جدیدترین و بهترین روش تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی

ثبت درخواست "نظافت منزل"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جدیدترین و بهترین روش تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی

در این متن با ساده ترین و بهترین روش‌های تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی آشنا خواهید شد که تاکنون فکر نمی‌کردید به این سادگی بتوانید انجام دهید. شاید در ذهن شما این سوال پیش آمده است که چرا باید به تمیز کردن برگ گیاهان اهمیت داد؟

برای جواب دادن به این سوال باید بدانیم که گیاهان موجب نشاط و سر زندگی محیط اطراف خود می‌شوند و زمانی که روش‌های تمیز کردن گیاهان را ندانید مانع رشد گیاهان می‌شوید و همچنین نشاط خود را از دست می‌دهد.

موارد پربازدید کاربران برای نظافت منزل علاوه بر تمیز کردن گیاهان

آنچه در بین افراد در حین نظافت منزل از اهمیت بالایی برخوردار است، توجه کافی به جزئیات و کلیات در کنار هم است. بنابراین ترفندهای تمیز کردن گیاهان را با معرفی چندین آیتم تمیزکاری سطوح مختلف در نظافت منزل برای کسب اطلاعات مفید در این زمینه آغاز می‌کنیم. 

 

 ضرورت تمیز کردن گیاهان

گرد و خاک موجود روی برگ گیاهان باعث بسته شدن منافذ آن می‌شود و به گیاه اجازه تنفس نمی‌دهد درنتیجه گیاه شما زرد و پژمرده می‌شود. همچنین باعث می‌شود نتواند به اندازه کافی اکسیژن محیط را تولید کند که 100% ماجرا به ضرر شما تمام خواهد شد. بنابراین شما را با بهترین روش‌های برق انداختن برگ گیاهان آشنا می‌کنیم.

 

7 راه حل تمیز کردن برگ گیاهان

 1. تمیز کردن برگ گیاهان با پارچه
 2. شستشوی گیاهان آپارتمانی
 3. براق کردن برگ گیاهان با شیر
 4. برق انداختن برگ گیاهان با پوست موز
 5. تمیز کردن گیاهان پرزدار و کرکی
 6. تمیز کردن گیاهان با مایع ظرف شویی
 7. حذف برگ‌های خشک شده

 

جدیدترین و بهترین روش تمیز کردن برگ گباهان آپارتمانی

 

1. تمیز کردن برگ گیاهان با پارچه

برای برق انداختن برگ گیاه با استفاده ازیک پارچه تنظیف یا دستمال نازک، توری مرطوب گرد و غبار موجود روی برگ گیاه را تمیز کنید و دقت کنید برای اینکه برگ گیاهان در هنگام تمیز کردن با پارچه دچار شکستگی نشود یک دست را زیر برگ قرار داده و به عنوان تکیه گاهی محکم برای آن استفاده نمایید.

 

2. شستشوی گیاهان آپارتمانی

ساده ترین و بهترین روش تمیز کردن برگ گیاهان شستشوی آن با آب ولرم است. برای اینکار گیاهان خود را به حمام ببرید و آن‌ها را زیر دوش حمام بگیرید با اینکار حتی حشرات موجود در گیاه نیز از بین می‌رود و همچنین رطوبت گیاه نیز تامین می‌شود. بگذارید گیاه به طور کامل خشک گردد بعد آن را وارد خانه کنید.

نکته: مراقب باشید روی برگ گیاهان کرک دار مدت زمان زیادی آب نماند چون منجر به زردی گیاه می‌شود.

 

3. براق کردن برگ گیاهان با شیر

برای براق کردن برگ گیاهان با استفاده از شیر ابتدا گرد و غبار موجود روی آن را توسط پارچه‌ای نمناک پاک کنید و سپس محلولی از یک چهارم پیمانه آب ولرم را با کمی شیر بدون چربی درون آب پاش بریزید و با یک اسفنج بر روی برگ‌های گیاه بکشید. در نتیجه به جای استفاده از اسپری‌ و تمیز کننده‌های گیاهی تجاری و پر هزینه به راحتی با استفاده از شیر برگ گیاهان را براق کردیم. به جای شیر می‌توانید از گلیسیرین نیز استفاده کنید.

 

4. برق انداختن گیاهان با پوست موز

یکی دیگر از راه‌های تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی با استفاده از پوست موز می‌باشد. پس از اینکار شگفتی درخشندگی را در گیاه خود احساس می‌کنید. همچنین پوست موز سرشار از فسفر و پتاسیم است پس علاوه بر برق انداختن برگ گیاهان می‌توان به عنوان کود هم از آن استفاده کرد.

 

نحوه صحیح تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی

 

5. تمیز کردن گیاهان پرزدار و کرکی

برای تمیز کردن گیاهان آپارتمانی که دارای برگ‌های کرکی هستند (مانند: بنفشه آفریقایی) بهتر است از یک مسواک یا یک قلم موی نقاشی استفاده کرد بدین گونه که مسواک را به آرامی از ته برگ تا نوک آن روی برگ بکشید.

 

6. تمیز کردن گیاهان با مایع ظرف شویی

روش دیگر براق ساختن برگ گیاهان استفاده از یک محلول رقیق آب و مایع ظرف شویی است که می‌توانید آن را درون آب پاشی ریخته و بر روی برگ گیاه خود بپاشید وبا استفاده از یک پارچه تنظیف آن را تمیز کنید.

 

7. حذف برگ‌های خشک شده

نکته بسیار مهم بعد از تمیز کردن برگ گیاهان توجه به ساقه و خاک گیاه می‌باشد. پس از اتمام کار برگ‌های خشک شده را از سطح خاک جمع آوری کنید که خود محیطی مناسب برای رشد بیماری و آفت‌ها ایجاد می‌کند. همچنین برگ‌های زرد شده را از ساقه گیاهان جدا کنید.


 

نکات طلایی جدیدترین و بهترین روش تمیز کردن برگ گیاهان آپارتمانی

 • از مواد شوینده قوی استفاده نکنید.
 • هر از گاهی گیاهان خود را سمپاشی کنید.
 • هر از گاهی به خاک گلدان‌های خود کودهای گیاهی اضافه کنید.
 • درهنگام تمیز کردن گیاهان حتما زیر برگ‌ها را تمیز کنید چون مکان خوبی برای رشد حشرات می‌باشد.
نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading