تمیز کردن سرامیک اشپزخانه

ثبت درخواست " نظافت منزل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تمیز کردن سرامیک اشپزخانه

سلام دوستان عزیز در این مطلب قصد داریم نکات کاربردی پیرامون روش های تمیز کردن وسایل آشپزخانه  در پروسه نظافت منزل به صورت مختصر ذکر کنیم. زیرا بی شک یکی از قسمت‌های مهم خانه در پتسخ به سوال براي تميز كردن خانه از كجا شروع كنيم، آشپزخانه است. در واقع خانم‌های خانه دار اغلب وقت خود را صرف تمیز کردن وسایل آشپزخانه می‌کنند امان از اینکه شاید به شیوه غلط انجام می‌دادند. پس دانستن چند تکنیک ساده در روش های تمیز کردن وسایل آشپزخانه به شما در این امر کمک می‌کند.

دغدغه خانم های خانه دار برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه


 

مرتب کردن آشپزخانه

قبل از اینکه به روش های تمیز کردن وسایل آشپزخانه بپردازیم باید بگوییم که در ابتدا بهتر است که وسایل اضافی و غیر کاربردی را به بیرون منتقل کنیم تا مزاحمتی برای کارمان ایجاد نشود. همچنین ظروف شکستنی را به مکان دیگر منتقل کنیم تا آشپزخانه را برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه محیا کنیم. پیشنهاد "خدمت از ما" این است که از سطوح بالایی نظیر سقف بدنه آشپزخانه شروع و بعد از آن هود سطوح کابینت‌ها گاز یخچال و در اخر هم کاشی یا سرامیک کف را تمیز کنید. 

در واقع پروسه تمیزکاری منزل در شرایط خاصی مثل آشپزخانه ختم نشده و با اقداماتی مثل پاك كردن شمع از روي پارچه ، تمیزکاری و پاك كردن ماژيك از روي دیوار گچی و از بین بردن لکه چایی روی دیوار گچی، استفاده از اسپری پاک کننده دیوار، لکه بری و از بین بردن بوی فرش، ترمیم و تمیز کردن عناصور دکوراتیو با تکنیک‌های سفید کردن نقره و همین طور جرم گیری اتو بخار در فواصل زمانی مشخص و موارد مشابه همواره در جریان است. 

 

تمیز کردن کاشی آشپزخانه

قبل از تمیز کردن کف آشپزخانه ابتدا باید به جنس آن توجه کنید و سپس روش و مواد مناسبی را انتخاب نمایید. ولی در کل بهترین گزینه برای تمیز کردن کاشی آشپزخانه شما استفاده از مواد شوینده و سفید کننده است.

محصولات تجاری با صرف کمی تلاش نتیجه‌ی خوبی در تمیز کردن آشپزخانه برجا می‌گذارند، اما اگر ترجیح می‌دهید از محصولی خانگی در تمیز کردن کاشی آشپزخانه استفاده کنید چند گزینه در اختیار شماست. فقط دقت کنید که هیچ‌گاه چندین ماده‌ی شوینده را با یکدیگر ترکیب نکنید زیرا برخی ترکیبات سمی هستند (برای مثال سرکه و سفیدکننده را با هم استفاده نکنید).

 

پاک کردن چربی هود

  • بعد از شستشو بدنه حالا نوبت به تمیز کردن سطوح پایین‌تر مثل هود می‌رسد. می‌شود بدنه هود را با مواد شستشو مثل مایع پاک کننده یا گاز پاک کن تمیز کرد اما بهتر است برای تمیز کردن هود با چند منظوره و یا حتی شیشه پاک کن استفاده کرد. زیرا در اغلب موارد بدنه هود چرب است و با مایع‌های شستشو به خوبی تمیز نمی‌شود.
  • فقط دقت داشته باشید هنگام تمیز کردن هود و پاک کردن چربی هود، رطوبت داخل دکمه‌های هود نفوذ نکند.
  • بعد از تمیز کردن هود نوبت به تمیز کردن فیلترهود می‌رسد. به آرامی فیلتر هود را بازکنید و در محلول مواد شوینده و آب قرار دهید و شستشو کنید. اما بهتر است در صورتی که فیلتر خیلی کثیف باشد اقدام به تعویض آن کنید.

 

روشهای تمیر کردن وسایل آشپزخانه

 

پاک کردن چربی از روی کابینت

بی شک کابینت نقش مهمی در زیبایی آشپزخانه دارد. و در صورتیکه که به صورت مداوم تمیز نشود باعث ایجاد شدن لکه و چربی بر روی سطح بدنه کابینت میشود.پس بهتر است برای پاک کردن چربی از روی کابینت هر چند مدت یکبار آن را تمیز کرد.

در صورتیکه کابینت ما فلزی باشد و یا ام دی اف نباشد برای پاک کردن چربی از روی کابینت میشود از محلول اب با نسبت کمی پودر شستشو استفاده کرد.

همچنین در صورتیکه کابینت ما ام دی اف باشد ابتدا باید به وسیله‌ی دستمال گرد و غبار روی کابینت را تمیز کنیم سپس شامپو فرش را در مقداری آب حل کنیم و به وسیله اسفنج بر روی کابینت بکشیم تا به خوبی تمیز شود.

 

روش تمیز کردن سینک ظرفشویی

  • بی شک سینک ظرفشویی یکی از پارامترهای مهم در زیبایی یک آشپزخانه است. در این جا سعی داریم شما را با چند راه حل ساده برای درخشان کردن سطح سینک ظرفشویی ارایه دهیم.
  • ابتدا بهتر است برای تمیز کردن سینک ظرفشویی کل سطح سینک را با اسفنج و مایع ظرفشویی شستشو کنید تا اگر جرمی وجود داشته باشد حذف شود. سپس به وسیله جوش شیرین و مسواک اقدام به تمیز کردن سینک ظرفشویی کنیم. جوش شیرین و ترکیبات آن با دیگر پاک کننده‌ها مثل ریختن جوش شیرین در مایع ظرفشویی کمک می‌کند سطح سینک ما درخشان تر به نظر برسد.
  • سپس در آخر روی کل سطح سینک سرکه بریزید و حدود پنج دقیقه صبر کنید تا تمام رسوبات سینک گرفته شود. و در آخر یکبار دیگر سینک را به وسیله آب بشویید تا اثری از جرم و رسوب باقی نماند.

 

تمیز کردن اجاق گاز

بهترین روش برای تمیز کردن اجاق گاز استفاده از گاز پاک کن است. برای سطح اجاق گاز از گاز پاک‌کن و یک اسفنج نرم استفاده کنید. بهتر است قبل از این کار تمام سنگ‌ها و شعله‌های اجاق گاز را نیم ساعت در محلول آب گرم و صابون مایع قرار دهید تا به خوبی تمیز شود. و قبل از روشن کردن گاز اطمینان حاصل کنید که شعله‌های گاز کاملا خشک شده باشد.

 

برای درخواست نظافتچی به سراغ کدام شرکت برویم؟

نظافت منزل می‌تواند وقت گیر باشد و شاید همه افراد وقت انجام ان را به درستی نداشته باشند. در صورتیکه تمایل به انجام نظاف منزل توسط خودتان را ندارید مجموعه "خدمت از ما" آماده همراهی و خدمت رسانی به شماست.

4.5 امتیاز از 1725 رای


نظافت منزل
برای سرویس نظافت منزل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین