نکات پیرامون اسباب کشی برون شهری

ثبت درخواست " اسباب کشی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات پیرامون اسباب کشی برون شهری

برای نقل مکان به یک شهر جدید، به طبع ناگزیر به اسباب کشی برون شهری خواهید بود. گاهی به دلایل شغلی و کاری، گاهی نیز به دلایل شخصی و خانوادگی ممکن است تصمیم به مهاجرت به شهر دیگری داشته باشید. به هر دلیلی که تصمیم به این کار می‌گیرید، لازم است بدانید اسباب کشی برون شهری، نسبت به اسباب کشی درون شهری دردسرهای بیشتری دارد.

به دلیل مسافت زیاد، اسباب و وسایل باید با دقت بیشتری بسته بندی و جاگیری شوند تا احتمال آسیب رسیدن به آن‌ها در طول مسیر کمتر شود. در این مطلب به بیان نکاتی پیرامون اسباب کشی برون شهری می‌پردازیم تا شما عزیزان بتوانید با آگاهی از آن‌ها، روند این کار را برای خود تسهیل کنید. با ما همراه باشید.

مواردی که باید در اسباب کشی برون شهری رعایت کنید.

در حین اثاث کشی و پیش از آن، باید مراحل مختلف را به درستی پیش ببرید تا دچار مشکل نشوید. این مراحل شامل نکات ساده ای هستند که در عین حال عدم رعایت آن‌ها ممکن است خسارت مالی برایتان در پی داشته باشد. در این بخش، این موارد را به ترتیب بیان می‌کنیم.

 

اصول اسباب کشی برون شهری

 

رزرو وسیله نقلیه در زمان مقرر

طبعا روزی را از قبل برای اسباب کشی برون شهری معین کرده اید. پس باید چند روز قبل، از طریق شرکت‌های باربری ماشین مناسب حمل و نقل اسباب و اثاثیه خود را برای شهر مقصد رزرو کنید. این کار دغدغه‌های شما را درمورد پیدا کردن وسیله حمل و نقل در روز اسباب کشی مرتفع خواهد کرد.

 

تهیه بارنامه دولتی

برای اسباب کشی برون شهری و جابجایی وسایل منزل مابین دو شهر مختلف، لازم است برای وسیله حمل و نقلی که رزرو کردید بارنامه دولتی صادر شود. در این مجوز، مشخصات فرستنده و گیرنده و همین طور ارزش ریالی کالاهای موجود در بار ذکر می‌شود تا در صورت بروز حوادث احتمالی، بتوانید بخشی از خسارات خود را از طریق بیمه نامه جبران کنید.

 

بسته بندی اصولی اثاثیه

به دلیل طولانی بودن مسافت و احتمال ناهمواری مسیر، بسته بندی اصولی در هنگام اسباب کشی برون شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وسایل، مخصوصا شکستنی‌ها، باید با متریال مناسبی مثل پلاستیک‌های ضربه‌گیر و حبابی بسته‌بندی شوند و به درستی در کارتون جایگیری شوند، به نحوی که فضای اضافی برای تکان‌خوردن و جابجایی وسایل وجود نداشته باشد.

بهتر است برای بسته بندی اصولی اسباب و اثاثیه، از نیروی کار متخصص کمک بگیرید. کارگر ماهر و باتجربه، به بهترین نحو بسته‌بندی وسایل را انجام خواهد داد. همچنین وسایل بزرگتر مثل مبلمان و لوازم برقی را به روشی خاص پک می‌کند تا در طی حمل و نقل کمترین آسیب به آن‌ها برسد.

 

حمل و نقل و چیدمان وسایل در خودرو

در این بخش نیز توصیه ما این است که از کارگر متخصص کمک بگیرید. حمل و نقل وسایل سنگین در ساختمان و چیدمان آن‌ها در ماشین باربری، نیازمند مهارت و تجربه قبلی است. این متخصصین به اصولی‌ترین شکل ممکن اثاثیه را جابجا کرده و در خودرو می‌چینند.

همچنین این نکته مهم را درنظر داشته باشید که به دلیل مسافت طولانی، احتمال همراهی کارگران حمل و نقل با شما پایین است. پس از قبل در شهر مقصد کارگرانی را برای جابجایی وسایل هماهنگ کنید تا با مشکل رو‌به‌رو نشوید.

 

از وسایل بسته‌بندی شده، لیست تهیه کنید.

روی همه کارتون‌های اثاثیه، نام هر وسیله را به طور واضح بنویسید. سپس از همه آن‌ها یک چک لیست تهیه کنید. این کار کمک می‌کند تا به طور دقیق درجریان اسبابی که تحویل باربری داده‌اید قرار بگیرید و همچنین موقع تحویل آن‌ها در مقصد، لیست خود را چک کنید و همه وسایل را کامل تحویل بگیرید.

 

وضعیت ترافیک و آب و هوایی را چک کنید.

حتما وضعیت آب و هوایی شهر مبدا و مقصد را چک کنید. همچنین سعی کنید در تعطیلات به اسباب کشی برون شهری اقدام نکنید. وجود ترافیک و شرایط نامناسب جوی علاوه بر افزایش هزینه، احتمال بروز مشکلات و خسارات را نیز تشدید می‌کند. پس به هیچ وجه از این مسئله غافل نشوید.

 

بر روند اسباب کشی برون شهری نظارت داشته باشید.

حتما شماره تلفن و پلاک ماشین راننده باربری را برای خود ذخیره کنید. حتی الامکان خودروی بابری را در جاده همراهی کنید تا در جریان روند کار باشید و خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد. پیش از رسیدن به شهر مقصد، منزل جدید را برای ورود اسباب و اثاثیه به آن، آماده کنید. مثلا اگر ساختمان نیاز به نقاشی یا نظافت دارد، قبل از نقل مکان این کارها را انجام دهید تا پروسه تسریع شود.

 

از نیروی کار متخصص کمک بگیرید.

همان طور که پیشتر ذکر شد، بهتر است برای همه مراحل در اسباب کشی برون شهری از کارگر ماهر و باتجربه کمک بگیرید تا بسته‌بندی، حمل و نقل و چیدمان به بهترین شکل انجام پذیرد و به وسایل آسیبی نرسد. مهم است که حتما با پرس و جو و جستجوی دقیق، بالاخص در شهر مقصد که آشنایی کمتری با آن دارید، بهترین افراد را برای اسباب کشی برون شهری انتخاب کنید.

 

کارگر و ماشین اسباب کشی برون شهری

 

عوامل موثر بر هزینه اسباب کشی برون شهری

هزینه اسباب کشی برون شهری، طبعا در حالات مختلف، متفاوت است. عوامل مختلفی هستند که در تعیین هزینه اسباب کشی برون شهری تاثیر گذارند. این عوامل به طور کلی از قبیل زیر اند:

  • نوع ماشین باربری (ماشین‌های باربر با ظرفیت بالاتر، هزینه بیشتری دارند)
  • مسافت بین شهر مبدا و مقصد
  • مزد کارگر حمل اثاثیه
  • مزد راننده خودرو
  • ساعات طی شده در حین اسباب کشی
  • هزینه‌های مربوط به بسته بندی وسایل (هزینه کارتون، پلاستیک‌های ضربه گیر و مزد کارگر بسته بندی)
  • تعداد طبقات ساختمان (به دلیل عدم امکان استفاده از آسانسور، تعداد طبقات در مزد کارگر تاثیرگذار است)

سخن آخر

اسباب کشی برون شهری تفاوت‌هایی با اسباب کشی در مقیاس یک شهر دارد و بعضا از آن پر دردسر است. سبک بسته بندی و حمل و نقل اثاثیه در اسباب کشی برون شهری از اهمیت بیشتری برخوردار است. عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید در حین و پیش از اسباب کشی به آن توجه کنید. این مطلب نیز به بیان نکات پیرامون اسباب کشی برون شهری اختصاص یافته است.

4.5 امتیاز از 1065 رای


اسباب کشی
برای سرویس اسباب کشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین