راهکارهای تمیز کردن کیف و کفش

ثبت درخواست " خشکشویی "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهکارهای تمیز کردن کیف و کفش

اهمیت تمیز کردن کیف و تمیز کردن کفش در آراسته به نظر رسیدن ما، بسیار بالا است. برای کیف و کفش معمولا از اقلامی هستند که ما صورت روتین و روزانه، از آن‌ها استفاده می‌کنیم. این استفاده همیشگی باعث می‌شود این وسایل به مقدار زیادی در معرض آلودگی و کثیفی قرار بگیرند. برای همین باید روشی برای تمیز کردن کیف و کفش، بسته به جنس آ‌ها بلد باشیم.

گاهی همین کار ساده باعث می‌شود ظاهر کیف و کفش به شدت تغییر کند و نو شود. کثیف بودن آن‌ها ممکن است ما را فردی شلخته و بی اهمیت به آراستگی نشان دهد. از این رو حتما باید برای تمیز کردن کیف و تمیز کردن کفش اهمیت زیادی قائل باشیم. ما تصمیم داریم در این مطلب، چند راهکار موثر برای تمیز کردن کیف و تمیز کردن کفش با توجه به جنس آن‌ها بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.

روش‌های تمیز کردن کیف با جنس‌های مختلف

همان طور که پیش‌تر اشاره شد، تمیز کردن کیف و کفش باید متناسب با جنس آن‌ها باشد. گاهی یک روش برای تمیز کردن جنس خاصی از کیف جواب می‌دهد ولی ممکن است کیف با جنس دیگری را خراب کند. پس قبل از تمیز کردن کیف به جنس آن دقت کنید. در ادامه، راهکارهای مختلف تمیز کردن کیف را توضیح خواهیم داد.

 

تمیز کردن کیف چرمی

کیف چرمی یکی از پرمصرف‌ترین انواع کیف، چه بین آقایان و چه بین خانم‌ها است. از این رو احتمالا افراد زیادی به دنبال تمیز کردن کیف چرمی هستند. نکته مهم این است که قبل از پولیش زدن چرم با هر وسیله‌ای، باید کیف چرمی را تمیز و گردگیری کرد. پس ابتدا با یک دستمال نم‌دار، گرد و غبار سطح کیف را تمیز کنید.

اگر رحله غبارگیری را انجام ندهید، کیف چرم پس از پولیش زدن به اندازه کافی درخشنده نخواهد شد و گرد و غبار به چربی مواد پولیش خواهند چسبید و ماندگار خواهند شد.  بنابرین بعد از تمیز کردن کیف با دستمال مرطوب (ترجیحا میکروفایبر)، با واکس، کرم و یا اسپری مخصوص کیف و کفش چرم، سطح کیف را پولیش بکشید.

لطفا از روغن زیتون برای پولیش زدن چرم استفاده نکنید، زیرا بر خلاف چیزی که به نظر می‌رسد، پس از چند دقیقه سطح چرم را کدر می‌کند. از محصولات حاوی اتانول نیز برای چرم استفاده نکنید؛ اتیل الکل باعث می‌شود رنگ کیف آسیب دیده و سفیدک بزند و یا حل شود و کمرنگ‌تر از قبل به نظر برسد.

 

تمیز کردن کیف پارچه‌ای و کیف مدرسه

کیف پارچه‌ای حالت‌های مختلفی دارد، ممکن است برای کودکان باشد، ممکن است برای بزرگسالان باشد؛ ممکن است تک رنگ و یا چند رنگ باشد. به هرحال کیف پارچه‌ای شما هر کدام از انواع ذکر شده باشد، معمولا در لیبل راهنمای آن ذکر شده که می‌شود کیف را در ماشین لباسشویی شست یا خیر. همچنین دمای آبی که باید کیف را در آن شستشو داد، ذکر شده است.

اگر کیف قابل شستشو در ماشین لباسشویی بود، حتما همین کار را برای تمیز کردن کیف انجام دهید. در غیر این صورت، مقداری صابون مخصوص شستشوی لباس را در آب با دمای مناسب حل کنید و کیف را برای 20 تا 30 دقیقه در آن بخیسانید. سپس با استفاده از یک دستمال سطح کیف را تمیز کنید و در نهایت آن را آب بکشید.

اگر کیف پارچه‌ای، چند رنگ بود و بر حسب تجربه احتمال می‌دهید بعضی از قسمت‌های آن ممکن است رنگ پس بدهد، بهتر است برای تمیز کردن کیف، آن را به طور کامل شستشو ندهید. هر قسمت رنگی مختلف از کیف را با یک دستمال مرطوب آغشته به صابون، لکه گیری کنید. سپس با یک دستمال مرطوب که کفی نباشد، آن را تمیز کنید. در نهایت با یک دستمال خشک، سطح کیف را رطوبت گیری و خشک کنید.

 

تمیز کردن کیف

 

تمیز کردن کیف جیر یا نبوک

تمیز کردن کیف جیر با شستشو، روش بسیار اشتباهی است. تماس مستقیم جیر با آب، موجب آسیب رسیدن به رنگ کیف و باقی ماندن لکه آب روی سطح آن می‌شود. برای تمیز کردن کیف جیر، از یک دستمال مرطوب استفاده کنید. به طور کلی دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن این گونه اقلام، تا حد بسیار زیادی موثرتر عمل می‌کند.

پس از تمیز کردن کیف، آن را با یک دستمال، خشک کنید. همان طور که برای محصولات چرمی، واکس، کرم و براق کننده وجود دارد؛ برای محصولات جیر و نبوک نیز انواع پولیش در سطح بازار موجود است که می‌توانید پس از تمیز کردن کیف، از آن‌ها استفاده کنید. این کار به درخشان شدن کیف کمک می‌کند.

 

روش تمیز کردن کفش های مختلف

توضیحات تمیز کردن کیف و کفش تا حد زیادی با یکدیگر مشترک است. در واقع از آن‌جایی که کیف و کفش معمولا چرمی، پارچه‌ای و یا نبوک هستند، راهکارهای تمیز کردن کیف با تمیز کردن کفش مشترک است و می‌توانید از توضیحات بالا برای تمیز کردن کفش نیز استفاده کنید.

 

تمیز کردن کفش

 

کفش چرمی را با دستمال مرطوب غبارگیری کرده و پس از خشک شدن پولیش بزنید. کفش پارچه ای را در صورت امکان در ماشین لباسشویی بیندازید و یا آن را برای چند دقیقه در تشت آب و صابون با دمای مناسب قرار دهید و سپس با یک مسواک بی استفاده بشویید.

برای کفش‌های پارچه‌ای سفید، می‌توانید کمی مایع سفیدکننده یا وایتکس در محلول بریزید. اگر کفش سفید، حاوی نوشته‌ها یا طرح‌های غیر سفید است، وایتکس را با مسواک صرفا به قسمت‌های سفید بزنید.

دقت کنید هنگامی که کفش ورزشی یا پارچه ای را در ماشین لباسشویی می‌اندازید، بهتر است آن را در یک کیسه پارچه‌ای قرار دهید و سپس در ماشین بگذارید. این کار آسیب کمتری به بافت پارچه می‌زند. برای تمیز کردن کفش‌های جیر یا نوبوک نیز از هیچ گونه شوینده ای استفاده نکنید. این کفش‌ها را صرفا با دستمال میکروفایبر مرطوب تمیز کنید و سپس حتما آن را خشک نمایید.

سخن آخر

در این مقاله به بیان راهکارهای موثر تمیز کردن کیف و کفش پرداختیم. تمیزی کیف و کفش علاوه بر مسائل بهداشتی، از جنبه آراستگی و مرتب به نظر رسیدن نیز اهمیت زیادی دارد. پس هرگز از آن‌ها غافل نشوید. البته برای تمیز کردن کیف و برای تمیز کردن کفش اگر نمی‌خواهید به صورت شخصی آن را انجام دهید، می‌توانید از خشک شویی‌ها کمک بگیرید تا به صورت حرفه‌ای کیف و کفش شما را تمیز و لکه گیری کنند.

4.5 امتیاز از 974 رای


خشکشویی
برای سرویس خشکشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین