالیت به دلیل زیبایی بصری بی‌نظیر، در بخش‌هایی از دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان کاربرد دارد. نقاشی طرح‌دار ساختمان از انواع متنوعی بخوردار بوده و یکی از رایج‌ترین انواع آن، نقاشی طرح سنگ است. همچنین بد نیست بدانید که این فعالیت هنری تنها محدود به دیوارها نشده و نقاشی طرح سنگ روی ستون، سقف و درب هم کاربرد دارد. در ادامه بیشتر با نقاشی ساختمان طرح سنگ آشنا می‌شویم و به ویژگی‌های این حرفه هنری می‌پردازیم؛ پس با ما همراه باشید و طراحی داخلی خود را با نقاشی طرح سنگ شکوفا کنید.

 

نقاشی طرح سنگ روی ستون و دیوار

اگر میخواهید بدانید  نقاشی ساختمان متری چند است، کلیک کنید.

 

انواع طرح‌های نقاشی ساختمان

در دنیای امروز، با توسعه رنگ‌ و خمیرهای دکوراتیو، روش و طرح‌های گوناگونی در نقاشی‌‌های ساختمان شکل‌ گرفته‌ است؛ از نقاشی طرح سنگ گرفته تا پتینه طرح کاهگل. این مدل‌های متنوع از طرح نقاشی، معمولا بر اساس سلیقه مشتری و نسبت به سبک دکوراسیون داخلی، در محیط استفاده می‌شود‌. موارد زیر تنها بخشی از محبوب‌ترین طرح‌های نقاشی ساختمان در سراسر دنیا به‌شمار می‌روند:

 

 • نقاشی طرح آجر
 • نقاشی طرح سنگ
 • نقاشی طرح بتن
 • نقاشی طرح چوب 
 • نقاشی طرح ترک 
 • نقاشی طرح سنگ مرمر
 • نقاشی طرح ابر و باد 
 • نقاشی طرح گل
 • نقاشی طرح طلاکاری

 

نقاشی طرح سنگ

 

نقاشی ساختمان طرح سنگ چه مزایا و معایبی دارد؟

احتمالا شما هم مانند هر فرد دیگر در همان نگاه اول جذب زیبایی چشم‌نواز این نوع نقاشی ساختمان طرح سنگ شده‌اید؛ اما به شما پیشنهاد می‌کنیم که عجولانه تصمیم نگیرید و پس از آشنایی با مزایای و معایب این فعالیت هنری، انتخابی مطمئن را پشت بگذارید. 

اگر به دنبال مزایای نقاشی طرح سنگ هستید، از زیبایی منحصربه‌فرد آن، می‌توان به عنوان اولین مزیت آن نام برد؛ مزیتی که با کمک آن می‌توان، حسی شگفت‌انگیز به محیط بخشید و فضایی مرده را به محیطی لوکس تبدیل کرد. از دیگر مزیت‌های رنگ‌آمیزی ساختمان، می‌توان به قابل اجرا بودن بر روی هر سطحی اشاره کرد. شما می‌توانید با استفاده از پتینه‌کاری، به نقاشی طرح سنگ روی ستون، درب، دیوار، سقف و حتی بافت‌های چوبی و فلزی هم بپردازید. 

نقاشی طرح سنگ، همچنین می‌تواند ترک و خوردگی سطح شما را پنهان کرده و چهره‌ای شفاف و زنده به آن ببخشد. این نوع نقاشی ساختمان طرح سنگ از طول عمر بالایی برخوردار بوده و همچنین قابل شستشو و ترمیم است.

فعالیتی مانند نقاشی طرح سنگ ساختمان، با وجود این حجم از مزایا، با معدود معایبی هم همراه است. از بارزترین معایب این فعالیت‌ هنری، می‌توان به هزینه‌ نسبتا بالای آن اشاره کرد. طرح‌های نقاشی به دلیل زیبایی چشم‌نواز و ظرافت در طراحی، از هزینه‌ بالایی نسبت به دیگر نقاشی‌های ساختمان برخوردار است. همچنین پتینه‌کاری به دلیل برخورداری از بافت و طرح‌ مشخص، مناسب برای استفاده در سراسر خانه نبوده و تنها در بخش‌های معدودی به کار می‌رود. 

 

نقاشی طرح سنگ مرمر

برای ثبت سفارش و استعلام رایگان قیمت  نقاشی ساختمان در اصفهان یا  نقاشی ساختمان شیراز کلیک کنید.

 

نقاشی طرح سنگ به چه صورت انجام می‌شود؟

پس از آشنایی کامل با پتینه‌کاری، حال ممکن است به آموزش نقاشی طرح سنگ روی دیوار علاقه‌مند شده و دوست داشته باشید که با تکنیک‌های آن آشنا شوید. جالب‌ است در خصوص نقاشی‌های طرح‌دار ساختمان بدانید که هر طرح از این سبک رنگ‌آمیزی نیاز به ابزار آلات متخص خود دارد؛ در ادامه این بخش، ما تنها به آموزش نقاشی‌ ساختمان طرح سنگ می‌پردازیم:

 

 1. در ابتدا دیوار مدنظر برای نقاشی طرح سنگ را انتخاب کنید.
 2. پس انتخاب رنگ برای‌ پس‌زمینه، دیوار را با استفاده از آن، نقاشی کنید.
 3. پس از رنگ‌آمیزی پس‌زمینه، باید با استفاده از قلمو، طرح سنگ‌‌ را اجرا کنید.
 4. در این مرحله پس از خلق رگه‌های اصلی سنگ، وقت طراحی رگه‌های ریز و ظریف سنگ رسیده است.
 5. در مرحله پایانی پس از تکمیل طرح سنگ و خشک شدن رنگ، باید با استفاده از مواد مخصوص به طرح جلوه دهید.
 6. حال فرصتی برای خشک شدن نقاشی در نظر بگیرید؛ رنگ‌‌آمیزی به پایان رسیده است.

 

آموزش طرح سنگ روی دیوار

 

درست است که نقاشی طرح سنگ، از مراحل مشخصی برخوردار است، اما دقت داشته باشید که پیاده کردن این مراحل و دست‌ یافتن به نتیجه‌ای قابل قبول، نیاز به سال‌ها تجربه دارد. به طور کلی می‌توان گفت که در این فعالیت هنری میزان تجربه بسیار تاثیرگذار بوده و یک نقاش با تجربه، به قطعیت می‌تواند اثرهای بهتری خلق کند.

در پایان باید گفت که در این محتوا با نحوه نقاشی ساختمان طرح سنگ آشنا شدیم و مزایای استفاده از آن را با هم بررسی کردیم. همانطور که اشاره شد، فعالیت نقاشی ساختمان نیاز به تجربه چند ساله داشته و تنها با تمرین فراوان عملی است.

پس اگر قصد استفاده از نقاشی طرح سنگ روی ستون خانه خود دارید ولی از تجربه کافی برخوردار نیستید، حتما از فرد متخصص کمک گرفته و جلوه‌ای ویژه‌ به محیط زندگی خود ببخشید. امیدواریم که عکس های نقاشی طرح سنگ در کنار نکات گفته شده موثر واقع شده و به دیزاین داخلی خانه‌تان کمک کرده باشد. برای پیدا کردن یک نقاش ماهر که نقاشی ساختمان طرح سنگ انجام دهد کافیست یک سفارش رایگان در "خدمت از ما" ثبت کنید و در قسمت توضیحات بیان کنید که چه طرحی مدنظرتان است. حتی میتوانید عکس طرح سنگ دلخواهتان را در مراحل ثبت سفارش بارگذاری کنید.

4.1 امتیاز از 1191 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین