علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

ثبت درخواست "تعمیر ماشین لباسشویی"
علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می‌تواند روند زندگی روزانه را به‌طور جدی دچار مشکل کند. چگونه؟ تصور کنید بالاخره آن آخر هفته‌ای که منتظرش بودید رسیده است. قصد دارید به تمام کارهای عقب افتاده رسیدگی کنید. از شستن لباس­ها شروع می‌کنید. لباس­‌ها را در ماشین می‌گذارید. در آن را می‌بندید و ماشین لباسشویی را روشن می‌کنید اما اتفاقی نمی‌افتد. بله، گویا دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد. اما علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد؟

در این مقاله قصد داریم دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی و راه حل رفع آنها را بررسی کنیم. تفاوتی ندارد در جستجوی علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما هستید، علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوقلو یا علت نچرخیدن ماشین لباسشویی حایر. این مطلب را از دست ندهید تا علت نچرخیدن ماشین لباسشویی‌تان را کشف کنید.

 

1. علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی: بسته نشدن در

هر زمان که با نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی‌تان روبرو شدید، اولین چیزی که باید بررسی کنید، بسته شدن صحیح درب ماشین لباسشویی است. قبل از هر حدس و گمان دیگری برای این سوال که چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد، ابتدا از سالم بودن قفل درب ماشین لباسشویی اطمینان حاصل کنید. در بسیاری از ماشین‌های لباسشویی(مخصوصا مدل‌های جدیدتر)، تا زمانی که درب کاملا بسته نباشد، دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد. زیرا سوئیچ درب نمی‌تواند دستور بسته شدن درب را به کنترل پنل و برد ماشین لباسشویی دهد.

اگر ماشین لباسشویی شما صفحه نمایش داشته باشد، خطای بسته نبودن درب را به شما نشان خواهد داد. اگر درب را باز و بسته کردید و کمی با آن کلنجار رفتید و مشکل حل نشد، احتمالا علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشومای شما(یا سایر برندها) از خرابی سوئیچ درب ناشی می‌شود و باید آن را تعمیر یا تعویض کرد.

البته در بعضی از مدل‌های ماشین‌های لباسشویی، موتور محرک وظیفه بستن درب ماشین لباسشویی را به عهده دارد. بنابراین علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوقلوی شما(و مدل‌های دیگر) می­‌تواند موتور محرک(نه سوئیچ درب) باشد. برای بررسی سالم بودن موتور محرک ماشین لباسشویی از اهم‌متر استفاده می‌شود.

 

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما

 

2. علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی: مشکل در بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی

یکی از موارد اصلی برای علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا و بقیه برندها ممکن است معیوب بودن بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی باشد. بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی موتور درایو را به سبد شستشو متصل می‌کند. اگر بلبرینگ ساییده شده باشد یا هر مشکلی دیگر در آن به وجود آمده باشد، در چرخش دیگ ماشین لباسشویی مشکل ایجاد خواهد کرد.

اگر خودتان قصد بررسی علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پارس یا دوو یا... را دارید، حتما هنگام بررسی بلبرینگ دیگ ماشین لباسشویی به تسمه‌های لباسشویی دقت کنید و مطمئن شوید به خوبی و به‌گونه‌ای روان وظیفه خود را انجام می‌دهند. علاوه بر بررسی این موارد برای علت نچرخیدن ماشین لباسشویی حایر، پاکشوما و...، پیش از بررسی بلبرینگ حتما اطمینان حاصل کنید که چیزی جلوی چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را نمی‌گیرد.

 

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی چیست؟

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی دوقلو

 

3. علت نچرخیدن ماشین لباسشویی: وجود مشکل در اتصال موتور و درایو

واقعیت این است که پاسخ سوال چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد و علت نچرخیدن ماشین لباسشویی دوقلو، می‌تواند با توجه به مدل ماشین لباسشویی شما متفاوت باشد. وجود مشکل در اتصال موتور و درایو ممکن است یکی دیگر از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد، اما تنها در آن دسته از ماشین‌های لباسشویی که یک موتور دوتایی و همچنین یک موتور درایو دارند. در صورت وجود عیب در اتصال این دو شاهد نچرخیدن ماشین لباسشویی حایر و... خواهیم بود.

معمولا این مشکل به دلیل ساییده شدن یک تسمه پلاستیکی متصل کننده پیش می‌آید که با تعویض آن به راحتی می‌توان مشکل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را رفع کرد.

 

 

علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا

 

امیدوایم با مطالعه این مطلب توانسته باشید پاسخ سوال "چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی‌چرخد" را گرفته باشید. در این مطلب سعی کردیم مهم‌ترین دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی پاکشوما و... را بررسی کنیم. درصورتی که هر زمان با مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی (نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی اسنوا، پارس و...) رو‌به‌رو شدید و به هر دلیلی قادر به رفع آن نبودید، درخواست خود را در وبسایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت کنید. متخصصان ما در اسرع وقت به درخواست شما رسیدگی خواهند کرد.

به این مطلب امتیاز دهید

4.30 امتیاز از 15 رای

تعمیر ماشین لباسشویی

برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با لوازم خانگی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading