انواع تی و زمین شوی و کاربرد آنها

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع تی و زمین شوی و کاربرد آنها

آشنایی با انواع تی و زمین شوی

بدون شک تی نظافت یکی از رایج ترین انواع زمین شوی و لوازم نظافت منزل است که در خانه همه ما پیدا می‌شود. استفاده از انواع تی و زمین شوی بسیار راحت بوده و با کمک آن می‌توان انواع سطوح قسمت‌های مختلف خانه را نظافت کرد. اما با وجود تنوع بالای این محصول در بازار، چقدر با مدل‌ها و انواع تی و زمین شوی و کاربرد آنها آشنا هستید؟

در میان انواع تی و انواع زمین شوی (تی زمین شوی به انگلیسی: different Ground washer) آیا می‌دانید کدام مدل تی برای خانه شما و سطح مورد نظرتان مناسب است؟ در هنگام تصمیم گیری برای اینکه براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم؟ انتخاب لوازم نیز امری ضروری و مهم است.

 در این مقاله‌ی انواع تی و زمین شوی و کاربرد آنها را بررسی کرده و به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

در هنگام نظافت منزل علاوه بر استفاده صحیح از مواد شوینده و پاک کننده سازگار با سطوح، ابزار انتخابی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. بعنوان مثال هر کدام از اقدامات تمیزکاری معرفی شده در این لیست با نیاز به لوازم و تجهیزات مناسبی برای پاکسازی همراه است. چرا که سالم ماندن سطوح به اندازه شناخت لکه‌ها، ماهیت آن‌ها و پاکسازی‌شان اهمیت دارد. 


*مطلب پیشنهادی کارگر خانم برای نظافت منزل تهران


 

انواع تی و زمین شوی و کاربرد آنها را بشناسید

با وجود آنکه امروزه مدل‌های فراوانی از انواع تی و انواع زمین شوی در بازار پیدا می‌شوند، در این جا سعی کرده‌ایم تا رایج‌ترین و پرکاربردترین انواع تی و انواع زمین شوی را معرفی کنیم و کاربردها و نکات مثبت و منفی هر یک را ذکر کنیم.

  • تی نظافت
  • تی چرخشی اسپرینگ
  • تی چرخشی چه مارکی خوبه
  • قیمت زمین شوی چرخشی مهسان
  • تی آشپزخانه
  • تی زمین شوی به انگلیسی
  • طی
  • طی کشیدن

در ادامه به معرفی و بررسی انواع تی و نحوه استفاده از آن‌ها در سطوح مختلف اشاره خواهیم داشت. 

 

  • تی نخی یا تی رشته‌ای

تی نخی، تی رشته‌ای یا تی مویی، به‌عنوان یکی از رایج‌ترین انواع تی و زمین شوی، مدل‌های متنوعی دارد. این تی در ساده‌ترین شکل خود از نخ‌های ضخیمی تشکیل شده که به انتهای یک میله‌ی فلزی (و یا سایر جنس‌ها) محکم شده‌اند. در میان انواع تی و زمین شوی، تی‌های رشته‌ای به دلیل قدرت جذب بالای خود برای تمیز کردن انواع سطوح گزینه بسیار مناسبی هستند و از پس گوشه  و کنارهای خانه شما به‌خوبی برمی‌آیند.

از تی نظافت نخی می‌توان برای نظافت و تی کشیدن مکان‌هایی مانند کف مغازه، فروشگاه، سرویس بهداشتی عمومی و سایر مکان‌های عمومی استفاده نمود. نگهداری از این مدل تی و رشته‌های آن کمی مشکل است و ممکن است وقت شما را بگیرد. هرچند قیمت مناسب تی رشته‌ای نیز یکی دیگر از نقاط مثبت آن است.


 

  • انواع تی؛ تی مسطح

سرهای پهن و پد قابل تعویض تی مسطح، این مدل تی نظافت را در میان انواع تی و زمین شوی بسیار محبوب کرده است. تی مسطح برای نظافت منزل و تی کشیدن مکان‌های پر رفت‌ و آمد آن مانند آشپزخانه و نظافت روزانه به منظور گردگیری بسیار کاربردی است.

این نوع تی نیز با قیمت مناسبی در دسترس بوده و تعویض پد و نگهدری از آن نیز بسیار راحت است. تی مسطح برای لکه‌های سرسخت یا چیزهای که به سطح چسبیده‌اند، بهترین انتخاب برای نظافت نخواهد بود.

 

انواع تی و انواع زمین شوی و کاربرد آنها

 

انواع تی؛ تی حوله‌ای

تی حوله‌ای یک سری از جنس حوله دارد که با عرض‌های متفاوتی در بازار عرضه می‌شوند. معمولا عرض‌های کمتر برای نظافت منزل مناسب‌تر هستند. تی حوله‌ای به واسطه پرزهایی که دارد در نظافت انواع سطوح مانند سرامیک و پارکت‌ها (نسبت به انواع تی و زمین شوی) بسیار موثر و کارآمد است.

افرادی که به‌طور تخصصی نظافت منزل و سایر مکان‌ها را انجام می‌دهند، اغلب از تی حوله‌ای را در میان تجهیزات خود دارند. با استفاده از این تی نظافت می‌توان انواع کفپوش، کف آشپزخانه، کف و دیوار حمام و حتی بدنه ماشین را تمیز کرد.


 

انواع تی؛ تی اسفنجی

تی اسفنجی یکی دیگر از انواع تی و زمین شوی با یک سری اسفنجی است که درصورت نیاز می‌توان آن را تعویض کرد یا شست. این تی نظافت در مدل‌های متفاوتی در بازار عرضه شده و محبوبیت بالایی نیز دارد.

این نوع طی برای نظافت سطوح سرامیک بسیار مناسب است. نکته مهم در استفاده از تی اسفنجی در نظافت منزل توجه به تمیز کردن، تی نظافت است. چرا که اسفنج مرطوب محل رشد باکتری است. بنابراین، پس از هر بار استفاده، تی را بشویید و آن را آویزان بگذارید تا خشک شود.


 

انواع تی؛ تی چرخشی

شاید برایتان سوال باشد که تی چرخشی چه مارکی خوبه؟ در ادامه مقاله انواع تی و زمین شوی و کاربرد آنها به تی چرخشی (تی چرخشی اسپرینگ، تی چرخشی یونیک) می‌رسیم که اغلب با یک سطل مخصوص عرضه می‌شوند. تی چرخشی از لحاظ قدرت تمیزکنندگی بالاتر از طی مسطح قرار می‌گیرد و نگهداری آن نیز از تی نخی راحت‌تر است. دوام بالای این نوع تی نظافت یکی دیگر از دلایل یافتن آن در خانه‌هاست.

 

انواع طی شستشو و زمین شوی و کاربرد آنها

 

انواع تی؛ تی بخار

استفاده از تی بخار به‌عنوان یک بخارشوی الکتریکی نسبت به انواع تی و زمین شوی و کاربرد آن‌ها که گفته شد، کمتر رایج است. دلیل آن هم قیمت بالاتر این مدل از انواع دیگر تی نظافت و مناسب نبودن آن برای برخی سطوح است؛ برای مثال پارکت لمینت. اما این نکته را نیز نباید فراموش کرد که این طی علاوه بر پاک کردن سطح و انوع لکه‌ها، آن را ضدعفونی نیز می‌کند.

4.5 امتیاز از 1725 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین