درب آکاردئونی

ثبت درخواست "نصب درب و پنجره"
درب آکاردئونی

درب آکاردئونی با ویژگی بارز محافظت از مقابل درب ورودی واحدهای مجتمع های مسکونی و تجاری و مغازه ها تولید و عرضه شده است.درب آکاردئونی علاوه بر حفاظت محل زندگی و کار شما از اتفاقات غیر پیش بینی، قابلیت های زیادی دارد.  برای آشنایی بیشتر با امکانات کاربردی این نوع درب، مطلبی را پیرامون بررسی ویژگی های درب آکاردئونی با عناوین زیر به اشتراک می گذاریم.

 

انتخاب و جایگزین هر قابلیت جدیدی به جای امکانات قدیمی مستلزم آشنایی کامل با آن محصول ارائه شده می‌باشد. امیدواریم مطالب پرداخته شده در این مطلب مشاور خوبی برای خرید درب آکاردئونی باشد.

 

یک نمونه درب آکاردئونی مخصوص منزل

 

معرفی درب آکاردئونی

در ابتدا برای آشنایی بیشتر با این سبک درب به دلیل نامگذاری آن به این نام می پردازیم. نحوه باز و بسته شدن این درب بینهایت به حرکت ساز آکاردئون شباهت دارد، بنابراین به نام درب آکاردئونی میان افراد سازنده و خریدار شناخته شده است. این درب ریلی تاشو روی درب اصلی نصب شده و به عنوان یک محافظ از حریم شخصی به کار برده می‌شود.

 

ویژگی های درب آکاردئونی ومزیت کاربرد قفل توکار درب آکاردئونی

 ساختار کاربردی آسان و ساده این نوع درب؛ نسبت به دیگر سیستم های حفاطتی و ضدسرقتی ساختمان، یکی از دلایل قابل توجه و پرطرفداری این محصول است. جنس این درب ها از آهن و اجزای آن پروفیل بصورت عمودی و افقی ساخته شده،یک ریل و دو نوع قفل که به صورت توکار و روکار می باشد، که امنیت توکار بالاتر است.بارزترین دلیل استفاده از درب آکاردئونی حفاظت از حریم شخصی است.این امر مستلزم رعایت یک سری استاندارد در ساخت این نوع درب است، در نهایت کاربرد درب های آکاردئونی در منزل و ساختمان های اداری بصورت دستی ودر پارکینگ بصورت ریموت دار می‌باشد.

 

مزیت کاربرد قفل توکار در درب آکاردئونی

 

بررسی انواع درب آکاردئونی و معرفی درب آکاردئونی کاوه و درب آکاردئونی برقی

درب های آکاردئونی را بر اساس ساختار و جنس وبرند آنها به صورت زیر دسته بندی می‌کنند:

  • درب آکاردئونی آهنی
  • دربآکاردئونی ام دی اف
  • درب آکاردئونی PVC
  • درب آکاردئونی برقی
  • درب آکاردئونی کاوه

 

1-درب آکاردئونی آهنی

نام این درب بر اساس فلز آهن که عنصر اصلی سازنده آن می‌باشد و استحکام بالا دارند. درب های آکاردئونی آهنی قبل از ساخته شدن با رنگ کوره وضد زنگ، رنگ آمیزی شده و در برابر رطوبت و زنگ زدگی بسیار مقاوم هستند، بنابراین می‌توان با خیالی آسوده از این نوع درب برای محیط بیرون استفاده کرد.این مدل درب به دلیل ویژگی های نامبرده نسبت به مدل های دیگر کاربرد بیشتری دارد.

 

درب آکاردئونی آهنی  

 

2-درب آکاردئونی ام دی اف (MDF)

مهم ترین و چشمگیر ترین ویژگی این مدل درب ها، قیمت پایین و مناسب آن است. اما عیب بارزی که این نوع درب دارد عمر کوتاه آن است که به دلیل وزن بالایی که دارد به مرور زمان از شکل افتاده و ترک می خورد. در نتیجه کارایی بالایی ندارد و نیاز به تعمیر و یا تعویض زودهنگام دارد.

 

درب آکاردئونی ام دی اف

 

3- درب آکاردئونی پی وی سی

این نوع درب به نسبت درب آهنی وزن کمتری دارد و علاوه بر زیبایی ظاهری، شستشو و تمیز کردن درب آکاردئونی پی وی سی خیلی راحت تر است.بنابراین از مدل های پر طرف دار درب های آکاردئونی می‌باشد.

 

درب آکاردئونی پی وی سی

 

4-درب آکاردئونی برقی

درب های آکاردئونی، مدل برقی و اتومات دارند. که بیشتر برای پارکینگ‌ها کاربرد دارد.قابلیت کنترل از راه دور از مزیت این نوع درب هاست.

 

درب آکاردئونی برقی

 

5-درب آکاردئونی کاوه

این نوع درب آکاردئونی به دلیل ساخت در گروه صنعتی کاوه به این نام معرفی می‌گردد.

 

مزایا و معایب درب آکاردئونی

1-مزایای درب آکاردئونی

  • نیاز به فضای کم برای نصب این نوع درب و باز و بسته شدن ریلی و آسان این نوع درب ها
  • سبک بودن و داشتن حفاظ از خود درب و استحکام بالا و همین طور طرح و شکل ظاهری زیبا
  • نصب این درب نیاز به نصب دوربین را به دلیل ضد سرقت بودن از بین می‌برد،
  •  خرابی آن نسبت به درب های ضد سرقتی کامپیوتری کمتر است و عمر استفاده بالایی دارند.
  • این درب ها تک لایه و دو لایه می باشد می توانید متناسب با فضای منزل و تنگی راهرو و محل زندگی مدل مناسب را انتخاب نمایید.

 

مزایای درب آکاردئونی

 

2-معایب درب های آکاردئونی

درب های آکاردئونی سیستم های دوربین و اطلاع رسانی تعبیه شده در درب های ضد سرقتی را ندارند و مثل این نوع درب ها مجهز به چندین قفل هوشمند نیستند. امکان کنترل وضعیت محیط در صورت عدم حضور وجود ندارد، علاوه بر این موارد؛  این درب ها با یک شکاف ساده شکسته شده و حتی قفل آنها در صورت روکار بودن به راحتی می شکند.در نتیجه بعضی افراد معتقدند این نوع درب امنیت ندارند و گزینه مناسبی برای جایگزینی درب های ضد سرقت مجهز نیستند، با تمام این تفاسیر در بعضی آپارتمان ها استفاده از این سبک درب ها همچنان کاربرد دارد.

 

معایب درب آکاردئونی

 

قیمت درب آکاردئونی دست دوم و درب آکاردئونی pvc

درب‌های آکاردئونی دست دوم با قیمت مناسب تر برای خرید موجود می‌باشد، می توانید با در نظر گرفتن وضعیت ظاهری و کاربردی این نوع درب ها از انها استفاده نمایید .قیمت درب های نوع PVC هم متناسب با شرکت ارائه دهنده و نوع کاربرد و فضای در نظر گرفته شده بستگی دارد. خرید این نوع درب ها متناسب با محیط مورد نظر و با توجه به فضای اختصاص داده شده می‌تواند متفاوت باشد، و نیازمند کارشناس و مشاور متخصص در این زمینه است، و از نظر هزینه متناسب با نوع و جنس این درب ها متغییر می باشد.

 

جمع بندی 

در انتهای این مطلب می توان گفت نظر به اینکه حریم خصوصی و محیط کار و زندگی ما همواره در معرض سرقت و تهاجم سارقین می باشد، بنابراین باید به دنبال تغبیری مناسب برای حفاطت محیط زندگی و کار خود باشید، می‌توانید با نصب درب های آکاردئونی و ضد سرقتی دیجیتال، امنیت محیط زندگی خود را تامین نمایید.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 6 رای

نصب درب و پنجره

برای سرویس نصب درب و پنجره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب درب و پنجره

درب آکاردئونی
 پنجره سه جداره چیست؟
انواع درب‌های ساختمانی

مطالب مرتبط با ساختمانی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading