نکات و ایده برای رنگ آمیزی اتاق کودک

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات و ایده برای رنگ آمیزی اتاق کودک

نقاشی اتاق کودک یکی از مهمترین قسمت های نقاشی ساختمان و دکوراسیون اتاق خواب در هر خانه ای است. رنگ ها دارای تاثیرات روانی خاص خود هستند به حدی که حتی می توانند روحیه شاد و سر زنده شما را در مدت چند ساعت، کسل و خسته کنند. به همین دلیل است که در انتخاب رنگ و نقاشی اتاق کودک، باید دقت زیادی نموده و رنگ و طرح های مناسب را  انتخاب نمود. 

یکی از مهمترین توصیه های نقاشان برای انتخاب طرح و رنگ، این است که، نقاشی اتاق خواب کودک باید با رنگ هایی انجام شود که در عین آرامش، انرژی کافی را برای مطالعه به کودک شما القا نماید. معمولا برای نقاشی و رنگ آمیزی اتاق کودک، می‌توان از طرح های مختلفی می‌توان استفاده کرد،

برای اینکه بهتر بتوانید تصمیم بگیرید، ما در این محتوا چندین ایده و مدل برای نقاشی اتاق کودکان آورده ایم و اصول و نکاتی که در هنگام انتخاب مدل و رنگ باید به آنها توجه کنید را شرح دادیم. 

 

هنگام نقاشی اتاق کودکتن و همچنین انتخاب رنگ برای اتاق، لازم است که به چندین نکته توجه کنید که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم. رنگ ها از نظر روانشناسی هر کدام ویژگی های خاصی دارند که شما بهتر است با شناخت هرکدام و همچنین در نظر گرفتن خلق و خوی کودکتان، بهترین انتخاب را داشته باشید.

ما در یک محتوای دیگر به طور کامل به بررسی انواع رنگ از نظر روانشناسی پرداخته ایم، برای آشنایی بیشتر، به محتوای کامل "رنگ اتاق کودک" مراجعه کنید.

 

نقاشی اتاق کودک

 

نقاشی اتاق کودک با توجه به روشنایی اتاق

اولین فاکتوری که باید در انتخاب رنگ برای نقاشی اتاق خواب کودک که در ردیف پر اهمیت ترین بخش‌های نقاشی ساختمان مدرن قرار داشته، در نظر بگیرید این است که میزان نور طبیعی در اتاق تا چه اندازه است. برخی از اتاق خواب ها رو به آفتاب بوده و به خوبی از نور خورشید بهره مند می شوند در نتیجه در طول روز از روشنایی کافی برخوردار هستند. 

در چنین شرایطی دست شما برای انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی اتاق کودک باز بوده و می توانید از طیف وسیعی از رنگ ها و طرح های شلوغ و جذاب استفاده کنید. یکی از نمونه طرح هایی که بچه ها برای نقاشی اتاق دوست دارند، طرح های مربوط به بالن، هواپیما و هر آنچه که تداعی گر پرواز است، می باشد.

 

رنگ آمیزی اتاق کودک

 

استفاده از طرح بالن و هواپیما در نقاشی اتاق کودک

نقاشی اتاق خواب کودک

 

اما اگر اتاق کودک شما پشت به نور خورشید بوده و کمترین میزان نور در طول روز وارد اتاق می شود، استفاده از رنگ های سرد و تیره برای نقاشی اتاق خواب کودک یک اشتباه بزرگ است زیرا منجر به تیره تر شدن و دلگیرتر شدن فضای اتاق می شود به حدی که کودک تمایل ندارد در اتاق خود بماند زیرا این محیط برای او کسل کننده و تنگ است.

پس بهتر است از رنگ های روشن و یا ترکیب رنگ های شاد و گرم با رنگ های خنثی استفاده کنید.

 

رنگ کردن اتاق کودک

 

استفاده از طرح های مینیمال برای رنگ آمیزی اتاق کودکان

نقاشی برای اتاق کودک

 

رنگ آمیزی اتاق کودک با توجه به متراژ

رنگ ها حتی می توانند فضای خانه شما را بزرگتر و یا کوچکتر از حد معمول نشان دهد. بارها شده است که شما وارد خانه ای شده اید که علی رغم متراژ کم سالن، اما در نظر شما این خانه بزرگ به نظر می رسد چون از رنگ های روشن در رنگ دیوار آن استفاده شده است. لذا توصیه می کنیم که برای نقاشی اتاق خواب کودک ابتدا اندازه اتاق را در نظر بگیرید.

 

استفاده از طرح های هندسی در اتاق خواب کودک

کشیدن نقاشی اتاق کودک

 

رنگ آمیزی اتاق کودک

 

هر اندازه که اتاق کودک شما بزرگ تر به نظر برسد، چنین فضایی برای کودک دلباز تر بوده و در نتیجه با علاقه در اتاق به درس و فعالیت مشغول می شود و در عین حال، آرامش بیشتری را دریافت خواهد نمود. اگر اتاق کودک کوچک بوده و سقف آن پایین است.

بهترین کار این است که برای نقاشی اتاق خواب کودک رنگ های روشن همانند سفید، کرمی، زرد روشن و... را بیشتر به کار ببرید.

 

نقاشی اتاق خواب کودکانه

 

شما می‌توانید برای کشیدن نقاشی در اتاق کودکتان، از طرح های ساده و مینیمال که به صورت شابلون در بازار موجود است، استفاده کنید و طرح های خلاقانه ای را ایجاد کنید. برای ایجاد طرح با شابلون، می‌توانید محتوای مجله "خدمت از ما" درباره "نقاشی با شابلون" را مطالعه بفرمایید.

 

نقاشی اتاق کودک

 

انتخاب نقاشی اتاق خواب کودک، برحسب دکوراسیون

بارها گفته شده است که در هر فضایی، نوع رنگ های انتخابی برای رنگ آمیزی ساختمان و دیوارها، باید با رنگ به کار رفته در دکوراسیون، همخوانی و تطابق داشته باشد تا محیطی جذاب و آرام به دست بیاید. برای نقاشی اتاق خواب کودک دقت کنید که عمده رنگ های به کار رفته در دکور، سرویس خواب و... چیست و سپس رنگ های مورد نیاز جهت نقاشی اتاق کودک را براساس آن ها انتخاب کنید.

 

نقاشی اتاق کودک پسرانه

 

به خاطر داشته باشید که اگر تضاد رنگ ها در نقاشی اتاق خواب کودک زیاد باشد، محیط زننده ای ایجاد شده به حدی که کودک شما بیش از چند دقیقه نمی تواند در اتاقش بماند.

 

طرح نقشه جهان، طرحی محبوب برای نقاشی اتاق کودک

نقاشی اتاق خواب ساده کودکانه

 

در نظر گرفتن شرایط روحی کودک برای رنگ آمیزی اتاق

برخی از کودکان بیش فعال هستند. این بچه ها انرژی بیش از حد معمول دارند به گونه ای که دیر خسته شده و حتی گاها تا پاسی از شب بیدار و به بازی مشغول هستند. والدین در برخورد با این کودکان باید شرایط را به گونه ای فراهم نمایند که سطح انرژی بدنشان کنترل شود.

 

نقاشي اتاق كودك

 

یکی از عواملی که به شدت بر روی بچه های بیش فعال تاثیر می گذارد، رنگ ها هستند. رنگ هایی همانند قرمز، نارنجی، صورتی منجر به تشدید شدن بیش فعالی در کودک شما می شود. بنابراین پیشنهاد می شود در انتخاب رنگ برای نقاشی اتاق خواب کودک حتما وضعیت روحی کودک خود را در نظر گرفته و در صورتی که کودک شما، بیش فعال است به سراغ رنگ های آرام و اگر بچه شما بسیار آرام است، در رنگ آمیزی اتاق کودک  حتما رنگ های پر انرژی را نیز لحاظ کنید.

 

اموزش رنگ امیزی اتاق کودک

 

طرح های مربوط به فضا و سیارات یکی از طرح های پرطرفدار برای نقاشی اتاق کودک است

کشیدن نقاشی اتاق کودک

 

قابل شستشو بودن نقاشی اتاق خواب کودک

یکی از مهمترین نکاتی که باید در نقاشی اتاق خواب کودک به آن توجه داشت این است که اتاق کودک خیلی سریع تر از آن چه که فکر می کنید کثیف خواهد شد زیرا بچه شما دست های کثیفش را به دیوار کشیده و یا با مداد، به سراغ در و دیوار می رود.

در نتیجه برای رنگ آمیزی اتاق کودک حتما از رنگ هایی استفاده کنید که قابلیت شست و شو دارند تا به راحتی بتوانید لکه های ایجاد شده بر روی رنگ ها را پاک کنید.

 

رنگ آمیزی اتاق خواب کودک

 

یک ایده خلاقانه، برای جلوگیری از کثیف شدن دیوار با نقاشی کودک، فراهم کردن یک فضا روی دیوار برای آنهاست، که می توانید به شکل های مختلف اینفضا را فراهم کنید، این ایده به خلاقیت و اعتماد به نفس کودکان کمک می‌کند. 

 

نقاشی اتاق کودک

 

انتخاب نقاشی اتاق کودک، براساس جنسیت کودک

در میان رنگ هایی که وجود دارد، یکسری از رنگ ها به عنوان رنگ های دخترانه و گروه دیگر تحت عنوان رنگ های پسرانه شناخته می شوند. لذا برای نقاشی اتاق خواب کودک دلبندتان حتما به این مسئله توجه داشته و توجه به روحیات دختران و پسران برای انتخاب طرح، جهت نقاشی اتاق کودک توجه کنید. 

 

طرح ماشین، یک طرح مناسب برای نقاشی اتاق کودک پسرانه

نقاشی اتاق کودک پسرانه

 

رنگ آمیزی اتاق کودک

 

در ادامه چند طرح پرطرفدار جهت رنگ آمیزی اتاق کودکان را آورده ایم که این روزها بیشتر سرچ می‌شوند و کودکان نسبت به آنها حس بهتری دارند. شما می‌توانید از تمامی عکس های این محتوا ایده بگیرید و با تغییر رنگ و جزئیات، طرح و نقاشی خلاقانه خود را تهیه کنید.

 

نقاشی اتاق کودک ساده

 

استفاده از طرح هایی که تداعی گر آسمان شب هستند

 

استفاده از طرح درخت و گیاهان برای نقاشی اتاق کودک

نقاشی اتاق کودک دخترانه

در این محتوا سعی کردیم نکات لازم جهت رنگ آمیزی اتاق کودکان را به شما بگوییم تا هنگام انتخاب طرح و رنگ با مشکل روبرو نشوید و در ادامه بیش از 20 ایده و طرح متفاوت جهت نقاشی اتاق کودک دختر و پسر را به شما نشان دادیم، امیدواریم که این محتوا به شما در انتخابی مفید کمک کرده باشد.

4.5 امتیاز از 3509 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین