نظافت راه پله و مشاعات

تمیز کردن شیشه پنجره‌ها

تمیز کردن شیشه پنجره‌ها

تمیز کردن شیشه پنجره‌ها برایتان کار سخت و دشواری است؟

تمیز کردن شیشه‌ها یا همان پاک کردن شیشه پنجره به طور ایده ال، باید سالی دوبار در برنامه نظافت منزل قرار گیرد ولی از آن جایی که تمیز کردن شیشه‌ها بعضاً کار طاقت فرسایی است، ممکن است تنها آن را سالی یک بار انجام دهیم ولی اگر تمیز کردن شیشه‌ها از راه درستی انجام شود آسان تر، سریع تر و بهتر انجام می‌شود. در ادامه یکی از راه‌های تمیز کردن شیشه‌ها به طور صحیح را از شروع تا پایان آن توضیح می‌دهیم.

در هنگام تمیزکردن شیشه‌ها به چه مواردی باید توجه داشت؟

 • پاك كردن چربي از روي شيشه
 • پاك كردن رسوب آب از شیشه
 • بهترين روش تميز كردن شيشه ماشین
 • نحوه پاك كردن سيمان از روي شيشه
 • جرم گیری شیشه
 • بهترين روش تميز كردن سراميك
 • پاك كردن لكه آب روي شيشه ماشین
 • برق انداختن شیشه
 • تمیز کردن شیشه تلوزیون

 

آماده سازی برای تمیز کردن شیشه‌ها

 • قبل از تمیز کردن شیشه‌ها بهتر است لکه‌ها، آشغال‌ها و لایه گرد و خاکی که روی آن‌ها نشسته را پاک کنیم تا هنگام پاک کردن شیشه پنجره آن‌ها پخش نشوند و شیشه را بیشتر کثیف کنند. به خصوص لکه‌هایی که روی پنجره‌های بیرونی هستند مثل لکه اب روی پنجره سخت تر پاک می‌شوند چرا که معمولاً چندین ماه روی پنجره مانده‌اند و گرد و خاک جذب کرده اند و پاک کردن آن‌ها تلاش بیشتری می‌طلبد.
 • ابتدا با پارچه‌ای که گرد و خاک و آشغال‌ها از روی آن سر نخورد و آن‌ها را جمع کند شیشه را به طور سطحی پاک کنید سپس می‌توانید روی قسمت‌هایی که لکه‌های سخت روی آن‌ها مانده مقدار کمی سرکه بپاشید در حدی که خیس شوند و بگذارید حداقل 5 تا 10 دقیقه روی آن بماند سپس با اسفنج یا تکه پارچه ای لکه را پاک کنید. می‌توان به جای سرکه از شیشه پاک کن‌های قوی نیز استفاده کرد.
 • بعضی لکه‌ها که برجسته‌تر هستند را می‌توانید با کارد، تیغ یا کاردک بردارید. برای پاک کردن جرم شیشه و پاک کردن انواع چسب‌هایی که ممکن است به آن‌ها چسبیده باشند می‌توانید از حلالی مثل الکل صنعتی یا استون استفاده کنید ولی باید بعد از پاشیدن آن روی قسمتی که با چسب لکه شده، سریع آن قسمت را پاک کنید چرا که الکل و استون و بعضی حلال‌ها سریع تبخیر می‌شوند و روی شیشه نمی‌مانند. علاوه بر پاک کردن جرم شیشه با پارچه، خوب است استفاده از کاردک را نیز مد نظر قرار دهید. دقت کنید که چارچوب شیشه‌ها و گوشه‌های آن‌ها نیز تمیز شوند.

 

تمیز کردن شیشه‌ها یا به اصطلاح پاک کردن شیشه پنجره

بعد از پاک کردن جرم شیشه، نوبت مرحله اصلی پاک کردن شیشه است. وسایلی که برای انجام این کار نیاز دارید پارچه‌ای برای پاک کردن شیشه پنجره همراه با شیشه پاک کن یا محلولی برای انجام این کار است به علاوه پارچه‌ای برای خشک کردن شیشه بعد از تمیز کردن آن. می‌توانید از تی کوچکی نیز برای سریع تر تمیز کردن شیشه‌ها استفاده کنید.

بهتر است از روزنامه یا حوله کاغذی همراه با آب برای تمیز کردن شیشه استفاده نکنید چرا که بیشتر گرد و خاک را روی شیشه جا به جا می‌کنند. می‌توانید به جای شیشه پاک کن، از ترکیب آب و مایع صابون یا آب و سرکه سفید نیز استفاده نمایید.

 

تمیز کردن شیشه یا پاک کردن شیشه پنجره چگونه است؟

 

هنگام تمیز کردن شیشه‌ها دقت کنید که در پارچه یا اسفنج آب نباشد و قبل از تمیز کردن شیشه، آن را بفشارید و آب را خارج کنید. هنگام تمیز کردن پنجره از یک قسمت شروع کنید و به طور منظم شیشه را تمیز کنید. مثلاً از بالا شروع کرده و پایین بیایید. بعد از این که شیشه و چارچوب و گوشه‌های آن را کاملاً تمیز کردید، قبل از شروع به تمیز کردن شیشه بعد، با پارچه‌ای دیگر شیشه را خشک کنید و مثل تمیز کردن شیشه از یک قسمت شروع کرده و به طور منظم ادامه دهید.

وقتی که تمیز کردن شیشه‌ای تمام شد، شیشه باید شفاف باشد و لکه‌ای روی آن باقی نمانده باشد. اگر هنوز لکه آب روی شیشه مانده با پارچه‌ای نم و مرطوب آن را به آرامی پاک کنید.

5.00 امتیاز از 12 رای

نظافت راه پله و مشاعات

نظافت راه پله و مشاعات

ثبت رایگان سفارش

مطالب مرتبط با نظافت راه پله و مشاعات

مطالب مرتبط با نظافت

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading