چند ترفند ساده برای گردگیری منزل

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چند ترفند ساده برای گردگیری منزل

چند ترفند ساده برای گردگیری منزل

منزل شما هر کجایی که باشد چه در مرکز شهر و چه در حومه‌های شهر گرد و غبار همیشه، همه جا هست.در نگاهی دیگر پیش نیاز تمامی اقدامات لکه بری در نظافت منزل گردگیری ساده و گرفتن خاک از سطوح مختلف است.منزل شما به طور حتم حداقل یک روز در میان نیاز به گردگیری دارد شما می‌توانید با یک گردگیری ساده به زندگیتان روح ببخشید. به یاد داشته باشید این کار به اصطلاح ساده هم برای خود راه و رسم و اصولی دارد.

در حالت کلی وقتی شروع به یک نظافت ساده و انجام مواردی مثل پاك كردن شمع از روي پارچه ، تمیزکاری و پاك كردن ماژيك از روي دیوار گچی و از بین بردن لکه چایی روی دیوار گچی می‌کنید. یا حتی زمانی که برای مواردی مثل چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم؟و در نهایت اینکه چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم؟ یا وسایل چوبی سفید را چگونه تمیز کنیم؟دچار ابهام هستید، گردگیری را باید عنصر اصلی همه این تمیزکاری‌ها بدانید.

اجرای صحیح گردگیری در برخی موارد نظافتی به اندازه‌ای مهم است که امروزه این امر در لیست خدمات آنلاین نظافت سفارش داده شده از طریق اپلیکیشن نظافت آنلاین برای دریافت راهنمایی از شرکت‌های خدماتی جهت معرفی کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و دیگر شهرها، نظافتچی خانم آماده به کار و درخواست استخدام کارگر خانم برای نظافت منزل را بیش از پیش دیده می‌شود.

این مقاله برای شمایی نوشته شده که دنیای ما هستید! "خدمت از ما" برای شما چند ترفند ساده برای گردگیری منزل را آموزش می‌دهد.

خدمات «نظافت منزل» خدمت از ما

عده‌ای باور دارند نظافتچی منزل مانند خودمان دلسوز نیست و خانه را آن‌طور که دوست داریم تمیز نمی‌کند. در واقع تعرفه نظافت منزل هر چقدر هم که هست، اتلاف پول است. در مقابل، گروهی قرار دارند که نظر دیگری درمورد استفاده از خدمات نظافت منزل و خانه دارند. خانم‌هایی که چند فرزند دارند و یا شاغل هستند، یا آقایان مجردی که وقت رسیدگی به تمیز کردن منزل را ندارند در این گروه قرار می‌گیرند. به عقیده آن‌ها استخدام نظافتچی منزل برای 3 تا 4 ساعت، زمان طلایی را برایشان حفظ و ذخیره می‌کند.

 

موارد رایج تمیزکاری منزل همراه با گردگیری

تمیزکاری سطوح در هر حالتی از مهم ترین و ضروری ترین بخش‌های نظافت منزل و اینکه براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم؟ است. خواه منظور و هدف انواع کفپوش باشد یا لوازم کاربردی آشپزخانه در واقع هر کدام با چالش خاص خود همراه است. روند تمیزکاری تمامی موارد معرفی شده در این بخش تا حدودی با گردگیری آغاز می‌شود. 

پس از بررسی موارد معرفی شده در ادامه با معرفی  آیتم‌های اصلی گردگیری وسایل منزل بصورت ساده و کلی با شما همراه خواهیم بود.

 

شروع برنامه گردگیری منزل چگونه است؟

برنامه گردگیری را می‌توانید با چند ترفند ساده گردگیری منزل شروع کنید از یکی دو هفته مانده به اسفند ماه تدارکات و غرغرهای اعضای خانواده یکی یکی به گوش می‌رسد ما ترفندها و روش‌هایی برایتان جمع آوری کرده‌ایم که به شما كمك مي‌كند تا با یک نوع متفاوت از خانه تکانی سریع و بی‌دردسر به استقبال بهار و جشن و شادی سال نو بروید.

 

چند نکته اساسی که باید قبل از شروع گردگیری بدانید

  • قبل از هر چیز راه‌های ورود گرد و خاک به منزل را پیدا کنید

اصلی ترین راه ورود گرد و خاک به طور حتم درزهای در و پنجره‌ها هستند یادتان باشد حتما این درز‌ها را بگیرید تا از ورود گرد و خاک، به فضای خانه جلوگیری کنید.

دومین راه ورود گرد و خاک دریچه‌های کولر می‌باشد که شما می‌توانید با چسباندن یک کاغذ یا مقوا جلوی دریچه مانع ورود گرد و خاک به خانه وخارج شدن گرما شوید.

  • به نظر شما بهترین پارچه برای گردگیری کدام است؟

بهتر است از پارچه‌هایی که خاصیت الکتریسیته دارند استفاده کنیم چون این پارچه‌ها گرد و خاک را به خود جذب می‌کنند و مثل پارچه‌های دیگر دوباره گرد و خاک را بلند نمی‌کنند. این نکته را در نظر داشته باشید که پارچه‌هایی که مرطوب هستند همیشه بهتر عمل می‌کنند اما نه برای سطوحی مثل چوب (برای سطح چوبی بهتر است از پارچه‌های گردگیری میکروفیبری استفاده کرد).

کافی است خلاقیت در خانه تکانی خودتان را نشان دهید و از گزینه‌هایی مثل پیراهن مردانه یا لباس‌های پنبه‌ای نوزادتان استفاده کنید.

 

گردگیری یا جارو کردن! اولویت شما کدام است؟

 

اما چند ترفند ساده برای گردگیری منزل:

  • چند ایده برای گردگیری دیوارها

اگر دیوار خانه شما همانند اکثر خانه‌ها خاصیت شستشو دارد و از رنگ روغن یا کاغذ دیواری قابل شستشو استفاده شده است برای گرد گیری کردن می‌توانید از خلاقیت در خانه تکانی استفاده کنید و با ترکیب کردن آب ولرم و مایع تمیز کننده دیوارها را براق کنید. اما به خاطر داشته باشید حداقل ده دقیقه قبل از گردگیری باید موادی که آماده کرده‌اید را بر روی دیوار اسپری نمایید.

  • یک ترفند متفاوت برای پاک کردن میزهای چوبی و شیشه‌ای:

قبل از هر کاری گرد و غبار سطح میز را با پارچه خشک به خوبی پاک کنید برای براق کردن میزهای شیشه‌ای از یک دستمال میکروفایبر خشک و یک دستمال میکروفایبر نم دار استفاده کنید. اما اگر میز شما چوبی است بعد از پاک کردن گرد و غبار بهتر است از پاک کننده‌های چند منظوره استفاده کنید و بعد با یک دستمال خشک و تمیز سطح میز را تمیز و براق نمایید.

  • ایده‌های جدید برای تمیز کردن کابینت‌ها

کابینت‌ها به دلیل وجود ظروف در آن‌ها از حساسیت بیشتری برخوردارند بنابراین قبل از گردگیری ابتدا تمام ظروف را از کابینت‌ها خارج نموده و بعد از اتمام کار ظروف را مرتب و منظم سرجایشان قرار دهید. اما به خاطر داشته باشید اگر از کابینت‌هایی که دارای درزگیر می‌باشند استفاده کنید راه گرد و خاک را در همان ابتدای کار می‌گیرید.

  • مواردی که بیشترین گرد و غبار را به خود می‌گیرند

سیستم‌های الکترونیکی که بیشترین استفاده را دارند از جمله: تلوزیون، لپ تاپ و ... که به شما توصیه می‌کنیم قبل از گردگیری این موارد حتما سیستم خود را خاموش کنید و سپس با استفاده از یک دستمال خشک سطح آن‌ها را پاک کنید بعد با کمک دستمال مرطوب و تمیز کننده مخصوص سطوح را به آرامی تمیز کنید.

 

فقط یک قدم مانده تا پایان کار گردگیری منزل تان

  • چند ترفند ساده برای گردگیری پنجره / آینه و لوستر

مثل همیشه ابتدا با یک دستمال خشک تمام سطوح را از گرد و خاک پاک کنید و سپس با یک دستمال مرطوب و پاک کننده مخصوص به جنگ لکه‌ها بروید و تغییر را ببینید و حس کنید.

اما سخت ترین و ظریف ترین قسمت گردگیری منزل لوسترها می‌باشد پیچیدگی‌ها و ریزکاری‌هایی که در لوستر‌ها وجود دارد زمان زیادی را طلب می‌کند بهترین ابزار برای پاک کردن لوستر، دستمال مرطوب می‌باشد.

 

چند ترفند ساده برای گردگیری منزل

 

این اشتباهات را در گردگیری منزل تان مرتکب نشوید

در بخش بالا چند ترفند خانه داری را به شما آموزش دادیم. دوست عزیز این بهترین و آسان ترین برنامه گردگیری منزل شما بود اما چند نکته اساسی وجود دارد که کدبانوهای عزیز ممکن است در حین کار مرتکب شوند نگران نباشید ما همیشه هوایتان را داریم.

  • گردگیری سریع

گردگیری باید به آرامی انجام شود اگر گردگیری به سرعت انجام شود دوباره گرد و غبار در هوا معلق می‌شود و مجددا بر روی وسایل منزل می‌نشیند.

  • استفاده از یک دستمال تا آخر

برای هر سطح بهتر است از یک دستمال استفاده شود زیرا کثیفی‌ها بر روی آن می‌ماند و به سطح بعدی منتقل می‌شود.

  • مسمومیت ناشی از مواد شیمیایی

محصولات شیمیایی موجود در بازار باعث سرعت بخشیدن در کار و افزایش سرعت و کیفیت در تمیز شدن وسایل شما دارد. به شرط آنکه تمام موارد ایمنی نوشته شده بر روی آن‌ها را رعایت نمایید و در هنگام استفاده از آن‌ها حتما از دستکش و ماسک استفاده نمایید رعایت این نکته بیشتر از همه توصیه می‌شود.

 

به یاد داشته باشید بعد از هر بار استفاده از مواد شیمیایی درب آن‌ها را محکم ببندید ممکن است به خاطر اینکه حواس شما به تمیز کردن منزل است، کودک دلبندتان محتویات داخل آن را بخورد؛ برای همین توصیه می‌شود که هم درب آن را محکم ببنید و هم اینکه در مکان دور از دسترس کودکان قرار دهید.

 

کلام آخر از چند ترفند ساده برای گردگیری منزل

خدمت از چند ترفند ساده برای گردگیری منزل را به شما آموزش داد اما اگر شما وقت کافی برای انجام امور گردگیری منزل را ندارید، خدمت از ما مشتاقانه مثل همیشه برای انجام کارهای سخت نظافت منزل در کنار شماست و با چند ترفند ساده برای گردگیری منزل شما خانه نو و زیبا را به شما ارائه می‌نماید.

نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading