اصول "نقاشی اتاق کودک" | نکاتی در مورد رنگ آمیزی اتاق خواب کودک

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
اصول

نقاشی اتاق کودک یکی از مهمترین قسمت های نقاشی ساختمان و دکوراسیون اتاق خواب در هر خانه ای است. رنگ ها دارای تاثیرات روانی خاص خود هستند به حدی که حتی می توانند روحیه شاد و سر زنده شما را در مدت چند ساعت، کسل و خسته کنند. به همین دلیل است که در رنگ کردن ساختمان باید دقت زیادی نموده و رنگ های مناسب را برای هر قسمت انتخاب نمود. نقاشی اتاق خواب کودک نیز از این قضیه مثتثنی نیست .

یکی از مهمترین توصیه های نقاشان برای رنگ آمیزی ساختمان این است که از یکنواختی رنگ آمیزی برای قسمت های مختلف، خودداری شود. بهترین کار این است که برای هر بخش از خانه، رنگی را متناسب با کارایی آن انتخاب نمایید. برای مثال نقاشی اتاق خواب کودک باید با رنگ هایی انجام شود که در عین آرامش، انرژی کافی را برای مطالعه به کودک شما القا نماید.

معمولا رنگ هایی که برای نقاشی اتاق خواب کودک به کار می رود، با رنگ به کار رفته در سالن متفاوت است. در سالن خانه شما از رنگ های ساده، آرامبخش و در عین حال مدرن استفاده می کنید که برای مهمانان جذاب و دیدنی باشد اما برای نقاشی اتاق خواب کودک باید رنگ های جذاب و آرام را به کار ببرید.

 

انتخاب رنگ برای "نقاشی اتاق کودک"، بر حسب روشنایی اتاق

اولین فاکتوری که باید در انتخاب رنگ برای نقاشی اتاق خواب کودک در نظر بگیرید این است که میزان نور طبیعی در اتاق تا چه اندازه است. برخی از اتاق خواب ها رو به آفتاب بوده و به خوبی از نور خورشید بهره مند می شوند در نتیجه در طول روز از روشنایی کافی برخوردار هستند.

در چنین شرایطی دست شما برای انتخاب رنگ برای رنگ آمیزی اتاق کودک باز بوده و می توانید از طیف وسیعی از رنگ ها استفاده کنید. اما اگر اتاق کودک شما پشت به نور خورشید بوده و کمترین میزان نور در طول روز وارد اتاق می شود، استفاده از رنگ های سرد و تیره برای نقاشی اتاق خواب کودک یک اشتباه بزرگ است زیرا منجر به تیره تر شدن و دلگیرتر شدن فضای اتاق می شود به حدی که کودک تمایل ندارد در اتاق خود بماند زیرا این محیط برای او کسل کننده و تنگ است.


 

انتخاب نقاشی اتاق خواب کودک، برحسب متراژ اتاق خواب

رنگ ها حتی می توانند فضای خانه شما را بزرگتر و یا کوچکتر از حد معمول نشان دهد. بارها شده است که شما وارد خانه ای شده اید که علی رغم متراژ کم سالن، اما در نظر شما این خانه بزرگ به نظر می رسد چون از رنگ های روشن در نقاشی آن استفاده شده است.

لذا توصیه می کنیم که برای نقاشی اتاق خواب کودک ابتدا اندازه اتاق را در نظر بگیرید. هر اندازه که اتاق کودک شما بزرگ تر به نظر برسد، چنین فضایی برای کودک دلباز تر بوده و در نتیجه با علاقه در اتاق به درس و فعالیت مشغول می شود و در عین حال، آرامش بیشتری را دریافت خواهد نمود. اگر اتاق کودک کوچک بوده و سقف آن پایین است، بهترین کار این است که برای نقاشی اتاق خواب کودک رنگ های روشن همانند سفید، کرمی، زرد روشن و... را بیشتر به کار ببرید.

 

 

انتخاب نقاشی اتاق خواب کودک، برحسب دکوراسیون اتاق

بارها گفته شده است که در هر فضایی، نوع رنگ های انتخابی برای نقاشی باید رنگ به کار رفته در دکوراسیون هم خوانی و تطابق داشته باشد تا محیطی جذاب و آرام به دست بیاید. برای نقاشی اتاق خواب کودک دقت کنید که عمده رنگ های به کار رفته در دکور، سرویس خواب و... چیست و سپس رنگ های مورد نیاز جهت نقاشی اتاق خواب کودک را براساس آن ها انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که اگر تضاد رنگ ها در نقاشی اتاق خواب کودک زیاد باشد، محیط زننده ای ایجاد شده به حدی که کودک شما بیش از چند دقیقه نمی تواند در اتاقش بماند.


 

انتخاب نقاشی اتاق خواب کودک، بر حسب شرایط روحی کودک

برخی از کودکان بیش فعال هستند. این بچه ها انرژی بیش از حد معمول دارند به گونه ای که دیر خسته شده و حتی گاها تا پاسی از شب بیدار و به بازی مشغول هستند. والدین در برخورد با این کودکان باید شرایط را به گونه ای فراهم نمایند که سطح انرژی بدنشان کنترل شود.

اگر دوست دارید، نقاشی حرفه‌ای کار نقاشی اتاق خواب کودک‌تان را انجام دهید؛ می‌توانید درخواست خودتان را در "نقاشی ساختمان" راگان ثبت کنید. 

 

نقاشی اتاق کودک

 

یکی از عواملی که به شدت بر روی بچه های بیش فعال تاثیر می گذارد، رنگ ها هستند. رنگ هایی همانند قرمز، نارنجی، صورتی منجر به تشدید شدن بیش فعالی در کودک شما می شود. بنابراین پیشنهاد می شود در انتخاب رنگ برای نقاشی اتاق خواب کودک حتما وضعیت روحی کودک خود را در نظر گرفته و در صورتی که کودک شما، بیش فعال است به سراغ رنگ های آرام و اگر بچه شما بسیار آرام است، در رنگ آمیزی اتاق کودک  حتما رنگ های پر انرژی را نیز لحاظ کنید.


 

انتخاب نقاشی اتاق خواب کودک، که قابل شست و شو باشد

یکی از مهمترین نکاتی که باید در نقاشی اتاق خواب کودک به آن توجه داشت این است که اتاق کودک خیلی سریع تر از آن چه که فکر می کنید کثیف خواهد شد زیرا بچه شما دست های کثیفش را به دیوار کشیده و یا با مداد، به سراغ در و دیوار می رود. در نتیجه برای رنگ آمیزی اتاق کودک حتما از رنگ هایی استفاده کنید که قابلیت شست و شو دارند تا به راحتی بتوانید لکه های ایجاد شده بر روی رنگ ها را پاک کنید.


 

انتخاب نقاشی اتاق خواب کودک، براساس جنسیت کودک

در میان رنگ هایی که وجود دارد، یکسری از رنگ ها به عنوان رنگ های دخترانه و گروه دیگر تحت عنوان رنگ های پسرانه شناخته می شوند. لذا برای نقاشی اتاق خواب کودک دلبندتان حتما به این مسئله توجه داشته و رنگ مناسب را برای رنگ کردن اتاق کودک انتخاب کنید. برای مثال غالبا رنگ آبی برای پسرها و رنگ صورتی برای دخترها انتخاب می شود. البته الزامی بر این امر نبوده و این کار، سلیقه ای است.

 شما می توانید نقاشی اتاق خواب کودک دلبندتان را به خدمت از ما بسپارید. همچنین برای آگاهی بیشتر از رنگ دیوارهای داخلی ساختمان، برای شما مقاله‌ای با عنوان "نقاشی دیوار داخلی ساختمان" تهیه کرده‌ایم. 

 

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading