انواع دیوار سنگی برای خانه

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع دیوار سنگی برای خانه

دیوار سنگی که بیشتر با لفظ دیوار پوش سنگی قابل شناسایی بوده، بیانگر استفاده از انواع سنگ در طراحی و ساخت دیوار در قسمت‌های مختلف ساختمان است. ساخت و اجرای دیوار سنگی در محیط‌های مسکونی و باغ‌ها و دیگر نوع ساختمان از اوصول و نحوه اجرای خاصی برخوردار است. 

دیوار سنگی خانه، دیوار سنگی آشپزخانه و انواع سنگ برای دیوارچینی مصارف کاربردی مختلف این سبک را در ساختمان‌های گوناگون بیان می‌کند. اجرای دیوار سنگی در محیط ساختمان و نصب دیوار پوش سنگی برای طراحی دیوار از تکنیک‌های رایج دکوراسیون داخلی به شمار می‌آید.

دیوار سنگی بر اساس مقاوم بالای سنگ‌های به کار رفته در ساخت آن چه در حالت طبیعی و چه به صورت فرآوری شده یعنی دیوار پوش سنگی برای محیط‌های بیرونی و قسمت‌هایی مثل آشپزخانه بسیار کاربردی است. در این مطلب به بررسی انواع دیوار سنگی خانه در مدل‌های دیوارهای سنگی آشپزخانه و همین طور اصول کلی ساخت دیوار سنگی در محیط‌های باغی و ویلایی پرداخته شده است.

 

اصول ساخت دیوار سنگی

ساخت دیوار سنگی نمونه‌هایی از طراحی و اجرای دیوار برای محیط‌های باغی و همین طور حیاط ویلا و ساختمان‌های حیاط دار و آپارتمانی است.

 

ساخت دیوار سنگی

 

انواع سنگ به کار رفته در ساخت دیوار سنگی و همین طور نحوه اجرای مراحل دیوار کشی با سنگ در محیط در این سبک ساخت و ساز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

کاربرد ساخت دیوار سنگی

 

وزن سنگ، نحوه استقرار سنگ و نمای سنگ از مهمترین آیتم‌ها در انتخاب متریال برای ساخت دیوار سنگی ساختمان است. علاوه این موارد رعایت یک سری اصول و گذراندن دقیق مراحل ساخت دیوار سنگی در مشاهده نتیجه مطلوب تاثیر بسزایی دارد.

 

مراحل ساخت دیوار سنگی

 

در این قسمت به معرفی دو نمونه پر کاربرد از اجرای طرح دیوار سنگی در محیط خانه به صورت زیر پرداخته شده است.

 

دیوار سنگی خانه

اجرای دیوار سنگی خانه شامل دکوراسیون دیوار محیط داخلی و دیوارکشی فضای بیرونی ساختمان با این روش می‌باشد. اجرای دیوار سنگی با انوع سنگ‌های لاشه و مالون برای محوطه حیاط و باغ بر طبق اوصول تعیین شده حس و حال طبیعت اطراف را حفظ کرده و حالتی منظم به فضا می‌بخشد.

 

دیوار سنگی خانه برای دکوراسیون داخلی

 

استفاده از دیوار پوش سنگی با انواع سنگ‌های ساختمانی تزئینی از نمونه‌های اجرای دیوار سنگی در محیط داخلی ساختمان بوده که در جلب نظر بیننده و زیبایی فضا بسیار موفق بوده است.

 

دیوار سنگی خانه برای نمای ساختمان

 

نمای بیرون ساختمان و استفاده از سبک‌های حصار کشی و ساخت دیوار سنگی در اطراف ویلا از دیگر نمونه‌های کاربردی دیوار سنگی خانه است. در تصویر زیر نمونه ترکیبی از سنگ‌های ساختمانی در طراحی بیرونی تاثیر داشته است. 

 

دیوار سنگی خانه برای نمای ساختمان

 

دیوارهای سنگی اشپزخانه

نمونه‌های مختلفی از کاربرد انواع سنگ در ساخت دیوار بین کابینت در آشپزخانه، طراحی کلی دیوار آشپزخانه با دیوار پوش سنگی نمونه‌ای از کاربرد این طرح است.

 

دیوارهای سنگی اشپزخانه

 

ایجاد تناسب بین سنگ نصب شده روی کابینت، کف آشپزخانه با دیوار سنگی آشپزخانه از موارد پرکاربرد این مدل دکوراسیون دیوار است.

 

اوصول اجرای دیوار سنگی

ساخت دیوار سنگی در شرایط مطلوب علاوه بر موارد بیان شده به چند مرحله کاربردی در ساخت این تجهیزات در محوطه ساختمان نیز بستگی دارد. اوصول اجرای دیوار سنگی بطور مختصر در چند گزینه مهم و تاثیر گذار به شرح ذیل معرفی می‌شود.

  • جای دهی و قفل سنگ‌ها در دیوار سنگی: برای اجرای دیوار سنگی استفاده از سنگ‌های کوتاه یا ریشه در کنار سنگ‌های بلند یا عمقی به درستی شرایط جای دهی و قفل و بست سنگ‌ها ایجاد می‌شود.
  • ضخامت دیوار سنگی : ضخامت دیوار سنگی در انتقال سرما و گرما به محیط تاثیر داشته و برای افزایش زمان نفوذ هوا در آنها از ضخامت بیشتری برای سنگ استفاده می‌شود.
  • انواع سنگ برای دیوار چینی : با توجه به نوع دیوار کشی سنگی که می‌تواند برای حصار در بیرون و پوشش دیوار‌های ساختمانی در درون باشد، نوع سنگ‌ها انتخاب می‌شوند.
  • نحوه چیدمان در دیوار سنگی: رعایت مواردی مثل عدم تماس سنگ‌ها، ایجاد صحیح رج ابتدایی بنای سنگی و فراهم کردن شرایط محافظتی در این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.
  • بند کشی در انواع دیوار سنگی : تاثیر مستقیم بندکشی در استحکام و مقاومت دیوار بر اهمیت بندکشی در ساخت دیوار سنگی افزوده است.

 

اوصول اجرای دیوار سنگی

 

ساخت اصولی دیوار سنگی برای باغ و محوطه بیرونی ساختمان و همین طور اجرای طرح ساخت دیوار سنگی خانه در مکان‌های مثل آشپزخانه مستلزم نظارت و انجام این کار توسط افراد متخصص در این زمینه است.

 

انواع دیوار پوش سنگی برای دکوراسیون داخلی

دیوارپوش سنگی از نمونه‌های استفاده از طرح دیوار سنگی در محیط داخلی ساختمان بوده که با کاربرد انواع سنگ‌های تزئینی و دکوراتیو می‌باشد. در واقع دیوار پوش سنگی نمونه‌های فرآوری شده سنگ‌های طبیعی و مصنوعی برای نصب در قسمت‌های مختلف ساختمان است.

 

دیوار پوش سنگی

 

نمونه‌های مختلف و متنوعی از انواع دیوار پوش سنگی برای اجرای مدرن و به روز دیوار سنگی در آشپزخانه و دیگر قسمت‌های منزل تولید و ارائه می‌شود.

 

دیوار پوش سنگی در دکوراسیون داخلی

 

در این بخش با نمونه‌های متنوع دیوار پوش سنگی بر اساس جنس و متریال به کار رفته آشنا می‌شویم.

 

دیوار پوش سنگی با سنگ‌های دکوراتیو

دیواپوش سنگی در مدل دکوراتیو با ویژگی‌های سنگ‌های تزئینی و آنتیک ساختمانی مثل مرمر، تراورتن، گرانیت همراه است. این مدل دیوار پوش سنگی به دلیل کاربرد انواع سنگ دکوراتیو در روند ساخت در طراحی و دکوراسیون داخلی کاربرد زیادی دارد.

 

دیوار پوش سنگی با سنگ‌های دکوراتیو

 

تنوع رنگ و طرح این دیوار پوش که در بیشتر مواقع آنتیک خوانده شده بسیار زیاد است. همین امر بر میزان کاربرد و نصب این دیوار پوش سنگی در پشت تلویزیون، بین کابینت، آشپزخانه و سرویس بهداشتی و دیگر قسمت‌های منزل افزوده است.

 

دیوار پوش سنگی در پشت تلویزیون

 

از دیگز مزایای کاربردی دیوار پوش سنگی می‌توان به امکان ترکیب آن کاغذ دیواری، فلز و چوب در ساختار پوششی ساختمان است. خصوصیات ظاهری دیوارپوش دکوراتیو آن را برای دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک به یک اندازه جذاب و زیبا کرده است.

 

دیوارپوش دکوراتیو

 

دیوار پوش سنگی مرمر

ظاهری خاص و منحصر به فرد، طرح‌‌های کلاسیک و رنگ‌های متنوع، دوام و ماندگاری بالا و در نهایت انعکاس نور خوب در فضای داخلی از ویژگی‌های کابردی دیوار پوش سنگی مرمر در دکوراسیون داخلی است. محل اجرای دیوار پوش سنگی مرمر از مواردی بوده که در هنگام انتخاب باید به آن توجه ویژه داشت.

 

دیوار پوش سنگی مرمر

 

هزینه بالای دیوار پوش سنگی مرمر تا استفاده آن را برای مقیاس‌های بزرگ محدود کرده است. از این مدل دیوار پوش برای پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و سرویس بهداشتی به نسبت دیگر موارد به کار رفته در طراحی داخلی استفاده می‌شود.

 

دیوار پوش سنگی مرمر برای آشپزخانه

 

دیوار پوش سنگی تراورتن

یکی از نمونه سنگ‌های طبیعی به کار رفته در ساخت انواع دیوار پوش سنگی و اجرای طرح دیوار سنگی در فضای داخلی ساختمان تراورتن در رنگ‌های مختلف است.

 

دیوار پوش سنگی مرمر برای آشپزخانه

 

مقاومت بالا، نفوذ ناپذیری، رنگ بندی و طراحی متنوع و قیمت مناسب آن به نسبت سنگ مرمر این دیوار پوش سنگی را برای محیط‌هایی مثل سرویس بهداشتی، آشپزخانه و راه پله مناسب کرده است.

 

دیوار پوش سنگی تراورتن

 

عدم یکنواخت بودن طرح و رنگ سنگ تراورتن برای اجرای دیوار سنگی خانه از معایب این مدل دیوار پوش می‌باشد. 

 

دیوار پوش سنگی گرانیت

این جنس و مدل دیوار پوش سنگی امروزه در نوع طبیعی و مصنوعی تولید و در دکوراسیون پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. تنوع رنگ بالا و مقاومت ساختاری دیوار پوش گرانیت آن را برای اجرای دیوار سنگی در ادارات، مکان‌های صنعتی، و حمام و سرویس بهداشتی منزل مناسب کرده است.

 

دیوار پوش سنگی گرانیت

 

 هدر رفت انرژی به دلیل عایق نبودن این دیوار پوش و وزن بالای سنگ به کار رفته در آن از معایب اصلی دیوار پوش سنگی گرانیت در ساختمان‌های مختلف به شمارمی‌آید.

 

دیوار پوش سنگی گرانیت برای آشپزخانه

 

دیوار پوش سنگی از جنس آجر

امروزه کاربرد آجرهای دکوراتیو و مهندسی شده در دیوارپوش سنگی بسیار دیده می‌شود. تنوع رنگ و اشکال هندسی در نصب دیوار پوش سنگی بر استفاده از این مدل دیوار پوش را برای محیط‌های تجاری و مسکونی و مکان‌های عمومی بیش از پیش افزوده است.

 

دیوار پوش سنگی از جنس آجر

نکات مهم در ساخت دیوار سنگی و اجرای دیوار پوش سنگی

رعایت اوصول کاربردی کلی ساخت دیوار سنگی خانه و همین طور دیوار سنگی آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب سنگ، اجرای صحیح دیوارکشی در محیط بیرون و برقراری تناسب در نصب دیوار پوش سنگی در فضای داخلی از بارزترین نکاتی بوده که باید در این مورد رعایت شود.

 

دیوار سنگی برای ساختمان

 

در هنگام انتخاب انواع دیوار پوش سنگی یا طرح خاصی برای اجرای دیوار سنگی با در نظر گرفتن شرایط محیط با کمک افراد متخصص اصولی ترین انتخاب را داشته باشید.

4.5 امتیاز از 1149 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین