ترفندهای تمیز کردن دیوار و سقف خانه

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ترفندهای تمیز کردن دیوار و سقف خانه

با دانستن ترفندهای تمیز کردن دیوار و سقف خانه دیگر از این کار فرار نمی‌کنید!

تمیز کردن دیوار و سقف خانه به خاطر مساحت زیاد و ارتفاع بلند همواره کار سختی به نظر می‌آید اما چاره‌ای نیست! باید حداقل سالی یک‌بار سقف‌ها و دیوارها را تمیز کرد. شما می‌توانید با دانستن ترفندهای تمیز کردن دیوار و سقف خانه به‌راحتی این کار را انجام دهید و از تمیزی آن‌ها لذت ببرید.

خدمات آنلاین نظافت برای دسترسی به شرکت‌های معرفی کننده کارگر خانم برای نظافت منزل تهران و دیگر شهرها در تمیزکاری دقیق با کمترین آسیب به رنگ و انواع دیوارپوش در این شرایط را سهولت می‌بخشد.در این مقاله قصد داریم تا ترفندهای تمیز کردن دیوار و سقف خانه را برای پاک کردن انواع لکه‌ها از قبیل خودکار، مداد رنگی، اثرانگشتان و... را در اختیار شما قرار دهیم.

راه‌حل پاک کردن لکه‌های مداد از روی دیوار

برای پاک کردن مداد سیاه از روی دیوار، شما به یک پاک‌کن خوب نیاز دارید! به‌وسیله یک پاک‌کن تمیز می‌توانید این مدل لکه‌ها به‌راحتی پاک‌کنید و سپس باکمی کف و اسفنج و یک دستمال، لکه‌های احتمالی باقی‌مانده را نیز تمیز نمایید و اگر این روش اثر نداشت، می‌توانید از جوش‌شیرین استفاده کنید. به این صورت که مقداری جوش‌شیرین را با آب مخلوط کرده و با پارچه‌ای به‌آرامی بر روی محل موردنظر بکشید.

ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی و همین طور رقیق کردن آن با آب در از بین بردن بسیاری از لکه‌ها کارساز است. اما ماهیت لکه و جنس دیوار در استفاده از این محلول شوینده و دیگر مواد پاک کننده تاثیر مستقیم دارد. 

در روند نظافت منزل پاکسازی ظروف، سطوح و لوازم به کار رفته در محیط‌هایی که در معرض بیشتر آلودگی و انواع لکه‌ها هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است. در این بخش به نمونه‌های رایجی از این موارد برای کاربرد شما در نظافت منزل اشاره  در کنار تمیز کردن دیوار گچی از انواع آلودگی‌ها خواهیم داشت. 

در تمامی موارد اشاره شده و همین طور تمیز کردن دیوار و سقف خانه ماهیت لکه‌ها و نوع سطوح در انتخاب مواد شوینده تاثیر بسزایی دارند. در واقع عدم اطلاع از روش‌های صحیح پاکسازی بخش‌های مختلف منزل گاها با آسیب‌های جدی به انواع کفپوش، دیوارپوش و رنگ‌های پوششی و جنس مختلف ظروف همراه است. 

 

برای تمیز کردن دیوار خانه به چه مواردی باید دقت شود؟

ابتدای شروع تمیزکاری هر بخشی از منزل بررسی وضعیت آلودگی و مراحل تمیز کردن در کنار تهیه لوازم مخصوص پاکسازی دیوار و سقف از انواع لکه‌ها امری مهم و ضروری است. بنابراین آیتم‌های اشاره شده در این بخش را به همراه مراحل و روش‌های معرفی شده در ادامه برای تمیز کردن دیوار و سقف خانه از انواع لکه و آلودگی جدی بگیرید. 

 • اسپری پاک کننده دیوار و اینکه چگونه رنگ اسپری را پاک کنیم؟
 • تمیز کردن دیوار گچی
 • براي تميز كردن ديوار رنگ روغني
 • تميز كردن ديوار رنگ اكريليك
 • بهترین ترکیب برای شستن دیوار
 • برق انداختن دیوارها
 • پاك كردن مداد رنگي از روي ديوار
 • نحوه پاك كردن ماژيك از روي دیوار گچی
 • بهترین پاک کننده رنگ روغن

 

خمیردندان ترفندی برای پاک کردن لکه‌های مداد رنگی از روی دیوار!

پاک کردن لکه‌های مداد رنگی روی دیوار به کمک یک مسواک کهنه و کمی خمیردندان امکان‌پذیر است. شما همچنین می‌توانید برای پاک کردن این خطوط، مقداری جوش‌شیرین را درون آب حل کرده و با پنبه روی آن‌ها بکشید تا تمیز شوند. سپس با دستمال آن را خشک نمایید.

 

تمیز کردن سقف خانه

پاک کردن لکه‌های مداد شمعی از روی دیوار، سخت اما امکان‌پذیر!

مداد شمعی به دلیل روغنی بودن به‌راحتی از سطح دیوار پاک نمی‌شود، برای این کار ابتدا مداد شمعی به‌جای مانده روی دیوار را خیلی آهسته و نرم بتراشید. سپس مقداری جوش‌شیرین را درون آب حل کرده و به‌آرامی روی باقی‌مانده مداد شمعی بکشید و بعد با یک دستمال تمیز خشک نمایید.

 

تمیز کردن لکه‌های همیشه مزاحم رطوبت و آب

شما هم حتماً در بسیاری از خانه‌ها لکه‌های ناشی از وجود رطوبت و آب را که معمولاً در اثر رطوبت فضای خانه و یا براثر نشتی سقف یا دیوار رخ می‌دهند را به‌وفور دیده‌اید، در اینجا با استفاده از ترفندهای تمیز کردن دیوار و سقف خانه می‌توانید از شر این لکه‌ها خلاص شوید. درصورتی‌که لکه تازه ایجادشده باشد، برای از بین بردن این لکه‌ها یک پیمانه سفیدکننده را در 2 تا 3 لیتر آب حل کنید و با دستمال روی لکه‌ها بکشید؛ اما اگر لکه کهنه باشد می‌توانید بارنگ کردن دوباره آن قسمت از دیوار یا سقف، لکه‌ها را محو نمایید. درنهایت درصورتی‌که این کار نیز جوابگویتان نبود شما می‌بایست با لایه‌برداری اقدام به پاک کردن این لکه‌ها کنید.

اما درصورتی‌که این لکه‌ها به‌صورت شوره نمایان شدند می‌توانید از ترکیب پودر ماشین لباسشویی آنزیم دار با آب استفاده کنید، در این روش یک دستمال آغشته به ترکیب موردنظر را با فشار زیاد روی لکه‌ها بکشید و سپس آبکشی نمایید. درصورتی‌که شوره‌ها با این روش از بین نرفتند، یک قاشق غذاخوری سرکه را به یک پیمانه آب اضافه کرده و مراحل بالا را طی کنید.

 

حتماً شما هم با جای انگشتان دست بر روی دیوار مواجه شده‌اید

شما هم حتماً با جای لکه‌های انگشتان دست در نقاط مختلف منزل مثل اطراف کلید پریزها و به‌خصوص اتاق کودکانتان مواجه شده‌اید، برای پاک کردن جای انگشتان دست بر روی دیوار، از سیب‌زمینی استفاده کنید! در این روش سیب‌زمینی را از وسط نصف کرده و روی دیوار بمالید و سپس با یک اسفنج تمیز جای لکه‌ها را پاک‌کنید.

 

چگونه سقف خانه را تمیز کنیم؟

 

نگران نقاشی با خودکار کودکتان روی دیوار منزل نباشید!

برای پاک کردن خودکار از روی دیوار رنگ‌شده می‌توانید از الکل سفید استفاده کنید برای این کار ابتدا به مقدار کافی الکل سفید بر روی پنبه بریزید به‌طوری‌که از روی پنبه نچکد، سپس پنبه را روی جای خودکار بر روی دیوار رنگ‌شده فشار دهید و درصورتی‌که جوهر خودکار به پنبه منتقل نشد، دوباره با مقدار پنبه دیگری امتحان کنید. از مالیدن پنبه بر روی قسمت‌های لک شده خودداری نمایید، زیرا این کار باعث پخش شدن لکه می‌شود. سپس یکپارچه تمیز را به مقداری الکل آغشته کرده و روی باقی‌مانده لکه تا محو کامل بمالید و در پایان، جای لکه را با پارچه خشک تمیز کنید.

 

پاک کردن دوده از دیوار گچی

امروزه در شهرهای بزرگ، به دلیل آلودگی هوا و وجود آلاینده‌های مختلف، دوده و سیاهی از اصلی‌ترین علل کثیفی بر روی دیوارها هستند. این دوده‌ها معمولاً در اطراف بخاری، شوفاژ، دهانه کولر و... جمع می‌شوند. شما برای پاک کردن دوده از دیوار گچی ابتدا باید به‌وسیله جاروبرقی دیوار و سقف خانه را تمیز کنید.

(نکته: حواستان باشد که جاروبرقی را بافاصله از دیوار بگیرید زیرا چسباندن سر جاروبرقی به دیوار باعث ایجاد لکه و یا خراشیدگی می‌شود)

بعدازاینکه کل دیوار و سقف را جارو کشیدید، کمی پودر لباسشویی و آب را باهم مخلوط‌کنید و با یکپارچه کتانی تمیز روی قسمت‌های دوده گرفته بکشید، برای تأثیر بهتر می‌توانید محلول آب و پودر لباسشویی راکمی غلیظ‌تر کنید؛ و در انتها با پارچه کتان تمیز دیگری، دیوار را خشک‌کنید.

 

از تمیز کردن کاغذدیواری‌ها غافل نشوید

این روزها دیوارهای خیلی از خانه‌ها با کاغذدیواری پوشیده شده‌اند و شما نیز باید تمیز کردن و شستشوی کاغذ دیواری را نیز مدنظر داشته باشید. برای این کار اسفنجی را با آب ولرم خیس کرده و سپس روی کاغذدیواری بکشید و سعی کنید از آب به مقدار کم استفاده کنید تا به کاغذ آسیبی وارد نگردد همچنین کاغذدیواری‌ها را باید از بالا به پایین و خیلی نرم تمیز کنید.

 

چگونه رد تابلوها را روی دیوار پاک‌کنیم؟

حتماً برای شما هم پیش‌آمده است که هنگام تغییر دکوراسیون با جای تابلو روی دیوار مواجه شوید، برای جلوگیری از چنین مشکلی بهتر است به چهارگوشه تابلو، چوب بچسبانید تا فاصله بین تابلو تا دیوار به وجود آید ولی اگر چنین کاری نکرده‌اید و جای تابلو روی دیوار ایجادشده است، بهترین راه‌حل، تمیز کردن دیوار با بخار شور است که خیلی راحت دورنگی دیوار را از بین می‌برد، اما اگر بخار شور در دسترس ندارید در محلول شوینده خود از آب گرم استفاده کنید و دور و اطراف تابلو را محکم‌تر از جاهای دیگر با پارچه‌ای تمیز بکشید تا جای آن از بین برود.

 

تمیز کردن دیوار و سقف خانه

 

تمیز کردن سقف و دیوار با بخار شور راهی آسان برای انجام کارهای سخت

بخار شورها می‌توانند برای پاک کردن سطوح مختلفی استفاده شوند. تقریباً برای هر چیزی در منزل که نیاز به نظافت و پاک کردن داشته باشد، به‌خصوص تمیز کردن سقف و دیوار با بخار شور بسیار آسان است، اگرچه بخار شورها برای تمیز کردن سقف و دیوار و حتی کاغذدیواری‌ها مناسب هستند، اما هرکدام بسته به مدلشان، این سطوح را تمیزتر می‌کنند. به همین دلیل باید از قبل مشخص کنید که هدفتان از خرید بخار شور چیست و چه فضایی را می‌خواهید با آن تمیز کنید.

 

اسپری پاک‌کننده دیوار را در سبد شوینده‌های خود قرار دهید

امروزه با پیشرفت فنّاوری شما می‌توانید در بسیاری از موارد جهت پاک‌کنندگی، از محصولات مختص این کار استفاده کنید. اسپری پاک‌کننده دیوار باقدرت پاک‌کنندگی که دارد به شما این امکان را می‌دهد که همه سطوح را بدون استفاده از آب تمییز نمایید. استفاده از اسپری پاک‌کننده دیوار به‌خصوص برای دیوارهای پوشیده شده با کاغذدیواری بسیار مناسب می‌باشد.

 

چگونه سقف خانه را تمیز کنیم

برای تمیز کردن سقف خانه می‌توانید از برس‌های دسته‌بلند مخصوص این کار و یا جاروبرقی استفاده نمایید. به خاطر داشته باشید حتماً قبل از شروع کار سروصورت خود را با پارچه‌ای بپوشانید تا گردوغبار شمارا اذیت نکند و در صورت وجود دوده و یا دیگر کثیفی‌ها می‌توانید از نکات ذکرشده در بالا استفاده نمایید.

 

نکات اصولی برای تمیز کردن دیوار و سقف خانه

 • ابتدا تمام وسایل نزدیک دیوار را جمع‌آوری کنید، تابلوها را بردارید و پنجره‌ها را بازکنید. برای تمیز کردن دیوار و سقف خانه روی زمین روزنامه پهن کنید تا مواد شوینده و کثیفی‌ها روی فرش و کف خانه نریزد.
 • قبل از تمیز کردن دیوار و سقف خانه گردوغبار بر روی دیوار و سقف و چیزهایی که بر روی دیوار باقی‌مانده و خشک‌شده‌اند را بااحتیاط برطرف نمایید و اگر می‌خواهید گردوخاک بر روی دیگر وسایل قرار نگیرد، روی آن‌ها را با پارچه یا ملحفه بپوشانید.
 • از لکه بری دیوار غافل نشوید، لکه چایی روی دیوار گچی و دیگر لکه‌های شکل گرفته را ابتدا با پاک کننده ازبین برده و سپس نسبت به تمیز کاری دیوار اقدام کنید. 
 • در حین عملیات تمیز کردن سقف و دیوار خانه هر از چند گاهی دستمال خود را بشویید تا گردوغبارهای آن پاک شوند؛ زیرا نگرفتن گردوغبار موجب می‌شود در مرحله شست‌وشو، دیوارها کثیف‌تر شوند! همچنین در آخر کار نیز با دستمال یا حوله، دیوارها را خشک‌کنید تا رد آب روی آن‌ها باقی نماند.
 • پیش از شروع تمیز کردن سقف و دیوار خانه، روی سطح کوچکی از دیوار که در معرض دید نیست، محلول موردنظرتان را امتحان کنید تا مطمئن شوید به رنگ دیوار آسیبی وارد نمی‌گردد.
 • برای آنکه مواد شوینده به دست شما آسیب نرساند، حتماً از دستکش استفاده کنید و در تمام مدت تمیز کردن دیوار و سقف خانه یک سطل آب تمیز کنار دستتان داشته باشید تا برای شستشوی دستمال‌ها کمتر دچار دردسر شوید.

 

گول تبلیغات واهی را نخورید!

یادتان باشد بهترین ترکیب برای شستن دیوار و یا بهترین شوینده دیوار وجود ندارد! شما باید هر نوع آلایندگی و کثیفی را با توجه به نوع و وسعت، با شوینده مخصوص به خود پاک‌کنید. همچنین می‌توانید با بهره‌گیری از متخصصان نظافت، مجموعه خدمت از ما، نظافت دیوار و سقف خانه خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید.

4.5 امتیاز از 1726 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین