علت سرد نکردن آبسردکن یخچال

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت سرد نکردن آبسردکن یخچال

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال چیست؟ کار نکردن آب سرد کن یخچال به چه علت می‌تواند باشد؟ آب سرد کن یخچال ال جی چرا کار نمی‌کند؟ علت آب نیامدن از یخچال ساید چیست؟ مشکل سرد نکردن آبسردکن یخچال از کدام قطعه آن است؟ این‌ها رایج ترین سوالاتیست که در حین تعمیر آبسردکن یخچال مطرح می‌شود.

در این مقاله از مجله خدمت از ما می‌خواهیم در رابطه با علت سرد نکردن آبسردکن یخچال و مشکلاتی که ممکن است برای آبسردکن یخچال فریزر ایجاد شود، صحبت کنیم.

بررسی علت سرد نکردن آبسردکن یخچال 

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال، خراب شدن مخزن آبسردکن یخچال می‌تواند باشد. در واقع اگر آبسردکن یخچال شما مخزنی باشد؛ پس این بدان معنی است که یخچال یک منبع دارد که در آنجا آب جمع می‌شود و برای خنک کردن آب، سرمای خود را از خود یخچال تامین می‌کند و در نتیجه اگر یخچال شما برودت لازم را نداشته باشد آب خنکی نخواهید داشت. 

چنانچه بعد از بررسی مخزن آبسردکن یخچال، هنوز آبی که از قسمت آبریز آبسردکن ساید خارج می‌شود و خنک نیست بدانید که دستگاه شما یک مشکل فنی دارد و برای رفع عیب عدم سرما باید قطعات زیر چک شود:

 

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال

 

علت نیامدن آب از آبسردکن یخچال چیست؟

گاهی ممکن است کار نکردن آب سرد کن به این معنی باشد که آبی از آبسردکن یخچال خارج نمی‌شود و یا به عبارت دیگر آبسردکن آب نمی‌دهد. در این مواقع می‌توان مشکل را به موارد زیر مربوط دانست:

 • لوله انتقال آب یخ زده است
 •  شیر ورودی آب یا شیر برقی خراب است.
 • فشار شیر کم است.
 • فیلتر آب کم مشکل دارد.
 • ایراد سوئیچ درب و نیاز به  تعویض لاستیک درب یخچال
 • معیوب بودن سوئیچ دیسپنسر یا آبسردکن
 • بورد کنترلی آب سردکن معیوب است.

این‌ها از دلایل کار نکردن آبسردکن یخچال، علت سرد نکردن آبسردکن یخچال، بالا نیامندن آبسردکن و دیگر مشکلات آبسردکن می‌تواند باشد. با هم یکی یکی به سراغ هر یک از مشکلات می‌پردازیم.

 

مهم‌ترین انواع علت کار نکردن آبسردکن یخچال 

در صورتی که مخزن را بررسی کردید و همچنان آبسردکن یخچال آب را سرد نکرد، این مشکل را می‌توان به تنظیم نبودن ترموستات دمایی یخچال و ایراد برد کنترلی دیسپنسر یا آبسردکن اشاره کرد که این دو مشکل ناشی از معیوب شدن قطعات زیر است.در این شرایط باید نسبت به رفع ایراد و تعمیر ترموستات یخچال و قطعات نامبرده اقدامات شود.

 

لوله آب داخل در یخ زده است

اولین علت کار نکردن آبسرد یخچال ممکن است مربوط به یخ زدگی لوله های داخل آب باشد. برای تشخیص یخ‌زدگی لوله آب، لوله را در قسمت زیرین در یخچال جدا نموده و داخلش هوا بدمید. اگر هوایی عبور نکرد، یعنی آب لوله یخ زده است. پس دست به کار شوید و یخ را با آب کردن خارج نمایید. و سپس مطمین شوید که دمای فریزر مناسب باشد (صفر الی ۱۰ درجه فارنهایت).

 

شیر ورودی آب

دومین علت کار نکردن آبسردکن یخچال ساید بای ساید مخصوصا و علت بالا نیامدن آب از آب سرد کن یخچال؛خرابی شیر ورودی است. اگر شیر خراب باشد یا فشار آب کم باشد، شیر ورودی باز نخواهد شد. پس از یک مولتیمتر برای تست اتصال جریان شیر ورودی آب استفاده کنید. اگر مشاهده کردید که اتصالی وجود ندارد، شیر را تعویض نمایید. توجه داشته باشید که حداقل فشار لازم برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi یا ۱.۳۶ اتمسفر است.

 

فشار کم سیستم آب خانگی

سومین علت کار نکردن آبسردکن یخچال مربوط به است که به فشار سیستم آب خانگی کم است. چرا که فشار شیر ورودی است که آب را به آب سردکن هدایت می‌کند. دقت داشته باشید که حداقل فشار آب برای عملکرد صحیح شیر ۲۰ psi است. پس دست به کار شوید و جریان آب را چک کرده و فشارش را تست نمایید تا بیشتر از ۲۰ psi باشد.

 

بورد کنترلی آب سردکن

چهارمین علت کار نکردن آب سردکن یخچال، بورد کنترل است. بورد کنترلی مسئول عملکرد سیستم آب سردکن است. در صورت خراب بودن آن، برق کلی سیستم آب سردکن را تامین نمی‌شود. اگر فقط بخش آب ریزی عمل نمی‌کند، هر یک از اجزای آن را قبل از تست بورد کنترلی تست نمایید. احتمال معیوب بودن یک قطعه بسیار زیاد است. اگر کل سیستم آب سردکن کار نمی‌کند، احتمال خرابی برد کنترلی بیشتر است.

 

کلید آب سردکن

پنجمین علت کار نکردن آبسردکن یخچال، خرابی کلید آب سردکن است. چرا که کلید مسئول برقراری جریان ولتاژ به آب سردکن است. در صورت خراب بودن یکی از کلیدهای آب سردکن، سیستم عمل نخواهد کرد. برای تشخیص عیب در کلید، اتصال جریان کلید را با یک مولتیمتر تست نمایید. اگر اتصالی وجود نداشت، برای تعویض کلید دست بنجباندید.

 

فیلتر آب

ششمین علت کار نکردن آبسردکن یخچال، خرابی فیلتر آب است. اگر فیلتر آب مسدود شده باشد، جریان آزاد آب را به آب سردکن محدود و عملکرد صحیح آن را مختل می‌کند. پس توصیه می‌کنیم که برای اطمینان از جریان پذیری و کیفیت مناسب آب، فیلتر را باید هر ۶ ماه یک بار تعویض نمود.

 

کلید درب یخچال

هفتمین و اخرین علت کار نکردن آبسردکن یخچال، خرابی کلید درب یخچال است. چرا که کلید درب هنگام باز بودن درب یخچال، سیستم آب سردکن و یخ ساز را خاموش می‌کند. یعنی اگر کلید در خراب شود، آب سردکن دیگر روشن نمی‌شود. پس برای تست خرابی کلید، از یک مولتیمیتر برای تست اتصال جریان استفاده نمایید. اگر اتصال جریانی هنگام فعال بودن کلید وجود نداشت، آن را تعویض کنید.

در جریان این نشانه‌هابرای راه اندازی یخساز و تعمیر کلید درب یخچال باید با افراد آموزش دیده در این زمنیه در ارتباط بوده و نسبت به رفع ایراد آبسرد کن اقدام کنید.

 

علت سرد نکردن آبسردکن یخچال

 

چرا آبریز یخچال ساید بای ساید چکه می‌کند؟

اگر از آبسردکن یخجال ساید بای ساید شما آب چکه میشود ممکن است علت آن یکی از عوامل زیر باشد:

 • خرابی در پدال آبسردکن
 • شیر برقی
 • مشکل در مسیر آبرسانی

جهت رفع عیب چکه کردن آبریز یخچال ساید بای ساید، مراحل زیر را چک نمایید:

 1. در مرحله اول به صورت مستمر به مدت 6 دقیقه پدال آبسردکن یخچال را فشار دهید تا هوای آن خارج شود، دوباره بررسی نمایید.
 2. سپس فیتینگ ها را بررسی نمایید که خوب آب بندی شده باشد.
 3. اتصال شلنگ آب از پشت یخچال و شیربرقی را چک نمایید.
 4. تانک واتر را خارج کنید و مشاهده نمایید که آیا هوا در فیتینگ وجود دارد یا خیر؟ اگر هنوز آبریز چکه میکند تانک واتر تست و درنهایت تعویض کنید.
 5. اگر همچنان مشکل باقی است نسبت به تعمیر شیر برقی یا تعویض آن اقدام کنید.
 6. همچنین اگر پدال آسیب ببیند، باعث چکه کردن آب میشود.

تعمیر آبسردکن یخچال

اگر برای رفع این مشکلات و تعمیر آبسردکن یخچال در حاشیه اقدامات لازم برای سرویس و تعمیر یخچال ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی و سایر برند‌ها به کمک یک تکنسین خبره نیاز دارید، روی ما حساب کنید. تعمیر آبسردکن یخچال، تعمیر پدال آبسردکن، تعمیر مخزن و... را به تعمیرکاران یخچال فعال "خدمت از ما" بسپارید.

در حالت کلی همه اقدامات لازم برای استفاده بهینه و اصولی از یخچال مثل نصب صحیح، ترمیم رنگ در یخچال، تعمیرات فنی و تعویض قطعات اصلی بهتر است تحت نظارت افراد متخصص و آموزش دیده صورت گیرد.بنابراین همانند تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و رفع علت دود زدن اجاق گاز و دیگر لوازم جانبی آشپزخانه تعمیر آبسرد کن یخچال را در هر برندی به متخصصش بسپارید.

4.5 امتیاز از 1302 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین