همه چیز در مورد درب پی وی سی سرویس بهداشتی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز در مورد درب پی وی سی سرویس بهداشتی

درب پی وی سی سرویس بهداشتی و درب upvc دستشویی، یکی از جدیدترین انواع درب‌های استفاده شده در منازل و ساختمان‌های امروزی است. چرا که نصب و ساخت درب پی وی سی دستشویی، مزایای بسیاری نسبت به سایر دیگر درب‌ها دارد. حال برای کسب اطلاعات جامع در خصوص درب پی وی سی سرویس بهداشتی، انواع درب‌های یو پی وی سی، مزایای درب سرویس بهداشتی پی وی سی، قیمت درب پی وی سی دستشویی، قیمت درب ضد آب سرویس بهداشتی و ... در ادامه همراه مجله خدمت از ما باشید.

چرا ساخت درب پی وی سی سرویس بهداشتی بسیار مرسوم شده است؟

امروزه ساخت و نصب درب پی وی سی سرویس بهداشتی بسیار مهم و مرسوم شده است. چرا که درب‌های سرویس بهداشتی و حمام عمدتا در معرض رطوبت، پوسیدگی و آب قرار دارند و باید برای جلوگیری از پوسیدگی آن‌ها از درب سرویس ضد آب استفاده شود. حال جنس‌های مختلفی مانند درب پی وی سی دستشویی، abs و upvc و پلی وود به عنوان درب ضد آب در بازار موجود است.

از بین انواع درب‌ها، درب یو پی وی سی دستشویی، رایج ترین است که به صورت ضد آب است و عایق بندی کاملی نسبت به نفوذ آب و رطوبت دارد. همین امر باعث می‌شود دوام درب سرویس بهداشتی و حمام بالا رود.

حال در ادامه در مورد درب پی وی سی سرویس بهداشتی، درب یو پی وی سی سرویس بهداشتی و تفاوت آن‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

درب پی وی سی دستشویی

 

درب پی وی سی سرویس بهداشتی چیست؟ 

PVC مخفف Polyvinyl chloride (پلی وینیل کلراید) است و برای درب‌های سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد. پی وی سی در واقع نوعی پلاستیک با چگالی بالا است. این ماده به دلیل مقاومت در برابر آب و انعطاف پذیری بالایی که دارد، در زمینه‌های مختلفی از جمله درب حمام و سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مزایای درب PVC سرویس بهداشتی چیست؟

1. بزرگترین و اصلی ترین مزیت درب پی وی سی دستشویی و حمام، قابلیت ضد آب بودن آن است.

2. درب پی وی سی سرویس بهداشتی، از لحاظ اقتصادی بسیار مرقون به صرفه است.

3. در PVC سرویس بهداشتی و حمام، با توجه به ساختاری که دارد تا حدودی عایق انرژی نیز هست.

 

درب پی وی سی سرویس بهداشتی دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

  1. MDF با رویه پی وی سی
  2. HDF با رویه پی وی سی

درب پی وی سی سرویس بهداشتی و حمام در هر دو نوع، مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد این درب‌ها، برای ساخت کابینت سرویس‌های بهداشتی و کابینت زیر سینک آشپزخانه به کار می‌برند. در این نوع درب‌ها آب از سطح روی درب غیر قابل نفوذ است. حال درب HDF مقاوت بالایی نسبت به MDF دارد. به طبع هزینه آن بیشتر نیز است.

 

درب uPVC سرویس بهداشتی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

uPVC مخفف Unplasticized polyvinyl chloride است که همان پلی وینیل کلراید سخت شده است. این نوع درب‌ها در مقایسه با پی وی سی، سخت‌تر است. این نوع درب‌ها در صنعت ساختمان بسیار کاربرد دارد، چرا که پلاستیک یو پی وی سی ماندگاری و استحکام بالایی دارد. از دیگر کاربرد این متریال به بهره گیری آن در صنعت پزشکی به عنوان مثال تجهیزات دندان پزشکی، اشاره نمود.

در ادامه باید بگوییم که درب uPVC سرویس بهداشتی و حمام، که در واقع ساخته شده با پروفیل یو پی وی سی هستند، خاصیت ضد رطوبت دارد و در برابر تغییرات آب و هوایی نیز مقاوم است و پوسته پوسته نمی‌شود.

 

انواع شکل درب سرویس بهداشتی Upvc

درب سرویس بهداشتی تمام پنل: در نوع درب سرویش بهداشتی تمام پنل، پنل‌ها از جنس یو پی وی سی و سه جداره بوده که بر روی عایق بندی تاثیرگذار است. 

درب سرویس بهداشتی تمام شیشه: منظور از شیشه در درب سرویس بهداشتی، شیشه برفی، مشجر، مات، شیشه سندبلاست و آینه است؛ که به صورت دوجداره استفاده می‌شود. در واقع هر شیشه ای که بصورت مات و غیر شفاف باشد. از لحاظ ظاهری این درب‌ها، زیبایی بیشتری نسبت به درب تمام پنل سرویسی دارد، اما از نظر عبور نور مورد ایراد قرار می‌گیرد.

 

مزایای درب‌های uPVC سرویس بهداشتی

1. درب یو پی وی سی سرویس بهداشتی، مقاومت بالایی در برابر نور خورشید دارند. 

2. درب یو پی وی سی سرویس بهداشتی در برابر آب مقاوم بوده و پوسته پوسته نمی‌شود.

3. در upvc سرویس بهداشتی عایق حرارت است.

4.  درب یو پی وی سی سرویس بهداشتی سبک وزن است.

5. قیمت درب یو پی وی سی مناسب است.

6. درب یو پی وی سی قابل بازیافت است.

 

 درب upvc سرویس بهداشتی

 

درب ضد آب UPVC یا PVC؟ کدام بهتر است؟

شاید این سوال برایتان مطرح شود که درب PVC سرویس بهداشتی بهتر است یا درب u-PVC؟

به طور کلی باید بگوییم هر دو درب برای ساخت درب سرویس بهداشتی و حمام بسیار مناسب هستند، اما درب uPVC سرویس بهداشتی و حمام عملکرد بهتری داشته و ماندگاری بیشتری دارد. به علاوه درب یو پی وی سی عدم جذب گرد و غبار توسط درب است. 

همانطور که گفته شد، درب یو پی وی سی، عایق حرارت بوده، بنابراین در مناطق گرمسیر بسیار مناسب است. همچنین از دیگر مزایای آن این است که برعکس درب پی وی سی، قابل بازیافت است. ولی به طور کلی بعضی افراد با توجه به تمامی این موارد، قیمت درب برایشان اهمیت دارد. پس اگر می‌خواهید هزینه ای کمتری برای خرید درب ضد آب پرداخت کنید، درب پی وی سی را انتخاب نمایید.

قیمت درب ضد آب سرویس بهداشتی

همانطور که گفته شد؛ درب سرویس بهداشتی باید ضد آب باشد تا دوام بیشتری داشته باشد. حال با اینکه درب‌های پی وی سی دستشویی و یو پی وی سی سرویس بهداشتی و حمام، کاملا ضد آب و مقاوم هستند، قیمتی کمتر از قیمت درب سرویس بهداشتی آلومینیوم را دارند. 

قیمت درب ضد آب ساختمان بر مبنای میزان کیفیت نوع رویه درب داخلی و کیفیت متریال و کیفیت رنگ کاری درب داخلی ساختمانی مورد استفاده در استراکچر درب داخلی مورد ارزیابی و قیمت گذاری قرار می‌گیرد. حال به طور کلی ممکن است قیمت درب ضد آب سرویس بهداشتی بین 800 هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان متغیر باشد. 

4.5 امتیاز از 1272 رای


ساخت و نصب درب و پنجره
برای سرویس ساخت و نصب درب و پنجره از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین