شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم؟

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم؟

شیشه‌های مشجر را چطور تمیز کنیم؟

تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم؟ تمیز کردن شیشه‌های منزل در نمونه‌های متنوع مثل تمیز کردن شیشه دوجداره، همچنین تمیز کردن شیشه‌های مشجر نقش خیلی مهمی در تمیزی خانه‌ی شما ایفا می‌کند.

اگر شما همه جای منزلتان را تمیز کرده باشید اما شیشه های منزلتان دارای جرم، رنگ، لکه، روغن و چیزهای دیگر باشد جلوه‌ی بسیار بدی خواهد داشت.اینکه بدانید از سطح شیشه چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم یا نسبت به ماهیت لکه‌های نفوذ کرده در این سطوح چه باید کنید امری مهم در نظافت انواع شیشه است.

در این حین تمیز کردن شیشه‌های مشجر برای شما یک چالش سخت بوجود می‌آورند این شیشه‌ها به دلیل ساختاری که دارند باعث می‌شود که تشخیص کثیفی شیشه سخت‌تر شود و شما براحتی نتوانید لکه، جرم یا گرد و خاک را روی شیشه‌های مشجر را تشخیص دهید و آن‌ها را از روی آن پاک کنید.

اگر شما در منزلتان شیشه‌ی مشجر دارید ما در ادامه به شما خواهیم آموخت که چگونه با صرف هزینه کم و بسیار آسان شیشه‌های منزلتان را تمیز کنید. با خواندن مطالب زیر با ما همراه باشید.

  •  چرا شیشه های مشجر را باید تمیز کنیم؟
  •  راهکار برای این که شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم؟
  •  نحوه ی پاک کردن رسوب آب از شیشه
  •  نحوه ی پاک کردن رنگ از روی شیشه
  •  نحوه استفاده از تیغ جهت پاک کردن رنگ از روی شیشه

 

نجوه تمیز کردن شیشه مشجر مثل از بین بردن رسوب ضخیم کتری، لکه بری و از بین بردن لکه سیاه روی استیل و موارد مشابه در آشپزخانه، رسوب گیری شیر اهرمی و نحوه تشخیص پاک کننده قوی سنگ توالت در سرویس بهداشتی، پاکسازی و جرم گیری اتوبخار  و دیگر روش‌های ترمیمی عناصر دکوراتیو محیط مثل روش جلا دادن سنگ و سفید کردن نقره و موارد مشابه از اصول خاصی پیروی می‌کند.چرا شیشه‌های مشجر را باید تمیز کنیم؟

همان طور که گفته شد شیشه‌های مشجر به دلیل ساختار ویژه ای که دارند تشخیص کثیفی و تمیز کردن آن‌ها با سایر شیشه‌ها کمی دشوارتر است. شما براحتی کثیفی روی شیشه‌های شفاف را تشخیص می‌دهید و برای شما پاک کردن چربی از روی شیشه، پاک کردن جرم یا رسوب روی شیشه‌های شفاف آسانتر است.

اما شیشه های مشجر برخلاف ظاهرشان ممکن است بسیار کثیف شده باشند و شما نتوانید به درستی تشخیص دهید و آن‌ها را پاک کنید از این رو باید به شیشه‌های مشجر منزلتان بیشتر توجه و دقت داشته باشید تا بتوانید به خوبی از پس تمیز کردن آن‌ها برایید.

 

لیست رایج ترین موارد نظافت منزل در کنار روند تمیز کردن شیشه‌های مشجر

روش‌های مختلفی در جریان نظافت منزل برای پاکسازی سطوح مختلف وجود داشته که هر کدام با روش مخصوصی برای رفع همراه است. همان اندازه که نحوه تمیز کردن شیشه‌های مشجر با اصول خاصی همراه بوده ترکیب و کنار هم قرار گرفتن آن با دیگر لوازم خانه و عناصر دکوراتیو توجه به روش‌های دیگر لکه بری و نظافت منزل را ضرورت بخشیده است.

این است که کاربران همواره با موارد مشابه لیست زیر برای نظافت محیط رو به رو هستند. 

 

یکی از مواردی که در نظافت خیلی توی چشم می‌آید شیشه‌ها هستند. پس نظافت شیشه را جدی بگیرید. مطلب را با معرفی چندین راهکار موثر در تمیز کردن شیشه مشجر ادامه می‌دهیم.

 

را هکار برای این که شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم

اگر میخواهید بدانید که شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم اول از هرچیزی سعی کنید تمیزکاری شیشه های مشجر خود را زود به زود و به موقع انجام دهید تا از جمع شدن جرم و چربی و رسوب زیاد جلوگیری کرده و نظافت آن برای شما راحت تر باشد هرچه فاصله بین تمیز کردن شیشه‌ها بیشتر شود سخت تر می‌توان آن‌ها را تمیز کرد.

 

شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم ؟

 

ابتدا با یک دستمال خشک بر روی شیشه‌ها کشیده و گرد و خاک‌های سطحی را از روی آن پاک کنید از آنجایی که شیشه مشجر دارای برجستگی و فرورفتگی‌های زیادی هست برای بهتر پاک کردن شیشه می‌توانید از دستمال‌های نانو و میکرو فایبر استفاده کنید.

این دستمال‌ها به دلیل ساختار خاصی که دارند برای تمیز کردن شیشه‌های مشجر مناسب هستند. در محل هایی که ممکن است دستمال به آن نرسد می‌توانید از مسواک نیز استفاده کنید.

 

 استفاده از محلول سرکه سفید و آب

حال که گرد و خاک شیشه را گرفتید نوبت استفاده از محلول های شوینده است یکی از بهترین محلول های خانگی برای تمیز کردن شیشه‌های منزلتان می‌تواند محلول سرکه ی سفید و آب باشد.

ابتدا یک پیمانه سرکه سفید را درون 4 پیمانه آب مخلوط می‌کنید سپس درون یک آبپاش ریخته سپس بهم زده و استفاده می‌کنید. از این محلول برای پاک کردن چربی و پاک کردن جرم شیشه های خود نیز می‌توان استفاده کرد. سعی کنید برای تمیز کردن سطح بیرونی شیشه‌ها از مواد شوینده قوی تری استفاده کنید چرا که سطح خارجی شیشه‌ها در معرض الودگی بیشتری هستند و زود تر جرم و لک می‌گیرند.

بهتر است شست و شوی شیشه‌ها هنگام ظهر که خورشید در بالاترین سطح خود است نباشد چرا که به سرعت باعث خشک شدن مایع شده و ممکن است باز هم کثیف شود.

 

 استفاده از محلول سرکۀ سفید، آمونیاک خانگی، آرد ذرت و آب

برای استفاده از این محلول ابتدا یک چهارم فنجان سرکۀ سفید یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی، یک قاشق غذا خوری آرد ذرت و یک فنجان آب گرم شیر را درون یک آبپاش ریخته سپس خوب به هم میزنیم تا با هم مخلوط شوند حال میتوانید محلول را روی شیشه بپاشید و با دستمال شیشه را تمیز کنید. ترکیب شوینده های حاوی آمونیاک با سفید کننده های کلردار مثل وایتکس یا پودر ماشین ظرفشویی ایجاد گاز سمی می‌کند.

 

نحوه ی پاک کردن رسوب آب از شیشه با لکه بر قوی شیشه

رسوبات آب جزو لکه های آزار دهنده ای هستند که گاها به این راحتی‌ها از بین نمی‌روند. برای پاک کردن رسوبات آب می‌توانید از محلول های گفته شده استفاده کرد اما اگر مشکل برطرف نشد می‌بایست از موادی استفاده کنید که دارای خاصیت رسوب زدایی هستند. برای این منظور می‌توان از اسپری های رسوب بری حمام و کاسه توالت استفاده کرد.

این اسپری‌ها به خاطر فرمولاسیون قوی که دارند به راحتی رسوبات شیشه و سطوح دیگر مانند سرامیک , کاشی و شیرآلات را از بین می‌برند. توجه داشته باشید که حین کار حتما از دستکش و ماسک استفاده کنید.

 

نحوه‌ی پاک کردن رنگ از روی شیشه

برای همه ی ما اتفاق افتاده است که مقداری رنگ به هر دلیلی روی شیشه یا سایر وسایلمان ریخته شده باشد پاک کردن رنگ از روی شیشه کار بسیار سختی است و به این راحتی‌ها نمی‌توان آن‌ها را برطرف کرد برای این منظور ما می‌توانیم از یک جسم تیز مانند تیغ اصلاح یا موکت بری یا کاردک استفاده کنیم.

اگر قصد دارید لکه‌های رنگ روی شیشه های مشجر را پاک کنید بدلیل این که شیشه‌های مشجر دارای پستی و بلندی هستند بهتر است از تیغ جراحی یا اصلاح استفاده کنید این تیغ‌ها بخاطر کوچک بودن و داشتن نوک باریک خیلی خوب لای درزها را می‌توان پاک کرد.

 

شیشه های مشجر را چطور تمیز کنیم؟

 

نحوه استفاده از تیغ جهت پاک کردن رنگ از روی شیشه

ابتدا محل مورد نظر را با محلول آب و صابون کمی بشویید تا لکه‌ها از حالت خشکی در بیاید سپس به خوبی و با دقت رنگ های روی شیشه را بتراشید می‌توانید در مناطقی که سطح شیشه پهن و صاف است می‌توانید از پهنای تیغ استفاده کنید و رنگ‌ها را بتراشید برای نقاطی که به صورت برجستگی و فرو رفتگی است می‌توان از نوک تیغ استفاده کرد بعد از این که تمام لکه‌ها را تراشیدید می‌توانید با آب و صابون یا اسپری شیشه شور شیشه را کامل تمیز کنید.

4.5 امتیاز از 1725 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین