تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه با مواد طبیعی

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه با مواد طبیعی

تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه با مواد طبیعی

تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه با مواد طبیعی از دغدغه‌ها و سوالات اکثر خانم های خانه دار است. شما معمولا برای تمیز نگه داشتن و تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه چه می‌کنید؟ ممکن است بسیاری به انداختن کاور پلاستیکی لوازم برقی یا استفاده از وایتکس برای از بین بردن رنگ زرد وسایل برقی روی بیاوردند. اما روش های آسان تری هم وجود دارد.

در کنار تميز كردن اجاق گاز لعابي، لکه بری و از بین بردن لکه سیاه روی استیل، پاکسازی و برق انداختن ظروف مسی، رفع و از بین بردن رسوب ضخیم کتری، چربی زدایی و تمیز کردن سینی فر، به کارگیری روش‌ جلا دادن سنگ برای ترمیم و نگهداری انواع کفپوش و سنگ کابینت در آشپزخانه، توجه کافی به نحوه تمیزکاری و نگهداری لوازم برقی امری مهم و ضروری است. 

ما در این مطلب سعی کردیم روش های موثر برای تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه با مواد طبیعی برایتان شرح دهیم.

معمولا دغدغه و سوالات کسانی که می‌خواهند به تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه بپردازند عبارات زیر است:

 

از آن جایی که آشپزخانه قلب فضاهای داخلی یک خانه است و خانم های خانه دار بیشتر اوقات روز خود را در آشپزخانه می‌گذرانند، از این رو داشتن یک آشپزخانه تمیز و مرتب می‌تواند در خلق و خوی آن‌ها تاثیر گذار باشد. اما ممکن است خانم های خانه دار به دلیل مشغله های زندگی تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه را به زمان دیگری موکول کنند. و همین مساله در گذر زمان دردسر ساز خواهد شد و تمیز کردن این وسایل را با مشکل روبرو خواهد کرد.

 

برای مطالعه

در پاسخ به سوال براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم می‌توانیم با قاطعیت بگوییم آشپزخانه ،اما پاکسازی منزل به این بخش ختم نشده و با موارد مشابه آیتم‌های زیر تکمیل و ادامه دارد. 

 

تمیز کردن وسایل برقی آشپزخانه با مواد طبیعی

 تمیز کردن فر:

فر و گاز جزو یکی از وسایلی هستند که به مرور زمان دچار کثیفی هایی در جداره می‌شوند. برای تمیز کردن این لکه های سرسخت که معمولا چربی‌های ناشی از روغن‌های سرخ کردنی هستند، باید از ترکیب جوش شیرین، آب و سرکه سفید استفده کنید. این محلول را داخل یک اسپری آب پاش بریزید و هر ۳۰ دقیقه یک بار به جداره‌ها و کف فر اسپری کنید.بهتر است این محلول ۲۴ ساعت روی جداره های فر بماند تا کاملا آن‌ها را تمیز و ضدعفونی کند.

 

تمیز کردن ماشین ظرف شویی:

برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی تان می‌توانید از خود آن کمک بگیرید به این صورت که به جای استفاده از مواد شوینده متداول از ترکیب سرکه سفید و آبلیمو درمخزن آن استفاده کنید و بگذارید ماشین ظرفشویی روند شست و شوی خود را طی کند. اگر بعد از یک دور شست وشو باز هم لکه ای در آن پیدا بود این بار نمک را نیز به این ترکیب اضافه کنید تا شاهد نتیجه ای شگفت انگیز باشید.

 

تمیز کردن یخچال:

برای تمیز کردن یخچال ابتدا باید آن را به صورت کامل خالی کنید و هرچیزی راکه تاریخ انقضای آن سر امده است را دور بیاندازید. سپس روی یک پارچه‌ی نم دار کمی جوش شیرین ریخته و جداره‌های یخچال تان را با آن پاک کنید. جوش شیرین لکه‌ها را از دیوارها و کف یخچال شما را پاک می‌کند و بوی بد یخچال شما را نیز از بین می‌برد. این ماده جادویی نقش به سزایی در تمیز کردن خانه دارد.

 

تمیز کردن یخچال

 

تمیز کردن مایکروفر:

برای تمیز کردن مایکروفر فقط به یک لیوان آب لیمو احتیاج دارید. لیوان پر از آبلیمو را داخل مایکروفر گذاشته و زمان مایکروفر را برای جوش آمدن آبلیمو تنظیم کنید. اسید موجود در بخار آبلیمو باعث می‌شود تا شما بتوانید به راحتی با یک دستمال جداره‌های مایکروفر خود را جرم زدایی کنید.

 

تمیز کردن چایی/ قهوه ساز:

برای تمیز کردن مخزن قهوه ساز یا چایی سازتان می‌توانید از سرکه ی سفید استفاده کنید. سرکه ی سفید را درون قسمت دیسپنسر قهوه ساز ریخته و ا ن را روشن کنید. این پروسه را ۲ یا ۳ بار انجام دهید تا از تمیز شدن قهوه ساز خود مطمئن شوید.

 

تمیز کردن ماشین لباس شویی:

ماشین های لباس شویی جزو عناصری هستند که با وجود جریان دائمی آب در آن‌ها باز هم آلوده و کثیف می‌شوند. برای این که بتوانید ماشین های لباس شویی خود را تمیز و ضدعفونی کنید می‌توانید از سرکه سفید استفاده کنید، به جای پودر لباس شویی در مخزن از سرکه سفید استفاده کنید، ماشین لباس شویی را روی شست و شو با اب داغ تنظیم کنید و ماشین را برای یک پروسه‌ی کامل شست و شو آماده و روشن کنید، بدون ان که لباسی در آن بیاندازید، اجازه دهید تا ماشین لباس شویی پروسه شست و شو را تکمیل کند تا در انتها ماشین لباس شوییی شما تمیز و ضدعفونی شده آماده کار شود.

 

تمیز کردن خشک کن ها:

با استفاده از سرکه سفید می‌توانید خشک کن‌ها را نیز تمیز کنید. مقداری سرکه سفید را روی دستمال های میکروفایبر ریخته و آن را روی سطوح مختلف خشک کن تان بکشید. برای تمیز تر شدن فیلتر های درب خشک کن می‌توانید آن‌ها را درون ماشین ظرف شویی بیاندازید تا کاملا تمیز و پاک شوند.

4.5 امتیاز از 1732 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین