چند ایده برای تزیین اتاق خواب

ثبت درخواست "دکوراسیون اتاق خواب"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چند ایده برای تزیین اتاق خواب

تزیین اتاق خواب گاهی می‌تواند ساده‌تر از چیزی باشد که فکرش را می‌کنید. تزیین اتاق خواب با وسایل ساده یکی از ایده‌هاییست که با استفاده از آن می‌توانید دکوراسیون اتاق خواب پسرانه یا دکوراسیون اتاق خواب دخترانه را انجام دهید. برای داشتن خلاقیت در تزیین اتاق خواب، همیشه نیازی به وسایل دکوری لوکس و گران احتیاجی ندارد. برخلاف تصور، این روزها تزیین اتاق خواب با وسایل ساده، تزیین دیوار اتاق خواب با وسایل دور ریختنی، و حتی تزیین اتاق خواب عروس با وسایل ساده محبوبیت بالایی پیدا کرده است. در این مطلب با چند ایده برای تزیین اتاق خواب آشنا خواهید شد.

1. تزیین اتاق خواب با وسایل ساده چوبی

استفاده از چوب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه یا دکوراسیون اتاق خواب دخترانه یکی ایده ناب و همیشه زیبا برای تزیین اتاق خواب خواهد بود. صرف نظر از در دسترس بودن چوب در اشکال و اندازه‌های مختلف، خلاقیت در تزیین اتاق خواب با چوب به دلیل ماهیت طبیعی و گرم آن طرفداران زیادی دارد.

تزیین اتاق خواب با چوب و بسته به نوع آن ممکن است گران به نظر برسد. اما به وسایل چوبی که به مرور کارایی و حتی زیبایی خود را از دست می‌دهند فکر کنید، آیا باید آنها را دور ریخت؟ مسلما نه. شما می‌توانید از آنها برای تزیین اتاق خواب ساده استفاده کنید. برخی از این وسایل درب‌های قدیمی، کابینت‌های قدیمی، جعبه‌های میوه، اسکیت‌بورد و... هستند. چند ایده برای تزیین اتاق خواب با این چوب عبارت‌اند از: تزیین دیوار پشت تخت، ساخت شلف، و میزهای پاتختی است.

 

تزیین اتاق خواب با وسایل ساده

 

2. خلاقیت در تزیین اتاق خواب با پارچه

پارچه یکی دیگر از متریال‌هاییست که برای تزیین اتاق خواب عروس و تزیین اتاق خواب کودک کاربرد دارد. پارچه برای تزیین اتاق خواب با وسایل ساده هم گزینه مناسبی است، چرا که در خانه به راحتی پیدا می‌شود. پیش از تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان (در اینجا پارچه)، بهتر است ابتدا تمام پارچه‌هایی را که دارید کنار هم قرار دهید و آنها را با توجه به رنگ، طرح، و بافت دسته‌بندی کنید. یکی از ساده‌ترین و زیباترین ایده‌ها برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه یا دکوراسیون اتاق خواب دخترانه قاب کردن پارچه است.

اگر کار تزیین اتاق خواب با وسایل ساده را در این مورد هماهنگ با تم رنگی دکوراسیون اتاق انجام دهید، پس از نصب آنها به دیوار به یک طراحی جذاب خواهید رسید. البته قاب کردن پارچه تنها خلاقیت در تزیین اتاق خواب با این متریال نیست. تزیین دیوار پشت تخت خواب (ترجیحا) با پارچه‌هایی متناسب با سرویس خواب نیز یک راه دیگر برای تزیین اتاق خواب با وسایل ساده است. ترکیب چوب و پارچه نیز می‌تواند تزیین اتاق خواب دخترانه یا پسرانه را جذاب‌تر کند.

 

چند ایده برای تزیین اتاق خواب

 

3. تزیین دیوار اتاق خواب با وسایل دور ریختنی

چند ایده برای تزیین اتاق خواب در رابطه با استفاده از وسایل دور ریختنی وجود دارد. یکی از این موارد، ساخت آینه‌های متفاوت است. شما می توانید با وسایلی که حتی فکرش را هم نمی‌کنید، آینه‌هایی زیبا و خلاقانه بسازید. شما می‌توانید با وسایلی مانند چوب (برش داده شده ایا طبیعی)، شیشه‌های رنگی شکسته، صدف‌های مختلف و... برای تزیین قاب آینه استفاده کنید و آینه را داخل آن قرار دهید. یک ایده دیگر برای ساخت آینه و تزیین دیوار اتاق خواب با وسایل دور ریختنی این است که قاب آینه را با کاموا یا نخ‌های کنفی تزیین کنید که ظاهری خاص به آینه می‌دهد.

خلاقیت در تزیین اتاق خواب و ساخت آینه به اینجا ختم نمی‌شود. شما می‌توانید برای تزیین اتاق خواب با وسایل ساده از ایده‌های موجود استفاده کنید، یا از آنها الهام بگیرید و ایده‌ای جدید خلق کنید.

 

خلاقیت در تزیین اتاق خواب

 

4. دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با نردبان

در تزیین اتاق خواب با وسایل ساده، یکی از روش‌های خلاقانه استفاده از یک نردبان بی‌استفاده است. نردبان‌های دو طرفه، نردبان‌ها چوبی قدیمی، نردبان فلزی و... همه می‌توانند برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه یا دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کاربرد داشته باشند.

برای تزیین اتاق خواب ساده با این وسیله می‌توانید ابتدا نردبان را با رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی کنید، سپس آن را گوشه‌ای از اتاق خواب قرار دهید. حالا می‌توانید در هر پله این نردبان، وسایلی مانند ساعت، کتاب، مجله، مجسمه یا هر چیز دیگری را قرار دهید. با کمی ایده‌پردازی و گشت‌وگذار در اینترنت خواهد دید که خلاقیت در تزیین اتاق خواب با نردبان حقیقتا تمامی ندارد!

 

تزیین دیوار اتاق خواب با وسایل دور ریختنی

 

5. ساخت وسایل تزیینی برای اتاق خواب و گیاه

استفاده از گل و گیاه علاوه بر ایجاد تصویری زیبا، برای حفظ طراوت و زیبایی نیز اهمیت دارد. شما می‌توانید با فنجان‌های بدون استفاده (مثلا لب‌پر شده)، گلدان‌های کوچک زیبایی برای گیاهان درست، و تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان را یه مرحله جلوتر ببرید. برای تزیین اتاق خواب در این حالت می‌توانید از طرح اصلی فنجان استفاده، و یا آنها را رنگ کنید.

علاوه بر این مورد در تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان، می‌توانید یک بطری را بردارید، آن را برش دهید و گلدان بسازید. شما می‌توانید بطری را رنگ کنید یا روی آن نقشی بزنید تا از آن سادگی درآید. البته از بطری برش داده شده به عنوان جامدادی و یا جای لوازم آرایش هم می‌توان استفاده کرد. به غیر از بطری پلاستیکی، بطری‌های شیشه‎ای نیز در ساخت وسایل تزیینی برای اتاق خواب دخترانه و پسرانه کاربرد زیادی دارد.

 

تزیین اتاق با وسایل ساده و ارزان

 

6. نقش کتابخانه در تزیین اتاق خواب

اگر در اتاق‌تان کتابخانه دارید، می‌تواند با چند ایده برای تزیین اتاق خواب به راحتی آن را به مرکز توجه اتاق‌تان تبدیل کنید. برای اینکار کافیست به کتابخانه اتاق‌تان جلوه تازه‌ای بدهید و با ایده‌های خلاقانه قفسه‌های کتابخانه را زیباتر کنید. گوشه و کنار خانه را بگردید و وسایل تزیینی که استفاده نمی‌کنید را در قفسه‌های کتابخانه در کنار کتاب‌ها قرار دهید تا کتابخانه‌ای با طراحی کاملا متفاوت داشته باشید. همچنین، می‌توانید پشت قفسه‌ها کاغذ دیواری بچسبانید.

 

آموزش تزیین اتاق دخترانه با وسایل ساده

 

چند ایده برای تزیین اتاق خواب

  1. تزیین دیوار اتاق خواب و سقف اتاق خواب با کاغذ و مقواهای رنگی نیز از روش‌های ساده و جالب تزیین اتاق خواب با وسایل ساده است. از این روش بیشتر در تزیین اتاق خواب کودک استفاده می‌شود.
  2. ساخت جاشمعی و چراغ خواب یکی از ایده‌های تزیین اتاق خواب عروس با وسایل ساده است. برای اینکار می‌توانید از برش‌های اضافی چوب، بطری، لیوان‌های شیشه‌ای، صدف و... استفاده کنید.
  3. ریسه‌های نوری نیز می‌تواند در تزیین اتاق خواب کودک و تزیین اتاق خواب عروس به شما کمک کند. این نوع از روشنایی علاوه بر اینکه نورپردازی ملایمی را به دکوراسیون می‌دهد، آن را برجسته نیز می‌کند. فضای رمانتیک و نور ملایم این نوع روشنایی خواب آرامی را فراهم خواهد کرد.
دکوراسیون اتاق خواب
برای سرویس دکوراسیون اتاق خواب از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading