روش‌های جرم گیری اتو پرس و اتوبخار

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش‌های جرم گیری اتو پرس و اتوبخار

با روش‌های متعددی می‌توان رسوب گیری و جرم گیری اتو پرس را انجام داد. از آنجایی که اتو پرس و اتو بخار نیز مانند دیگر لوازم نیاز به تمیزکاری و رسیدگی دارد، جرم گیری اتو پرس را می‌توان یک اقدام مفید در جهت بهبود عملکرد این دستگاه دانست.

جرم گیری اتو پرس و یا اتوبخار با انجام یک سری روش و راهکار برای رفع رسوب و جرم جمع شده در داخل اتو به مرور زمان همراه است. رسوب گیری اتوپرس و جرم گیری اتو پرس با استفاده از پاک کننده‌های طبیعی و شیمیایی مثل مایع جرم گیر بخار به راحتی قابل انجام است.

در حالت کلی پروسه جرم گیری اتوپرس مشابهترفندهایی برای از بین بردن رسوب ضخیم کتری و از بین بردن لکه سیاه روی استیل دربین لوازم آشپزخانه، رسوب گیری شیر اهرمی و دیگر تجهیزات با پاک کننده قوی سنگ توالت در حین نظافت سرویس بهداشتی، سفید کردن نقره  در بین لوازم دکوراتیو و مواردی از این قبیل جهت از بین بردن رسوب به جای مانده و جرم ناشی از آن در لوازم مختلف منزل است.

 

 

رسوب گیری اتو پرس و جرم گیری اتو پرس با استفاده از روش‌ها و مواد مناسب در بازدهی و بهبود عملکرد این دستگاه تاثیرات بسزایی دارد. کاربرد مواد ضدعفونی کننده طبیعی و شیمیایی و همین طور تمیز کردن مداوم اتو پرس با روش‌های صحیح در جلوگیری از جرم گرفتن این نوع اتو تاثیر زیادی دارد.

 

جرم گیری اتو پرس بکو

 

موارد شستشوی وسایل،لوازم و عناصر دکوراتیو به کار رفته در ساختمان به رسوب گیری و جرم گیری لوازمی مثل اتو بخار ختم نشده و با مواردی مشابه لیست زیر در بیشتر منازل در جریان است. 

 

آنچه در بین افراد در حین نظافت لوازم منزل اهمیت بالایی برخوردار است، توجه کافی به جزئیات و کلیات در کنار هم است. بنابراین ترفندهای جرم گیری اتو پرس و یا اتوبخاررا با معرفی چندین آیتم تمیزکاری سطوح مختلف در نظافت منزل برای کسب اطلاعات مفید در این زمینه تکمیل می‌کنیم. 

 

تاثیر جرم گیری اتوپرس در کارکرد آن

اتوپرس مدلی از اتوهای بخار با ابعاد بزرگ و قابلیت‌های بیشتر برای از بین بردن سریع چین و چروک لباس بوده که برای استفاده کابردی از آن باید به نحوه نگهداری آن توجه ویژه‌ای شود. از نکات مهم در بالا بردن عمر استفاده و کیفیت کابردی این دستگاه می‌توان به جرم گیری اتو پرس و جلوگیری از رسوب گیری اتو پرس اشاره داشت.

 

رسوب گیری اتو پرس

 

برای جلوگیری از ایجاد رسوب و در نهایت گرفتن جرم اتو پرس اوصولا استفاده از آب مقطر پیشنهاد می‌شود. این امر به جلوگیری از رسوب گیری مخزن اتوبخار کمک می‌کند. در این مطلب با چندین روش جرم گیری اتوپرس و همین طور جلوگیری از رسوب گیری اتوپرس با شماه همراه خواهیم بود.

 

آشنایی با یک روش کاربردی جرم گیری اتوپرس

جرم ایجاد شده در سطح اتوپرس تحت تاثیر رسوب گیری این سبک اتو در طول زمان استفاده می‌باشد. مواد معدنی موجود در آب به مرور زمان در مخرن و منافذ اتوپرس رسوخ کرده و مانع ایجاد بخار کافی و اتوی مناسب لباس می‌شوند. در این قسمت از مطلب جرم گیری اتوپرس به معرفی چندین روش برای جلوگیری از ایجاد رسوب در سطح این اتو می‌پردازیم.

 

جرم گیری اتو بخار

 

جرم گیری اتوپرس با تمیز کردن رسوب اتو با سرکه و آب

سرکه یک لکه بر قوی و ضدغونی کننده همیشه در دسترس بوده که این بار برای از بین بردن رسوب و جرمگیری اتو پرس مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای استفاده از محلول ایجاد شده از آب و سرکه برای از بین بردن رسوب مراحل زیر را به دقت انجام دهید.

 

جرمگیری اتوپرس با تمیز کردن رسوب اتو با سرکه و آب

 

  1. اتو پرس ابتدا اتو را خاموش کنید. به اندازه کافی برای سرد شدن اتوپرس صبر کنید.
  2. تا جایی که می‌توانید رسوبات و جرم‌های قابل مشاهده در سطح اتو را پاک کنید.
  3. محلول ضدعفونی کننده تهیه شده که حاوی یک چهارم فنجان (۶۰ میلی لیتر) سرکه سفید را با یک فنجان (۱۸۰ میلی لیتر) آب مقطر درون مخزن اتوپرس بریزید.
  4. اتو را به برق زده و آن را روی بخار تنظیم کرده و درجه گرما را در حالت متوسط رو به بالا قرار دهید.
  5. یک حوله رو روی اتوپرس قرار داده و درجه اتو را افزایش و روی حالت بخار کامل قرار دهید.
  6. این کار را چندین با انجام دهید. سپس اتو را خاموش کرده و مخرن آن را خالی کنید.
  7. پس از پاک کردن مخرن از مواد ضدعفونی و رسوبات در این مرحله از جرم گیری اتو پرس یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب پر کنید، اتو را دوباره روشن کرده تا از خروج کامل جرم و رسوبات از داخل مخرن اتو پرس اطمینان حاصل نمایید.

 

چند روش خانگی برای جرم گیری و رسوب گیری اتوپرس

یکی از راهکارهای تاثیر گذار در جرم گیری اتوپرس تمیز کردن آثار سوختگی از سطح اتو با استفاده از محلول نمک وآب است. علاوه بر این نکته استفاده از درصد مشخصی از محلول شوینده و آّب نیز در جرم گیری اتوپرس تاثیر مثبتی دارد. برای انجام این کار یک یا دو قاشق چای خوری (۵ تا ۱۰ میل) از ماده شوینده را با یک یا دو فنجان آب گرم ( ۲۳ یا ۴۷ میلی لیتر) مخلوط کنید. پارچه میکروفیبر را به محلول آغشته و سطح اتوپرس را با آن از جرم ایجاد شده تمیز کنید.

 

چند روش خانگی برای جرم گیری و رسوب گیری اتوپرس

 

در این میان از ضرر وارد شده بر سطح اتو تحت تاثیر کشیدن سیم غافل نشده و این راهکار را برای جرم گیری اتوپرس بطور کل فراموش کنید. اضافه کردن جوش شیرین به محلول سرکه و آب نیز و ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی در تمیز کردن سطح اتوپرس و جرم گیری اتو پرس تاثیر مثبتی دارد.

 

عوارض ناشی از عدم جرم گیری اتوپرس

در صورت عدم توجه به جرم گیری به موقع و صحیح اتوپرس خود را برای مواجهه با مشکلاتی مثل بخار نکردن اتو پرس و همین طور عدم عمکلرد مناسب این دستگاه آماده کنید. جرم گیری اتوپرس و جلوگیری از ایجاد رسوب در این سبک اتو تا حد زیادی در استفاده بهینه و طولانی مدت این دستگاه نقش بسزایی دارد. جرم گیری اتو پرس و تمیز کردن مداوم این دستگاه علاوه بر عملکرد مناسب اتو پرس بهنیه سازی مصرف انرژی را نیز به همراه دارد.

 

رسوب زدایی اتو بخار و جرم گیری اتو پرس

 

چرا تمیز کردن اتو بخار و پرس اهمیت دارد؟

اتوبخار علاوه بر از بین بردن چروک لباس‌های مختلف در ضدعفونی کردن آنها تحت تاثیر گرما و بخار ایجاد شده نیز تاثیر دارد. در صورتی که تمیز کردن مداوم این اتو پرس و بخار با مواد ضدعفونی کننده طبیعی و شیمیایی جدی نگیرید به مرور زمان لکه‌ها و جرم ایجاد شده بر سطح اتوبخار بر روی لباس سرایت کرده و ایجاد لکه و آلودگی می‌کند.

 

چرا تمیز کردن اتو بخار و پرس اهمیت دارد؟

 

همین طور رسوب گیری اتوپرس و بخار با جلوگیری از تامین بخار کافی برای اتو کردن لباس‌ها همراه است، این امر نیز بر اهمیت توجه به تمیز کردن اتو پس از هر بار استفاده می‌افزاید. 

 

4.5 امتیاز از 2545 رای


برچسب‌ها:
نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین