از بین بردن لکه سیاه روی استیل

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
از بین بردن لکه سیاه روی استیل

از بین بردن لکه سیاه روی استیل برای تمیزی و برق انداختن لوازم آشپزخانه و جلوگیری از آلودگی طولانی مدت آنها کاربرد زیادی دارد. با توجه به استفاده از استیل در ساخت لوازم خانگی اطلاع از روش‌های موثر در رفع سیاهی استیل برای نگهداری صحیح از این لوازم از اهمیت بالایی برخوردار است.

سیاه شدن صفحه گاز استیل، سینک ظرفشویی استیل و مواردی دیگر در کیفیت و ظاهر آنها اثری نامطلوب بر جای می‌گذارد. بنابراین از بین بردن لکه سیاه روی استیل و براق و تمیز نگهداشتن لوازم با این جنس در پاکیزه نشان دادن محیط آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد.

همانند الزام سفید کردن نقره با پاک کننده‌های مناسب و استفاده از لکه بر قوی شیشه برای سطوحی با این جنس، کاربرد پاک کننده قوی سنگ توالت با در نظر گرفتن سطح تحمل مصالح کاربردی و همین طور یافتن راهی برای اینکه چگونه لکه روغن از روی کابینت پاک کنیم؟ تمیز کردن لوازم استیل و سطوح استیل در آشپزخانه باید‌ها و نبایدهایی دارد که باید نسبت به رعایت آن دقت کافی داشته باشید.

 

 

روش از بین بردن لک جوهر نمک روی استیل یا لکه اسید روی استیل و همین طور جلوگیری از ایجاد لکه‌های سیاه بر سطح سینی، کتری، گاز و دیگر لوازم استیل از موارد پر اهمیت در بررسی ترفند‌های رفع سیاهی استیل در کنار مواردی مثل نحوه شستن کاور پلاستیکی وسایل برقی برای افراد است.

 

روش از بین بردن لک جوهر نمک روی استیل

 

یکی از چالش‌های نگهداری و استفاده از ظروف و تجهیزات استیل آشپزخانه لکه بری و تمیز و براق نگداشتن سطح این جنس لوازم در برابر سیاهی است.حتما برای شما هم پیش آمده برای موارد اشاره شده در این قسمت ساعت‌ها درگیر یافتن یک راهکار مناسب باشید.

 

در همین راستا در این مطلب به بررسی رفع آلودگی، لکه‌های مختلف بر سطوح ظروف استیل و تجهیزات این جنسی در محیط آشپزخانه پرداخته شده است.برای دسترسی به چند روش کاربردی جهت از بین بردن لکه سیاه روی استیل و نگهداری از این لوازم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

 

از بین بردن لکه سیاه روی استیل

لکه‌های به جای مانده از شوینده‌های نامناسب، اثر انگشت، لکه آب و مواردی از این قبیل نیاز به از بین بردن لکه سیاه روی استیل را بوجود می‌آورند. برای رفع سیاهی استیل کافی است با روش‌های نگهداری لوازم استیل و همین طور پاک کننده‌های مناسب برای برق انداختن و تمیز نگهداشتن آن آشنا شوید.

 

از بین بردن لکه سیاه روی استیل

 

لوازم استیل تا زمانی که با لکه‌های سیاه یا دیگر لکه‌ها پوشیده نشده‌اند زیبایی و جلوه خاصی به آشپزخانه می‌بخشند. از این رو توجه به جلوگیری و رفع سیاه شدن صفحه گاز استیل و دیگر لوازم استیل مساوی با تمیز جلوه دادن محیط آشپزخانه شما می‌باشد.

 

از بین بردن لکه جرم گیر روی استیل

 

برای اینکه بدانید در هنگام مواجهه با لکه‌های مزاحم ناشی از آب و شوینده‌های اسیدی بر سطح استیل چه اقداماتی باید انجام دهید، آشنایی با ترفندها و لوازم مورد نیاز برای رفع این لکه‌ها امری مهم و ضروری است.

 

8 ترفند کاربردی برای رفع سیاهی استیل

روش‌های زیادی برای رفع سیاهی استیل و از بین بردن لکه سیاه روی استیل وجود دارد که در این قسمت به کاربردی ترین آنها برای نگهداری صحیح از این لوازم اشاره خواهیم داشت.

 

1-کاربرد محلول آب مقطر و الکل

برای تهیه این محلول ضد عفونی کننده سطوح و پاک کننده لکه سیاه از روی استیل 4/3 پیمانه آب مقطر را با همین اندازه الکل 70 درصد در یک ظرف اسپری با هم مخلوط کنید. الکل خاصیت ضد میکروب و درخشندگی سطوح استیل را داشته و علاوه بر از بین بردن لکه سیاه استیل از بروز و ایجاد لکه تا مدت طولانی بر سطح این لوازم جلوگیری می‌کند.

 

محلول آب مقطر و الکل برای رفع سیاهی استیل

 

برای رفع سیاهی استیل در فضای آشپزخانه این محلول را روی وسایل اسپری کرده و با دستمال نرم آن را پاک کنید. با این کار علاوه بر از بین بردن سیاهی و لکه‌های به جای مانده لوازم آشپزخانه را ضدعفونی می‌کنید.

 

رفع سیاهی استیل با دستمال آغشته به محلول الکل 70 درصد

 

2-جایگزین پاک کننده‌های خانگی به جای شوینده‌های قوی

جرمیگر‌های قوی عامل اصلی ایجاد لکه‌های زرد و سیاه بر سطح استیل هستند. بنابراین برای از بین بردن لکه سیاه استیل از پاک کننده‌های معمولی استفاده کنید. جوش شیرین و سرکه بهترین محلول در دسترس و بدون عوارض برای رفع سیاهی استیل در منزل می‌باشد.

 

جوش شیرین و سرکه برای از بین بردن لکه سیاه از روی استیل

 

3-از پولیش‌های نرم برای تمیزی استیل استفاده کنید.

استفاده از اسکاچ سخت و سیم ظرفشویی برای از بین بردن لکه سیاه سینک و صفحه گاز استیل توصیه نمی‌شود. این وسایل بر روی سطوح استیل ایجاد خش و خط‌های زیادی کرده و ظاهر آن‌ها را نازیبا می‌کند. بنابراین بهترین پیشنهاد استفاده از دستمال‌های مخصوص و نرم برای رفع سیاهی استیل است.

 

از بین بردن لکه سیاه روی سینی استیل

 

در واقع همانند کاربرد انواع تی برای پاک کردن کفپوش‌ها و دیگر لوازم برای لکه بری سطوح، اینکه از چه وسایلی برای جلوگیری از نشستن خش بر سطوح و ظروف استیل در حین پاکسازی استفاده کنید یک نکته مهم است.

 

4-جوش شیرین و نمک برای لکه‌های سخت

در هنگام پاک کردن و از بین بردن لکه سیاه استیل اگر با لکه‌هایی سخت و غیر قابل نفوذ مواجه شدید، بهترین راه حل تماس مواد پاک کننده جوش شیرین و نمک با آنهاست.برای اجرای این روش رفع سیاهی استیل کافی است سطح لکه را مرطوب کرده و سپس مخلوط جوش شیرین و نمک را به مدت 15 دقیقه بر سطح آن قرار دهید.

 

از بین بردن لکه سیاه روی استیل با جوش شیرین و نمک

 

پس از گذشت زمان مقرر سطح لکه را آبکشی کرده و در صورت لزوم چندین بار این روش را تکرار کنید، در نهایت خواهید دید اثری از لکه‌های سخت بر سطح استیل باقی نمی‌ماند.

 

5- جهت مناسبی برای پاک کردن لکه‌ها انتخاب کنید.

اگر سطح سینک ظرفشویی استیل یا صفحه گاز استیل از خطوط منظمی برخوردار بوده برای جلوگیری از ایجاد خش و خط دستمال آغشته به مواد ضدعفونی را در راستای این خطوط روی لکه‌ها بکشید.

 

رفع سیاهی استیل با اصول کاربردی

 

6-سرکه و از بین بردن لکه‌های آب از سطح استیل

از بین بردن لکه سیاه استیل در اثر زنگ زده‌گی یا لکه‌های آب مشاهده شده بر سطح استیل بهترین ترفند تماس سرکه با لکه‌هاست. در این حالت دستمال آغشته به سرکه را به مدت 5 دقیقه روی لکه‌ها قرار داده سپس نسبت به پاک کردن آنها اقدام کنید.

 

سرکه و از بین بردن لکه‌های آب از سطح استیل

 

7-آرد سفید مناسب برای رفع سیاهی استیل

میزان یک چهارم از آرد سفید را بر سطح سینک یا سطوح استیل کاملا خشک بپاشید. با استفاده از یک دستمال آرد سفید که بیشتر مواقع از آن بعنوان یک لایه بردار قوی یاد می‌شود در همه جای سطوح استیل پخش کنید. پس از گذشت نیم ساعت آرد را از سطح استیل جمع کردن و نسبت به شستن آن اقدام کنید.

 

آرد سفید مناسب برای رفع سیاهی استیل

 

8-روغن زیتون و براق شدن لوازم استیل

از روغن زیتون برای نگهداری صحیح، براق بودن و جلوگیری از مات شدن ظروف استیل استفاده می‌شود. نکات قابل توجه در استفاده از ماده میزان آن است. توجه داشته باشید بیشتر از 2 یا 3 قطره منجر به تیرگی و سیاهی سطح استیل می‌شود.

 

روغن زیتون و براق شدن لوازم استیل

 

جلوگیری از سیاه شدن صفحه گاز استیل

یکی از مهم ترین نکات در نگهداری لوازم استیل در آشپزخانه جلوگیری از سیاه شدن صفحه گاز استیل است. سوختن استیل دور گاز، ایجاد لکه‌های مواد غذایی سوخته و مواردی از این قبیل در سیاه شدن صفحه گاز استیل تاثیر مستقیم دارند.

 

جلوگیری از سیاه شدن صفحه گاز استیل

 

بنابراین با نگهداری و تمیز کردن مواد گاز استیل با مواد پاک کننده خانگی مثل جوش شیرین، شرکه و مایع ظرفشویی می‌توان از ایجاد سیاهی در سطح گاز استیل جلوگیری نمود. در همین راستا کاربرد ترفندهایی چون ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی می‌تواند در حل کردن لکه‌های چربی سیاهی استیل تاثیرگذار باشد. 

 

از بین بردن لکه سیاه روی استیل گاز

 

بعنوان مثال 5 قطره جوش شیرین، 3 قطره مایع ظرفشویی و 4 قاشق سرکه یک جرم گیر خانگی بسیار موثر برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه گاز استیل است. برای پاک کردن صفحه گاز استیل در هنگام استفاده از این جرمگیر از دستمال نرم، اسفنج یا مسواک استفاده کنید.

یک نکته مهم در رفع سیاهی استیل

توجه داشته باشید پس از اجرای هر کدام از روش‌های معرفی شده برای از بین بردن لکه سیاه استیل و رفع سیاهی استیل تا 24 ساعت از این لوازم استفاده نکنید. عدم توجه به این نکته تا حد زیادی با نتیجه نامطلوب از رفع لکه‌های ایجاد شده بر سطح استیل همراه است.

نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading