اتاق خواب و تخت خواب در فنگ شویی

ثبت درخواست "دکوراسیون اتاق خواب"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
اتاق خواب و تخت خواب در فنگ شویی

تخت خواب در فنگ شویی به معنای توجه کافی به محل قرارگیری تخت خواب بر اساس اصول دکوراسیون و تاثیر محیط بر خواب و آرام افراد است. بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی و همین طور تشخیص بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی از اساسی ترین موارد در بررسی این آیتم دکوراسیون داخلی منزل است.

اصول فنگ شویی اتاق خواب را می‌توان با در نظر داشتن نوع اتاق خواب، دکوراسیون محیط، قرارگیری جهت پنجره و درب، اکسسوری و عناصر دکوراتیو به کار رفته در محیط و در نهایت رنگ اتاق خواب رعایت کرد. با ما همراه باشید تا اصول و قوانین فنگ شویی تخت خواب و اتاق خواب را به شما آموزش دهیم.

 

جهت سر موقع خواب در فنگ شویی

 

فنگ شویی اتاق خواب چیست؟

در وهله اول بررسی مطلب تخت خواب در فنگ شویی، بهترین و بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی را با شناخت فنگ شویی اتاق خواب شروع می‌کنیم. از آنجایی که در علم فنگ شویی اتاق خواب مهم ترین جای خانه بوده بنابراین توجه به اوصل در نظر گرفته شده برای فنگ شویی تخت خواب از اهمیت بالایی برخوردار است.

اصول و قوانین فنگ شویی اتاق خواب عبارتند از:

 • قرار ندادن تخت در راستای درب
 • نبودن تخت خواب زیر پنجره
 • توجه به فنگ شویی رنگ و استفاده از رنگ خنثی و آرامش
 • نبودن گل و گیاه در اتاق خواب
 • نگذاشتن آینه روبروی تخت خواب
 • جدا کردن محیط کار و مطالعه از اتاق خواب
 • استفاده از تخت چوبی
 • به کار بردن الیاف و ملحفه طبیعی

 

فنگ شویی اتاق خواب چیست؟

 

فنگ شویی اتاق خواب با هدف انتخاب یک جای مناسب بر اساس رعایت اصول چیدمان منزل و آرامش و آسایش افراد در هنگام خواب تعیین و قابل اجراست. بنابراین از اصول خاصی برای انتخاب بهترین فنگ شویی اتاق خواب و بدترین فنگ شویی اتاق خواب برخوردار بوده که با هم به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

در فنگشویی اتاق خواب، تخت خواب یک عنصر بسیار مهم است که در قسمت های بعدی بطور مفصل اصول فنگشویی تخت خواب را شرح می دهیم.

 

اصول مهم برای تخت خواب در فنگ شویی

در این بخش به آشنایی با چندین اصل مهم در فنگ شویی تخت خواب و بهترین و بدترین فنگ شویی تخت خواب اشاره خواهیم داشت.

 

1. تخت خواب در فنگشویی و حفظ آرامش محیط

از آنجایی که بیشترین زمان یک روز در اتاق خواب سپری شده و نیاز به آرامش در این زمان از اهمیت بالایی برخوردار بوده بنابراین رعایت نکات زیر برای انتخاب بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی و بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی امری مهم و ضروری است.

 • تخت خواب در راستای درب اتاق نباشد. درب اتاق محل ورود انرژی بالا به محیط بوده بنابراین قرار گرفتن در معرض مستقیم انواع انرژی خواب آرام را از افراد می‌گیرد. (در صورت اجبار با قرار گرفتن تخت خواب در این جهت مبلی برای کاهش انرژی ورودی به زیر تخت قرار داده شود.)
 • ترجیحا زیر پنجره نخوابید. صدای بادو دیگر آلودگی‌های صوتی و همین طور سطح بالایی از انرژی از پنجره به محیط وارد و خواب شما را مختل می‌کند. در صورت عدم امکان تغییر مکان از پرده‌های ضخیم برای پوشش پنجره بهره برید.

 

اصول مهم برای تخت خواب در فنگ شویی

 

 • فضای اطراف تخت را شلوغ نکرده و تعادل را در چیدمان عناصر دکوراتیو رعایت کنید. پاتختی و کوسن و آباژور را بصورت جفت و متقارن خرید کنید.
 • رنگ اتاق خوابتان را خنثی در نظر بگیرید. رنگ‌های خنثی در انتشار آرامش در محیط تاثیر بسزایی دارند. غیر از رنگ‌های خنثی برای افراد علاقمند به دوری از بی رنگی پاستلی، آبی روشن و سبز پیشنهاد می‌شود. همین طور برای جلوگیری از یکنواختی رنگ‌های گرم را در دیگر عناصر دکوراتیو به کار برید.
 • قفسه کتاب را از اتاق خوابتان خارج کنید. یکی از بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی در جوار کتابخانه به دلیل انرژی فعال در کتاب‌ها و مختل کردن خواب است.
 • از آینه استفاده نکنید. بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی به دور آینه است. سطح بازتاب کننده نور آینه خواب شما را بهم می‌ریزد.
 • عناصر آب و همین طور گیاه را در اتاق خواب قرار ندهید. انرژی مورد نیاز گیاهان برای تحرک و رشد خواب شما را نا آرام می‌کند.
 • محیط کار و وسایل وابسته به آن را از اتاق خواب جدا کنید. استرس و نگرانی ناشی از وسایل کار آرامش خواب را از محیط اتاق خواب می‌گیرد.

 

[مطلب پیشنهادی: فنگ شویی آشپزخانه]

 

2. تخت خواب در فنگ شویی و ایجاد حس امنیت

به دلیل قرار گرفتن انسان در حالت بی دفاع در هنگام خواب تا جایی که امکان دارد، در دکوراسیون نکاتی را برای جلوگیری از ایجاد ناامنی محیط رعایت کنید.

 

فنگ شویی اتاق خواب برای جذب عشق

 

چندین نکته در این راستا به شرح ذیل ارائه می‌شود.

 • تاج تخت را به دیوار تکیه دهید، این کار باعث ایجاد امنیت و آرامش در هنگام خواب در شما می‌شود.
 • تخت را در مرکزیت اتاق به صورتی که تمامی محیط را تحت مدیریت داشته قرار دهید. با این کار استرس و نگرانی شما بابت قسمت‌های پنهان اتاق از بین می‌رود. بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی مکانی است که بر درب ورودی و دیگر قسمت‌ها دید کافی داشته باشید.
 • بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی قرار گرفتن در معرض اشیای نوک تیز و قفسه‌ها است. ترس برخورد اجسام در اثر هر گونه اتفاق ناگهانی حس امنیت و آرامش را از شما سلب و خواب را مختل می‌کند.
 • درب اتاق را هنگام خواب ببندید، این کار به حفظ حریم شخصی و آرامش ناشی از آن در هنگام خواب کمک می‌کند.

 

3. تخت خواب در فنگ شویی و حفظ سلامت جسمانی

حفظ سلامت جسمانی در حین استراحت و خواب از اصول مهمی است که در هنگام انتخاب بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی و عدم انتخاب بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی تاثیر مستقیم دارد. نکات زیر را در این خصوص بیاد داشته باشید.

 

فنگ شویی اتاق خواب و جای مناسب تخت و آینه

 

 • چارچوب تخت خواب را چوبی یا پارچه‌ای در نظر داشته باشید. فلز به دلیل رسانا بودن امواج را از خود عبور داده و میدان مغناطیسی ایجاد شده ناشی از این موارد بر سلامت جسمانی شما تاثیر منفی می‌گذارد.
 • از وسایل الکتریکی در اتاق خواب استفاده نکنید. مودم، گوشی، تلویزیون و لپ تاپ در محیط اتاق خواب و هموجوار با تخت خواب بر سلامت جسمانی شما تاثیر نامطلوب دارد.
 • تشک طبی و باکیفیت یکی از مواردی است که در کنار انتخاب بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی بر سلامت جسمانی افراد تاثیر مستقیم دارد.
 • جریان هوای مطبوع در اتاق خواب را جدی بگیرید. از رایحه‌های طبیعی مثل اسطوخودوس و دیگر موارد آرامبخش در راستای این امر بهره برید.
 • برای جلوگیری از آسیب‌های پوستی پتو و ملحفه‌های الیاف طبیعی تهیه کنید.

 

4. تخت خواب در فنگ شویی و ایجاد انرژی مثبت و دوری از انرژی منفی

نقش انرژی جریان یافته در محیط در کنار تعیین بهترین و بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی در یک خواب آرام و راحت بسیار پر رنگ است.

 

رنگ اتاق خواب در فنگ شویی

 

بنابراین رعایت این نکات در تحقق این مهم بسیار اهمیت دارند.

 • از قرار دادن لوازم در زیر تخت جلوگیری کنید. متخصصین فنگ شویی معتقدند این وسایل مانع جریان انرژی مثبت در محیط در هنگام خواب می‌شود.
 • عناصر دکوراتیو و اکسسوریهای مورد علاقه را در محیط اتاق خواب استفاده کنید. این موارد در جریان انرژی مثبت و دفع انرژی منفی تاثیر زیادی دارند.
 • مرتب نگهداشتن همیگشی اتاق از دیگر موارد تاثیرگذار در جریان انرژی مطلوب و مثبت در سطح محیط اتاق خواب است.

 

بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی

در حالت کلی قرار گرفتن تخت خواب در مرکزیت اتاق خواب به نوعی که تاج تخت چسبیده به دیوار باشد.در کنار آن دیگر مواردی مثل استفاده از عناصر دکوراتیو مورد علاقه، رنگ‌های خنثی و آرام بخش، تخت خواب‌های چوبی و پارچه در نظر گرفته شود.

 

بهترین جای تخت خواب در فنگشویی

 

همین طور رعایت اصول چدیمان اتاق می‌توان به راحتی بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی را انتخاب کرد.

بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی

با توجه به موارد بیان شده در اصول قرارگیری تخت خواب در فنگ شویی به نوعی می‌توان بدترین جای تخت خواب را در محیط اطراف درب، زیر پنجره، در مجاورت لوازم برقی و هوشمند و در نهایت انواع گیاهان و مواردی از این قبیل دانست.

 

بدترین جای تخت خواب در فنگ شویی

 

همانطور که خواندید، اصول فنگ شویی اتاق خواب سخت و پیچیده نیستند. برای اینکه قوانین فنگشویی مرتبط با تخت خواب و اتاق استراحت را رعایت کنید، نیازی نیست هزینه زیادی کنید. کافیست کمی دقت کنید و بهترین جای تخت خواب در فنگ شویی را پیدا کنید و از رعایت اصول و به کار بردن المان های آرامش بخش در اتاق خواب مطمئن شوید.

دکوراسیون اتاق خواب
برای سرویس دکوراسیون اتاق خواب از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading