معرفی انواع سنگ کف حیاط

ثبت درخواست " سنگ کاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع سنگ کف حیاط

سنگ حیاط نمونه‌ای از سنگ‌های به کار رفته بعنوان کف پوش در محوطه بیرونی ساختمان است. سنگ کف حیاط وابسته به شرایط محیطی و همین طور وضعیت آب و هوایی می‌تواند در انواع مختلفی اجرا شود. بنابراین بهترین سنگ برای کف حیاط بر اساس عوامل بیان شده می‌تواند نمونه‌های گوناگونی باشد.

سنگ تیشه ای کف حیاط، سنگ سرامیک حیاط، سنگ فرش حیاط و در نهایت موزاییک برای سنگ حیاط از نمونه‌های پیشنهاد شده و پر کاربرد در پوشاندن کف حیاط با سنگ‌های ساختمانی است. در پاسخ سوال برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک، با توجه به ویژگی‌های این دو کف پوش موزاییک در موقعیت استفاده بهتری قرار دارد.

در هنگام انتخاب سنگ حیاط علاوه بر موارد بیان شده سازگار بودن سنگ با طبیعت در زیبایی محوطه تاثیر زیادی دارد. این امر استفاده از سنگ لاشه برای حیاط را در ردیف پر کاربرد‌ها قرار داده است.

قیمت سنگ فرش حیاط و دیگر ویژگی‌های سنگ کف حیاط در نمونه‌های سنگ فرش حیاط، سنگ تیشه ای کف حیاط، سنگ لاشه برای کف حیاط و سنگ سرامیک حیاط از موارد پر اهمیت در هنگام انتخاب این نوع کف پوش‌ها برای محوطه حیاط است.

اهمیت کاربرد سنگ حیاط

حیاط به عنوان بخشی از ساختمان در زیبایی آن در نگاه اول نقش پر رنگی دارد. یکی از عوامل تاثیر گذار در نظم و قشنگ دیده شدن محوطه ساختمان استفاده از سنگ حیاط است. کف پوش انتخابی برای حیاط و سنگ کف حیاط در نمای بیرونی ساختمان تاثیر بسزایی داشته بنابراین در انتخاب آن باید نهایت دقت و سلیقه لحاظ شود.

 

بهترین سنگ برای کف حیاط

 

هماهنگی سنگ کف حیاط با کناره باغچه، لبه استخر، راه پله فرضی و مواردی از این قبیل یک ایده کاربردی در زیباسازی محیط بیرونی ساختمان است.

 

سنگ حیاط برای ساختمان‌های مختلف

 

تنوع سنگ‌های ساختمانی مناسب برای سنگ حیاط شرایط را برای اجری انواع و متناسب ترین سنگ کف حیاط وضعیت آب و هوایی و محوطه ساختمان فراهم کرده است.

 

بهترین سنگ برای کف حیاط

موارد خاصی در انتخاب بهترین سنگ برای کف حیاط وجود دارند که در نظر داشتن آنها در کنار هم انتخاب شما را به یک کف پوش مناسب برای حیاط نزدیک می‌کند. اولین نکته‌ای که در انتخاب سنگ حیاط باید به آن توجه داشت، استحکام و استقامت سطح سنگ است.

 

قیمت سنگ فرش حیاط

 

سنگ‌های زبر و کاملا صیقل نشده مانند لاشه برای سنگ فرش حیاط به دلیل قرار گرفتن در معرض تغییرات آب و هوایی مناسب هستند.

 

سنگ کف حیاط

 

دومین نکته در انتخاب سنگ کف حیاط رنگ‌بندی سنگ بوده که از نظر طراحان سنگ‎های گرانیت، تراورتن در دسته سنگ‎های زیبا برای نصب کف پوش در حیاط هستند.

 

انواع سنگ کف حیاط

همانطور که در بخش قبلی اشاره داشتیم بهترین سنگ برای کف حیاط نمونه‌های مقاوم و صیقل نخورده است. این سنگ‌ها در برابر ضربه، تغییرات آب و هوایی، تابش مستقیم نور و بارندگی‌ها مقاومت بالایی دارند.

 

انواع سنگ کف حیاط

 

در این بخش با معرفی انواع سنگ حیاط نمونه‌های مناسبی از کف پوش محوطه حیاط را با هم می‌شناسیم.

 

سنگ تیشه ای کف حیاط

سنگ تیشه‌ ای برای کف حیاط که تحت عنوان سنگ فرش تیشه‌ای نیز معرفی می‌شود، به دلیل مقاومت و استحکام بالا،سطحی ناصاف و صیقل نخورده و ضد لغزندگی مناسب استفاده در حیاط است. دلیل نامگذاری این سنگ حیاط تیشه زنی بر سطح آن در زمان فرآوری شدن سنگ است.

 

سنگ تیشه ای کف حیاط

 

سنگ سرامیک حیاط

در مدل سرامیک حیاط معایبی مثل دوام پایین، جذب بیش از حد آب و شکسته شدندر برابر سرما با یک سری فناوری‌های جدید از بین رفته است. در نوع جدید سرامیک برای سنگ حیاط میزان تخلخل سنگ سرامیک حیاط و فضاهای بیرونی بسیار کم شده و این کاشی‌ها در برابر فشار و وزن‌های از استحکام بالایی برخوردارند.

 

سنگ موزاییک و سرامیک حیاط

 

سنگ فرش حیاط

سنگ فرش با استفاده از ساز‌های بتنی، غیر بتنی، آجری، سنگ ریزه و سنگ آهنک برای کف حیاط اجرا می‌شود. با توجه با محیط و تناسب با فضای بیرونی ساختمان و تغییرات آب هوایی یک نمونه از موارد بالا بعنوان سنگ فرش حیاط انتخاب و کف با آن پوشیده می‌شود.

 

سنگ فرش حیاط در مدل های مختلف

 

گرانیت برای سنگ کف حیاط

استحکام بالای سنگ گرانیت و مقاومت آن در برابر ضربه و تغییرات دمایی در فصول مختلف این سنگ را برای اجرای در کف حیاط مناسب کرده است. زیبایی سنگ گرانیت روی محیط حیاط تاثیر مثبت داشته و از نمونه سازه‌های گران قیمت برای سنگ حیاط به شمار می‌آید.

 

گرانیت برای سنگ کف حیاط

 

سنگ لاشه برای کف حیاط

سنگ لاشه صیقل نخورده و تراشکاری نشده برای اجرای سنگ کف حیاط یک نمونه کاربردی و مناسب است. حالت طبیعی سنگ لاشه و سختی بالای آن برای محوطه حیاط یک کف پوش متناسب و مقاوم به شمار می‌آید.

 

سنگ لاشه برای کف حیاط

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک

در پاسخ به این سوال می‌توان اشاره داشت که در گذشته موزاییک به لحاظ ساختاری برای اجرای سنگ حیاط مناسب تر بوده اما در حال حاضر طرح‌های جدید و مقاوم سازی شده‌ای از سرامیک برای نصب در حیاط ارائه شده است.

این مدل سنگ برای کف حیاط با از بین بردن ایرادات گذشته هم از نظر زیبایی و هم استحکام در برخی مواقع از موزاییک هم مناسب تر است. با این حال همچنان بسیاری از افراد مقاوم و سختی موزاییک را برای سنگ کف حیاط بیشتر از سرامیک و کاشی می‌دانند.

 

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک

 

بنابراین انتخاب سنگ حیاط مناسب با موارد اشاره شده پس از بررسی کامل محوطه باید با مشورت افراد مطلع در این زمینه صورت گیرد. انتخاب سنگ کف حیاط بی کیفیت نه تنها در زیباسازی محیط نقشی نداشته بلکه شما را با دردسر تازه‌ای برای ترمیم و تعویض زود به زود سنگ حیاط مواجه می‌کند

4.5 امتیاز از 1152 رای


سنگ کاری
برای سرویس سنگ کاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین