تمیز کردن شیشه پنجره‌ ها

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن شیشه پنجره‌ ها

تمیز کردن شیشه پنجره‌ها برایتان کار سخت و دشواری است؟

تمیز کردن شیشه‌ یا همان پاک کردن شیشه پنجره به طور ایده آل، باید سالی دوبار در برنامه نظافت منزل قرار گیرد. ولی از آن جایی که گاهی تمیز کردن شیشه‌ها کار طاقت فرسایی است، ممکن است تنها آن را سالی یک بار انجام دهیم. اگر تمیز کردن شیشه‌ ها از راه درستی انجام شود، آسان‌تر، سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود. در ادامه یکی از راه‌های تمیز کردن شیشه‌ ها به طور صحیح را از شروع تا پایان آن توضیح می‌دهیم.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از شروع اقدام به ایجاد لکه بر قوی شیشه کنید تا کارتان با راحتی بیشتری پیش رود.

 

هنگام تمیزکردن شیشه‌ها به چه مواردی باید توجه داشت؟

  • پاك كردن جرم شيشه
  • تميز كردن شيشه دوجداره
  • پاك كردن چربي از روي شيشه
  • پاك كردن رسوب آب از شیشه
  • نحوه پاك كردن سيمان از روي شيشه

 

آماده سازی برای تمیز کردن شیشه‌ ها

  • قبل از تمیز کردن شیشه‌ ها بهتر است لکه‌ها، آشغال‌ها و لایه گرد و خاکی که روی آن‌ها نشسته را پاک کنیم تا هنگام پاک کردن شیشه پنجره آن‌ها پخش نشوند و شیشه را بیشتر کثیف کنند. به خصوص لکه‌هایی که روی پنجره‌های بیرونی هستند مثل لکه اب روی پنجره سخت تر پاک می‌شوند چرا که معمولاً چندین ماه روی پنجره مانده‌اند و گرد و خاک جذب کرده اند و پاک کردن آن‌ها تلاش بیشتری می‌طلبد.
  • ابتدا با پارچه‌ای که گرد و خاک و آشغال‌ها از روی آن سر نخورد و آن‌ها را جمع کند شیشه را به طور سطحی پاک کنید سپس می‌توانید روی قسمت‌هایی که لکه‌های سخت روی آن‌ها مانده مقدار کمی سرکه بپاشید در حدی که خیس شوند و بگذارید حداقل 5 تا 10 دقیقه روی آن بماند سپس با اسفنج یا تکه پارچه ای لکه را پاک کنید. می‌توان به جای سرکه از شیشه پاک کن‌های قوی نیز استفاده کرد.
  • بعضی لکه‌ها که برجسته‌تر هستند را می‌توانید با کارد، تیغ یا کاردک بردارید. برای پاک کردن جرم شیشه و پاک کردن انواع چسب‌هایی که ممکن است به آن‌ها چسبیده باشند می‌توانید از حلالی مثل الکل صنعتی یا استون استفاده کنید ولی باید بعد از پاشیدن آن روی قسمتی که با چسب لکه شده، سریع آن قسمت را پاک کنید چرا که الکل و استون و بعضی حلال‌ها سریع تبخیر می‌شوند و روی شیشه نمی‌مانند. علاوه بر پاک کردن جرم شیشه با پارچه، خوب است استفاده از کاردک را نیز مد نظر قرار دهید. دقت کنید که چارچوب شیشه‌ها و گوشه‌های آن‌ها نیز تمیز شوند.

 

تمیز کردن شیشه‌ ها یا به اصطلاح پاک کردن شیشه پنجره

بعد از پاک کردن جرم شیشه، نوبت مرحله اصلی پاک کردن شیشه است. وسایلی که برای انجام این کار نیاز دارید پارچه‌ای برای پاک کردن شیشه پنجره همراه با شیشه پاک کن یا محلولی برای انجام این کار است به علاوه پارچه‌ای برای خشک کردن شیشه بعد از تمیز کردن آن. می‌توانید از انواع تی کوچک نیز برای سریع تر تمیز کردن شیشه‌ها استفاده کنید.

بهتر است از روزنامه یا حوله کاغذی همراه با آب برای تمیز کردن شیشه استفاده نکنید چرا که بیشتر گرد و خاک را روی شیشه جا به جا می‌کنند. می‌توانید به جای شیشه پاک کن، از ترکیب آب و مایع صابون یا آب و سرکه سفید نیز استفاده نمایید.

 

تمیز کردن شیشه یا پاک کردن شیشه پنجره چگونه است؟

 

هنگام تمیز کردن شیشه‌ها دقت کنید که در پارچه یا اسفنج آب نباشد و قبل از تمیز کردن شیشه، آن را بفشارید و آب را خارج کنید. هنگام تمیز کردن پنجره از یک قسمت شروع کنید و به طور منظم شیشه را تمیز کنید. مثلاً از بالا شروع کرده و پایین بیایید. بعد از این که شیشه و چارچوب و گوشه‌های آن را کاملاً تمیز کردید، قبل از شروع به تمیز کردن شیشه بعد، با پارچه‌ای دیگر شیشه را خشک کنید و مثل تمیز کردن شیشه از یک قسمت شروع کرده و به طور منظم ادامه دهید.

وقتی که تمیز کردن شیشه‌ای تمام شد، شیشه باید شفاف باشد و لکه‌ای روی آن باقی نمانده باشد. اگر هنوز لکه آب روی شیشه مانده با پارچه‌ای نم و مرطوب آن را به آرامی پاک کنید.

 

پاک کردن جرم شیشه با محلول شیشه پاک کن خانگی: سرکه سفید

سرکه سفید یکی از مواد ارزشمندی است که در خانه همه ما پیدا می‌شود. برای پاک کردن جرم شیشه می‌توانید از چهار فنجان آب ولرم و یک فنجان سرکه استفاده کنید. به محض اسپری کردن این محلول روی پنجره، اثری از لکه و یا اثر انگشت روی شیشه نخواهد ماند.

همچنین برای براق کردن پنجره، یک چهارم فنجان سرکه سفید را با دو فنجان آب و نصف قاشق چای خوری صابون مایع ترکیب کنید. مقداری از محلول را روی شیشه بکشید. سپس شیشه را با آب بشویید و با یک پارچه تمیز یا روزنامه شیشه را خشک کنید.

تميز كردن شيشه دوجداره

برای تمیز کردن شیشه دوجداره باید ابتدا چارچوب یا قاب پنجره و یو پی وی سی خود را مرتب و تمیز کنید. شما با استفاده از با یک دستمال میکروفایبر یا نانو شیشه دوجداره را تمیز کنید. از دستگاه بخارشو برای تمیز کردن شیشه دوجداره نیز می‌توانید بهره ببرید. اما با دقت این کار را انجام دهید تا آسیبی به شیشه دوجداره وارد نشود. 

اگر از پارچه برای تمیز کردن شیشه دوجداره استفاده می‌کنید، در نظر داشته باشید که پارچه نخی و سفید باشد.

4.5 امتیاز از 1730 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین