انواع درب داخلی ساختمان

ثبت درخواست "نصب درب و پنجره"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع درب داخلی ساختمان

درب داخلی با ویژگی‌های مختلف از نظر ظاهری و همین طور کیفیت و جنس آن برای ساختمان قابل انتخاب و نصب می‌باشد.امروزه انواع درب داخلی ساختمان با قابلیت‌های کاربردی جدید و ظاهری خاص و مدرن تولید و برای نصب در اتاق‌های مختلف عرضه می‌شوند.

انواع درب داخلی بر اساس نوع کاربرد مثل درب داخلی سرویس بهداشتی یا اتاقی قابل دسته بندی می‌باشد. بعنوان نمونه انتخاب درب داخلی سرویس با درب داخلی اتاق‌ها از نظر کاربری و ظاهر و جنس آن متفاوت است. خرید درب داخلی ساختمان در مدل‌های جدید برای هماهنگی با دکوراسیون داخلی منزل ونوع ساختمان قابل انجام است.

 

جنس و مدل درب داخلی ساختمان به دلیل قرار گرفتن در معرض دید و اختصاص دادن فضایی از دکوراسیون منزل به این تجهیزات از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله از مجله خدمت از ما به معرفی انواع درب داخلی ساختمان و چند نکته مهم در هنگام خرید درب داخلی ساختمان اشاره شده است.

 

کاتالوگ درب داخلی

 

تاثیر درب داخلی در دکوراسیون منزل

درب داخلی ساختمان که از ورودی تا تک تک اتاق‌ها و سروس بهداشتی و حمام را در برگرفته در دکوراسیون و طراحی داخل منزل تاثیر بسزایی دارد. هماهنگی رنگ و جنس درب داخلی ساختمان با کف پوش و رنگ به کار رفته برای دیوار و دیگر قسمت‌های منزل به فضای اطراف زیبایی و نظم خاصی می‌بخشد.

 

مرکز فروش درب چوبی در تهران

 

علاوه بر این مورد استفاده از مدل‌های خاص و هماهنگ درب داخلی با دیگر قسمت‌های فضای درونی منزل حاکی از اهمیت و تاثیر زیاد انتخاب درب داخلی در دکوراسیون منزل است. در این قسمت با انواع درب داخلی ساختمان در مدل‌های مختلف و قابلیت‌های متنوع آشنا می‌شویم.

 

معرفی انواع درب داخلی ساختمان

یکی از تاثیرگذارترین موارد در دسته بندی انواع درب داخلی ساختمان جنس تجهیزات به کار رفته در ساخت آنها می‌باشد. از این رو در این قسمت به پر استفاده ترین نوع درب داخلی در منزل برای درب ورودی، اتاق‌ها و دیگر بخش‌های منزل می‌پردازیم.

 

معرفی انواع درب داخلی ساختمان

 

درب داخلی ساختمان از نوع MDF 

دلیل نامگذاری این نوع درب داخلی استفاده از کلاف چوبی میانی و چوب روسی در ساخت آن می‌باشد.طراحی درب داخلی ام دی اف با دستگاه CNC و بدون استفاده از دخالت دست انجام می‌شود. این دستگاه توانایی پیاده سازی طرح‌های مختلف با نهایت ظریف کاری بر روی درب داخلی ام دی اف را داشته و از این نوع این سبک درب داخلی با طرفداران زیادی برای نصب در ساختمان مواجه شده است.

 

درب داخلی ساختمان از نوع MDF 

 

درب داخلی ساختمان از نوع HDF 

یکی از پرکاربردترین انواع درب ساختمانی برای نصب در اتاق‌های مختلف و درب ورودی نوع HDF است. از دلایل اصلی استقبال زیاد از این نوع درب داخلی قیمت مناسب آن نسبت به دیگر مدل‌ها می‌باشد. اندازه عرضی استاندارد سفارش درب ساختمانی HDF برای درب‌های اتاقی 80 الی 90 و سرویس بهداشتی و حمام 70 الی 80 است.

 

درب داخلی ساختمان از نوع HDF 

 

استفاده از رویه ترک برای ساخت درب داخلی HDF و رویه چینی در تولید این سبک درب داخلی بر قیمت خرید آن تاثیر داشته و تفاوت را ایجاد می‌کند.

 

درب داخلی ساختمان از نوع PVC 

ساختار درب داخلی پی وی سی با تجهیزات به کار رفته در ساخت درب HDF یکی بوده و تنها استفاده از روکش PVC بین این سبک درب و انواع دیگر تفاوت ایجاد می‌کند. این نوع درب داخلی به دلیل مقاومت بالای روکش پی وی سی در برابر رطوبت بیشتر برای سرویس بهداشتی کاربرد دارد.

 

درب داخلی ساختمان از نوع PVC 

 

درب داخلی ساختمان از نوع ABS

این نوع درب داخلی ساختمان به دلیل مقاومت در برابر آب و رطوبت با نام درب داخلی ضد آب می‌شناسند. این نوع درب داخلی از کلاف چوب روس و با لایه داخلی ام دی اف ۳ میل ساخته شده که چسب مخصوص پرس شده بر روی آن باعث بوجود آمدن ویژگی ضد آب بودن آن شده است.

 

درب داخلی ساختمان از نوع ABS

 

دیگر دلیل نامگذاری این نوع درب داخلی این است که لایه کناری درب که به آن اصطلاحا قابلمه گفته می‌شود با رویه ضد آب ABS رزین کاری شده و در برابر آب و رطوبت مقاوم است. به همین دلیل بیشترین مورد استفاده از انواع درب داخلی ABS در سرویس بهداشتی و حمام می‌باشد.

 

جدیدترین مدل‌های درب داخلی

امروزه به کارگیری طرح‌ها و مدل‌های خاص و هماهنگ با دکوراسیون داخلی در انواع درب داخلی به چشم می‌خورد. پیشرفت در ساخت انواع درب داخلی با مدل‌های کلاسیک و مدرن این امکان را برای افراد بوجود آورده که در انتخاب درب اتاق و قسمت‌های دیگر منزل آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

 

ساخت درب داخلی

 

مدل‌های جدید درب داخلی با استفاده از تجهیزات جدید مثل قفل و دستگیره مناسب و خاص تولید و برای قسمت‌های مختلف ساختمان قابل نصب هستند. در این بخش به نمونه‌های از درب داخلی برای ساختمان بر اساس مدل اشاره خواهیم داشت.

 

مدل جدید درب داخلی ساختمان

 

درب اتاق خواب جدید

یکی از انواع درب داخلی ساختمان که نما و جنس آن در دکوراسیون منزل تاثیر بسزایی داشته درب اتاق خواب است. بنابراین امروزه مدل‌های جدید و متنوعی از درب اتاق خواب متناسب با طراحی داخلی و رنگ آمیزی ساختمان تهیه و عرضه می‌شود.

 

درب اتاق خواب جدید

 

درب داخلی شیشه خور

تلفیق شیشه با تجهیزات جانبی در طرح‌ها و جنس مختلف برای ساخت انواع درب داخلی استفاده می‌شود. امروزه نصب این مدل درب داخلی در قسمت‌های مختلف منزل با طراحی و دکوراسیون مختلف دیده می‌شود.

 

قیمت درب داخلی شیشه خور

 

درب سرویس بهداشتی

جنس درب سرویس بهداشتی در کنار مدل و طرح آن از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که تجهیزات به کار رفته در ساخت درب سرویس بهداشتی در معرض رطوبت و آب هستند بنابراین استفاده از درب‌های داخلی ضد آب بهترین پیشنهاد برای این قسمت‌های منزل به شمار می‌آید.

 

قیمت درب ضد آب دستشویی

 

چند نکته مهم در هنگام خرید درب داخلی

در هنگام خرید درب داخلی برای منزل و ساختمان مدنظرتان علاوه بر جنس و نوع درب داخلی به چندین فاکتور‌های ارائه شده در این قسمت توجه داشته باشید.

 

فاکتورهای مهم در هنگام خرید درب داخلی

 

  • برای انتخاب درب داخلی جهت نصب در حمام و سرویس بهداتشی حتما سمت درب‌های pvc، ABS و دیگر سبک درب‌های ضد آب بروید.
  • در هنگام خرید درب داخلی منزل به هماهنگی طرح و رنگ درب انتخابی با رنگ دیوار و دکوراسیون منزل توجه خاص داشته باشید.
  • متناسب با محل نصب انواع درب داخلی ساختمان و بر اساس انواع درب داخلی معرفی شده بهترین گزینه را انتخاب و یک خرید مناسب داشته باشید.
  • نکته دیگری که در هنگام خرید درب اتاقی و داخلی باید به آن توجه کرد آن است که یراق آلات درب خریداری شده شما دارای کیفیت خوبی باشد
نصب درب و پنجره
برای سرویس نصب درب و پنجره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading