چگونه می‌توانیم بوی بد فرش و تشک را از بین ببریم؟

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چگونه می‌توانیم بوی بد فرش و تشک را از بین ببریم؟

علت بوی بد فرش بعد از شستن چیست؟ چگونه بوی بد فرش را از بین ببریم؟

بوی بد فرش شسته شده واقعا آزار دهنده است. فرش‌ها و تشک‌ها بخاطر ساختار و مواد تشکیل دهنده آن‌ها، سریع ترین واکنش را در برابر جذب رطوبت از خود نشان می‌دهند و بوی نامطبوعی از آن‌ها تولید می‌شود که بسیار آزاردهنده است و معمولا همه در این مواقع اولین سوالی که به ذهنشان می‌رسد این است که چگونه بوی بد فرش را از بین ببریم؟آیا شامپو فرش پاک کننده مناسبی برای این کار است؟

ما در این مقاله قصد داریم تا علت بوی بد فرش بعد از شستن را بررسی کرده و به شما در از بین بردن بوی بد فرش کمک کنیم. شما می‌توانید در صورت نداشتن زمان یا اطلاعات کافی در این زمینه از شرکت‌های خدماتی بصورت آنلاین درخواست معرفی  کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و دیگر شهرها را برای تمیز کردن انواع تشک و فرش از لکه‌های مختلف داشته باشید. 

رایج ترین درخواست کاربران برای نظافت منزل در کنار تمیز کردن انواع تشک و فرش

در پاسخ به سوال براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم می‌توانیم با قاطعیت بگوییم از بین بردن لکه‌های و جای نفوذ رطوبت در هر سطوحی باید در اولین فرصت تمیز و رفع شود. اما پروسه نظافت منزل به این موارد ختم نشده و نکات اشاره شده در آیتم‌های زیر را نیز در بر می‌گیرد. 

 

علت بوی بد فرش و تشک بعد از شستن چیست؟

تولید بوی بد در فرش و تشک می‌تواند علت‌های مختلفی مانند ریخته شدن مایعات و غذا بر روی آن‌ها، عدم رفع کامل رطوبت بعد از شستن آن‌ها و … داشته باشد دفع عوامل تولیدکننده بو در فرش و تشک مهم است اما مهم تر از آن‌ها استفاده از روشی درست برای از بین بردن بوی فرش و تشک است.

 

بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟

پاسخ به سوال بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟ بسیار مهم است چون اگر با بی توجهی از کنار بوی بد تولید شده در فرش و تشک رد شوید به مرور زمان هم به سلامتی فرش و تشک و هم به سلامتی خودتان آسیب وارد می‌شود روش از بین بردن بو در فرش و تشک تقریبا شبیه به هم است و تنها تفاوت آنها میزان استفاده از مواد و زمان ماندگاری مواد است البته میزان بوی تولیدی در تشک با توجه به کارایی کم آن به نسبت فرش در منزل کمتر است.

 

از بین بردن بوی بد فرش

بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟ از بین بردن بوی بد فرش رفع بوی بد فرش شسته شده بوی بد فرش شسته شده از بین بردن بوی نم فرش از بین بردن بوی فرش چگونه بوی بد فرش را از بین ببریم چگونه بوی نم فرش را از بین ببریم

 

اقدامات لازم برای رفع بوی بد فرش و تشک ناشی از ریخته شدن مایعات

1- جذب رطوبت: یک روزنامه و یا حوله روی فرش بیندازید و با دست محکم فشار دهید و تا زمانی که رطوبت روی فرش به طور کامل جذب روزنامه یا حوله نشده این کار را تکرار کنید.

2-پاک کردن رد مایعات از روی فرش و تشک: اگر مایعاتی مانند شیر یا آبمیوه و… که دارای ذرات تشکیل دهنده ای هستند که می‌توانند بر بو دار شدن فرش و تشک بیفزایند برای پاک کردن این مایعات از روی فرش، یک دستمال را به مقداری محلول جوش شیرین و شامپو فرش آغشته کنید سپس روی محل بکشید تا بطور کامل رد لکه روی آن پاک شوند برای بهتر پاک شدن لکه شیر می‌توانید از سرکه هم استفاده کنید.

3- خشک کردن: با استفاده از پنکه یا سیستم گرمایشی سطح فرش و تشک را بطور کامل خشک کنید.

4- رفع بوی نامطبوع: برای رفع بوی نامطبوع از روی فرش از جوش شیرین استفاده کنید برای این کار مقداری جوش شیرین را روی فرش و تشک بپاشید و بعد از 24 ساعت ابتدا با جارو دستی و سپس با جارو برقی سطح تشک و فرش را بطور کامل پاک کنید. گاها تهیه محلول‌های خانگی مثل ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی در لکه بری و تمیزکردن انواع تشک و فرش تاثیر دارد. 

دستگاه بخار را همیشه به عنوان آخرین گزینه برای تمیز کردن فرش و در صورت عدم تمیزی فرش با روش‌های دیگر در نظر بگیرید چون بخار داغ ممکن است به تار و پود فرش و سطح تشک آسیب وارد کند.


 

اقدامات لازم برای رفع بوی بد فرش و تشک ناشی از ریخته شدن غذا و مواد چربی

1- پاک کردن مواد غذایی از روی فرش: با استفاده از یک دستمال موادغذایی تر و با استفاده از جاروبرقی مواد غذایی خشک را از روی سطح فرش پاک کنید.

2- پاک کردن رد چربی یا مایعات غذایی: برای پاک کردن رد چربی یا مایعات غذایی از روی فرش می‌توانید از یک دستمال آغشته به محلول جوش شیرین و شامپو فرش استفاده کنید و برای پاک کردن رد چربی از روی تشک آب و جوش شیرین و نمک را ترکیب کنید و یک خمیر تشکیل دهید خمیر را روی لکه بگذارید و بعد از چند ساعت، با یک دستمال تمیز خمیر را پاک کنید. اگر لکه‌ها مقاومت زیادی در برابر تمیز شدن داشتند و با روش‌های بالا پاک نشدند می‌توانید از دستگاه بخار استفاده کنید.

3- خشک کردن: با استفاده از پنکه یا سیستم گرمایشی سطح فرش و تشک را بطور کامل خشک کنید.

4-برای رفع بوی نامطبوع: برای اینکار می‌توانید از جوش شیرین و یک روغن ضروری خوش بو مانند اسطو خودوس استفاده کنید برای اینکار مقداری جوش شیرین را داخل یک ظرف ریخته سپس 15تا 20 قطره از روغن را به آن اضافه کنید و مخوط را خوب هم بزنید و سپس آن را روی فرش یا تشک ریخته و بعد از 24 ساعت با جارو برقی، مخلوط جوش شیرین و روغن را از روی آن‌ها پاک کنید.

نکته: قابل توجه این است که روغن‌های ضروری دارای خاصیت فراریت هستند به همین دلیل بعد از پاشیدن شدن روی تشک و فرش لکه‌ای از خود برجای نمی‌گذارند.

 

علت بوی بد فرش بعد از شستن

مشکل اساسی که بعد از شستن فرش باعث تولید بوی نامطبوع می‌شود عدم دفع کامل رطوبت از فرش یا به عبارتی خشک نشدن کامل فرش است با شستن فرش‌ها آب به طور کامل در تارو پودهای آن نفوذ می‌کند و خشک شدن کامل تمام این تارو پودها نیاز به زمان و مکان مناسب جهت خشک شدن دارد.

 

رفع بوی بد فرش شسته شده

بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟ برای از بین بردن بوی بد فرش بوی بد فرش را چگونه از بین ببریم علت بوی بد فرش بعد از شستن ازبین بردن بوی فرش شسته شده از بین بردن بوی فرش شسته شده رفع بوی بد فرش برای رفع بوی بد شیر روی فرش از بین بردن بوی سرکه از روی فرش

 

برای رفع بوی بد فرش بعد از شستن چه کنیم؟

شاید برای شما پیش آمده که فرشی را شستید و یا برای شستن آن را به قالیشویی سپردید و بعد از تحویل فرش و پهن کردن آن بوی نامطبوعی از فرش تولید شده که تحمل آن برایتان سخت بوده است و مجبور به شستن مجدد آن شده اید اما پس از شستن و خشک شدن مجدد باز هم نتیجه ای برای رفع بوی بد حاصل نشده است و همیشه به دنبال راهی برای رفع این بو بوده اید تنها با چند اقدام ساده میتوانید برای همیشه از بوی آن خلاص شوید.

 

قدم اول: فرش را به مدت چند ساعت در معرض کامل آفتاب قراردهید تا خوب خوب خشک شود.

قدم دوم: فرش را دور تر از پنجره پهن کنید و پنجره را باز کنید تا در طول اقدامات، بوی فرش اذیتتان نکند.

قدم سوم: جوش شیرین را به طور سخاوتمندانه در سراسر فرش بپاشید و به مدت 24 ساعت از راه رفتن و نشستن روی فرش خودداری کنید.

قدم چهارم: ابتدا با جارو دستی و سپس با جارو برقی جوش شیرین را به طور کامل از روی فرش پاک کنید.

برای اینکه خاطره‌ی بد بوی فرش بعد از شستشو برایتان تکرار نشود از یک شرکت خدمات نظافتی معتبر مانند "خدمت از ما" استفاده کنید تا زحمت نظافت و رفع بوی بد فرش برایتان به صفر برسد.

 

سخن پایانی علت بوی بد فرش بعد از شستن

امیدواریم از مطالعه مطالب این مقاله لذت کافی و لازم را برده باشید و راهکار و اقدامات ما بستر کافی را برای پاسخ شما به سوال شما در این خصوص که بوی بد فرش و تشک را چطور از بین ببریم؟ فراهم کرده باشد.

4.5 امتیاز از 1727 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین