مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی

ثبت درخواست "نصب پمپ آب و منبع"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی

آیا با مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی آشنایی دارید؟! اغلب افراد با سرو صدای مکرر پمپ آب و هزینه ی برق مصرفی پمپ آب مشکل دارند و به‌دنبال راه حلی برای آن هستند. مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی به گونه ای طراحی شده است که با هر بار باز و بسته شدن آب در ساختمان نیازی به خاموش و روشن شدن پمپ آب نباشد. در واقع همین کم شدن میزان کار پمپ آب، عامل اصلی کاهش برق مصرفی در مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی بشمار می‌رود.

همچنین هر چقدر که حجم مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی بیشتر باشد، تعداد دفعات روشن و خاموش شدن پمپ آب کاهش می‌ یابد و به پمپ آب فشار کمتری وارد می شود. معمولا حداقل حجم مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی برای یک واحد ۱۰۰ متر مربعی، ۲۵ لیتر می‌باشد، که حتما یک متخصص باید حجم مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی را متناسب با فضای منزلتان تشخیص دهد. با ثبت سفارش از سایت "خدمت از ما" به‌راحتی می‌‌توانید از چندین متخصص کمک بگیرید و با متناسب ترین قیمت مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی و قیمت مخزن پمپ آب خانگی ایتالیایی را تهیه کنید.

حتما این سوالات در مورد مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی برای شما هم پیش آمده است:

 • قیمت منبع تحت فشار پمپ آب ترکیه
 • قیمت مخزن تحت فشار 100 لیتری
 • قیمت مخزن تحت فشار ۲۴ لیتری
 • قیمت تیوپ پمپ آب خانگی ایتالیایی

 

نکته مهم این است که قیمت مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی بر اساس حجم آن تعیین می‌شود، معمولا مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی بسته به تعداد واحد ساختمان، می تواند کوچک یا بزرگ باشد. بطور کلی اندازه مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی در ابعاد 10 ، 20 ، 30 لیتر و تا اندازه های بسیار زیاد مثلا 200 لیتر برای مصارف کارخانه ای و بیش از این مقدار نیز موجود می باشد، که البته بهترین حجم برای مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی، خانه های 3 تا 4 طبقه متناسب با تعداد نفرات، 40 تا 60 لیتری می باشد.

 

انواع مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

 1. مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی تیوپی
 2. مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی

 

بطور کلی روند کار یک مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی به این صورت است که آب را با هوایی که پشت آن قرار می‌دهد، تحت فشار قرار داده و به محض باز شدن شیر آب، آب با فشار بیرون می‌آید. در صورتی که میزان آب مصرفی‌ بیشتر از حجم مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی تان باشد، آنگاه پمپ به صورت اتوماتیک به وسیله کلید اتوماتیک پمپ، استارت زده و روشن خواهد شد.

در ادامه به چگونگی کارکرد هر کدام یک از این انواع مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی پرداخته و مزایا و معایب هر یک را توضیح خواهیم داد.

 

مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی

درون مخزن تحت فشاردیافراگمی، به دو قسمت تقسیم می‌شود، قسمت خشک که به وسیله یک شیر، هوای پر فشار وارد منبع آب می‌شود. قسمت دیگر مخزن تحت فشار را هم آب تشکیل می‌دهد که از یک خروجی به پمپ آب متصل می‌شود. به این صورت که هنگامی که پمپ آب شروع به کار کردن می‌کند، هوای پشت آن زیادتر شده و وقتی که به فشار مورد نظر رسید، پمپ خاموش می‌شود و زمان مصرف آب دیافراگم دوباره به حالت اولیه باز می گردد.

مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی معمولا از جنس فولاد یا فایبرگلاس هستند که مدل فولادی جدید ارزان تر است و تعداد دفعات کمتری به سرویس احتیاج دارد.

 

مزایای مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی

 1. دوام بسیار بیشتری نسبت به مخازن تیوپی دارند.
 2. کارایی آن ها ۱۰۰ درصد بالاتر از منابع تیوپی است.
 3. گارانتی بهتر و با مدت زمان طولانی تر

 

یک نکته مهم که باید در مورد مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی دیافراگمی به آن توجه کنید این است اگر فشار اولیه شما خوب است برای وردی آب به منبع از یک فیلتر دیسکی استفاده کنید تا مانع ورود سنگ ریزه و... به‌ داخل منبع آب شوید و هم منبع، هم پمپ طول عمر بیشتر داشته باشند.

البته در صورتی که از مخازن پلی اتیلنی استفاده می کنید برای اینکه با این مشکل روبه رو نشوید، بهتر است خروجی آن را کمی بالاتر از کف مخزن نصب نمایید.

 

مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی ، مخزن فشار پمپ خانگی

 

مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی تیوپی

روند کار مخازن تحت فشار تیوپی، به این صورت است که درون مخزن به‌‌وسیله یک تیوپ، آب تحت فشار نگه داشته می‌شود. معمولا مخازن تحت فشار تیوپی در سیستم های قدیمی استفاده می‌شدند و از لحاظ دوام و کارایی، عملکرد کمتری نسبت به مخازن تحت فشار دیافراگمی دارند.

 

معایب مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی تیوپی

 • نظیر تغییر مزه و بوی آب
 • سوراخ شدن تیوپ داخلی منبع آب
 • کم باد شدن مخزن به مرور زمان

 

بطور کلی با وجود اینکه منابع تحت فشار دیافراگمی هزینه زیادی در بر دارند ولی نسبت به قیمت تیوپ پمپ آب خانگی ایتالیایی و هزینه تعویض تیوپ منبع تحت فشار انتخاب مطمئن تر و مناسب تری محسوب می‌شوند. در ادامه به شما مراحل تعویض تیوپ منبع تحت فشار را آموزش می‌دهیم.

 

مراحل تعویض تیوپ منبع تحت فشار

مرحله اول: ابتدا منبع تحت فشار را از سیستم لوله کشی جدا کنید. کلاهک شیر هوای سوزنی را برداشته و با فشردن پین هوای آن را تخلیه کنید. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که آب داخل منبع آب کاملا خالی شده، منبع را روی زمین بخوابانید تا آب کاملا تخلیه گردد.

مرحله دوم: پس از آن کانکتور و فلنج را از انتهای منبع باز کرده و تیوپ را بیرون بیاورید. همه ی نا صافی های داخل منبع فلزی و لبه ها را به کمک سمباده از بین ببرید. مخزن را دوباره به حالت قبلی خود برگردانید تا نصب تیوپ راحت تر انجام شود.

مرحله سوم: تیوپ جدید را داخل محفظه فلزی جای گذاری کنید. مطمئن شوید که تیوپ در داخل منبع انبساط بسته به درستی قرار گرفته باشد و چک کنید که پیچ نخورده باشد.

مرحله چهارم: اتصال فلنج را روی تیوپ انداخته، دهانه آن را کمی بیرون بکشید، فلنج را طوری قرار دهید که به خوبی لبه های تیوپ را بپوشاند تا پس از بستن پیچها منبع آب بند شود. مهره ای که فلنج را نگه می دارد به صورت ضربدری با آچار مخصوص محکم کنید. در نهایت حتما دور اتصالات پایین سیستم را با نوار تفلون بپوشانید تا درزگیری و آب بندی شود.

 

 جمع بندی نهایی

با توجه به تمام موارد گفته شده، مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی در کنار منبع آب و پمپ آب نقش بسیار مهمی در یک ساختمان دارد و این مخزن ها نیز مانند سایر وسایل برقی به طور مرتب نیاز به سرویس دارند علی الخصوص مخازن تحت فشار تیوپی. شما می‌توانید با توجه به قیمت مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی در مقایسه با قیمت مخزن پمپ آب خانگی ایتالیایی یک انتخاب درست برای خرید یک مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی داشته باشید و بهتر است قبل از نصب مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی حتما از چندین متخصص درباره قیمت مخزن تحت فشار پمپ آب خانگی مشاوره بگیرید. با مراجعه به سایت "خدمت از ما"می‌توانید به‌راحتی قیمت بگیرید و متناسب ترین را انتخاب کنید.

نصب پمپ آب و منبع
برای سرویس نصب پمپ آب و منبع از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading