سمپاشی برای مورچه به صورت تضمینی

ثبت درخواست " سمپاشی منازل "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سمپاشی برای مورچه به صورت تضمینی

از آن جایی که مورچه حیوانی اجتماعی است، سمپاشی برای مورچه باید به صورت گسترده انجام پذیرد. موچه‌ها به صورت کلونی زندگی می‌کنند و در صورت لانه گذاری در محل منزل شما، حتما به تعداد زیادی یافت خواهند شد. سمپاشی مورچه از طرق مختلفی قابل انجام است؛ اگرچه برای سمپاشی تضمینی مورچه نیاز به متخصصین این امر خواهید داشت.

دلیل تجمع مورچه‌ها در خانه معمولا باز بودن سطح مواد غذایی قندی و پروتئینی و یا دانه‌های روغنی است. مورچه‌ها به وسیله شاخک‌های خود و از طریق ردیابی بو و رایحه غذا، به آن‌ها می‌رسند. در این مقاله در مورد سمپاشی مورچه خانه از جمله سمپاشی مورچه بالدار صحبت شده است. برای اطلاعات بیشتر ادامه متن را مطالعه فرمایید.

انواع روش‌های سمپاشی برای مورچه به صورت خانگی

سمپاشی خانه برای مورچه از طریقه‌های مختلفی قابل انجام است. اگر دنبال روش‌های خانگی سمپاشی برای مورچه هستید، می‌توانید از این راه استفاده کنید: ابتدا سعی کنید لانه مورچه‌ها را برای ریشه کن کردن آن‌ها پیدا کنید. سپس می‌توانید از سرکه سفید به عنوان سم استفاده کنید و آن را به مقدار کافی در حفره‌های محل تجمع مورچه بریزید.

شاید نیاز باشد این کار را چند بار به فواصل چند روزه تکرار کنید تا جواب بگیرید. برای کارایی بیشتر این روش می‌توانید ادویه جات با رایحه تند را با سرکه مخلوط کنید و در لانه مورچه بریزید. ترکیب این ادویه‌ها با آب معمولی نیز ممکن است اثرگذار باشد.

استفاده از نفت و یا مشتقات نفتی، مثل تینر یا بنزین نیز برای سمپاشی مورچه کمک کننده است اما به طور معمول، این روش توصیه نمی‌شود؛ زیرا اولا بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند و ثانیا استنشاق این مواد برای سلامتی انسان زیان بار است و حتی ممکن است برای بعضی افراد مشکلات آلرژیک ایجاد کند. پس بهتر است در صورت اورژانسی بودن شرایط و به عنوان آخرین راه حل سمپاشی برای مورچه، از این روش استفاده شود.

 

سمپاشی تضمینی مورچه

 

سمپاشی تضمینی مورچه

همان طور که ذکر شد سمپاشی خانه برای مورچه با روش‌های مختلفی قابل انجام است. در مورد روش‌های خانگی در پارت قبل صحبت کردیم. اما برای سمپاشی تضمینی مورچه پیشنهاد می‌شود از روش‌های شیمیایی استفاده کنید. روش‌های شیمیایی به معنی استفاده از سموم مختلف  برای از بین بردن مورچه است.

سموم و اسپری مورچه کش در برند‌های مختلفی موجود است که می‌توانید آن‌ها را تهیه و طبق دستورالعمل هر ماده، از آن‌ها استفاده کنید. البته برای اصولی‌تر بودن کار، بهتر است از متخصصین سمپاشی برای مورچه کمک بگیرید. متخصصین این ارگان‌ها با تشخیص نوع مورچه، بهترین سم برای از بین بردن آن را انتخاب می‌کنند. همچنین با روشی اصولی، کم خطر و موثر اقدام به سمپاشی مورچه ها می‌کنند.

توصیه می‌شود در صورت گستردگی بیش از حد مورچه در منزل و امتحان کردن و موثر نبودن سایر روش‌های ذکر شده، از متخصصین سمپاشی تضمینی مورچه کمک بگیرید. به هر حال در صورت انتخاب هر کدام از روش‌های فوق، در کنار سمپاشی مورچه ها، باید تمام منافذ، درزها و شکاف‌ها را با مواد مخصوص تعمیر و پر کنید تا از بروز دوباره مورچه‌ها جلوگیری به عمل آورید. متخصصین سمپاشی برای مورچه این کار را نیز بر عهده خواهند گرفت.

 

سمپاشی مورچه بالدار

خوب است بدانید مورچه بالدار، یک نوع خاص یا ثابت از مورچه نیست. بلکه تقریبا همه انواع مورچه، می‌توانند زیرشاخه بالداری از نوع خود داشته باشند. پس نمی‌توان خصوصیات ثابت برای مورچه بالدار بیان کرد، بلکه این موضوع به رسته اصلی مورچه مربوط می‌شود. بالدار بودن مورچه‌ها روند تکاملی برای بهبود جفت‌گیری و در راستای پیدا کردن راحت‌تر جفت است.

این مورچه‌ها در اقلیم‌های گرم و مرطوب بیشتر یافت می‌شوند. به هر حال تجمع و پرواز موچه های بالدار، ترسناک به نظر می‌رسد و در صورت مشاهده آن‌ها باید به روش مخصوصی آن‌ها را سمپاشی کرد. سمپاشی مورچه‌ بالدار با کمی دردسر بیشتری همراه است، زیرا حرکت پروازی آن‌ها کار سمپاشی را مشکل‌تر خواهد کرد. البته برای سمپاشی مورچه بالدار از سموم مخصوص این نوع مورچه‌ها استفاده می‌شود.

 

خطر بیماری زایی مورچه‌ها تا چه اندازه جدی است؟

در نگاه کلان، خطر بیماری زایی مورچه برای انسان، به اندازه سایر حشرات موذی جدی و پیچیده نیست. اما به طور کلی وجود حشرات در ابعاد گستره در نزدیکی انسان، عموما اتفاق خوشایندی نیست. البته باید گفت هرچند خطر بیماری زایی مورچه برای انسان چندان بالا نیست، اما نمی‌توان احتمال آن را به طور کل منتفی دانست.

بعضی مورچه‌ها می‌توانند بدن انسان را بگزند. محل این گزیدگی ممکن است دچار التهاب، خارش و تورم شود. در پاره ای از موارد این التهاب می‌تواند به واکنش‌های آلرژیک شدید و حتی مرگ ختم شود. مورچه آتشین نوعی از این مورچه‌ها است که خطر آن به ویژه برای کودکان پررنگ‌تر است.

رسته دیگری از مورچه‌ها هستند که در صورت وجود داشتن زخم باز در انسان، می‌توانند عامل انتقال بیماری‌های مختلفی مثل سالمونلا شوند. این نوع از مورچه به مورچه فرعون شهرت دارد. به طور کلی احتمال وجود مورچه‌های خطرناک در منزل آنچنان بالا نیست؛ ولی همین موارد کم، اهمیت سمپاشی برای مورچه را پررنگ می‌کنند.

 

سمپاشی خانه برای مورچه

 

چگونه از ورود مورچه به منزل و نیاز به سمپاشی مورچه جلوگیری کنیم؟

طبق معمول همیشه، پیشگیری بهتر از درمان است و در این مورد نیز می‌توانیم با رعایت چند نکته از حضور گسترده مورچه‌ها در منزل جلوگیری کنیم. به طور کلی، اصول کار این است که منابع آب و غذا را برای مورچه ها فراهم نکنیم. این کار از طریق اقدامات زیر امکان‌پذیر است:

  • همه مواد غذایی را در ظروف بسته غیر قابل نفوذ قرار دهید.
  • بهداشت محیط را به طور کامل رعایت نمایید.
  • کابینت‌ها و محفظه‌های مختلف را به طور مداوم بررسی نمایید تا از خرده غذاهای مختلف پاک باشد.
  • سطح زمین را مرتبا جارو نمایید.
  • زباله‌ها را قبل از پساب دادن، از خانه خارج نمایید.
  • سطوح آشپزخانه را از قطرات روغن و چربی پاک کنید.
  • ظروف را در اسرع وقت بشویید.
  • پس از استفاده از سینک ظرفشویی، آن را کامل خشک کنید.
  • نشتی لوله‌ها و هرگونه منبع رطوبت اضافه را از بین ببرید.

سخن آخر

سمپاشی برای مورچه، از طری روش‌های خانگی و یا شیمیایی امکان پذیر است. البته به جهت سمپاشی تضمینی مورچه، بهتر است از متخصصین این امر کمک بگیرید. این مطلب به بیان روش‌های مختلف سمپاشی خانه برای مورچه اختصاص یافته است. البته بهتر است با رعایت چند نکات ساده، از ایجاد نیاز به سمپاشی مورچه جلوگیری نمایید.

4.5 امتیاز از 987 رای


سمپاشی منازل
برای سرویس سمپاشی منازل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین